Palangoje skambėjo ir skambės varinių pučiamųjų muzika

Livija GRAJAUSKIENĖ , 2014-11-24
Peržiūrėta
1903
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Bendradarbiavimo sutartį pasirašė Palangos meras Š. Vaitkus ir LVPIOA prezidentas V. Vapsva.
Bendradarbiavimo sutartį pasirašė Palangos meras Š. Vaitkus ir LVPIOA prezidentas V. Vapsva.

Šį savaitgalį Palangoje ne tik skambėjo varinių pučiamųjų muzika bei vyko tarptautinė konferencija „Nauji vėjai“, sukvietusi šios srities ekspertus ir muzikantus iš daugybės šalių, bet ir žengtas žingsnis link galimybės didžiausiame šalies kurorte 2019–2020 m. surengti Europos varinių pučiamųjų orkestrų čempionatą – penktadienį tarp Savivaldybės ir Lietuvos varinių pučiamųjų instrumentų orkestrų asociacija pasirašyta bendradarbiavimo sutartis.

Apžiūrėjo Vasaros koncertų salę
Šia sutartimi, kurią penktadienį Kurhauze pasirašė Palangos meras Šarūnas Vaitkus ir Lietuvos varinių pučiamųjų instrumentų orkestrų asociacijos (LVPIOA) prezidentas Vilmantas Vapsva, įsipareigojama pagal kompetenciją stiprinti ir plėtoti tarpusavio bendradarbiavimą, siekiant organizuoti parengiamąjį veiksmų planą rengiantis Europos varinių pučiamųjų instrumentų orkestrų čempionatui 2019–2020 m. Palangoje.
Prieš pasirašant minėtąją sutartį, Lietuvos varinių pučiamųjų instrumentų asociacijos atstovai bei svečiai iš Belgijos, Škotijos, Švedijos, Norvegijos, Nyderlandų bei JAV apžiūrėjo sparčiai kylančią Vasaros koncertų salę, kurioje ir vyks Europos varinių pučiamųjų instrumentų orkestrų čempionatas.
Svečiai, ypač tie, kurie savo laiku buvo matę senąją Vasaros estradą, buvo išties maloniai nustebinti ir tuo, kokiu greičiu kyla naujasis pastatas, ir tuo, kokia puiki salė čia bus bei kiek ji talpins žiūrovų.
„Jūs lygiuojatės į geriausias Europos koncertų sales“, – Kultūros skyriaus vedėjui ir Palangos orkestro vadovui Vygantui Rekašiui, jo pavaduotojui Robertui Trautmanui, Kultūros centro direktoriui Žilvinui Kažiui bei jo pavaduotojui, Palangos miesto savivaldybės tarybos nariui Nerijui Stasiuliui sakė garbūs svečiai.

Bendravo Kurhauze
Sutarties pasirašymo ceremonija vyko prieš beveik metus duris visuomenei atvėrusioje restauruotoje Kurhauzo salėje, kurios tobula akustika taip pat neliko nepastebėta garbiųjų svečių.
Pasveikinęs visus susirinkusiuosius Palangos meras Š. Vaitkus pasidžiaugė, jog šiandien bus žengtas rimtas žingsnis link to, kad kurorte ne tik stiprėtų varinių pučiamųjų muzikos tradicijos, kurias puoselėti padės pasirašytoji 5 metus truksianti bendradarbiavimo sutartis, bet ir įvyks svarbiausias šios srities renginys Europoje – varinių pučiamųjų instrumentų orkestrų čempionatas.
Savo ruožtu Lietuvos varinių pučiamųjų instrumentų orkestrų asociacijos prezidentas V. Vapsva džiaugėsi, jog Lietuvoje pirmąkart numatomas rengti festivalis vyks būtent Palangoje.
„Tikimės puikaus bendradarbiavimo tarp mūsų asociacijos ir Palangos miesto, kuris bus vainikuotas 2019-aisiais pirmą kartą Lietuvoje įvyksiančiu Europos varinių pučiamųjų instrumentų orkestrų čempionatu“, – kalbėjo V. Vapsva.
Europos varinių pučiamųjų instrumentų orkestrų asociacijos vardu kalbėjęs IMC/BIF direktorius Jacob Dijkstra iš Nyderlandų karalystės taip pat džiaugėsi tuo, kad po penkerių metų čempionatas vyks Palangoje.
„Ne pirmą kartą lankausi puikiame jūsų mieste, kurio gamta ir kurortine infrastruktūra išties gėriuosi. O ypač esu sužavėtas tuo, kaip sparčiai jūs statote greta šios puikios kamerinės salės kylančią naują Vasaros koncertų salę. Esu matęs senąją estradą, į kurią žiūrėdamas tyliai sau galvojau: kaip čia galima organizuoti didelius renginius? Kai lankiausi Palangoje prieš pusę metų, čia žiojėjo gili duobė. Dabar gi galima tik stebėtis, su kokiu užsidegimu statoma salė. Ir jau matau, kad Palanga tikrai padarys viską, kad čia galėtų vykti čempionatas“, – kalbėjo J. Dijkstra.

Pasirašė sutartį
Skambant Palangos orkestro pučiamųjų seksteto „Amber Brass“ atliekamiems kūriniams ir skambant svečių aplodismentams, Palangos meras Š. Vaitkus ir Lietuvos varinių pučiamųjų instrumentų orkestrų asociacijos prezidentas V. Vapsva pasirašė bendradarbiavimo sutartį.
Vadovaujantis ja, Palangoje per artimiausius keletą metų numatoma surengti ne vieną kultūrinį renginį varinių pučiamųjų instrumentų muzikos gerbėjams. Nuo 2015-ųjų Palangoje vyks Baltijos šalių pučiamųjų orkestrų festivalis, regioniniai turai, kiti pučiamųjų orkestrų renginiai. 2016 m., kai Palangoje jau bus rekonstruota Koncertų salė, vyks Lietuvos pučiamųjų orkestrų čempionatas. Planuose – taip pat ir Europos jaunimo orkestrų festivaliai, edukacinės programos, muzikinės stovyklos bei kiti renginiai, kuriuos vainikuoti turėtų Europos varinių pučiamųjų orkestrų čempionatas 2019–2020 metais. Tiesa, dėl galimybės būtent Palangoje surengti šį prestižinį renginį kurorto atstovai turės konkuruoti su kitais Europos miestais.

Rungiasi ne vienas miestas
Dėl galimybės rengti Europos varinių pučiamųjų orkestrų festivalį kasmet rungiasi daug miestų, ir tai nestebina – šio renginio metu į miestą atvyksta apie 20 orkestrų, jų „palaikymo komandų“ – iš viso apie 2 tūkst. žmonių. Tarp jų – ir žurnalistai, kurie žinią apie renginį, o kartu ir apie miestą-šeimininką paskleidžia savo šalyse.
Kurorto kultūros atstovų dialogas dėl galimybės Palangoje surengti minėtą festivalį su Europos varinių pučiamųjų orkestrų (European Brass Band Aassociation) asociacijos atstovais vyksta jau kurį laiką. Siekdami teisės kurorte rengti Europos varinių pučiamųjų orkestrų festivalį, Palangos kultūros srities darbuotojai ir meras Š. Vaitkus vyko ir į Oslą bei miesto galimybes pristatė Europos varinių pučiamųjų orkestrų asociacijos nariams.
Pasak Savivaldybės Kultūros skyriaus vedėjo pavaduotojo R. Trautmano, Palanga garsėja labai senomis pučiamųjų orkestrų muzikavimo tradicijomis bei turi orkestrų koncertų, festivalių ir edukacinių renginių organizavimo patirties, tad neabejotinai galėtų būti pirmąja Rytų Europos šalimi – šio visoje Europoje prestižinio renginio šeimininke. Kartu šis čempionatas būtų ir puiki galimybė populiarinti pučiamųjų muzikos tradicijas mūsų šalyje bei padidinti Palangos žinomumą Europoje.
„Penktadienį pasirašyta bendradarbiavimo sutartis su Lietuvos varinių pučiamųjų instrumentų orkestrų asociacija – didžiulis žingsnis šio tikslo link“, – sakė R. Trautmanas.

Skambi konferencija
Tuo pačiu metu, kai buvo pasirašyta ši svarbi sutartis, Palangoje vyko Lietuvos varinių pučiamųjų instrumentų orkestrų asociacijos kartu su Europos varinių pučiamųjų instrumentų orkestrų asociacija ir partneriais surengta tarptautinė konferenciją „Nauji vėjai“ („Winds bring Changes“), skirta muzikos metodams ir jaunimo muzikinio ugdymo programoms ir muzikavimui kolektyvuose (orkestruose) aptarti. Tarptautinė konferencija į Palangą sukvietė Latvijos, Estijos, Lenkijos, Nyderlandų, Belgijos, Norvegijos, Švedijos, Škotijos ir JAV ekspertus, vyko meistriškumo kursai pūtikams, būgnininkams, choreografinių grupių vadovams su specialistais iš JAV ir trimito virtuozu Adam Rapa, kuris kartu su italų fortepijono meistru Luca Dell‘ Anna surengė puikų koncertą Kurhauze.
Konferencijos organizatoriai džiaugėsi, kad tikriausiai pirmą kartą Lietuvoje pavyko suorganizuoti tokio masto tarptautinę muzikų konferenciją, skirtą aukštųjų muzikos mokyklų, konservatorijų, kolegijų, muzikos mokyklų, menų gimnazijų kolektyvų vadovams, dirigentams, muzikantams, muzikos pedagogams, teoretikams bei praktikams, muzikos specialybių studentams ir kitiems besidomintiems šia sritimi.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Balandžio 30 – gegužės 7 d. Palangos delegacija lankėsi Malmės mieste, Švedijoje, kur vyko Europos varinių pučiamųjų instrumentų orkestrų čempionatas. 


Palanga jau kitąmet taps Europos pučiamųjų muzikos sostine – ketvirtadienį kurorto meras Šarūnas Vaitkus pasirašė sutartį su Europos varinių pučiamųjų orkestrų asociacija (EBBA) dėl Europos varinių pučiamųjų orkestrų čempionato (EBBC) organizavimo Palangoje. 


Praėjusią savaitę, ketvirtadienį, kovo 12 d., Palanga sulaukė liūdnos žinios iš Europos varinių pučiamųjų orkestrų asociacijos (EBBA) - varinių pučiamųjų orkestrų čempionatas Palangoje, turėjęs vykti balandžio pabaigoje ir gegužę, yra atšaukiamas.


Palangos delegacija grįžo iš lapkričio 1-3 dienomis Norvegijoje, Stavangerio mieste, vykusio susitikimo su Europos varinių pučiamųjų asociacijos (EBBA) vadovais, kurio metu aptarti pasirengimo kitąmet Palangoje vyksiančiam Europos varinių pučiamųjų orkestrų čempionatui klausimai.


Oi, kaip Palanga driokstels kitais metais – kurortas gavo teisę surengti Europos varinių pučiamųjų orkestrų čempionatą. Tikimasi, kad į Palangą atvyks iki 28 orkestrų iš visos Europos, o paskui juos – šimtai čempionato dalyvių ir tūkstančiai svečių. Apie neeilinį įvykį kalbėjomės su Vygantu Rekašiumi, VšĮ „Palangos orkestras“, kuriam...


Antradienį Palangos miesto savivaldybės meras Šarūnas Vaitkus ir VšĮ Palangos orkestras vadovas Vygantas Rekašius žiniasklaidos atstovams pranešė džiugią žinią: patvirtinta, jog Europos varinių pučiamųjų orkestrų čempionatas Palangoje vyks 2020 metais. Iki šiol buvusios abejonės išsklaidytos po praėjusią savaitę gauto sprendimo.


Sekmadienį Būtingės evangelikų liuteronų bažnyčioje skambėjo ne tik malda, bet ir muzika – į klasikinės muzikos koncertą bendruomenę pakvietė Ramunė Bučniūtė (smuikas bei vokalas) ir Dailė Docienė (arfa).


Šį savaitgalį Palangoje ne tik skambėjo varinių pučiamųjų muzika bei vyko tarptautinė konferencija „Nauji vėjai“, sukvietusi šios srities ekspertus ir muzikantus iš daugybės šalių, bet ir žengtas žingsnis link galimybės didžiausiame šalies kurorte 2019–2020 m. surengti Europos varinių pučiamųjų orkestrų čempionatą – penktadienį tarp...


Šį savaitgalį Osle (Norvegija) vykusiame 46-ajame Europos varinių pučiamųjų orkestrų čempionate pabuvojusi ir su Europos varinių pučiamųjų orkestrų (European Brass Band Aassociation) asociacijos nariais susitikusi Palangos delegacija parvežė dvi džiugias žinias: pateikta paraiška mūsų mieste rengti Europos varinių pučiamųjų orkestrų čempionatą 2019-aisiais, o 2016-aisiais...


Šiandien Palangoje lankėsi bei su miesto vadovais ir kultūros specialistais susitiko Europos varinių pučiamųjų orkestrų (European Brass Band Aassociation) asociacijos prezidentas Ulf Rosenberg bei šios asociacijos tarybos narys Jacob Dijkstra. Palanga siekia, kad prestižiškiausias Europoje pučiamųjų muzikinis renginys 2016 m. vyktų būtent šiame kurorte.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius