Palangoje šeštadienį prapliups gintaro lietus

Palangos tiltas, 2015-05-07
Peržiūrėta
2168
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Palangoje šeštadienį prapliups gintaro lietus

Rytoj, šeštadienį, Palangos J. Basanavičiaus gatvėje bei paplūdimyje prie jūros tilto, prapliups gintaro lietus – didžiausias šalies kurortas jau septintą kartą kviečia į Gintarinio savaitgalio šventę bei 3-ąjį Lietuvos gintaro rinkimo čempionatą.
Kaip ir kasmet, gintaro lietumi pramogautojus džiugins jūrų dievas Bangpatys, kuris vidurdienį savo kelionę link jūros žirgu kinkyta karieta tradiciškai pradės J. Basanavičiaus ir Vytauto gatvių sankirtoje. Tad vaikštantieji pėsčiųjų labiausiai pamėgta Palangos alėja pirmieji galės pasimėgauti gintaro lietumi.

Keliasdešimt kilogramų smulkaus gintaro 14.30 val. bus išbarstyta paplūdimyje ties jūros tiltu. Dalį vadinamojo Lietuvos aukso Bangpatys subers ir į jūrą – kad ši dar kurį laiką netikėtai pradžiugintų paplūdimiu bevaikštančius palangiškius ir kurorto svečius. „Iš patiries galima pasakyti, kad Gintarinio savaitgalio metu surenkama tik maždaug trečdalis viso šventės metu paplūdimyje išberto gintaro, tad dar dvi ar tris savaites pajūryje galima rasti smagių siurprizų – smulkių gintaro gabaliukų“, – sakė Palangos kultūros centro kultūrinės veiklos vadybininkas Nerijus Stasiulis.
Šeštadienį vyksiančios šventės metu gintaro rinkėjai, kaip ir kasmet, varžysis tarpusavyje dėl daugiausiai bei švariausiai vadinamojo Lietuvos aukso surinkusiojo titulo. Šių žaismingų varžybų nugalėtojų lauks prizai, kuriuos įsteigė Palangos viešbučių ir restoranų asociacija bei kurorto tautodailininkai. Specialūs apdovanojimai laukia ir jauniausio, vyriausio rinkėjų, atskiras prizas bus įsteigtas gražiausiu gintaro dirbiniu pasidabinusiam šventės dalyviui.
Ne mažiau atraktyvios varžybos laukia trečiojo Lietuvos gintaro rinkimo čempionato dalyvių. Išbandyti jėgas šioje atrakcijoje galės praėjusiųjų metų Gintaro rinkimo čempionato prizininkai bei savanoriai. „Kviesime dalyvauti įvairių Lietuvos miestų gyventojus, o jei atsitiks taip, kad savo jėgas čempionate išbandyti norės keli to paties miesto atstovai, dalyvavimo varžybose galimybę lems pretendentų turimi gintariniai papuošalai, kraštutiniu atveju – burtai“, – kalbėjo N. Stasiulis.
Dešimt Lietuvos gintaro rinkimo čempionato dalyvių per dvi minutes turės surinkti kuo daugiau gintaro, išbarstyto specialiai kiekvienam čempionato dalyviui įrengtoje zonoje. Čia bus sukurta jūros kranto imitacija – ant paplūdimio smėlio bus paberta jūros dumblių, šapų bei kitų gamtinių medžiagų, jūros išmetamų į krantą. Kiekvienoje iš šių zonų bus paberta po šimtą gramų gintaro.
N. Stasiulis atkreipė dėmesį, kad gintaro rinkimo čempionatai vyksta ne tik Palangoje – tokias atrakcijas anksčiau, nei didžiausias Lietuvos kurortas, ėmė rengti lenkai bei kaliningradiečiai. „Ateityje norėtųsi šių trijų šalių organizuojamas varžybas sujungti – kad laimėję savo šalies čempionatą, gintaro rinkėjai galėtų jėgas išbandyti ir tarptautinėse varžybose“, – sakė Palangos kultūros centro atstovas.
Kad Gintarinis savaitgalis kurorto svečiams paliktų kuo ryškesnius prisiminimus, pasistengs ir Palangos verslininkai – tiek kavinių lankytojai, tiek viešbučiuose apsistoję poilsiautojai bus stebinami gintarinėmis dovanėlėmis, paliktomis pačiose netikėčiausiose vietose – smulkių gintaro gabaliukų gali būti pažerta viešbutyje ant lovos, jais gali būti padabinta kavos puodelio lėkštelė, pagražinta sąskaita ir pan.
„Pavasariškas oras į Palangą privilioja vis daugiau svečių, o šie be abejonės nori ir renginių. Tad kurorto verslininkai noriai prisidės kurdami šventinę aplinką. Gintarinis savaitgalis Palangoje sukuria žaismingą, šventišką nuotaiką, o tai palangiškiams ir kurorto svečiams yra labai svarbu“, – kalbėjo Palangos viešbučių ir restoranų asociacijos prezidentas Darius Miklovas.
Gintarinis savaitgalis Palangoje – savotiška įžanga į jau netrukus, gegužės 15-17 dienomis, vyksiančią Kurorto šventę „Myliu Palangą“, kurios metu mieste šurmuliuos kermošius, skambės koncertai, veiks įvairios parodos, vyks sporto varžybos. Tris dienas vyksiančios Kurorto šventės kulminacija tradiciškai taps šeštadienį ties jūros tiltu dangų nušviesiantis įspūdingas fejerverkas.


Gintarinio savaitgalio Palangoje programa
Gegužės 9 d., šeštadienis

12 val. – Bangpatys barsto gintarą J. Basanavičiaus gatvėje;
13.30 val. – Lietuvos gintaro rinkimo čempionatas prie jūros tilto;
14.30 val. – Bangpatys barsto gintarą prie jūros tilto;
15 val. – gražiausio gintarinio papuošalo rinkimai.

„Palangos tilto“, Palangos m. sav. inf.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Lietuvos gintaro muziejuje Palangoje atnaujinta ekspozicija „Mūsų gyslomis teka gintaras“. Joje ironiškai žvelgiama į 20 a. suformuotas gintaro ir lietuviškumo sąsajas. 


LNDM Palangos gintaro muziejuje gegužės 19 dieną, penktadienį, 18 val. atidaroma kartu su Vokietijos gintaro muziejumi parengta paroda „Gintaras iš gelmių“.


Po audrų pajūrio gyventojai skuba ieškoti gintaro, tačiau aplinkosaugininkai ragina būti budriems – vietoje gintaro galite rasti baltojo fosforo gabalėlių.


Gintarinė Palanga kviečia įsimintinai ir netradiciškai praleisti savaitgalį – gegužės 13-15 dienomis didžiausiame šalies kurorte gerą nuotaiką skleis ypatingas renginys – „Gintarinis savaitgalis“, o šeštadienį, be kitų šventės svečiams siūlomų atrakcijų, pajūryje pažirs ir gintarų lietus.  


Populiari miesto interneto svetainė www.palangoje.info ieško pirkėjo - parduodama už 2 500 eurų.


Artėjantį savaitgalį Palanga kviečia praleisti nekasdieniškai – atvykusieji į didžiausią šalies kurortą, šeštadienį, gegužės 14 d., paklius į tikrą gintaro lietų, o aktyviausieji netgi galės susirungti jau ketvirtajame Lietuvos gintaro rinkimo čempionate.


Rytoj, šeštadienį, Palangos J. Basanavičiaus gatvėje bei paplūdimyje prie jūros tilto, prapliups gintaro lietus – didžiausias šalies kurortas jau septintą kartą kviečia į Gintarinio savaitgalio šventę bei 3-ąjį Lietuvos gintaro rinkimo čempionatą. Kaip ir kasmet, gintaro lietumi pramogautojus džiugins jūrų dievas Bangpatys, kuris vidurdienį savo kelionę...


Palangoje rytoj prapliups gintaro lietus

„Palangos tilto“, Palangos m. sav. inf., 2014 05 08 | Rubrika: Miestas

Rytoj, šeštadienį, gegužės 10 d., Palanga visus norinčius pakvies pasimėgauti gintaro lietumi – kurorte vyks tradicinė šventė „Gintarinis savaitgalis“.


Palangos gintaro muziejus šį šeštadienį švenčia 50 metų jubiliejų

LDM Ryšių su visuomene centro inf., 2013 08 01 | Rubrika: Kultūra

Lietuvos dailės muziejus rugpjūčio 3 d., šeštadienį, 17 val. kviečia į Palangos gintaro muziejaus 50 metų jubiliejaus renginius Palangoje (Vytauto g. 17): simbolinį žibinto prie naujojo Gintaro muziejaus įėjimo įžiebimą, susitikimą su Gintaro muziejaus kūrėjais ir puoselėtojais rūmų Didžiajame salone, parodos „Palangos gintaro muziejui – 50“ atidarymą rūmų...


Gintaro lietus Palangoje atnešė ir naują šalies čempioną

„Palangos tilto“ informacija, 2013 05 13 | Rubrika: Miestas

Šeštadienį Palangoje praūžęs gintaro lietus atnešė ir naują šalies čempioną – pirmą kartą surengtame Lietuvos gintaro rinkimo čempionate nugalėtojo laurai atiteko palangiškiui Romui Miliauskui.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius