Palangoje gatvės tuščios, „pašaliniai“ nepriimami, tačiau prekybos centre vaizdas nustebino

"Delfi", 2020-12-19
Peržiūrėta
1905
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Palangoje gatvės tuščios, „pašaliniai“ nepriimami, tačiau prekybos centre vaizdas nustebino

Šį savaitgalį važiuojančiuosius į Palangą ties įvažiavimo keliais į kurortą pasitiko policijos ekipažai. Be svarios priežasties važiuojantieji buvo priversti apsisukti ir grįžti. Pačiame mieste stebino ištuštėjusios gatvės. Tačiau didžiuosiuose prekybos centruose pirkėjų netrūko. Piko valandomis tekdavo net riboti pirkėjų srautus. 

„Ko jūs važiuojate į tą Palangą? Žmonės drausmingai laikosi karantino. Kelias tuščias, beveik niekas neatvažiuoja“, - paaiškino ties pietiniu įvažiavimo keliu į kurortą netoli Nemirsetos budintis policijos pareigūnas.

Šiaurinėje miesto dalyje budinčio ekipažo pareigūnai sakė, kad neįleido trijų iš Kretingos rajonui priklausančio Darbėnų miestelio važiuojančių automobilių. „Jie aiškino, kad važiuoja į parduotuvę. Bet juk parduotuvių yra ir pačiuose Darbėnuose. O jei nori į didesnį prekybos centrą, tegu važiuoja į Kretingą“, - pasakojo pareigūnas. 

Policija ragina susilaikyti žmones nuo nebūtinų kelionių į kitas savivaldybes, o jeigu jau vykstama, turėti priežastį patvirtinantį dokumentą. Daugelis drausmingai klauso nurodymų ir be svarios priežasties niekur nevažiuoja. Keliu Klaipėda-Liepoja važiuoja tik krovininiai ir komercinės paskirties automobiliai. Tuščios gatvės Nebūtinų kelionių ribojimas išties davė rezultatų.

Viešose vietose ir centrinėje J. Basanavičiaus gatvėje vaikštinėja vos vienas kitas praeivis. Dažniausiai – poros, arba šeimos su vaikais. Tiesa, dirba kelios prekybos vietos, kuriose galima įsigyti karštų gėrimų, užkandžių. Poilsiautojai tuo naudojasi. Greičiausiai, dar ir dėl to, kad geriant kavą ar arbatą galima nedėvėti kaukės. Vienas verslininkas vietoje rūkė žuvį.

„Pirkėjų beveik visai nėra. Ar apsimokės čia stovėti? Nežinau, dienos pabaigoje matysime“, - gūžtelėjo pečiais ponas. Pajūriu vaikštinėja vos vienas kitas žmogus, ant jūros tilto sėdi vienas žvejys, o vaikštinėtojai ilgiau nežsibūna dėl žvarboko vakarų vėjo."

Tačiau kitokia situacija ties prekybos centru, kuriame įsikūrusi Palangos autobusų stotis. Automobilių stovėjimo aikštelėje vietą galima surasti tik ilgokai pavažinėjus, o parduotuvės viduje žmonių tikrai daugiau nei įprastą poilsio dieną žiemą. Tam tikromis valandomis prekybininkai priversti net riboti pirkėjų skaičių, nes viduje susidaro grūstys ir ne visi gali laikytis privalomo dviejų metrų atstumo.

Žinoma, galima spėti, kad patys palangiškai visą savaitę dirbę tik šeštadienį suskubo apsipirkti šventėms būtinų maisto produktų. Tačiau gali būti, kad prekybos centrą užgulė nekilnojamąjį turtą kurorte turintys ir čia gyvenamąją vietą deklaravę didmiesčių gyventojai. Formaliai tokie yra palangiškiai ir į kurortą gali atvykti be apribojimų. Tai, kad Palangoje gyventojų sparčiai daugėja, liudija skaičiai.

Šių metų gruodžio 1 d. Palangoje gyvenamąją vietą buvo deklaravę 18206 piliečiai. Pernai gruodžio 1-ąją kurorte „gyveno“ keliais šimtais mažiau - 17946 žmonės. Tačiau gyventojų kurorte gausėjimas nesiliovė. Palangos savivaldybės meras Šarūnas Vaitkus savaitės vidury informavo, kad nuo gruodžio 14 d. Palangoje gyvenamąją vietą deklaravo dar 82 piliečiai.

Mindaugas Miltinis, Delfi.lt

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Poilsiautojus pajūryje trečiadienio vakarą nustebino vaizdas, kokį išvysi retai. Virš paplūdimio greta Palangos įsikūrusiuose Kunigiškiuose kelias minutes skraidė lėktuvas, leisdamas mėlynos spalvos dūmus.


Palanga dažnai pasirodo antraštėse, kalbant apie maisto kainas, tačiau šį kartą didžiausias šalies kurortas „Delfi“ skaitytoją nustebino šunims siūlomu restorano meniu. 


Į „Palangos tilto“ redakciją paskambinusi senjorė palangiškė sakė, kad buvo apstulbinta to, ką patyrė „IKI“ parduotuvėje Žvejų gatvėje.


Bėdoje atsidūrusiems žmonėms neatsisakantis padėti Palangos meras Šarūnas Vaitkus nustebino net ir žinančius apie šią jo būdo savybę. Šį kartą kurorto vadovas vieno prekybos centro automobilių aikštelėje pasišovė pakeisti nepažįstamos moters automobilio ratą. 


Šį savaitgalį važiuojančiuosius į Palangą ties įvažiavimo keliais į kurortą pasitiko policijos ekipažai. Be svarios priežasties važiuojantieji buvo priversti apsisukti ir grįžti. Pačiame mieste stebino ištuštėjusios gatvės. Tačiau didžiuosiuose prekybos centruose pirkėjų netrūko. Piko valandomis tekdavo net riboti pirkėjų srautus.


Netrukus prasidės Bangų g. šaligatvio ir gatvės rekonstrukcija. Darbai čia užvirs jau kitą savaitę – pirmiausia bus sutvarkyta šaligatvio danga vienoje Bangų g. pusėje. Pėstiesiems skirtos dalies atkarpoje nuo Klaipėdos pl. iki Vytauto g. senoji danga bus pakeista naujomis trinkelėmis, įrengtas dviračių takas.


Populiari miesto interneto svetainė www.palangoje.info ieško pirkėjo - parduodama už 2 500 eurų.


Vagystė Palangos prekybos centre

"Palangos tilto" informacija, 2019 10 28 | Rubrika: Miestas

Spalio 27 dieną Palangos m. PK gautas parduotuvės atstovo pareiškimas, kad 2019-10-27 prekybos centre sulaikytas 1972 m. gimęs vyras. Jis išėjo pro prekybos centre esančias kasas, neužsimokėjęs už įvairias prekes, kurių vertė 327,87 eurų. Asmuo sulaikytas.


Vytauto gatvėje jau metus visi važinėja viena eismo kryptimi. Ir, atrodo, visi jau įprato, netgi ir miesto svečiai, kad taip ir reikia važiuoti. Kai kurie skeptikai prognozavo, jog toks eismas nesibaigs geruoju. Pirmus metus didelių nelaimių buvo išvengta ir prognozės nepasitvirtino. Keletas nelaimių įvyko šios vasaros pradžioje ir tai, galima sakyti, ne dėl eismo, o dėl to, kad...


Palangos miesto savivaldybė kreipėsi į Lietuvos kelių direkciją prie susisiekimo ministerijos su prašymu skirti 600 tūkst. Lt. Šventosios miestelio Kalgraužių gatvės rekonstrukcijai. „Oficialaus raštiško patvirtinimo dėl finansavimo dar negavome, tačiau neoficialiai – pinigai bus skirti. Raštiško patvirtinimo turėtumėme sulaukti šį...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius