Palangoje švenčiama įdomių renginių nestokojanti Jaunimo savaitė

Palangos tiltas, 2018-08-10
Peržiūrėta
1350
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Palangoje švenčiama įdomių renginių nestokojanti Jaunimo savaitė

Palangoje šią savaitę karaliauja jaunimas – minima Jaunimo savaitė. Iki šiol rugpjūčio 12-ąją būdavo švenčiama Tarptautinė jaunimo diena, o šįkart pramogų organizatoriai pažėrė visą savaitę renginių, skirtų jaunimui. Taigi ir veiklos esama įvairios, tinkančios skirtingų pomėgių jaunuoliams.

Jaunimui – įvairūs renginiai
Kaip papasakojo Palangos kultūros ir jaunimo centro jaunimo studijos vadovas Tautvydas Lubys, ši idėja buvo plėtojama ilgai ir itin kruopščiai, mat norėjosi pateikti kuo įvairesnių renginių, kurie tikrai pritrauktų jaunimą, siekiant, kad jaunuoliai pajustų, jog tai tikrai jų šventė. „Jaunimo savaitė pradžioje buvo planuota kiek kitaip. Svarstėme pakviesti į susitikimus su įvairių profesijų žmonėmis, tačiau vėliau sumanymas pakrypo kiek kitokia linkme – atsirado daugiau sportinės veiklos, muzikos, šokių“, – pasakojo Tautvydas.
Pirmadienį Palangos miesto savivaldybėje buvo atidaryta paroda „Atverk jaunimui Palangą“. Tai – Palangos miesto jaunimo iniciatyvų skatinimo projektas, besilankiusių Palangoje birželio pradžioje jaunuolių iš kitų miestų jaunimo erdvių, centrų viešnagės rezultatas. Viešėdami Palangoje svečiai mokėsi dirbti komandoje, su dronu fotografuoti Palangą. Projekto metu sukurta 10 nuotraukų, kurios keliavo per Atviras jaunimo erdves, esančias 8 skirtinguose Lietuvos miestuose.
Antradienį paplūdimyje vyko sporto varžybos „Palanga – sportui“, trečiadienį jaunuoliai buvo susitikę Atvirų jaunimo erdvių/centrų XBOX varžybose. Ketvirtadienį veikos taip pat netrūko – jaunimas mėgavosi populiarios grupės „Flying Saucer Gang“ viešnage. Besidomintieji galėjo ne tik pasiklausyti jų koncerto, bet ir pabendrauti su atlikėjais. „Suteikėme galimybę patiems išsirinkti, kokios grupės norėtų pasiklausyti Palangoje. Ir triumfavo būtent ši grupė, ženkliai pralenkusi kitas. Šioji repo grupė žaibišku greičiu išpopuliarėjo, ją pastebėjo ir Palangos jaunuomenė. Labai ilgai teko derinti šį susitikimą, bet bendromis visų pastangomis mums pavyko“, – apie itin lauktą susitikimą kalbėjo jaunimo studijos vadovas.

Geriausiai įamžinta diena
Pramogos tęsis ir šiandien – Palangos jaunuomenės 20 val. laukiama paplūdimyje prie Rampos, netoli gelbėjimo stoties. „Nors iki šiol nei vienam neišdaviau, ko sulauks atvykusieji, dabar pasakysiu: gros didžėjus, suteikdamas puikią atmosferą mūsų jaunajai fotografei Gretai, kuri pakvies nusifotografuoti saulei leidžiantis“, – atskleidė itin romantiškai skambančią pramogą Tautvydas.
Šeštadienį visi norintys bus kviečiami pasimėgauti joga – į tradicinį sveikatingumo festivalį „1000 saulių“ Žemaičių Alkoje, Šventojoje, kuris prasidės 10 val. kviečiami ne tik jauni žmonės, bet ir jaunos šeimos, kiti, besidomintys jogos užsiėmimais. Sekmadienį, kuomet bus minima Jaunimo diena, visi bus pakviesti sudalyvauti fotokonkurse „Jaunimas – Palangai“ ir parodyti, kaip laiką leidžia jaunieji palangiškiai būtent šią dieną. Įamžintomis nuotraukomis jie pasidalins su visais, o vėliau bus išrinkta 12 geriausiai apibūdinsiančių šią dieną nuotraukų, kurios padabins kuriamą 2019 metų kalendorių.

Išskirtinai palangiškiams
Palangos miesto savivaldybės administracijos Kultūros skyriaus jaunimo reikalų koordinatorė Laura Grendienė pabrėžė, jog Jaunimo savaitė Palangoje – bene trejų metų darbo rezultatas, kuris buvo įgyvendintas padedant puikiai komandai. „Įprastai Jaunimo dieną švęsdavome rugpjūčio 12-ąją, bet taip norėjosi tą dieną paminėti ne vienu renginiu. Tai galėjome padaryti, pakviesdami žymius žmones, pakviesdami jaunuolius į muzikos koncertą ar panašiai, tačiau nesinorėjo eiti lengviausiu keliu – siekėme suburti jaunuolius įvairesnei veiklai ir sulaukti kuo didesnio pačių Palangos jaunuolių dėmesio. Palangos jaunimas vasarą dirba, ypač užimti savaitgaliai, tad nusprendėme surengti visus renginius tokiu laiku, jog jauni žmonės būtinai galėtų sudalyvauti, juk būtent jiems ir skirta ši Jaunimo savaitė“, – kalbėjo L. Grendienė.
Abu pašnekovai patvirtino, jog vasara taip pat yra puikus metas reprezentuoti atviras jaunimo erdves – kad ji taptų sava, maloni vieta užeiti su draugų būreliu ir puikiai praleisti laiką. Besibaigiant vasarai tai ypač aktualu.
Tai, kad išrinkti Jaunimo savaitės renginius nebuvo lengva, patvirtino ir jaunimo reikalų koordinatorė. „Jauno žmogaus poreikiai yra labai skirtingi. Ir rinkdami veiklas mąstėme apie tai – reikia tokių renginių, kurie atitiktų įvairius jauno žmogaus poreikius: nuo edukacinių iki muzikos, šokių, jogos“, – sakė jaunimo reikalų koordinatorė Laura, pasidžiaugusi, jog pavyko suburti tokią šaunią komandą, kurios dėka visos idėjos gali būti įgyvendinamos.
Jaunimo savaitės renginius finansavo Palangos miesto savivaldybė, įgyvendina Palangos kultūros ir jaunimo centro atvira jaunimo erdvė „Be stogo“.

Palangos miesto savivaldybės inf.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Šį penktadienį, lapkričio 12 d., 16.00 val. Palangos atviroje jaunimo erdvėje prasidės Jaunimo varžybos 2021. Varžybų metu 14-29 m. jaunuoliai galės išbandyti jėgas žaisdami biliardą, stalo futbolą ir kol kas paslaptyje laikomą stalo žaidimą.– geriausių žaidėjų laukia smagūs ir skanūs prizai, o visų dalyvių – gerai praleistas laikas ir įvairios staigmenos. 


Dar nežinai, ką veiksi rugpjūčio 8-14 dienomis? Būtent tada Palangoje vyks jau ketvirtą gimtadienį švenčiantis projektas „Jaunimo savaitė“. Palangos kultūros ir jaunimo centras kartu su atvira jaunimo erdve „Be stogo“ pasirūpino visos savaitės pramogomis, kurios visų pirma skirtos jaunimui nuo 14 iki 29 metų, tačiau laukiami visi!


Palangos atviroje jaunimo erdvėje „Be stogo“ net ir karantino metu veiklos nestinga – vyksta individualūs susitikimai su lankytojais, įvairios veiklos nuotoliniu būdu ir lauke. Siūloma ir pramogų – pavyzdžiui, norintieji aktyviai leisti laiką gryname ore, kviečiami į teminius pasivaikščiojimus Palangoje.


Populiari miesto interneto svetainė www.palangoje.info ieško pirkėjo - parduodama už 2 500 eurų.


Palangoje šią savaitę karaliauja jaunimas – minima Jaunimo savaitė. Iki šiol rugpjūčio 12-ąją būdavo švenčiama Tarptautinė jaunimo diena, o šįkart pramogų organizatoriai pažėrė visą savaitę renginių, skirtų jaunimui. Taigi ir veiklos esama įvairios, tinkančios skirtingų pomėgių jaunuoliams.


Lietuvos valstybės atkūrimo dieną Palanga miestiečiams ir svečiams pasiūlys gausią ir turtingą renginių programą. „Švęsime gražiai ir pagarbiai – Vasario 16-osios proga parengta programa yra orientuota tiek į jaunimą, tiek į vyresnius gyventojus“, – sakė Palangos kultūros ir jaunimo centro renginių režisierė Aušra Latonienė.


Balandžio 23-29 dienomis visose Lietuvos bibliotekose organizuota tradicinė Nacionalinė Lietuvos bibliotekų savaitė. Šiemet Lietuvos bibliotekininkų draugijos surengta savaitė vyko jau penkioliktąjį kartą.


Praėjusį antradienį, rugpjūčio 12-ąją, pasaulis minėjo Tarptautinę jaunimo dieną. Renginių, skirtų jaunimui, netrūko ir Palangoje. Gražiai ir turiningai į šiuos renginius įsiliejo pernai Palangoje Darbo biržos patalpose duris atvėręs Jaunimo darbo centras, pakvietęs jaunuosius palangiškius į kompleksinį seminarą „Internetinis verslas – teorija ir praktika“.


Atkreipiame vaikų ugdymo įstaigų pedagogų, moksleivių ir jų tėvelių dėmesį į tai, kad kovo 18-24 dienomis organizuojama „Veiksmo savaitė be patyčių“. Projekto iniciatoriai – Vaikų linija kviečia nelikti abejingais, prisijungti prie renginių, kuriais siekiama priminti kas yra draugiškas ir pagarbus bendravimas ir kodėl taip svarbu to siekti šeimoje, mokykloje...


Trečiadienį Palangos senojoje gimnazijoje įvyko neeilinis švietimo renginys „Ateities generatorius“. Jo metu vienoje seniausių Lietuvos mokyklų mokytojus pakeitė garsūs, daug pasiekę žmonės.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius