Palangiškis Kristupas Kerulis šeštąsyk tapo „Dainų dainelės“ laureatu!

Palangos tiltas, 2024-05-13
Peržiūrėta
865
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Dainų dainelė / J. Stacevičiaus / LRT nuotr.
Dainų dainelė / J. Stacevičiaus / LRT nuotr.

Šį savaitgalį Lietuva gyvena dviem įvykiais – muzikiniu ir politiniu, tai yra Prezidento rinkimais ir „Eurovizija“. Paliekant nuošaly politiką ir kalbant apie muziką labai labai tikėtina, kad vieną dieną, ir galbūt visai greitai, į „Eurovizijos“ sceną lips palangiškis, Kristupas Kerulis. Yra drąsos tai prognozuoti, nes jis jau yra sulaukęs muzikos pasaulio profesionalų ryžtis šiam žingsniui, kaip šiandien ką tik šio straipsnio autorei patvirtino. Ir nieko stebėtino, juk Kristupas prieš 5 dienas nuskynė „Dainų dainelės“ laureato prizą. Šeštą kartą iš eilės! Kiek kartų dalyvavo, tiek kartų ir laimėjo! Regis, per visus pastaruosius 50 metų tokio šešiakartinio apdovanojimo šiame konkurse yra pasiekusi tik Evelina Sašenko. Na, dabar ir mūsų Kristupas. 

„Dainų dainelė“ jau pusšimtį metų yra svarbiausia muzikinės karjeros pradžia atlikėjams. Per penkis dešimtmečius konkursas užaugino ne vieną dainininkų kartą, iš kurių ne vienas pasirodė „Eurovizijos“ scenoje: Monika Linkytė, Monika Liu, Donatas Montvydas. Tad labai tikimės joje išgirsti ir balsą nuo Palangos – Kristupo. 

Džiugu, kad Kristupui ruoštis šiam konkursui netrikdo net paskutiniai metai mokykloje. Kristupas Kerulis – Palangos senosios gimnazijos ketvirtos gimnazijos klasės moksleivis. 

Savo vokalą jaunasis palangiškis lavina Klaipėdos vaikų operos studijoje (KVOS), kuriai vadovauja Vytautas Valys. Širdingu atsiliepimu po gegužės 5 d. įvykusios „Dainų dainelės“ savo Facebooke paskyroje pasidalijo Kristupo mokytojo Vytauto sesuo Rasa Norvilienė. Gavę jos sutikimą cituojame jos mintis: 

„Mano brolis Vytautas, prieš kokius 9 metus tik įkūręs Klaipėdos vaikų operos studiją, pradėjo ieškoti talentų – vaikų, kurie tiesiog nori dainuoti. Taip susitiko Vytautas Valys ir Kristupas Kerulis. Nei aš mačiau, nei aš domėjausi jo mokiniais... Bet Vytautas vis sakydavo: „Kristupas... jam parinkau tokią programą, nežinau, kaip pasiseks ir t.t.“ Galvoju – eilinis vaikis, kuris tiesiog talentingas ir turi didelį norą dainuoti. Tačiau pirmą kartą,  prieš 8 metus stebėdama mažo berniuko Kristupo pasirodymą „Dainų dainelės“ atrankoje, netekau žado... Tame pasirodyme buvo visko – balsas, daina, organiškas judesys, natūralumas, įtaiga ir profesionalumas. Tada pasąmonėje pagalvojau – noriu šio dainininko plakatą turėti ant sienos... Jis kažką turi tokio, kas pavergia žiūrovus...

Vakar, Lietuvos televizijos konkurse „Dainų dainelė“ Kristupas jau 6-ąjį kartą tapo laureatu. Laimėti vieną kartą yra sėkmė, bet 6 kartus – tai jėga. Ji visus tuos metus vedė muzikos keliu du ypatingai talentingus, šiai dienai galima sakyti Draugus – Kristupą ir jo mokytoją Vytautą. Susiklausymas, išgirdimas, darbštumas, ieškojimas gražiausių kūrybinių sprendimų, kiekvienos natos išgryninimas, pasitikėjimas ir tikėjimas, kad eini teisingu keliu, ir dar daugiau dalykų, be kurių nepasieksi aukštumų.

Sveikinu ir didžiuojuosi... Man didelė garbė buvo būti šalia jūsų, Vytuk ir Kristupai. Plačių sparnų ir lai jus saugo angelai...“

Kristupo Kerulio atliekamą muzikinį kūrinį „Angels“, su kuriuo ir skynė laurus, išgirsime birželio 2 d. LRT televizijos eteryje ir portale LRT.lt, kur bus transliuojamas baigiamasis „Dainų dainelės“ 2024 m. konkurso laureatų koncertas Lietuvos nacionaliniame operos ir baleto teatre.

Ligita Sinušienė

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Šį savaitgalį Lietuva gyvena dviem įvykiais – muzikiniu ir politiniu, tai yra Prezidento rinkimais ir „Eurovizija“. Paliekant nuošaly politiką ir kalbant apie muziką labai labai tikėtina, kad vieną dieną, ir galbūt visai greitai, į „Eurovizijos“ sceną lips palangiškis, Kristupas Kerulis.


Aktorius, dainų autorius ir atlikėjas Andrius Kaniava


Sausio 26 d. Palangos koncertų salėje įvyko Lietuvos estrados grando Stasio Povilaičio dainų reviu „Švieski man vėl“. Koncertas buvo dedikuotas šviesaus atminimo dainininko 77-osioms metinėms, o kartu su šiuo renginiu atidaryta ir Stasio Povilaičio vardu paženklinta paroda. 


Palangą pasiekė puiki žinia iš Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos –  Palangos senosios gimnazijos geografijos mokytojas ekspertas Nerijus Vaišvilas tapo Metų mokytojo premijos laureatu.


Aktoriaus, dainų autoriaus ir atlikėjo Aido Giniočio autorinis koncertas


Į Vilnių grįžta Dainų šventės dvasia: sostinėje vyks studentų dainų ir šokių šventė „Gaudeamus“. 


Palangiškis Kristupas Kerulis gruodžio 25-27 dienomis vykusiame tarptautiniame jaunųjų dainininkų dainų konkurse Euro Pop Contest „Berliner perle“ tapo absoliučiu nugalėtoju. Vaikinukui atiteko Grand Prix prizas. SKAITYKITE INTERVIU SU KRISTUPU "PALANGOS TILTE" ARTIMIAUSIU METU.


Šiemet į jubiliejinę Lietuvos valstybingumo šimtmečio dainų šventę Palanga pasiuntė 10 įvairių kolektyvų, kuriuose 246 meno mėgėjų entuziastų


Palangos Vlado Jurgučio pagrindinės mokyklos mokinė Justė Dumčiūtė jau žinoma daugeliui palangiškių – ji puikaus balso savininkė, nuolat dalyvaujanti įvairiuose renginiuose ir laurus skinanti konkursuose. Paskutinė iškovota pergalė buvo ilgai siekta, bet dėl to dar vertingesnė – ji tapo „Dainų dainelės“ laureate. Jos mokytoja Diana Beržanskienė itin...


„Tai – mano gyvenimo būdas, visas gyvenimas“, - pripažino palangiškis Deividas Budkovas, draugų dar vadinamas Pitu, praėjusį sekmadienį savo talentu iš televizoriaus ekrano pasidalinęs su visais Lietuvos gyventojais. Aštuoniolikmetis vaikinas savo aistra – važinėjimu BMX dviračiu – sugeba užkrėsti daugelį jaunuolių, pats skindamas itin svarbias pergales ne tik Lietuvoje, bet ir už jos ribų.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius