Palangiškis Seimo narys Mindaugas Skritulskas: „Šiandien Ukrainoje vyksta karas ne tik ginklais, bet ir ekonominėje erdvėje“

Palangos tiltas, 2024-05-15
Peržiūrėta
323
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Palangiškis Seimo narys Mindaugas Skritulskas: „Šiandien Ukrainoje vyksta karas ne tik ginklais, bet ir ekonominėje erdvėje“

Palangiškis Seimo narys Mindaugas Skritulskas su kitais parlamentarais lankėsi Ukrainoje, Kijeve, Radoje (Ukrainos parlamente). M. Skritulskas paskelbė tokį įrašą socialiniame tinkle Facebook.

„Šiandien Ukrainoje vyksta karas ne tik ginklais, bet ir ekonominėje erdvėje. Tuo metu, kai Ukrainos grūdai sprogdinami saugyklose, blokuojami jūroje ir pasienyje, Rusija, anot ukrainiečių kolegų, dar šiais metais planuoja eksportuoti net 65 milijonus tonų grūdų (įskaitant ir pavogtus iš Ukrainos) ir 35 milijonus tonų trąšų. O tai – šimtai milijardų eurų į Rusijos karo mašiną, kasdien žudančią taikius Ukrainos žmones. 

Maistas yra stiprus ekonominis ginklas. Rusija skleisdama naratyvus, neva jos grūdai neleis badauti Afrikos šalims, deja, vis dar išvengia tvirtų sankcijų šioje srityje. Be to, sumaniai naudodama minkštąją galią, agresorė įaudrina Lenkijos ir kitus ES ūkininkus, kartu nuteikdama jų visuomenę prieš Ukrainos verslininkus.

Reaguodami į šią susidariusią situaciją, Lenkijos, Ukrainos ir Lietuvos parlamentų Agrarinių ir žemės ūkio politikos bei Ekonomikos komiteto bendrame posėdyje šiandien pritarėme trišalei deklaracijai, kurios pagrindu būtų siekiama visiško Rusijos žemės ūkio produkcijos įvežimo į ES uždraudimo bei paskatinimo ją pakeisti ukrainietiška kuo didesne apimtimi.

Kokie pagrindiniai siūlomi veiksmai be Rusijos importo uždraudimo?

Pirma, uždrausti Rusijai įsigyti naujas žemės ūkio technologijas;

Antra, vykdyti ES intervencinius žemės ūkio produkcijos pirkimus Ukrainoje ir jos produkciją parduoti jau ES vardu tose rinkose (įskaitant Afriką), kur dabar sėkmingai vis dar prekiauja Rusija,“ – sako M. Skritulsko įrašas.

 

PT inf.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Palangiškis Seimo narys Mindaugas Skritulskas su kitais parlamentarais lankėsi Ukrainoje, Kijeve, Radoje (Ukrainos parlamente). M. Skritulskas paskelbė tokį įrašą socialiniame tinkle Facebook.


Vienas žymiausių lietuvių rašytojų Herkus Kunčius liepos 28 d. (penktadienį) Palangos viešojoje bibliotekoje pristato ir į skaitytojų rankas atiduoda naujausią savo kūrinį „Šaltasis karas“.


Šiandien Palangos meras Šarūnas Vaitkus su šios bendruomenės pirmininke Daina Eimanavičiene atvyko į Vilnių, į Prezidentūrą, kur susitiko su Prezidento komandos nariais. 


Net jei iš artimo ar pažįstamo asmens paskyros elektroninėje erdvėje sulauksite žinutės, kad neva galite gauti dovanų kuponą apsipirkti žinomoje internetinėje parduotuvėje – neskubėkite džiaugtis, nes, Klaipėdos apskrities policijos pareigūnų teigimu, tai gali būti sukčių pinklės.


Minint saugesnio interneto savaitę Klaipėdos apskrities policijos pareigūnai primena, kad elektroninėje erdvėje būtina neprarasti budrumo, elgtis apdairiai, kad netaptumėte joje veikiančių sukčių aukomis. Klaipėdos apskr. VPK Nusikaltimų nuosavybei tyrimo valdybos skyriaus, tiriančio nusikaltimus elektroninėje erdvėje duomenimis, 2020 m. Klaipėdos apskrityje buvo pradėti 95, o 2019 m. –...


Penktadienį, gruodžio 4 d., Palanga nušvis kalėdinėmis spalvomis – tiek miesto centre ties Kurhauzu, tiek Šventosios centrinėje aikštėje bus įžiebtos Kalėdų eglės. Tiesa, atėjus prie žaliaskarių pasigrožėti šventiniu renginiu nebus galimybės – visas nuostabaus grožio, užburiantis ir į kalėdinės pasakos pasaulį įvedantis veiksmas vyks tik virtualioje...


Net keturias dienas - nuo pirmadienio iki penktadienio - vyksta išankstinis balsavimas Seimo rinkimuose. Palangoje jis vyksta atremontuotose patalpose Savivaldybės vidiniame kieme, viešbučio "Žydroji liepsna" (Gintaro gatvė) kieme. (PILDOMA).


Artėjantis vasaros sezonas – aktyvaus darbymečio metas ne tik verslininkams. Daugiau plušėti tenka ir Palangos miesto savivaldybės administracijos Bendrojo skyriaus kalbos tvarkytojai Vaivai Milončiūtei, kuri prižiūri kalbos vartojimą viešojoje erdvėje. Su ja kalbėjomės apie vyraujančias kurorte kalbos tendencijas, kas tampa didžiausiu galvos skausmu kovojant dėl kalbos...


Antradienį Palanga trykšte tryško jaunatviška energija bei entuziazmu – didžiausiame šalies kurorte buvo kūrybingai minima Tarptautinė jaunimo diena. Nuotaikingi renginiai, nuo vidurdienio iki pat vidurnakčio vykę kultūrinėje erdvėje „I love Palanga“, sutraukė jaunimą ir ne vien jaunimą iš Palangos ir ne tik jos.


Pastaraisiais metais socialiniai tinklai tapo ypač populiarūs. Šių tinklų esmė – pritraukti interneto vartotojus, mėgstančius bendrauti virtualiai, suteikiant jiems galimybę išreikšti save bei surasti „draugų“ su panašiais interesais. Savęs rodymas, viešas asmeninių duomenų, intymių smulkmenų skelbimas labiau būdingas jaunimui. Tačiau žinių...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius