Palangoje – „Kintančios teritorijos“

Palangos tiltas, 2013-10-07
Peržiūrėta
1885
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Palangoje – „Kintančios teritorijos“

Spalio 13 d.(sekmadienį), 17 val. buvusiame Palangos vasaros parodų paviljone (S. Daukanto g. 24/ S. Girėno ir S. Dariaus g. 13) atidaroma tarptautinio projekto „Kintančios teritorijos“ paroda.
Projekto idėja – atskleisti ne tik skirtingų šalių (Lietuvos ir Šveicarijos) menininkų kūrybą, bet ir plėtoti alternatyvią šiandienos meno kalbą, gilintis į konkrečios vietos dvasią, „savus“ ir „kitus“ problematikos, tapatybės, atminties, identiteto diskursus. Pastarajam „tyrimui“ projekto dalyviai įsikurs Palangos vasaros parodų paviljone, vadinamojoje „Kupetoje”. Šias patalpas menininkai transformuos į gyvybingas komunikacijos vietas, kuriose per meno kūrinio prizmę, naudojant įvairias medijas, sieks pažvelgti į nuolat kintančią, įvairialypę tiek subjektyvią, tiek viešąją erdves.
Projektas vykdomas bendradarbiaujant su meno rezidencijomis Ciuriche „Gleis 70“.

Projekto dalyviai:
Rownak Bose (Šveicarija):
„Mane domina žmogaus orientacijos laike ir erdvėje strategijos. Pažindamas kitą, turi galimybę geriau pažinti save, vietą bei laiką, kuriame esi. Mes visi, būdami skirtingi, esame šios planetos gyventojai, socialinių ir kultūrinių procesų dalyviai. Mano pasirinktas  optinio vaizdo formavimo įrenginys – camera obscura –  pakankamai laisvai „žiūri“ į „gražioms“ fotografijoms primestas taisykles, jų vaizdo kokybės standartus.  Tai leidžia man į fotografiją ir meną  kaip tokį, žvelgti nevaržomai  ir kurti savo asmeninių vertybių lauką“.
Žaneta Jasaitytė (Lietuva):
„Seniau nesupratau, iš kur man kilo toks noras kurti mergaites. Man jos atrodo nuskriaustos, apdaužytos... sukruvintos. Vėliau suvokiau, jog tai mano jausmai, apie kuriuos nesu linkusi kalbėti; tai jausmai kurie degina mūsų širdis ir drasko sielas...”
Pasak menotyrininko R. Venckaus, menininkės kūryboje siekiama registruoti, apmąstyti, perteikti, charakterizuoti jausmą ir jausmų seką. Sudėtingas kūrėjos tikslas yra beveik neįmanomas, beveik visada vedantis abstrakcijos link. Jausmo neapibrėžtumas leidžia savitai, subtiliai ir netradiciškai prabilti apie jausmo prigimtį, ieškoti jausmų atsispindėjimo kasdienybėje, kuri tarsi abstraktus miražas vėliau geba švystelėti Žanetos paveiksluose.
http://www.venckus.eu/
Andrius Penkauskas (Lietuva):
„Šulinys – pasakojimais ir legendomis apipintas objektas, atliekantis svarbų vaidmenį įvairiose kultūrose/religijose. Gyvastį teikiantis elementas, kuriame vanduo siejamas su šviesa, bet tuo pat metu ir dažnai tapatinamas su perėjimų į kitą erdvę. „Šuliniai” –  tarsi balos ant grindinio, kurias dažniausiai aplenkiame sutikus kasdienėse trajektorijose ir taip retai į jas pasižiūrime, o pasižiūrėję nustembame – kaip netradiciškai, neįprastai ir įtraukiančiai gali atrodyti mus supančios aplinkos. Fotografinė instaliacija „Šuliniai” konstruojama remiantis tradicinėmis/simbolinėmis šio objekto reikšmėmis pasitelkiant savitą fotografinę technologiją, kuriančią nuotraukoms nebūdingą erdvės pojūtį, leidžiantį žiūrovui pažvelgti į gylį, įsitraukti į vaizdinius“.
Projekto „Kintančios teritorijos“ parodą (S. Daukanto g. 24/ S. Girėno ir S. Dariaus g. 13) bus galima lankyti spalio mėn. šeštadienį ir sekmadienį, 15-17 val.

Projekto kuratorė – menotyrininkė Rūta Jakštonienė.
Projekto organizatorius –
„Ramybės galerija“.
Projektą dalinai remia: LR kultūros ministerijos kultūros rėmimo fondas,
Palangos kultūros centras. 

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Gegužės 19 d., 18 val. Gintaro muziejuje atidaroma paroda „Gintaras iš gelmių“. Tai tarpdisciplininis projektas, sujungiantis istoriją, archeologiją ir šiuolaikinę meninę raišką. 


Gegužės 18 d., Tarptautinę muziejų dieną, Palangos gintaro muziejuje atidaroma metalo menininkės Vitos Pukštaitės-Bružės personalinė paroda – juvelyrinė instaliacija „Po saule“, kurioje eksponuojami specialiai šiai parodai sukurti naujausi autorės darbai – metalo meno bei autorinės juvelyrikos objektai iš gintaro, emalio, vario, sidabro, geležies...


Gruodžio 6 d. 16 val. Antano Mončio namuose-muziejuje (S. Daukanto g. 16, Palanga) atidaroma jaunos menininkės Augustės Santockytės tapybos darbų paroda „Pojūtis“.


Palangoje besilankantys „Erasmus +“ tarptautinio projekto „DARE“ („Demokratiniai veiksmai valdo Europą“) dalyviai iš Palermo (Italija), Paredes de Coura (Portugalija), Sofijos (Bulgarija) ir Palangos senosios gimnazijos trečiadienį Kurorto muziejuje susitiko su Palangos meru Šarūnu Vaitkumi bei mero patarėju Pranu Žeimiu.  


Palangos savivaldybė ir investicijų bendrovės „Lords LB Asset Management“ fondo įmonė taikiai susitarė dėl buvusios Seimo kanceliarijos poilsinės „Viešnagė“ teritorijos planavimo.  „Liepą miesto taryba patvirtino taikos sutartį su įmone, ji pasirašyta. Statytojai parengė naujus detaliojo plano sprendinius, bus atsižvelgta į pagrindinį...


Sausio 21 dieną Karaliaus Mindaugo profesinio mokymo centro kurorto verslo skyriaus mokiniai kartu su tarptautinio projekto „Role of Youth in Society“ partneriais iš Islandijos, Suomijos, Latvijos ir Estijos, Palangoje įgyvendino vieną iš projekto etapų, skirtą savanoriškai veiklai. Tuo tikslu projekto dalyviai lankėsi Palangos globos namuose, Neįgaliųjų...


Penktadienį Vasaros parodų paviljone atidaryta pirmoji asociacijos Fotobienalė.LT surengta ciklo „Fotografiniai pasakojimai“ paroda, skirta analoginei fotografijai. Jos metu pristatyta pirmoji Lietuvos analogines fotografijos asociacijos (LAFA) fotoparoda bei senų fotoaparatų ekspozicija. O kad parodos lankytojai patys pamatytų, kaip gimsta ne skaitmeniniais fotoaparatais...


Sekmadienį buvusiame vasaros parodų paviljone atidaryta tarptautinio projekto, kuriame dalyvavo Šveicarijos ir Lietuvos menininkai, „Kintančios teritorijos“ paroda, kurią visą spalio mėnesį bus galima apžiūrėti savaitgaliais, pabandė pakeisti ir bent kiek atgaivinti šią pusiau mirusią kultūrinę erdvę.


Spalio 13 d.(sekmadienį), 17 val. buvusiame Palangos vasaros parodų paviljone (S. Daukanto g. 24/ S. Girėno ir S. Dariaus g. 13) atidaroma tarptautinio projekto „Kintančios teritorijos“ paroda.


Ar gali „Kupeta“ pravardžiuojamas Palangos vasaros parodų paviljonas, ateinančių metų vasarą mūsų miestui esant Lietuvos kultūros sostine, tapti centru, kuriame dvejus metus vyktų renginiai ir parodos, pristatyti palangiškiams ir svečiams Palangos miesto kultūros paveldą, etnokultūrą, meną ir kūrybines asmenybes? Fotomenininkas Adas Sendrauskas teigia: gali! 


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius