Palangiškė drebia Savivaldybei dėl menkos pagalbos onkologiniams ligoniams: „Man tie jūsų vienkartiniai 250 eurų – šlykštūs“

Linas JEGELEVIČIUS, 2022-08-24
Peržiūrėta
9026
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Asociatyvi nuotrauka
Asociatyvi nuotrauka

„Palangos tiltas“ sulaukė piktoko palangiškės laiško dėl neva menkos Savivaldybės paramos onkologinėmis ligomis sergantiems palangiškiams. Ar Palanga išties nereikšmingai padeda savo onkologiniams ligoniams?

Redakcija reaguoja

 „Šiandien eilinį kartą pasišlykštėjau mūsų subintrynių iš Savivaldybės atsakymais. Turiu artimą žmogų, kuris serga vėžiu. Pasidomėjau, ir ką gi,  mūsų Savivaldybė skiria tik po 35 eurus! Net supykino. Be to, reikia surinkti reikia krūvas dokumentų, kad gautum tokį „lobį.“ I Klaipėdą nuvažiavimas kiek kainuoja, o ir pažymų, kurias renka funkcionieriiai, portfelių pilotai, kaip dainuoja A. Kaušpėdas, niekas veltui nedalina, už viską reikia mokėti. Ar Palanga mažai surenka rinkliavų, ar mažai pasipelno?“ – skelbia palangiškės laiškas.

„Prisiplakė visokių tranų į Palangą ir „tvarkosi“ kaip savo troboj, o tikriems palangiškiams, čia gimusiems ir augusiems atsuka subinę,“ – ji baigia piktą laišką.

Dažniausiai skiriama 250 eurų dydžio vienkartinė socialinė parama

 Palangos miesto savivaldybės administracijos Socialinės rūpybos skyriaus vyriausioji specialistė Nerija Kviliūnienė sakė „Palangos tiltui“, kad palangiškės turimi duomenys nėra teisingi. 

„Nepasiturintiems gyventojams, išnaudojusiems visas kitas pajamų gavimo galimybes, Savivaldybės administracijos direktoriaus įsakymu iš Savivaldybės biudžeto lėšų vieną kartą per metus gali būti skiriama socialinė parama įstatyme nenumatytais atvejais (skiriama vienkartinė, tikslinė, periodinė, sąlyginė pašalpa). Sprendimas dėl vienkartinės socialinės paramos skyrimo ir dydžio priimamas atsižvelgiant į Socialinės paramos teikimo komisijos rekomendacijas. Šiuo metu sergantiesiems onkologine liga dažniausiai skiriama 250 eurų dydžio vienkartinė socialinė parama,“ – sako N. Kviliūnienės atsakymas.

Viena POLA vadovių: „Jūsų straipsnis Palangos savivaldybei nepatiks“

Pagalbos onkologiniams ligoniams asociacijos (POLA) „Kortelės“ projekto vadovė Jolita Vyšniauskienė sakė „Palangos tiltui“, kad, Lietuvos masteliu, vienos savivaldybės jose gyvenantiems žmonėms su vėžiu išmoka daugiau nei Palanga, ir 360 eurų ar net daugiau, kitos – vos 30 eurų.

„Pašalpos klausimai onkologiniams ligoniams labai erzina ir pačius ligonius, ir visuomenę. Esu įsitikinusi, kad po jūsų straipsnio ir Palangos savivaldybė sulauks daugiau pagalbos prašymų iš onkologinių ligonių. Sulaukusios tokių prašymų, savivaldybės nebūna laimingos, tai žinau iš savo praktikos,“ – sakė J. Vyšniauskienė.

Anot jos, skiriant paramą, vienoms savivaldybėms svarbiau, kokios stadijos vėžys yra, kitoms ž žmogaus būklė.

„O kitos į nieką nežiūri, tiesiog išmoka,“ – sakė pašnekovė.

2021 metų kovą asociacija peržiūrėjo 60 Lietuvos savivaldybių vienkartinių išmokų reguliavimą – išanalizavo savivaldybių tarybų tvirtinamas tvarkas, įvertinant išmokų dydžius ir taikomų sąlygų pagrįstumą, ir šią informaciją apibendrino tyrimo dokumente. 

Tyrimas atskleidė, kad kone visos savivaldybės yra pasitvirtinusios tvarkas, pagal kurias dėl finansinių išmokų gali kreiptis ne tik onkologiniai pacientai, bet ir kitomis sunkiomis ligomis sergantys asmenys. 

POLA siūlymai

POLA siekia, kad peržiūrėti ir užtikrinti, kad onkologiniams pacientams savivaldybių vienkartinės ar periodinės išmokos būtų skiriamos nuo vienodos valstybės remiamų pajamų  (VRP) dydžių sumos, nepriklausomai nuo to, kokioje savivaldybėje toks asmuo gyvena. Antra, siūlo užtikrinti, kad vienkartinės ir periodinės išmokos būtų skiriamos ne tik onkologiniams pacientams, sergantiems III ar IV stadijos vėžiu, bet ir onkologiniams pacientams, sergantiems skirtingų stadijų vėžiu bei onkologinių ligų formomis. 

Trečia, siekia užtikrinti, kad onkologiniams pacientams būtų lengvai prieinama informacija apie galimybes gauti savivaldybės skiriamas vienkartines ir periodines išmokas.

Nacionalinio vėžio instituto (NVI) duomenimis, šiuo metu Lietuvoje su onkologinės ligos diagnoze gyvena apie 110 tūkst. asmenų. 30 tūkst. iš jų su tokia diagnoze gyvena 10 metų ir daugiau. Kasmet naujo onkologinio susirgimo diagnozę išgirsta beveik 18 tūkst. žmonių. Kasmet nuo onkologinių ligų miršta daugiau nei 8 tūkst. Lietuvos gyventojų. Štai 2019 metais buvo registruotos 8045 mirtys nuo onkologinių susirgimų: 4434 vyrams ir 3611 moterims.

 

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Penkiolikmetės palangiškės dviratininkės mama iki šiol negali miegoti ramiai – jos dukros dviračiu partrenkta nukentėjusioji reikalauja, kad ji jai sumokėtų 25 tūkstančių eurų kompensaciją.  Įvykis įvyko pernai liepos pabaigoje prie „Maxima“ parduotuvė. Pagal Civilinį kodeksą už vaikų padarytą žalą atsako tėvai.  „Palangos tilto“ žiniomis, dviratininkės mama kreipėsi teisinės...


Gavusi melagingą žinutę iš banko ir pateikusi duomenis, moteris neteko 2500 eurų, praneša Klaipėdos Vyriausiasis policijos komisariatas.


„Palangos tiltas“ sulaukė piktoko palangiškės laiško dėl neva menkos Savivaldybės paramos onkologinėmis ligomis sergantiems palangiškiams. Ar Palanga išties nereikšmingai padeda savo onkologiniams ligoniams?


Vilniaus apygardos administracinis teismas, išnagrinėjęs pareiškėjos Palangos miesto savivaldybės administracijos skundą, nusprendė sumažinti jai Konkurencijos tarybos skirtą baudą nuo 33 750 iki 22 500 eurų.


Savivaldybė informuoja, kad vadovaujantis Palangos miesto savivaldybės administracijos direktoriaus 2021 m. vasario 24 dienos įsakymu Nr. A1-209, profilaktiniai vienkartiniai tyrimai dėl COVID-19 ligos (koronaviruso infekcijos) nustatymo.


Daugiau kaip 2 000 eurų prieš Kalėdas pagalbos reikalingiems palangiškiams išdalinęs Paulius Rojus, verslininkas, įmonės „Pajūrio šaltinis“ direktorius,  prašė „Palangos tilto“ neskelbti apie jo geradarystes: „Man nereikia to, bet suprantu, kad jums, žiniasklaidai, to reikia, tad tebūnie... Tai padariau pirmiausia dėl savęs...


UAB „Pajūrio šaltinis“ Kalėdų gerumo akcijai skyrė 1 500 eurų. Padedant „Palangos tiltui“, UAB „Pajūrio šaltinis“ direktorius Paulius Rojus juos išdalins 15 pagalbos reikalingiems palangiškiams – kiekvienam po 100 eurų.


Buvusiuose Tiškevičių dvaro rūmuose veikiančio Kretingos muziejaus oranžeriją ketinama atnaujinti, pritaikant ją neįgaliesiems, taip pat ir ligoniams iš Palangos reabilitacijos ligoninės. Tam iš kitų metų valstybės biudžeto prašoma beveik 0,5 mln. eurų.


Ir gudri lapė uodegą sušlampa, sako lietuvių liaudies patarlė, tačiau palangiškė Gražina Vaišienė, pakliuvusi į sukčių žabangas, dabar negali patikėti, kad taip lengvai užkibo už jų kabliuko ir prarado 1600 eurų. Tačiau žinoma kurorto visuomenininkė teisina save: „Viskas atrodė labai tikra.“ Ji sutiko viešai pasidalinti savo skaudžia istorija ir tiki...


Sukčiai skaudžiai apgavo Palangoje gyvenančią 89-erių moterį. Finansinių nusikaltimų tyrimų pareigūnu prisistatęs telefonu vyras moteriškei pasakė, kad jos namuose laikomi pinigai yra suklastoti. Jam užsukus į senolės namus, moteris jam atidavė net 15 tūkstančių eurų. 


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius