Palangiškiai tiesia pagalbos ranką miestui-partneriui Ukrainoje – į Bučą išvyksta vilkikai su humanitarine pagalba

Palangos tiltas, 2022-03-09
Peržiūrėta
1899
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Palangiškiai tiesia pagalbos ranką miestui-partneriui Ukrainoje – į Bučą išvyksta vilkikai su humanitarine pagalba

Tokio bendruomenės susitelkimo ir noro padėti tiems, kuriems dabar labai to reikia, jau seniai nebuvau matęs. Nuoširdus ačiū visiems palangiškiams kurorto svečiams, įmonėms bei organizacijoms, labai aktyviai atsiliepusiems į Palangos miesto savivaldybės kvietimą padėti karo nusiaubtam miestui-partneriui Ukrainoje – Bučai. Ačiū už jūsų aukas maisto produktais, higienos priemonėmis, kitais būtiniausiais daiktais, taip pat – už aktyviai aukojamas pinigines lėšas, pervedant jas į specialiai Bučai paremti atidarytą sąskaitą. Labai ačiū ir Susisiekimo ministerijos Kelių ir oro transporto politikos grupės vadovui Vladislav Kondratovič už pagalbą ieškant vilkikų, galinčių nuvežti paramą į Ukrainą. Dėkoju savanoriams, priėmusiems palangiškių ir kurorto svečių aukojamus daiktus, dėkoju ir visiems, kurie padėjo supakuoti, pakrauti paramą į vilkikus.

Kuo didžiausios sėkmės ir gero kelio linkiu palangiškių paramą į Ukrainą vešiantiems vilkikų vairuotojams – ukrainiečiams, į Europą darbo reikalais išvykusiems dar taikos metu, o dabar grįžtantiems į karo nuniokotą savo tėvynę. Jiems į kelionę įdėjome maisto. Gaila, kad šiuo metu niekuo daugiau negalime padėti nei jiems, nei slėptuvėse dienas leidžiantiems jų šeimos nariams.

Palangos miesto savivaldybei pakvietus paremti karo siaubiamos Bučos gyventojus, vos per tris paramos maistu ir būtiniausiais daiktais rinkimo dienas mūsų miesto-partnerio gyventojams palangiškiai ir kurorto svečiai paaukojo 30 palečių negendančių maisto produktų bei higienos priemonių ir kitų būtiniausių daiktų. Šia parama, kaip ir Savivaldybės už suaukotas lėšas nupirktais konservais, įmonių paaukotais šildytuvais ir kitais būtiniausiais daiktais, bendradarbiaujant su NVO organizacijomis gautomis tvarsliavomis, kitomis reikalingomis priemonėmis, maistu, užpildyti su vilkikai.

Iš specialiai Bučai paremti paaukotų piniginių lėšų (kurių visų jūsų dėka suaukota jau per 41 tūkst. eurų), Palangos miesto savivaldybė nupirko 14 400 dėžučių konservų. Likusios lėšos (per 26 tūkst. eurų) vis dar yra sąskaitoje, už jas Palangos miesto savivaldybė, atsižvelgdama į konkrečius Bučos poreikius, pirks maisto produktų, medikamentų, medicininių ar kitų nuo karo kenčiantiems ukrainiečiams būtinų priemonių.

Pirmieji vilkikai jau pakraunami ir šiandien išvyks į Ukrainą, Bučos miestą, esantį vos 30 kilometrų iki Kijevo. Dar vienas vilkikas su humanitarine parama bus išsiųstas kitą savaitę. Per Bučą link Ukrainos sostinės eina automagistralė, tad šiame mieste vyko labai įnirtingos kovos, Miestas paverstas griuvėsiais, jo gyventojai šiuo metu neturi elektros bei šildymo, negali išeiti į lauką, todėl jiems ima stigti maisto.

Palangos miesto gyventojai bei svečiai ir toliau kviečiami aukoti Bučos miesto gyventojams – parama ilgai negendančiais maisto produktais nuo trečiadienio iki sekmadienio imtinai 15-19 val. renkama Palangos sporto centre (Sporto g. 3), prie pagalbos Bučos gyventojams taip pat galima prisidėti aukomis, pervedant jas į BĮ „Palangos socialinių paslaugų centras“ sąskaitą Nr. LT64 7180 6000 0313 0554, mokėjimo nurodymo paskirtyje įrašydami „Parama Bučos miestui“.

Palangos meras Šarūnas Vaitkus

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Kalėdos- stebuklų metas. O kaip gi įvyksta stebuklai?  Geri darbai pradžiugina visus.


Tokio bendruomenės susitelkimo ir noro padėti tiems, kuriems dabar labai to reikia, jau seniai nebuvau matęs. Nuoširdus ačiū visiems palangiškiams kurorto svečiams, įmonėms bei organizacijoms, labai aktyviai atsiliepusiems į Palangos miesto savivaldybės kvietimą padėti karo nusiaubtam miestui-partneriui Ukrainoje – Bučai. 


„Svarbi informacija Palangos miesto savivaldybės gyventojams,“ – pirmadienį, vasario 31 d., savo įrašą Facebook (Meta) pradeda Palangos meras Šarūnas Vaitkus. „Nuo pat karo Ukrainoje veiksmų pradžios palaikome, kiek tai įmanoma, ryšius su Palangos miesto partnerio Buča vadovybe ir ieškome galimybių padėti šio miesto gyventojams.  Prisidėti sprendžiant  pagalbos klausimus galime mes...


Gerbiami policijos pareigūnai, esate tikri Angelai sargai – tarsi nematomi, tačiau visuomet būnantys šalia ir prireikus ištiesiantys tvirtą pagalbos ranką.


Palangos miesto Savivaldybė tiesia pagalbos ranką labiausiai dėl koronaviruso pandemijos paliestiems miestelėnams – jie į Savivaldybę jau gali kreiptis dėl vienkartinės socialinės piniginės paramos.


Po to, kai Palangos Savivaldybės ekstremalių situacijų komisija nusprendė dalį Palangos turimų apsauginių kaukių ir kitų apsaugos priemonių skirti Klaipėdai, Palangos meras Šarūnas Vaitkus socialiniame tinkle Facebook parašė: „Džiaugiamės galėdami šiuo visiems nelengvu metu su kaimynais klaipėdiečiais dalintis tuo, ką turime."


Vaikų interesams atstovaujantys specialistai įsitikinę, jog paėmus vaiką iš jam nesaugios aplinkos biologinėje šeimoje, geriausia, kad jis iš karto patektų į šeimą, galinčią suteikti jam rūpestį ir šilumą. Jei tai negali būti giminaičiai, tuomet geriausia išeitis yra budintys globotojai ar socialiniai globėjai. Kas jie tokie ir kaip tokiais tapti...


Šeimoms, vienu metu susilaukiančioms dviejų ar daugiau mažylių, skiriama Savivaldybės parama. Didesnė parama teikiama ir nelaimę patyrusiems gyventojams. Šie pokyčiai įsigaliojo pakeitus Piniginės socialinės paramos teikimo tvarką.


LESTO Palangoje tiesia kabelines linijas

„Palangos tilto“ informacija, 2013 09 16 | Rubrika: Miestas

Nuo rugpjūčio pradžios Malūno ir Sodų gatvėje triūsia darbininkai: ardo šaligatvių plyteles, kasa griovius, tiesia komunikacijas. Darbus čia atlieka elektros skirstymo bendrovė LESTO, tiesianti šioje Palangos dalyje naują vidutinės įtampos kabelinę liniją.


2009 metais gruodžio pabaigoje Socialinės apsaugos ir darbo bei Finansų ministerijų ir UAB „Investicijų ir verslo garantijos“ (INVEGA) pasirašė trišalę sutartį. Įgyvendinant ES struktūrinės paramos panaudojimo strategiją ir Žmogiškųjų išteklių plėtros veiksmų programos priemonę „Verslumo skatinimas“ yra steigiamas verslumo skatinimo fondas skirtas skatinti verslumą, savarankišką užimtumą...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius