Palangiškiai kreipėsi į savivaldybę: neapsikentė triukšmo ir tamsos nesuremontuotoje gatvėje

"Delfi", 2021-01-15
Peržiūrėta
1558
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Gyventojų nuotrauka
Gyventojų nuotrauka

Dar 2018 metais Palangos miesto savivaldybei buvo pristatytas S. Nėries gatvės rekonstrukcijos projektas. Buvo numatyta, jog bus pakeista gatvės asfalto danga, pakeisti šaligatvių borteliai, tinkamai įrengti pėsčiųjų takai. Tačiau iki pat šiol jokie darbai iš vietos nepajudėjo, o kantrybę praradę gyventojai kreipėsi į savivaldybę.

Vietos gyventojai ir aplink įsikūrę verslai skundžiasi, kad dėl prastos gatvės būklės ja važiuojantis transportas skleidžia daug triukšmo, o šaligatviais pavojinga judėti dviračiais, paspirtukais, taip pat ir mamoms su vežimėliais. Be to, S. Nėries gatvė prastai apšviesta, o prie buvusios kavinės „Paparčio žiedas“ nuolat renkasi apsvaigę asmenys, tad gyventojai jaučiasi nesaugiai. Visi šie argumentai buvo išdėstyti bendrame kreipimesi Palangos miesto savivaldybei, kurį pasirašė dvidešimties gatvėje esančių namų atstovai – tiek gyventojai, tiek verslai. Kreipimąsi inicijavo šioje gatvėje veikiančios „Ilzenbergo vilos“ valdytojas UAB „Belvilis“.

Kaip rašoma išplatintame pranešime žiniasklaidai, gatvės rekonstrukcijos darbai buvo planuojami vykdyti kartu su statybos darbais sklype, buvusio baseino „Jūratė“ teritorijoje. Vietoje buvusio baseino turėjo išdygti pasaulinio tinklo „Marriott“ viešbutis. Projekto vertė būtų siekusi apie 30 mln. eurų. Tačiau šią vasarą viešbučio tinklo atstovai pranešė, kad dėl pasaulinės pandemijos „Marriott“ statybos Palangoje atidedamos neribotam laikui. 

„Delfi“ paprašė savivaldybės pakomentuoti, ar šiai gatvei tikrai teks ilgai laukto remonto toliau laukti neribotą laiką. Pasirodo, darbai S. Nėries gatvėje gali prasidėti ir anksčiau. „Nors miesto gatvių tvarkymo darbai vyksta intensyviai, tiek Palangoje, tiek Šventojoje dar turime nemažai tvarkytinų gatvių, tarp kurių – ir S. Nėries gatvė.

Atkreiptinas dėmesys, kad 2018 m. buvo planuota ne rekonstruoti S. Nėries gatvę, o parengti jos rekonstravimo techninį projektą. Tai yra atlikta – techninis projektas parengtas, gautas ir statybą leidžiantis dokumentas, – aiškino Palangos savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotoja Violeta Staskonienė. – Savivaldybė kreipėsi į Susisiekimo ministeriją dėl Kelių priežiūros ir plėtros programos rezervo lėšų 2021 metams skyrimo Palangos miesto savivaldybės kelių objektams, tar kurių – ir S. Nėries gatvė.“

V. Staskonienės teigimu, jei lėšos būtų skirtos, darbai S. Nėries gatvėje prasidėtų dar šiais metais. „Projekte yra numatyta įrengti naują S. Nėries važiuojamosios dalies dangą bei šaligatvius, gatvės apšvietimą, pakloti lietaus nuotekų tinklus. S. Nėries gatvės statybos darbus numatoma atlikti per dvejus metus“, – sakė ji.

 

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Šiandien Palangos miesto bendruomenė kreipėsi į Generalinę prokuratūrą dėl Konkurencijos tarybos veiksmų, reikalaujant perduoti už viešąsias lėšas pastatytą kurorto baseiną valdyti į privačias rankas ir grasinant didžiulėmis baudomis. 


12 Seimo narių kreipėsi į teismą, įvertinę aplinkos ministro Simono Gentvilo ketinimus dvigubai apmokestinti gyventojus.


Klaipėdos apskrities VPK Kelių policijos skyriaus pareigūnai, reaguodami į gyventojų skundus, vykdė policinę priemonę, per kurią tikrino  transporto priemonių keliamo triukšmo lygį.


Klaipėdos apygardos prokuratūros Klaipėdos apylinkės prokuratūros prokuroras priėmė nutarimą nutraukti ikiteisminį tyrimą, kuris buvo pradėtas dėl triukšmo, sklidusio iš pernai metų liepą Palangoje vykusio festivalio. Tyrimas nutrauktas nustačius, jog nebuvo padaryta veika, turinti baudžiamojo nusižengimo požymių, tačiau festivalio organizatoriui gresia administracinė atsakomybė.


Dar 2018 metais Palangos miesto savivaldybei buvo pristatytas S. Nėries gatvės rekonstrukcijos projektas. Buvo numatyta, jog bus pakeista gatvės asfalto danga, pakeisti šaligatvių borteliai, tinkamai įrengti pėsčiųjų takai. Tačiau iki pat šiol jokie darbai iš vietos nepajudėjo, o kantrybę praradę gyventojai kreipėsi į savivaldybę.


Sausio 5-ąją, sekmadienį, į Palangos miesto policijos komisariatą kreipėsi moteris, kuri teigė, jog buvo apgauta sukčių.


Nuo kitų metų pradžios savivaldybės galės lengviau pasirūpinti žmonėmis, kuriems būtinas socialinis būstas. Vyriausybė trečiadienį pritarė įstatymų pakeitimams, pagal kuriuos sudaromos sąlygos savivaldybėms išsinuomoti būstą iš fizinių ar juridinių asmenų ir pernuomoti jį žmonėms, kuriems reikia socialinio būsto.


Ar Palangai reiktų automobilių dalijimosi paslaugos, o gal dar ir daugiau dviračių nepamaišytų? Tokį klausimą iškėlė kurorte lankęsi automobilių dalijimosi paslaugų teikėjos „CityBee“ atstovai. Šią vasarą jie planuoja šią paslaugą teikti visame Lietuvos pajūryje. Palangos valdžios atstovai šią paslaugą įvertino labai skirtingai: kaip ir...


Vasaros sostinė sezono metu pavirsta triukšmo sostine  5

Alvydas ZIABKUS, „Lietuvos ryto“ apžvalgininkas, 2013 06 20 | Rubrika: PT redaktoriaus skiltis

Triukšmu pagarsėjusioje J. Basanavičiaus gatvėje vėl per naktis nevaržomai dunksi triukšmingos muzikos ritmai, o kurorto centre apsistoję poilsiautojai griebiasi už galvų.


Palangiškiai kreipėsi į Generalinę prokuratūrą

„Palangos tilto“ informacija, 2009 09 18 | Rubrika: Miestas

Šią savaitę 120 Palangos miesto daugiabučių namų kvartalo gyventojų raštu kreipėsi į Generalinę prokuratūrą ir Lietuvos Respublikos Seimo antikorupcijos komisiją prašydami apginti viešąjį interesą. Gyventojai prokurorų prašo ištirti aukšto Palangos valdininko veiksmus.  


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius