Palangoje prasidės dešimtis meninių renginių apjungiantis kultūros festivalis

"Palangos tilto" informacija, 2015-06-23
Peržiūrėta
1209
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Palangoje prasidėjo kultūros maratonas KABLYS
Palangoje prasidėjo kultūros maratonas KABLYS

Birželio 23 dieną  įvyko LRT Kultūros pristatomo festivalio „Palanga: Kultūros maratonas KABLYS“ atidarymas. Jau antrus metus terasoje „Kablys: Jūra. Kultūra“ rengiamas festivalis apjungs daugybę meninių renginių, tarp kurių bus spektakliai, koncertai, performansai, fotografijų parodos ir kino vakarai.

„Kultūros baras „Kablys“ seniai draugauja su menu. Kartu su asociacija AGATA Vilniuje esame suorganizavę du kultūros maratonus, skirtus jauniesiems kūrėjams, o šiemet vyks antrasis festivalis Palangoje. „Kablio“ terasos lankytojus vis nauju meniniu renginiu galėsime pradžiuginti beveik kasdien“, – pasakojo festivalio renginių koordinatorė Žydrė Gedrimaitė.

Kultūros maratono metu suplanuota dešimt alternatyvios muzikos koncertų, tiek pat spektaklių su performansais, 8 Palangos fotoklubo parodos. Taip pat vyks šio klubo organizuojami seminarai, paskaitos apie fotografijos istoriją. Neliks nuvilti ir nekomercinio kino mėgėjai, mat terasoje planuojama parodyti apie 20 kruopščiai atrinktų, į kelias rubrikas suskirstytų filmų.

„Daugumai žmonių Palanga asocijuojasi su barais ir koncertais J. Basanavičiaus gatvėje, jie retai sieja Palangą su kultūriniu gyvenimu. Džiaugiamės galėdami prisidėti prie šios kultūros maratono veiklos ir parodyti, kad Palangos kultūrinis gyvenimas ne tik yra, bet ir verda“, – teigė Palangos kultūros centro direktorius Žilvinas Kažys.

Festivalį atidarys koncertas „Jazzuojančios Joninės su Sasha Song „Summer Jazz“. Šio koncerto metu Sasha Song pristatys savo akustinę programą, kurios metu atliks ir garsiausias visų laikų džiazo dainas, ir keletą modernių šiuolaikinio džiazo kompozicijų. Atlikėjui padės pritarianti vokalistė Nora Strolytė ir klavišininkas Nikolajus Moroziuk.

Koncertą užbaigs komanda „Brave Noises“. Šio šešių žmonių ansamblio kūrybą sunku įspausti į vieno stiliaus rėmus – joje galima išgirsti ir džiazo, ir ekspresyviausių jo atmainų, ir folkloro įtakų, ir net alternatyvaus roko prieskonių.

Kultūros maratoną atidarančio renginio pradžia – birželio 23 dieną, 20 valandą, terasoje „Kablys: Jūra. Kultūra“.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

„Pasakiška Palangos vila „Anapilis”, kurią su didžiule meile, neišpasakytai  atsakingai ir kruopščiai Palanga atnaujino iš pagrindų, puikus ir inovacijų kupinas Palangos kurorto muziejus, naujas atostogų kultūros tradicijas žadantis „Palangos parko festivalis“ ir mūsų eurovizinė princesė Monika Liu vakar atvertė dar vieną puikų kultūros renginių naujose Palangos erdvėse puslapį....


Nors už lango dažniau stūgauja rudens vėjas, o saulės šypsnių mažiau, tačiau gausybė kultūros renginių Palangoje giedrins palangiškių ir miesto svečių nuotaiką.


Aktyvusis kurortinis sezonas Palangoje šiemet prasidės gerokai anksčiau nei iki šiol.


Populiari miesto interneto svetainė www.palangoje.info ieško pirkėjo - parduodama už 2 500 eurų.


Savaitgalį Šventosios gyventojų ir svečių laukia itin daug įspūdingų renginių – rugsėjo 17 d. čia vyks Jūros ir Baltų vienybės dienos minėjimas bei tarptautinis bendruomenių festivalis „Vilingis“.


Lietuvos valstybės atkūrimo dieną Palanga miestiečiams ir svečiams pasiūlys gausią ir turtingą renginių programą. „Švęsime gražiai ir pagarbiai – Vasario 16-osios proga parengta programa yra orientuota tiek į jaunimą, tiek į vyresnius gyventojus“, – sakė Palangos kultūros ir jaunimo centro renginių režisierė Aušra Latonienė.


Birželio 23 dieną  įvyko LRT Kultūros pristatomo festivalio „Palanga: Kultūros maratonas KABLYS“ atidarymas. Jau antrus metus terasoje „Kablys: Jūra. Kultūra“ rengiamas festivalis apjungs daugybę meninių renginių.


Palangoje vasara prasideda itin kūrybingai – linksmai ir garsiai paskelbusi apie kurortinio sezono pradžią, Lietuvos kultūros sostinėje išlaiko tempą ir palangiškius bei svečius džiugina kultūrinių pramogų gausa.


  Lietuvos kultūros sostinė Palanga kurorto gyventojus ir svečius šiemet žada pamaloninti rekordine aukšto lygio renginių gausa. Visus metus didžiausias šalies kurortas savo svečius kvies dalyvauti įvairiose šventėse, festivaliuose, koncertuose, įvertinti Palangoje vyksiančias parodas bei meno projektus.  


Kunigystė – jau penkias dešimtis metų

Monika ŠIUGŽDAITĖ, 2009 04 24 | Rubrika: Kultūra

Šį sekmadienį Palangos Švč. Mergelės Marijos Ėmimo į Dangų bažnyčioje bus minimas gražus ir solidus jubiliejus: kanauninko Antano Striukio auksinis kunigystės penkiasdešimtmetis. Kunigų garbės vardą užsitarnavęs kunigas, per ilgus tarnystės metus sukaupęs milžinišką patirtį, ir dabar darbuojasi su parapijiečiais, yra jų mylimas.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius