Palangoje prasideda biokuro katilinės statybos

Livija GRAJAUSKIENĖ , 2014-08-04
Peržiūrėta
209
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Penktadienį mero Š. Vaitkaus kabinete pasirašyta biokuro katilinės statybos darbų sutartis.
Penktadienį mero Š. Vaitkaus kabinete pasirašyta biokuro katilinės statybos darbų sutartis.

Palanga dar šiais metais turės antrą biokuro katilinę – penktadienį UAB „Palangos šilumos tinklai“ direktorius Tomas Jurgutis ir UAB „Irdaiva“ Klaipėdos regiono direktorius Julius Ščerbakovas pasirašė sutartį, kuria rangovai įsipareigojo katilinės statybos darbus atlikti iki spalio 31 d.

 

Prasidės šią savaitę

Pagal pasirašytą sutartį bendrovė „Irdaiva“ keletą mėnesių atliks katilinės rekonstrukcijos, priestato, kuro sandėlio su transporterio patalpa ir kamino naujos statybos darbus. Biokuro katilinės statybos projektas finansuojamas UAB „Palangos šilumos tinklai“ bei Lietuvos aplinkos apsaugos investicijų fondo lėšomis.

Pasak Palangos miesto mero Šarūno Vaitkaus, biokuro katilinės statyba – ilgai lauktas projektas.

„Savivaldybės taryba priėmė ryžtingus sprendimus, kuriuos įgyvendinus kurorto gyventojams atpigs šildymas. Šiuo metu Palanga šildymo sezono metu iki 50 proc. šilumos pasigamina biokuro dėka. O, pavyzdžiui, Kretingoje, kur biokuro naudojimo procentas didesnis, pradėjus jo naudoti daugiau šildymas atpigo 30-40 proc. Tad panašaus efekto tikimasi ir Palangoje“, – sakė meras Š. Vaitkus, priminęs, jog gavus finansavimą projektui iš karto buvo įsigyta reikiama įranga, o netrukus, greičiausiai jau šią savaitę, prasidės ir katilinės statybos darbai.

 

Laiko nedaug

Prieš pasirašant sutartį, Š. Vaitkus pabrėžė, jog projektui įgyvendinti rangovai turi labai nedaug laiko.

„Todėl prašome dėti visas pastangas, kad darbai vyktų ne tik kokybiškai, bet ir neatsiliekant nuo numatyto grafiko. Norime, kad jau šį šildymo sezoną naujoji biokuro katilinė pradėtų veikti ir teiktų miesto gyventojams pigesnę šilumą“, – kalbėjo meras.

Miesto tarybos narys bei UAB „Palangos šilumos tinklai“ stebėtojų tarybos pirmininkas Albinas Stankus akcentavo, jog statant biokuro katilinę didelis dėmesys bus skiriamas techninei priežiūrai. Pasak jo, darbai turi vykti sklandžiai.

J. Ščerbakovas pripažino, jog projektui įgyvendinti skirta nedaug laiko, tačiau didelę patirtį turintys bendrovės „Irdaiva“ specialistai savo galimybes įvertino dar prieš dalyvaudami konkurse, tad‚ „suspausti“ terminai nebaugina.

„Per savaitę suderinsime grafikus ir iš karto kibsime į darbus“, – sakė J. Ščerbakovas, kurio vadovaujama bendrovė Palangoje įgyvendina ir daugiau projektų. Vienas jų – Birutės parko renovacija, kuri vyksta pagal grafiką.

 

Išgaus iki 80 proc. šilumos

Penkių megavatų galingumo biokuro katilas į Palangą atgabentas bei sumontuotas kiek daugiau nei prieš pusmetį. Pasak T. Jurgučio, naujoji katilinė veikti pradės jau artimiausio šildymo sezono metu, tad ekonomiją Palangos miesto gyventojai, besinaudojantys centralizuoto šildymo paslauga, pajus netrukus.

Iki šiol Palanga turėjo tik vieną 6 megavatų galingumo biokuro katilą, pastatytą 2002 metais. Apskaičiuota, kad naujoji biokuro katilinė galėtų pagaminti maždaug 40 proc. visos Palangai žiemą reikalingos šilumos, o kartu su senuoju katilu, naudojant biokurą bus galima išgauti maždaug 80 proc. visos šaltuoju metų sezonu Palangai reikalingos šilumos.

 

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Populiari miesto interneto svetainė www.palangoje.info ieško pirkėjo - parduodama už 2 500 eurų.


Šiųmetis ruduo buvo išties dėkingas šildymo atžvilgiu, tačiau paspaudus šaltukui ne vienas patapšnojame radiatorių ar dujinę krosnelę. Miestui vėluojant į darbą paleisti biokuro katilą, kuris tikima, jog galėtų šildymo sąskaitas sumažinti apie 10 ar net 15 procentų, Palanga ir toliau lieka tarp dešimties šalies savivaldybių, kur...


Jau šiais metais bus pabaigta statyti Palangos biokuro katilinė, kuri jau buvo prijungta prie centrinės katilinės. Katilas jau yra sumontuotas. „Palangos tilto“ inf.  


Palangoje sparčiai vyksta biokuro katilinės statybos darbai

Palangos m. savivaldybės informacija, 2014 09 18 | Rubrika: Miestas

Rugpjūčio 11 dieną prasidėjusi ilgai laukta biokuro katilinės Klaipėdos pl. 63 statyba sparčiai juda į priekį. Naujoji katilinė turi būti baigta iki spalio 31 d., ir, po bandymų, dar šių metų pabaigoje ji pradės tiekti šilumos energiją.


Palangoje prasideda ilgai laukta biokuro katilinės Klaipėdos pl. 63 statyba. Remiantis kitų savivaldybių patirtimi, naujajai biokuro katilinei pradėjus veikti, kurorto gyventojai turėtų netrukti pajusti teigiamus šildymo kainų pokyčius.


Palangoje prasideda biokuro katilinės statybos

Livija GRAJAUSKIENĖ , 2014 08 04 | Rubrika: Miestas

Palanga dar šiais metais turės antrą biokuro katilinę – penktadienį UAB „Palangos šilumos tinklai“ direktorius Tomas Jurgutis ir UAB „Irdaiva“ Klaipėdos regiono direktorius Julius Ščerbakovas pasirašė sutartį, kuria rangovai įsipareigojo katilinės statybos darbus atlikti iki spalio 31 d.


Buvęs savivaldybės įmonės „Palangos šilumos tinklai“ direktorius Rimantas Gliožeris sulaukė dar vieno smūgio: Viešųjų pirkimų tarnyba (VPT), atlikusi tyrimą, padarė išvadą, kad biokuro katilų statybos darbų viešąjį pirkimo konkursą buvęs įmonės vadovas atliko neskaidriai ir galimai nusikalstamai. Prieš dvi savaites Palangos miesto apylinkės...


Priejūrių dievai ir Baltijos Neptūnas šypsosi: „Tikro poeto, tikro menininko, asmenybės gyvenimas tik ir prasideda dialogais su duobkasiais. Baltieji sielos kūrybos šaltiniai į gyvuosius atiteka ir iš karsto“. Kad poetas Vytautas Brencius ruošiasi „išplaukti“ į Amžinąjį Vandenyną, ne tik aš savo „žuviška...


Europos Sąjungos lėšos biokuro katilinių Palangoje ir Šventojoje statybos tapo ranka pasiekiamos – trečiadienį įvykusiame Aplinkos ministerijos Projektų atrankos komiteto ir Lietuvos aplinkos apsaugos investicijų fondo svarstyme Palangos ir Šventosios biokuro katilinių paraiškos daliniam ES finansavimui buvo atrinktos tarp tų, kurioms bus skiriamas europinis...


Palangos oro uoste vykdomas ES struktūrinių fondų finansuojamas projektas „Tarptautinio Palangos oro uosto degalų bazės modernizavimas- projektavimas“. Kaip pasakojo Palangos oro uosto direktoriaus pavaduotojas Edmundas Vaišnoras, jau pabaigti tvarkyti visi reikalingi dokumentai ir yra pradėti  darbai. „Jau gavome statybos leidimus ir yra pradėti vykdyti statybos darbai. Šiuo metu...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius