Palangiškiai grožėjosi dekoratyviniais paukščiais ir balandžiais

Livija GRAJAUSKIENĖ , 2015-02-26
Peržiūrėta
319
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Palangiškiai grožėjosi dekoratyviniais paukščiais ir balandžiais

Šeštadienį „Baltijos“ pagrindinėje mokykloje buvo neįprastas sujudimas. Nors pamokų ir nebuvo, čionai būriais traukė dideli ir maži palangiškiai ir miesto svečiai, skubėję pasinaudoti proga ir išvysti gražiausius Vakarų Lietuvos dekoratyvinius paukščius ir balandžius, kuriuos jų augintojai suvežė į pirmąją tokią Palangoje surengtą parodą.
Kaip sakė vienas pagrindinių parodos organizatorių, Palangos balandininkų klubo, kuriam priklauso nariai ne tik iš Palangos bei aplinkinių vietovių, bet ir iš Liepojos, pirmininkas Reinoldas Liaudanskas, į Palangą šeštadienį paukščiai atkeliavo iš septynių Vakarų Lietuvos klubų. Be palangiškių, čia dalyvavo Lietuvos dekoratyvinių ir veislinių paukščių augintojų draugija, Klaipėdos aukštaskraidžių balandžių puoselėtojų klubas, Nikolajevo aukštaskraidžių balandžių puoselėtojų klubas „Vyturys“, Klaipėdos apskrities dekoratyvinių paukščių augintojų klubas, Šiaulių dekoratyvinių balandžių augintojų klubas ir Lietuvos sportinių balandžių federacija.
R. Liaudansko ir jo kolegų Viktoro Narkevičiaus bei Artūro Kundroto teigimu, ligi šiol nebuvo bandyta surengti tokio lygio regioninę parodą. Pasak kolekcininkų, buvo bandyta suvienyti klubus, kurie dažniausiai parodas rengia tik tarpusavyje, visuomenei parodyti, kuo įdomi bei vertinga paukštininkų veikla.
Pasak parodos iniciatorių, Lietuvoje šiuo metu yra per 1,5 tūkst. dekoratyvinių balandžių augintojų, tačiau, veikdami pavieniui, jie mažai žinomi visuomenei. Tad vienas iš parodos tikslų – populiarinti balandininkystę bei įtraukti į šią veiklą jaunimą. Kitas tikslas – atrinkti gražiausius balandžius į būsimas tarptautines parodas. Vieną tokių, jeigu bus gautas finansavimas, norima rengti lapkritį Palangos sporto arenoje. Į ją būtų kviečiami balandžių augintojai iš Latvijos, Vokietijos, Lenkijos.
Klaipėdietis A. Kundrotas, Lietuvos dekoratyvinių ir veislinių paukščių augintojų draugijos vadovas, pasidžiaugė, kad į parodą atvežta kelios dešimtys šių paukščių. Ir pabrėžė, jog mažai kas Lietuvoje žino, jog dekoratyvinės vištos duoda ne tik tą pačią naudą, kaip ir paprastos – kalbama apie kiaušinius ir mėsą, bet yra netgi naudingesnės. Mat jų produktyvusis periodas esantis ilgesnis: dedeklės intensyviai „triūsia“ vos vienerius metus, dekoratyvinės vištos – net kelerius.
Parodos lankytojai savo akimis galėjo įsitikinti per 100 dekoratyvinių vištų auginančio kolekcininko žodžių teisingumu: ne viena mūsų akiai neįprastai ar tiesiog puošniai atrodanti višta čia pat, parodos narvelyje, stebint gaidžiui bei dideliems ir mažiems smalsuoliams dėjo kiaušinius.
Žinia, žiūrovai ne tik grožėjosi 24 paukščių augintojų atvežtais paukščiais: dekoratyvinėmis vištomis, kurių čia buvo demonstruojama 26 veislės – iš viso, kartu su gaidžiais, buvo 52 paukščiai, 252 balandžiais, atstovavusiais 30 jų veislių, – bet ir rinko, jų nuomone, gražiausius paukščius. Gražiausia višta žiūrovai išrinko Redos Macikaitės užaugintą kochechiną, antroji vieta atiteko A. Kundroto kuoduotajai pentardai, o trečioji – tos pačios R. Macikaitės šilkaplunksnei.
Teisėjai rinko tik pirmos vietos laimėtoją, ir ji atiteko R. Macikaitės bramos bamtamai.
Rinkę gražiausius balandžius parodos lankytojai daugiausiai balsų atidavė Vytauto Šunoko iš Palangos balandininkų klubo užaugintam perukiniam balandžiui, antroji vieta atiteko to paties klubo nariui iš Liepojos Aivars Eglinš vokiškai žuvėdrėlei, trečiąją vietą žiūrovai skyrė Vytauto Sopelio iš Klaipėdos aukštaskraidžių balandžių puoselėtojų klubo užaugintam Hanoverio aukštraskraidžiui.
Teisėjai pirmąją vietą skyrė Rimanto Benetos iš Šiaulių dekoratyvinių balandžių augintojų klubo užaugintam perukiniam balandžiui, antrąją – telšiškio Gedimino Kyguolio Klaipėdos aukštaskraidžiui. Dėl trečiosios vietos – kas atsitinka nedažnai – sutapo ir žiūrovų, ir teisėjų nuomonės: ji skirta V. Sopelio Hanoverio aukštaskraidžiui.

 

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Nuo birželio 1 dienos visi palangiškiai, kaip ir bet kurios kitos savivaldybės gyventojai, sulaukę 16 metų, yra kviečiami savarankiškai registruotis skiepui nuo koronaviruso. Žinomi kurorto žmonės ragina pasinaudoti tokia galimybe ir pasiskiepyti. „Kuo daugiau žmonių kuo greičiau tai padarys, tuo sparčiau grįšime į iki pandemijos buvusias gyvenimo vėžes“, – sakė...


Šeštadienį „Baltijos“ pagrindinėje mokykloje buvo neįprastas sujudimas. Nors pamokų ir nebuvo, čionai būriais traukė dideli ir maži palangiškiai ir miesto svečiai, skubėję pasinaudoti proga ir išvysti gražiausius Vakarų Lietuvos dekoratyvinius paukščius ir balandžius, kuriuos jų augintojai suvežė į pirmąją tokią Palangoje surengtą parodą.


Gerbiami palangiškiai,

Šarūnas Vaitkus, Palangos miesto savivaldybės meras, 2013 09 12 | Rubrika: Politikų, lyderių žodis

Pasibaigė aktyvus, įtemptas, darbų kupinas kurortinis sezonas. Prasidėjęs ruduo – tinkamiausias laikas kiek stabtelėti, atsikvėpti, įvertinti nuveiktus darbus ir, be abejo, padėkoti visiems bei kiekvienam, savo nuoširdžiu darbu prisidėjusiam populiarinant mūsų kurortą bei kuriant gražesnį Palangos veidą.  


„Surinkime šunelių išmatas“, „Nereikia piktintis, reikia tvarkytis!“, „Mano šuniukas turi maišiuką“, - tokie ir panašūs šūkiai praėjusį trečiadienį nuvilnijo Palangos pagrindine gatve. Šią akciją sumanė ir ją sėkmingai įgyvendino Palangos lopšelio-darželio „Nykštukas“ bendruomenė. Sutikti mieste palangiškiai pagyrų iniciatyviam darželio kolektyvui negailėjo.


Pastaruoju metu kurorte vis aktyviau diskutuojama, kaip sukurti modernesnį kurortą ir jame geresnį gyvenimą žmonėms. Natūralu, jog metams bėgant ir situacijai menkai tesikeičiant žmonėms patikėti kažkuo geresniu pernelyg sunku. Apie dabartinę Palangą su „Palangos tiltu“ sutiko padiskutuoti Palangos miestą jau daugelį metų garsinantys, nepaisant jos klestėjimo ar nuosmukio, žymūs palangiškiai.


Praėjusį ketvirtadienį Palangos miesto savivaldybės administracija drauge su UAB „Žalvaris“ vykdė aplinkosauginę akciją „Sveikinkis su gamta drąsiai“, skatinę palangiškius atnešti susikaupusias aplinkai pavojingas atliekas. Tačiau, kaip paminėjo UAB „Žalvaris“ Klaipėdos regiono vadovas Mindaugas Nekrašius, būna ir geriau pavykusių akcijų – palangiškiai šįkart nebuvo labai aktyvūs.


Jau keletą metų sėkmingai vykdytas skaičiavimo mintinai konkursas „Matmintinis“ šeštąjį kartą sutinka visus matematikos mylėtojus, pasiryžusius neprarasti kantrybės ir sumanumo iki konkurso pabaigos. Sausio 25 dieną prasidėjęs konkursas vilioja ne tik nuolatinius dalyvius, bet ir naujokus. Trečiąjį kartą savo jėgas bandys ir palangiškiai Mariam Varoneckaitė ir Abdulla Varoneckas, kurie...


Mėgėjų turnyre pergalę šventė palangiškiai

Rasa GEDVILAITĖ, 2009 12 09 | Rubrika: Miestas

Palangoje savaitgalį Sporto mokyklos salėje vyko pirmasis tarptautinis krepšinio mėgėjų turnyras asociacijos „CliFox“ įsteigtai taurei laimėti, kuriame rungėsi keturios komandos ne tik iš Lietuvos, bet ir iš Latvijos bei Estijos. Visgi sėkmingiausiai pasirodė šeimininkai palangiškiai, užėmę pirmąją vietą.


Mieli palangiškiai,

Laikraščio „Palangos tiltas“ redakcija, 2009 10 07 | Rubrika: Miestas

Laikraščio „Palangos tiltas“ redakcija skelbia fotografijų konkursą „Apginkime pajūrį“, kuriame kviečiami dalyvauti visi, kas neabejingi kurorto paplūdimiams, kopoms, kam skaudu matyti, kaip niokojama gamta, kas nesitaiksto su valdininkų aplaidumu.


Bėda – palangiškiai dūsta

Aistas MENDEIKA, 2009 09 27 | Rubrika: Miestas

Palangiškiai, gyvenantys daugiabučiuose netoli degalinės „Statoil“, vasaros sezono pabaigos šventę pasitinka... kosėdami. Kai kurie net prie bendro miestelėnų stalo prisėsti negalės, nes bus priversti plauti savo namų langus.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius