Palangiškiai kviečiami dalyvauti seniūnaičių rinkimuose

"Palangos tilto" informacija, 2019-09-30
Peržiūrėta
467
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Jau netrukus, spalio 3-10 dienomis, Palangos miesto savivaldybės gyventojai rinks seniūnaičius 2019-2023 metų kadencijos laikotarpiui. Kandidatų į seniūnaičius registracija jau baigta, o naujieji Kunigiškių, Nemirsetos, Palangos, Vilimiškės, Virbališkės – Medvalakio, Būtingės, Monciškių ir Šventosios seniūnaitijų seniūnaičiai paaiškės spalio pabaigoje.

Seniūnaičių rinkimai

Seniūnaičių rinkimus vykdo Palangos miesto savivaldybės sudaryta Seniūnaičių rinkimų organizavimo ir vykdymo komisija, susidedanti iš 6 Savivaldybės administracijos tarnautojų. Šiai komisijai pirmininkauja Šventosios seniūno pavaduotojas Alvidas Bacius.

Paskelbus kandidatų į seniūnaičius registraciją, užsiregistravo 12 kandidatų. Rugsėjo 30 d. registruotų kandidatų duomenys bus patikrinti, o sąrašas patvirtintas ir paskelbtas spalio 2 d. Su patvirtintu kandidatų sąrašu gyventojai galės susipažinti Palangos miesto savivaldybės interneto svetainėje www.palanga.lt ir vietos spaudoje.

Balsavimo būdai

Už būsimuosius seniūnaičius gyventojai balsuoti galės spalio 3-10 dienomis. Atkreiptinas dėmesys, kad rinkti seniūnaičius turi teisę tik toje seniūnaitijoje gyvenamąją vietą deklaravę pilnamečiai seniūnaitijos gyventojai.

Balsavimo būdas priklausys nuo konkrečioje seniūnaitijoje gyvenančių pilnamečių gyventojų skaičiaus. Seniūnaitijose, kuriose gyvena ne daugiau kaip 500 gyventojų, turinčių teisę balsuoti, bus rengiamas šių seniūnaitijų gyventojų susirinkimas, kurio metu seniūnaičiai bus renkami atviro balsavimo būdu. Šiuo būdu rinkimai vyks keturiose seniūnaitijose: Būtingės, Monciškės, Kunigiškių ir Nemirsetos.

Būtingės seniūnaitis bus renkamas spalio 7 d. 17.30 val. Šventosios seniūnijoje (Šventosios g. 14), Monciškės – spalio 7 d. 18.30 val. Šventosios seniūnijoje (Šventosios g. 14), Kunigiškių – spalio 8 d. 17.30 val. Gintaro g. 33A posėdžių salėje, Nemirsetos – spalio 8 d. 18.30 val. Gintaro g. 33A posėdžių salėje.

Seniūnaitijų, kuriose gyvena daugiau kaip 500 balsavimo teisę turinčių gyventojų (Palangos, Vilimiškės, Virbališkės-Medvalakio ir Šventosios), seniūnaičiai bus renkami gyventojams balsuojant raštu. Gyventojų parašus rinks kandidatai į seniūnaičius arba jų atstovai.

Gyventojų balsavimo raštu lapus parengs Seniūnaičių rinkimų organizavimo ir vykdymo komisija, jie bus skelbiami Palangos miesto savivaldybės interneto svetainėje www.palanga.lt spalio 3 d. Balsavimo raštu lapus taip pat bus galima pasiimti Palangos miesto savivaldybės administracijoje, Priimamajame.

Pasibaigus balsavimui, spalio 11 d. iki 15.45 val. kandidatai arba jų atstovai užpildytus gyventojų balsavimo raštu lapus turės pristatyti į Palangos miesto savivaldybės administracijos Priimamąjį.

Aktyvumas – ne mažesnis nei 5 proc.

Seniūnaičių rinkimai laikomi įvykusiais, jei rinkimuose dalyvauja ne mažiau kaip 5 proc. seniūnaitijos gyventojų, turinčių teisę rinkti seniūnaitį.

Kunigiškių seniūnaitijoje, turinčioje 344 pilnamečius gyventojus, šį procentą sudaro 17 balsų, Nemirsetos (208 pilnamečiai gyventojai) – 10 balsų, Palangos (3403 pilnamečiai gyventojai) – 170 balsų, Vilimiškės (738 pilnamečiai gyventojai) – 37 balsai, Virbališkės-Medvalakio (4731 pilnamečiai gyventojai) – 236 balsai, Būtingės (327 pilnamečiai gyventojai) – 16 balsų, Monciškės (122 pilnamečiai gyventojai) – 6 balsai, Šventosios (752 pilnamečiai gyventojai) – 38 balsai.

Balsavimo rezultatai bus tikrinami spalio 14 – 18 dienomis. Komisija įvertins, ar visi balsavę gyventojai, yra deklaravę savo gyvenamąją vietą būtent toje seniūnaitijoje, kurios seniūnaitį rinko.

Išrinktų seniūnaičių sąrašas bus patvirtintas spalio 22 d., paskelbtas nuo spalio 23 d. iki 26 d. Palangos miesto savivaldybės interneto svetainėje www.palanga.lt bei vietos spaudoje.

Bendruomenės atstovas

Seniūnaitis yra bendruomenės išrinktas gyvenamosios vietovės ar jos dalies atstovas, turintis įstatymų nustatytas teises ir pareigas. Seniūnaitis gali kreiptis į valstybės ir savivaldybių institucijas bei kitus asmenis su prašymais, siūlymais, reikalavimais. Be to, jis gali teikti atsakymus į paklausimus, pareikšti nuomonę dėl priimamų sprendimų, teisės aktų, dalyvauti Savivaldybės tarybos ir jos komitetų darbe bei pareikšti gyventojų nuomonę, teikti siūlymus.

Seniūnaičiu gali būti tik nepriekaištingos reputacijos seniūnijos gyventojas, deklaravęs gyvenamąją vietą toje seniūnaitijoje, kurioje jo kandidatūra siūloma, sutinkantis dalyvauti seniūnaičio rinkimuose bei ne jaunesnis kaip 18 metų amžiaus. Kandidatais į seniūnaičius negali būti Savivaldybės tarybos nariai bei Savivaldybės administracijos valstybės tarnautojai.

Aktyvus seniūnaitis yra tarsi tarpininkas tarp vietos gyventojų ir miesto valdžios atstovų, jis padeda gyventojams spręsti jiems aktualias problemas bei rasti atsakymus į kylančius klausimus. Todėl gyventojai raginami nelikti abejingi bei aktyviai dalyvauti renkant savo seniūnaitijos seniūnaitį.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Palanga dabinasi miesto vėliavomis ir lygiai po savaitės visus metus minėti ne tik kurortui, bet ir šaliai labai svarbią sukaktį – kovo 30 d. sukaks lygiai šimtas metų nuo dienos, kuomet Palanga Tarptautinės arbitražo komisijos sprendimu buvo grąžinta Lietuvai. Kurorto gyventojai taip pat kviečiami pažymėti šią visai šaliai svarbią sukaktį –...


Miesto Taryba jau netrukus, balandį, įveiks savo darbo pusiaukelę. „Palangos tiltas“ susitiko interviu su Dainiumi Želviu, labiausiai patyrusiu miesto politiku, kuris miesto Taryboje jau dirba bene sepintąją kadenciją – nuo 1997-ųjų. Jis atsakė į „Palangos tilto“ klausimus. Skaitykite interviu penktadienį „Palangos tilte.“ „Manau, kad po...


TS-LKD Palangos skyriaus nariai tikisi, kad aiškumo daugiau atsiras rytoj, ketvirtadienį, vasario 27 d., per skyriaus ataskaitinį- rinkiminį susirinkimą. Tikimasi, kad miesto meras Šarūnas Vaitkus, kuris yra ir TS-LKD Palangos skyriaus pirmininkas, pasakys savo apsisprendimą dalyvauti ar ne ateinančiuose Seimo rinkimuose.


Vasario 25 d. – palangiškiai ir šventojiškiai švęs Užgavėnes ir trankiai bei linksmai varys kaip niekad šiltą žiemą.


Vadovaujantis Palangos miesto savivaldybės seniūnaičių sueigos ir išplėstinės seniūnaičių sueigos nuostatų, patvirtintų Palangos miesto savivaldybės tarybos 2017 m. balandžio 27 d. sprendimu Nr. T2-115, 28 punktu išplėstinėje seniūnaičių sueigoje (toliau – išplėstinė sueiga) su sprendimo priėmimo teise dalyvauja atitinkamoje gyvenamosios vietos teritorijoje esančių...


Palangiškiai kviečiami dalyvauti seniūnaičių rinkimuose

"Palangos tilto" informacija, 2019 09 30 | Rubrika: Miestas

Jau netrukus, spalio 3-10 dienomis, Palangos miesto savivaldybės gyventojai rinks seniūnaičius 2019-2023 metų kadencijos laikotarpiui. Kandidatų į seniūnaičius registracija jau baigta, o naujieji Kunigiškių, Nemirsetos, Palangos, Vilimiškės, Virbališkės – Medvalakio, Būtingės, Monciškių ir Šventosios seniūnaitijų seniūnaičiai paaiškės spalio...


Spalio 3 d. (ketvirtadienį) 12 val. Palangos miesto bendruomenė kviečiama dalyvauti Konstitucijos egzamine 2019 ir išmėginti savo Konstitucijos žinias. Egzaminas vyks Palangos miesto savivaldybės administracijoje (Vytauto g. 112, Palangoje, direktoriaus pasitarimų kabinete Nr. 232). Su egzamino taisyklėmis susipažinti galite čia: www.konstitucijosegzaminas.lt.  


Praėjusį ketvirtadienį Vyriausioji rinkimų komisija (VRK), rinkimų šalyje prievaizdė, išbraukė Palangos visuomeninį rinkimų komitetą „Palangiškiai“ iš rinkimų į miesto savivaldybės Tarybą. Sąrašo neregistravimo rinkimams priežastis – nepakankamas jame likusių narių skaičius. Dėl nuslėpto teistumo iš jo išbraukus Mindaugą...


Šią vasarąPalangos gyventojai kviečiami dalyvauti didžiausiame Baltijos šalyse dviračių renginyje „Velomaratonas 2018“ ir laimėtisavo miesto bendruomenei specialų prizą – riedlenčių rampą.Daugiausiai dalyvių renginio dieną subūrusiai komandaišios idėjos iniciatoriai –amerikiečių kompanija „Amway“– suteiks 5000 JAV dolerių paramą...


Rugsėjo 29 d., antradienį, 12 val., Palangos miesto bendruomenė kviečiama dalyvauti Konstitucijos egzamine. Visuotinėje teisinių žinių pasitikrinimo akcijoje taip pat kviečiami dalyvauti visi Lietuvos piliečiai. Egzamino užduotys bus parengtos skirtingoms tikslinėms grupėms: teisinį išsilavinimą turintiems ir jo siekiantiems piliečiams bei piliečiams, neturintiems ir...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius