Palangoje Kalėdų laukimo pradžią paskelbs laiko keliautojai

"Palangos tilto" informacija, 2019-11-27
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin

Ne tik vaikai laukia Kalėdų – kai į miestą atkeliauja dvylikos metrų aukščio žaliaskarė, negalvoti apie artėjančias žiemos šventės tiesiog neįmanoma. Juo labiau kad jau visai netrukus, gruodžio 6 d., kalėdinėmis spalvomis nušvis bei į kelionę laiku pakvies Palangos miesto eglė.

Kalėdų eglę įžiebs ir žiemos švenčių laukimo laikotarpio pradžią kurorte jau kitą penktadienį paskelbs įspūdingos patrankos šūvis. Nuo tada šventinėmis dekoracijomis pasidabinęs ir tūkstančiais lempučių suspindęs kurortas pelnytai galės vadintis Kalėdų šviesos miestu.

Grafų Tiškevičių alėjoje, spindinčių dekoracijų apsuptyje, greta šventiškai pasidabinusio Kurhauzo ir Koncertų salės, tūkstančiais lempučių sužibės kaip visuomet išskirtinė ir „muzikali“ Palangos miesto eglė. Šiemetinė žaliaskarė, padabinta tikromis eglišakėmis, ne tik spinduliuos kalėdinę nuotaiką, bet ir tyliai seks žiemišką miško pasaką.

Gruodžio 6 d. 18 val. Eglės įžiebimo renginys, kaip žada organizatoriai – Palangos kultūros ir jaunimo centro atstovai – bus išties įspūdingas. Juo labiau kad apie tai, kuo nustebinti žiūrovus, susirinkusius į Palangos eglės įžiebimo šventę, kurorto kultūros darbuotojai galvoti pradėjo dar vasarą. Tuomet, pasak Palangos kultūros ir jaunimo centro direktorės Vitos Petrauskienės, ir kilo mintis į kurortą pakviesti Lenkijos teatrą „Teatr Akt“, savo įspūdingais pasirodymais garsėjantį ne tik Lenkijoje, bet ir už jos ribų. Tačiau pasirinkti vieną iš šio teatro siūlomų spektaklių neskubėta – šventinė programa buvo parengta specialiai Palangai. „Tai – tarptautinis lietuvių ir lenkų menininkų projektas. Muziką Palangos eglės įžiebimo šventei sukūrė kompozitorius Kristijonas Lučinskas, renginio režisierius – Karolis Makauskas“, – sakė V. Petrauskienė.

Tad kitą penktadienį, gruodžio 6 d., susirinkusieji prie miesto eglės tikrai bus pradžiuginti – jų laukia įspūdinga kelionė laiku. Šventinė programa praturtinta ugnies šou elementais, kojūkininkų pasirodymais, angelų šokiu ir kitomis atrakcijomis. Lėtai sukant metų laiko ratą, bus ieškoma kelio, kuriuo galėtų sugrįžti Žemę paliekanti šviesa. O kartu su sugrįžtančia šviesa kiekvienas savo širdyje bus pakviestas įžiebti vilties ir tikėjimo, meilės ir gerumo, santarvės ir taikos kelrodę ugnį.

Įžiebus Palangos miesto eglę, kurortas, pasidabinęs tūkstančiais kalėdinių lempučių ir įspūdingomis šventinėmis dekoracijomis, visus pakvies džiaugsmingai laukti gražiausių metų švenčių. Palangiškiai ir kurorto svečiai čia galės pasinerti į kelionę laiku – centrinėje miesto aikštėje sugalvoti norą ir nedelsiant sužinoti, ar jis kitąmet išsipildys, tai pat kurortas kvies skaniai pavalgyti, atgauti jėgas bei pasimėgauti spa malonumais ir, žinoma, sudalyvauti daugybėje šventinių visai šeimai skirtų renginių.

O gruodžio 7 d. Eglės įžiebimo šventėje visų lauks šventojiškiai. Įspūdinga žaliaskarė Šventojoje nušvis pasibaigus muzikiniam šventiniam renginiui, vyksiančiam Šventosios bažnyčioje. Į ją 16 val. pakvies dainininkas Steponas Januška ir Palangos kamerinis choras.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Populiari miesto interneto svetainė www.palangoje.info ieško pirkėjo - parduodama už 2 500 eurų.


Antradienio vakarą dėl rūko sutriko eismas Palangos oro uoste. Čia turėjęs nusileisti „Ryanair“ lėktuvas iš Londono tūpė Kaune, tad tuo pačiu orlaiviu turėjusiems į Angliją išskirti keleiviams teko kapanotis irgi ten.


Palangoje Kalėdų laukimo pradžią paskelbs laiko keliautojai

"Palangos tilto" informacija, 2019 11 27 | Rubrika: Miestas

Ne tik vaikai laukia Kalėdų – kai į miestą atkeliauja dvylikos metrų aukščio žaliaskarė, negalvoti apie artėjančias žiemos šventės tiesiog neįmanoma. Juo labiau kad jau visai netrukus, gruodžio 6 d., kalėdinėmis spalvomis nušvis bei į kelionę laiku pakvies Palangos miesto eglė.


Tradiciškai gegužės pabaigoje Palanga kviečia švęsti vasaros pradžią. Visą savaitgalį šurmuliuos gausybė renginių – ką veikti atras kiekvienas: tiek mažas, tiek suaugęs. Šventė prasideda jau šiandien, penktadienį.Adventas – susikaupimo ir laukimo metas

Agnė LEKAVIČIENĖ, 2011 12 12 | Rubrika: Miestas

Gyvename tokiame pasaulyje, kuriame trokštame greitų, daug vargo nereikalaujančių rezultatų. Visi nuolat skubame, lekiame. O štai bažnyčia advento laikotarpiu kviečia mus prisiminti, jog gilūs, prasmingi dalykai reikalauja tam tikro pasiruošimo. „Adventas taip tyliai, greitai ir vėlgi taip nejučia nusileido į mūsų gyvenimus – tai šventėjimo metas...


„Tūkstančio stalų“ šventė, šeštadienį vykusi Palangoje, paskelbė oficialią kurorto sezono pabaigą ir rudens renginių maratono pradžią. Ši šventė yra skiriama ir tarptautinei turizmo dienai, kuri yra minima rugsėjo  27 -ąją.


Praėjusį ketvirtadienį muzikos klube „Vandenis“ susirinkę Socialdemokratų partijos Palangos skyriaus nariai linksmai minėjo Naujuosius metus. Trijų karalių dieną, kuomet su atodūsiu prisimenamos praėjusios šventės, jie surado laiko pabūti visiems drauge ir atšvęsti sėkmingai atliktus darbus.


Didžiausių metų švenčių laukimo pradžią Palanga paskelbė įžiebdama ne vieną šventinę eglę miesto centre, o net keliolika kalėdinių eglučių kurorto šerdyje – J. Basanavičiaus gatvėje.


Dainius Želvys, Palangos miesto Tarybos narys, gyvenantis Žvejų g. 42, dėl galimai nusikalstamos šilumos tiekėjo UAB „Litesko“ filialo „Palangos šiluma“  veiklos buvo užsimojęs plačiu mostu – dėl „Litesko“ reikalavimų mokėti už neva neteisėtai „Litesko“ naudojamą elektros energiją daugiabutyje šių metų birželio pradžioje kreipėsi į Generalinę prokuratūrą. Bet pareiškimas nesudomino...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius
spaudos-radio-remimo-fondas