Palangoje pasklis tarptautinio M. K. Čiurlionio festivalio klasikos garsai

Palangos tiltas, 2016-07-11
Peržiūrėta
2157
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Palangoje pasklis tarptautinio M. K. Čiurlionio festivalio klasikos garsai

Ketvirtą kartą Lietuvos pajūrį stebinsiantis tarptautinis M. K. Čiurlionio festivalis visada pasiūlo ryškiausių Lietuvos ir užsienio klasikos žvaigždžių.


Festivalis, startavęs 2013 m. Palangoje, o nuo 2014 m. rengiamas ir Vilniuje, pristatė beveik keturias dešimtis įvairiausių renginių. Lietuvos klausytojai išgirdo visą eilę pasaulinio lygio klasikinės muzikos atlikėjų – K. Kenner (JAV), I. Lazko (Prancūzija), A. Pritchin (Rusija), Luką ir Petrą Geniušus, A. Žlabį (JAV), G. Gedvilaitę (Vokietija), V. Nosiną, J. Starodubrovskają (Rusija), T. Naranjo ir R. Olalde ansamblį „Artik Duo“ (Švedija-Meksika), Jaroslaw, Jakateriną ir Stanislaw Drzewieckius (Lenkija), A. Budrį, V. Noreiką, tarptautinio M. K. Čiurlionio konkurso nugalėtojus, Nacionalinės M. K. Čiurlionio menų mokyklos orkestrą, chorą, Kauno VDU kamerinį orkestrą, chorus „Aukuras“, „Dagilėlis“ ir kt. Sukurta baleto kompozicija pagal M. K. Čiurlionio muziką „Karalių pasaka“. Tai originalus tarpdisciplininis projektas, jungiantis muziką, šokį, video projekcijas, muzikines improvizacijas ir aktoriaus skaitomus M. K. Čiurlionio tekstus. Festivalio metu išskirtinai tik M. K. Čiurlionio kūrinius atlieka ir paskaitas skaito iškiliausias M. K. Čiurlionio kūrybos tyrėjas V. Landsbergis. Galimybė muzikuoti festivalio koncertuose suteikta beveik šimtui jaunųjų solistų iš įvairių Lietuvos regionų. Vyko dailės ir muzikos performansas pagal M. K. Čiurlionio ir amžininkų muziką, paskaitos, atlikėjų susitikimai su visuomene.
Taiką nešantis vasaros renginių ciklas Palangoje šiemet pasiūlys visą puokštę ryškiausių klasikinės muzikos atlikėjų: pianistus – melomanų numylėtinį Petrą Geniušą ir jaunosios kartos žvaigždę iš Danijos Gustav Piekut, elegantiškąjį Yanos ir Philllip Subbotin fortepijoninį duetą iš Čekijos „Duo Eleganza“, žavųjį Vilijos Kuprevičienės (sopranas) ir Aleksandros Žvirblytės (fortepijonas) ansamblį bei visų labai laukiamus ekstremaliai klasikos ribas tikrinančius akordeonininką Martyną Levickį ir styginių kvartetą „SinChronic“. Tradiciškai festivalio metu išskirtinai tik M. K. Čiurlionio kūrinius atliks iškiliausias M. K. Čiurlionio kūrybos tyrėjas Vytautas Landsbergis.
Šiandien, penktadienį, kviečiame artimiau susipažinti su viena iš M. K. Čiurlionio festivalio žvaigždžių: Gustav Piekut: „Be muzikos tik egzistuočiau“.
Artėjant IV tarptautiniam M. K. Čiurlionio muzikos festivaliui Palangoje, pakalbinome vieną iš užsienio atlikėjų, kylančią fortepijono žvaigždę Gustav Piekut. Jį drąsiai galima įvardinti kaip ryškiausią ir įdomiausią jaunosios kartos Danijos pianistą. Tarptautinių konkursų nugalėtojas, po paskutinio rečitalio Berlyne „Allgemeine Zeitung“ pavadintas fortepijono poetu ir virtuozu.
– Kaip pradėjote groti fortepijonu? Ar iš karto mokėtės profesionaliai, ar muzikavimas buvo vienas iš laisvalaikio užsiėmimų?
– Pradėjau groti šešerių, nes siaubingai blogai žaidžiau futbolą. Žinoma, pradžioje muzikavimas buvo tik hobis.
– Kaip muzika pakeitė Jūsų gyvenimą, kai pradėjote groti?
– Iš tiesų, ji nieko nepakeitė. Muzika buvo su manimi nuo pat mano gyvenimo pradžios.

Įspūdingos Vilijos Kuprevičienės gastrolės Vokietijoje ir Šveicarijoje metų pabaigoje, o Jūs ją galite išgirsti kitą savaitę Palangoje.
Festivalio organizatorius pasiekė puiki žinia – festivalio solistė Vilija Kuprevičienė ką tik gavo pasiūlymą surengti koncertų turą su orkestru prestižinėse Vokietijos ir Šveicarijos salėse šių metų gruodžio mėnesį. Numatyti 7 koncertai šiose salėse: Tonhalle Ziuriche, Fridrihstadkirche Berlyne, Gewandhaus, Mendelson Hall Leipcige, Berliner Philarmonie, Chamber Music Hall Herbert von Karajan ir Great Hall Gewandhaus Leipcige.
Taigi, kviečiame jau liepos 10 d. 20 val. paklausyti nuostabaus balso savininkės Vilijos Kuprevičienės, pasirodysiančios kartu su pianiste Aleksandra Žvirblyte ir fleitininke Ieva-Otilija Kuprevičiūte. Romantiškoje grafų Tiškevičių rūmų aplinkoje skambės gražiausios operų, miuziklų arijos, dainos, kurias atliks naujai Lietuvos padangėje sužibusi žvaigždė, operos solistė, šių metų Master Competition Varšuvoje Grand Prix laimėtoja Vilija Kuprevičienė.

„Festivalio preliudas“ – jaunieji atlikėjai penktadienio vakarą kviečia praleisti klasikos maratone.
Liepos 8 d. 19 val. kultūros bare „Kablys: Jūra. Kultūra“ – naktinis jaunųjų talentų maratonas „Festivalio preliudas“. Keturių valandų klasikinės muzikos maratone pasirodys net 15 atlikėjų nuo mažiausių iki studentų, nuo muzikantų iki dainininkų. Skambės fortepijono, smuiko ir fleitos garsai, o dauguma atlikėjų publikai atskleis M. K. Čiurlionio muzikos subtilumą ir išskirtinumą.
Bendradarbiaujant su Lietuvos specialiosios kūrybos draugija „Guboja“, atlikėjų gretas papildys ir neįgaliųjų nacionalinio „Spalvų muzikos“ orkestro solistai.
Kviečiame dalyvauti! Koncertas nemokamas, o jauniesiems atlikėjams labai svarbus šiltas ir gausus publikos palaikymas.

Kas geriau apie festivalį papasakos, jei ne festivalio sumanytoja, siela ir organizatorė, garsi pianistė ir pedagogė – prof. Aleksandra Žvirblytė. Pristatome interviu su ja, publikuotą www.lrytas.lt. Pianistė A. Žvirblytė: „Siekiame kurti kartu su M. K. Čiurlioniu“.
Šio festivalio sumanytoja ir pagrindinė rengėja Aleksandra Žvirblytė taip pat iš tų, kuriuos muzikos magija, jei nesakytum mafija, padaro tokius tvarius. Lietuvos muzikos ir teatro akademijos profesorė juokėsi, kad prisimena save mažą, žaidžiančią po fortepijonu, o vėliau prie fortepijono mygo sėdėti ir savo sūnų, dabar jau – tarptautinių konkursų laureatą.
– Kažin ar toji meilė muzikai paveldima genetiškai, ar perduodama gyvai? – pasiteiravome A. Žvirblytės.
– Sunku pasakyti, bet mano žaidimų vieta vaikystėje buvo po fortepijonu. Mūsų namuose nuolat skambėjo muzika: mama Veronika Vitaitė – profesionali pianistė, tėtis Vytautas Žvirblis – chorvedys. O neprofesionalių muzikų mano giminėje kiek tik nori iš abiejų pusių, dainuojančių ir vargonuojančių. Močiutė iš mamos pusės turėjo absoliučią klausą, mama prisimena, kad po apsilankymo kine ar teatre ji iš klausos grodavo ten skambėjusias dainas ir melodijas. Netgi kūrė muziką laisvalaikiu.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Lietuvos pajūryje liepos 5–8 dienomis vėl šurmuliuos vienas spalvingiausių vasaros renginių – XXII tarptautinis gatvės teatrų festivalis „Šermukšnis“.



Mikalojaus Konstantino Čiurlionio 147–ąjį gimtadienį švęskime keliaudami genijaus atminimo keliais Lietuvoje.


Lietuvos muziejų asociacijos kuruojamas M. K. Čiurlionio kultūros kelias tapo pirmuoju Lietuvoje sertifikuotu nacionaliniu kultūros keliu! 


Rugpjūčio 19-30 dienomis dešimt renginių po atviru dangumi grafų Tiškevičių rūmų terasoje, nuostabioje Palangos kurhauzo salėje, Tiškevičių parko tvenkinyje plaukiojančioje valtelėje. Užburianti, scenos meistrų bei kylančių žvaigždžių atliekama programa šiemet inspiruota gamtos stichijų ir kosminių idėjų. Tai nakties ir vėjo muzika, muzika ant vandens, ir...


Populiari miesto interneto svetainė www.palangoje.info ieško pirkėjo - parduodama už 2 500 eurų.


„Esame laimingi, kad prieš du metus pagautos sėkmės paukštės nepaleidome,“ – taip apie savo sūnaus Kristupo Kerulio dar vieną ypatingą laimėjimą kalba jo mama Jurgita Kerulienė. 2017 metų birželio mėnesį Latvijoje vykusiame tarptautiniame konkurse „EUROJURMALA“ Kristupas tapo geriausiu vokalistu ir laimėjo GRAND PRIX apdovanojimą....


Ketvirtą kartą Lietuvos pajūrį stebinsiantis tarptautinis M. K. Čiurlionio festivalis visada pasiūlo ryškiausių Lietuvos ir užsienio klasikos žvaigždžių.  


Rytoj Palangos Birutės parką nuspalvins muzikos garsai

"Palangos tilto" informacija, 2014 09 04 | Rubrika: Kultūra

Šeštadienį, rugsėjo 6 d., 14 val. Palangos Birutės parką nuspalvins muzikos garsai. Čia bus minima jau aštuntoji Birutės parko diena, kasmet dovanojanti puikių įspūdžių kiekvienam, šią dieną apsilankiusiam Palangos pasididžiavimu vadinamame parke.


Gruodžio 14 ir 15 dienomis „Ramybės“ kultūros centras (Vytauto g. 35, Palanga) kviečia į žmogaus teisių kino festivalio „Nepatogus kinas“ seansus. Įėjimas nemokamas. Subtitrai lietuvių kalba. Visi filmai yra ne vieno festivalio dalyviai. Renginį remia Palangos miesto savivaldybė.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius