Palangos „Banguolis“ pasirodė festivalyje Naujojoje Akmenėje

Palangos tiltas, 2017-05-04
Peržiūrėta
1288
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Palangos „Banguolis“ pasirodė festivalyje Naujojoje Akmenėje

Palangosmiesto kultūros ir jaunimo centro liaudiškų šokių grupė „Banguolis“(vadovė Janina Serapinienė) Naujojoje Akmenėje dalyvavo respublikiniame liaudiškų šokių kolektyvų festivalyje-šventėje „Mes – visada jauni“.
„Banguolio“ šokėjai akmeniškiams ir svečiams sušoko tris šokius. Žiūrovai ir festivalio dalyviai negailėjo plojimų nesenai pastatytam naujam šokiui „Palangos valsas“. Įspūdį visiems paliko ir anksčiau sukurti šokiai „Pasveikinimas“ bei „Bajorėlis“.
Į šeštą kartą surengtą respublikinį liaudiškų šokių kolektyvų festivalį-šventę „Mes – visada jauni“ „Banguolį“ pakvietė kūrybinės veiklos devintus metus švenčiantis Naujosios Akmenės kultūros centro vyresniųjų žmonių tautinių šokių kolektyvas „Alsa“. Birutės Viktoravičiūtės vadovaujamam „Alsos“ kolektyvui palangiškiai ne tik skyrė savo šokius, bet ir linkėjo dar daug darbingų ir kūrybingų metų.
Smagu, kad draugystė tarp Palangos ir Naujosios Akmenės šokių kolektyvų tęsiasi ne vienerius metus. Išvykoje „Banguolio“ šokėjai dar kartą įsitikino, kad lietuvių liaudies šokis turi gilias ir ilgaamžes tradicijas. Žmonės nuo seno mėgo žaidimus ir ratelius, linksmintis gegužinėse ir vakaronėse. Judesiu kalbėta ir tebekalbama išraiškingai ir nuoširdžiai, juo išreiškiama emocinė būsena.
Finalinį šokį „Malūnėlis“ šventės dalyviams dovanojo šokių kolektyvų vadovai.
Be palangiškiųrenginyje pasirodė „Spacierus“ (Klaipėda), „Jievaras“ (Joniškis), „Patrepsėlis“ (Radviliškis), „Reketys“ (Pakruojo r.), svečiai iš Latvijos – „Robežnieki“ (Vytiniai), Kruopių kultūros namų vyresniųjų amžiaus šokių kolektyvas, Akmenės kultūros namų tradicinių šokių kolektyvas „Kūpolis“ ir šventės šeimininkai – Savivaldybės kultūros centro pagyvenusių žmonių tautinių šokių kolektyvas „Bočeliai“ ir vyresniųjų amžiaus tautinių šokių kolektyvas „Alsa“. Taip pat pasirodė ir Naujosios Akmenės muzikos mokyklos Akmenės filialo birbynininkų ansamblis.

Fausta Juta KARALĖ

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Palangos gelbėtojų postuose jau pasirodė viešąją tvarką prižiūrintis policijos pareigūnai. 


Palangos moksleivių klubo vaikų folkloro ansamblio „Kikilis“ duetas – dainininkas Laurynas Baužas ir mokytoja Diana Šeduikienė– užėmus I vietą respublikiniame festivalyje – konkurse „Grįžulai“ 2021.


Palangos kultūros ir jaunimo centro šokių ansamblis „Bočiai“, vadovaujamas Janinos Serapinienės, liepos 17-22 dienomis dalyvavo Vengrijoje vykusiame tarptautiniame folkloro festivalyje „Keliaujantis“. Tai – didžiausias folkloro festivalis Vengrijoje, šiemet surengtas jau 19-tąjį kartą. 


Gegužės 26 d. Palangoje vykusiame festivalyje „Sportas visiems“ šachmatininkai varžėsi 3 „Žaibo“ turnyruose. Suaugę ir vaikai iš įvairių miestų (Palanga, Vilnius, Klaipėda, Panevėžys, Kėdainiai, Mažeikiai, Anykščiai ir kt.) kovėsi net 6 valandas.


Balandžio 14 d. miesto Kultūros ir jaunimo centro Palangos visuomenei žinomas ir populiarus vyrų choras „Jūros šauliai“ (vadovas Rimgaudas Juozapavičius) dalyvavo Tauragės tradiciniame vyrų chorų ir ansamblių IX-jame festivalyje „Užtraukime, vyrai, dainą“. Šiemet festivalis suskambo dar iki šiol negirdėto darnumo akordais. Kas gi gali geriau...


Palangosmiesto kultūros ir jaunimo centro liaudiškų šokių grupė „Banguolis“(vadovė Janina Serapinienė) Naujojoje Akmenėje dalyvavo respublikiniame liaudiškų šokių kolektyvų festivalyje-šventėje „Mes – visada jauni“.


Lietuvos kariuomenės Vilniaus įgulos karininkų ramovės liaudiškų šokių ansamblio „Neris“ (vadovė Nijolė Ritvienė) organizuotame festivalyje dalyvavo net 13 kolektyvų iš visos Lietuvos. Ši garbė atiteko ir Palangos kultūros centro liaudiškų šokių kolektyvams – „Bočiams“ ir „Banguoliams“.


Statomoje naujojoje autobusų stotyje jau vyksta baigiamieji darbai  1

„Palangos tilto“, Palangos m. sav. inf., 2014 08 18 | Rubrika: Miestas

Palangoje statomoje naujojoje autobusų stotyje vyksta baigiamieji darbai – tvarkoma apdaila, stoties perone rengiamos vietos autobusams sustoti. Naująja infrastruktūra palangiškiai ir kurorto svečiai galės džiaugtis jau šį rudenį.


Palangos „Bočiai“- festivalyje Rygoje

Asociacijos „Palangos bočių ansamlis“ prezidentė Birutė MOCKUVIENĖ, 2013 05 13 | Rubrika: Kultūra

Palangos kultūros centro pagyvenusiųjų liaudiškų šokių ansamblis „Bočiai“ gegužės 11 dieną dalyvavo tarptautiniame šokių ir dainų festivalyje „Mano tėviškės spalvos“, kuris vyko Rygos lietuvių vidurinėje mokykloje. Festivalis pradėtas organizuoti nuo 2007 metų. Šiais metais festivalyje dalyvavo devyni Lietuvos ir Latvijos tautinių...


Jaunieji kurorto lengvaatlečiai Panevėžy pasirodė puikiai

„Palangos tilto“, Palangos sporto centro inf. , 2013 01 28 | Rubrika: Sportas

Sausio mėn. 18-19 dienomis Panevėžyje vyko Lietuvos rajonų jaunių ir jaunimo lengvosios atletikos pirmenybės, kuriose puikiai pasirodė Palangos sporto centro ugdytiniai.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius