Palangoje – pirmoji fotografijos galerija „Vėtra“

Aistas MENDEIKA, 2009-02-17
Peržiūrėta
1982
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Palangiškiai jau seniai pažįstami su Palangos fotografijos meno puoselėtojais – „Palangos fotoklubu 750“. Tačiau iki šiol išvysti jo narių darbus pavykdavo retokai, nors šioje meno srityje kurorto fotografai yra pasiekę nemažai. Jų sukurtų fotografijos darbų parodos eksponuotos ne tik mūsų, bet ir kituose miestuose, kaimyninėse bei atokesnėse valstybėse.     Nuo šiol fotografijos meno gerbėjai tiek palangiškių, tiek kitų miestų fotomenininkų darbus galės pamatyti naujojoje fotografijos galerijoje „Vėtra“.     Galerijos atidarymo metu „Palangos fotoklubas 750“ prezidentas fotomenininkas Adas Sendrauskas pasveikino visus susirinkusiuosius, taip pat atvykusius iš uostamiesčio, Tauragės bendraminčius. Perkirpti simbolinę galerijos atidarymo juostelę pakviesti buvę fotoklubo prezidentai. Viešbučio „Palangos vėtra“ vadovas Arūnas Grigalauskas, geranoriškai sutikęs priimti fotografijos meno puoselėtojus, teigė, jog Palangoje esantis viešbutis nuo šiol yra vienintelis Lietuvoje, po savo stogu turinti fotografijos galeriją.    

Galerijos „Vėtra“ aidarymo metu susirinkusiesiems grojo Palangos akordeonistų kvintetas, atidarytos fotografijos parodos „Palangos fotoklubas interjere“, „Žieme. Pajūris. Palanga“ bei skulptoriaus Alberto Žulkaus darbų ekspozicija „Medžio stabai“. Taip pat pristatytas fotografų Dangirutės ir Rimgaudo Maleckų labumas „Fotografika“, įvyko „Palangos fotoklubo 750“ dokumentinių ir fotografinių filmų peržiūra.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

VšĮ Vytauto Kuso galerija-studija kviečia į renginį


Jau nuo rugsėjo 9 d. Kretingos gyventojai galės mėgautis dar patogesniu apsipirkimu arčiau savo namų – čia atidaryta pirmoji „Rimi“ parduotuvė mieste ir jau antroji pajūrio regione. „Supermarket“ formato parduotuvės prekybinis plotas ir atskiri įėjimai į specializuotas krautuvėles leis užtikrinti, kad pirkėjai galėtų saugiai apsipirkti be imunizacijos dokumentų.


Antradienį, liepos 22-ąją – tą pačią dieną, kai lygiai prieš 80 metų Šventojoje buvo surengta pirmoji Jūros diena, šventojiškiai ir miestelio svečiai rinkosi į vis dar “Eldija“ vadinamą buvusį kultūros centrą. Čia, nedidelėje, bet jaukioje patalpoje buvo prisiminta 1934-aisiais vykusi šventė bei oficialiai atidaryta Šventosios...


„Stulbino ir stebino viskas: nuo smogo virš Pekino iki fantastinių filmo „Avataras“ scenovaizdžių  aplink Lišui – Kinijos fotografijos sostinę, nuo bendravimo su atvirais ir nuoširdžiais šios šalies gyventojais iki netikėtų Lietuvos fotografijos apraiškų tolimoje šalyje, nuo įspūdingojo imperatorių...


„Stulbino ir stebino viskas: nuo smogo virš Pekino iki fantastinių filmo „Avataras“ scenovaizdžių aplink Lišui – Kinijos fotografijos sostinę, nuo bendravimo su atvirais ir nuoširdžiais šios šalies gyventojais iki netikėtų Lietuvos fotografijos apraiškų tolimoje šalyje, nuo įspūdingo imperatorių „Uždraustojo...


A.Mončio muziejuje – prancūziškai lietuviškas fotografijos, kino ir literatūros vakaras

„Kaunas Photo 2013“, „Palangos tilto“ inf., 2013 04 18 | Rubrika: Kultūra

Antano Mončio namai-muziejus ir fotomeno festivalis „Kaunas Photo 2013“ maloniai kviečia į fotografijos projekcijų ir literatūrinio skaitymo vakarą.


„Čia nėra nieko atsitiktinio, ir šios dvi technikos ne veltui susietos. Ieškokite sąsajų, jų yra daug. O tai, ką matote, išskaidyti ir vėl susieti galima taip: foto / sintezė / fotosintezė“, – penktadienio vakarą, į stogą intensyviai barbenant pirmajam tikram pavasario lietui, „Ramybės“ galerijoje atidarydama savo akvarelės ir fotografijos...


Šeštadienio vėtra Palangą aplenkė

Livija GRAJAUSKIENĖ , 2012 10 08 | Rubrika: Miestas

Naktį į šeštadienį iki uraganinio sustiprėjęs vėjas užgulė pajūrį ir pamarį. Įsismarkavę vėjo šuorai guldė, laužė, rovė medžius, šie krisdami traukė elektros linijas, užtvėrė kelius. Smarkus vėjas siautė ir likusioje Lietuvos dalyje, tačiau, laimei, Palangą stichijos šėlsmas aplenkė.


Vakar Lietuvoje siautėjusi audra padarė nemažai žalos, bet, regis, jos didžiausio įsiūčio Palangai pavyko išvengti. Vakar ryte Vakarų Lietuvoje pradėjusi siausti vėtra, risdamasi per visą šalį, popiet pasiekė Vilnių. Beveik iki 30 metrų sustiprėjęs  vėjas Lietuvoje plėšė stogus, laužė medžius, du žmonės žuvo neišgirdę atriedančio traukinio signalo Kretingoje.


Praėjusio sekmadienio vakarą, kai kurorte nurimo „Palangos stinta 2009“ šurmulys, viešbutyje „Palangos vėtra“ duris atvėrė fotografijos galerija „Vėtra“.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius