Palangos bažnyčioje konsekruotas naujas altorius

Livija GRAJAUSKIENĖ , 2014-06-26
Peržiūrėta
959
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Palangos bažnyčioje konsekruotas naujas altorius

Antrąjį šimtmetį skaičiuojančioje iš Švedijos kilusio architekto Karlo Eduardo Strandmanno projektuotoje 1897-1909 metais statytoje Palangos Švč. Mergelės Marijos Ėmimo į dangų bažnyčioje šeštadienį – Kristaus Kūno ir Kraujo iškilmės išvakarėse – šv. Mišių metu buvo konsekruotas naujas altorius. Altoriaus konsekracijos iškilmėms vadovavo Telšių vyskupas ordinaras Jonas Boruta.

Marmuro menkoje (viršutinėje altoriaus dalyje) tam parengtoje vietoje vyskupas J. Boruta įdėjo kankinio šv. Adalberto Vaitiekaus relikvijas, kurios simbolizuoja mūsų žemėje dar keliaujančios bažnyčios vienybę su tais, kurie jau danguje regi ir garbina Viešpatį. Didįjį ketvirtadienį pašventintu Šv. Krizmos aliejumi kryžiaus ženklu patapęs altoriaus mensą vyskupas konsekraciją palydėjo specialia malda, kurios žodžiai skelbia: „Pažvelk, Viešpatie, į šį altorių, paruoštą švęsti Tavo paslaptis. Tebūnie jis mūsų garbinimo ir padėkos Dievui centras. Tebūnie aukuras, ant kurio sakramentų pavidalu aukojame Tavo Sūnaus auką. Tebūnie stalas, ant kurio laužome gyvenimo Duoną ir geriame vienybės Taurę. Tebūnie šaltinis, iš kurio trykšta amžinasis išganymo vanduo“.

Kaip „Palangos tiltui“ sakė Palangos Švč. Mergelės Marijos Ėmimo į dangų parapijos klebonas Marius Venskus, altoriaus konsekravimo iškilme pabaigti pavasarį pradėti presbiterijos – bažnyčios dalies, kurioje yra centrinis altorius, prie kurio aukojamos šv. Mišios, tvarkymo darbai.

„Bažnyčios altorius – tai vieta, ant kurios aukojama šv. Mišių auka. Altorius primena Kristų, kuris už visus žmones pasiaukojo ant kryžiaus. Kunigas ar vyskupas, aukodamas šv. Mišias, vos tik priėjęs prie altoriaus jį pagarbiai pabučiuoja, o per apeigas ir smilko jį apeidamas aplinkui. Šv. Mišių pabaigoje, palaiminęs susirinkusiuosius, vyskupas ar kunigas visada altorių vėl pabučiuoja, taip išreikšdamas pagarbą Jėzui Kristui ir bendrystę su visais kankiniais ir šventaisiais“, – aiškino klebonas.

Paklaustas, kas sukūrė naująjį altorių, M. Venskus sakė, jog kurta savo jėgomis. Rengiant projektą, darant jo brėžinius bei galvojant, kaip jis turėtų atrodyti, visų pirma siekta, kad naujasis altorius derėtų prie negotikinių didžiojo bei šoninių altorių, kurie 1904 m. buvo užsakyti Prancūzijoje, bažnytinių dirbinių meistro Fransua Dominyko Monnos dirbtuvėse Tulūzoje ir iš ten atgabenti į Palangos bažnyčią. Altoriaus eskizus įvertinęs vyskupas J. Boruta pritarė pasiūlytam projektui.

„Pagrindinius darbus atliko meistras Vidas Sabeckas, su marmuru dirbo palangiškis Liudvikas Beniušis, – sakė klebonas M. Venskus. – Beje, būtent šis meistras atnaujino ir paminklinę lentą, kuria pažymėta pirmosios Palangos bažnyčios altoriaus vieta“.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Kiekvienas, prijaučiantis talentingam jaunimui ir muzikai, turi galimybę prisidėti prie kultūros puoselėjimo ir įvertinti talentingų jaunuolių uolų darbą ir didžiulį troškimą groti atvykdamas į labdaros koncertą – klasikinės muziko vakarą su jaunimo simfoniniu orkestru „Simfukai“. Koncertas vyks rugsėjo 10 d. (penktadienį) 19.00 val.  Palangos  Švč. Mergelės Marijos...


Bažnyčia ir jos bokštas nuo birželio 1 d. iki rugpjūčio 31 d. lankymui atidaryta nuo 9.00 iki 21.00 val. 


Religijotyros žinovas, apžvalgininkas, didelio tikėjimo palangiškis Tomas Viluckas įsitikinęs – šis sunkus laikas mus daug ko išmokys. Su sunkia negalia daugelį metų gyvenantis vyras dalijasi savo įžvalgomis, kaip lengviau įveikti pandemijos sukeliamus sunkumus ir ką daryti, kad ir šios dienos teiktų džiaugsmą. Jis neslepia, kad pandemija yra didelis...


Būtingės liuteronų bažnyčioje lankėsi Seimo pirmininkas

"Palangos tilto" informacija, 2019 11 16 | Rubrika: Miestas

Būtingės liuteronų bažnyčia švenčia195-ąjį jubiliejų. Penktadienį, lapkričio 15 d., bažnyčią aplankė ir pasveikino Seimo Pirmininkas Viktoras Pranckietis.


J. Basanavičiaus gatvėje duris atvėrė naujas airiško stiliaus pub‘as „Resort pub“.


Sekmadienį po neeilinių šv. Mišių Palangos Švč. Mergelės Marijos Ėmimo į dangų bažnyčioje, švenčiančioje 110 metų sukaktį, palangiškiams suteikta galimybė užkopti į bokštą ir Palangą apžvelgti iš daugiau nei dvidešimties metrų aukščio. Minint tokią išskirtinę sukaktį, suskubta žmones nudžiuginti ir neeiline dovana. Tiesa...


Sekmadienį Būtingės evangelikų liuteronų bažnyčioje skambėjo ne tik malda, bet ir muzika – į klasikinės muzikos koncertą bendruomenę pakvietė Ramunė Bučniūtė (smuikas bei vokalas) ir Dailė Docienė (arfa).


Palangos bažnyčioje konsekruotas naujas altorius

Livija GRAJAUSKIENĖ , 2014 06 26 | Rubrika: Miestas

Antrąjį šimtmetį skaičiuojančioje iš Švedijos kilusio architekto Karlo Eduardo Strandmanno projektuotoje 1897-1909 metais statytoje Palangos Švč. Mergelės Marijos Ėmimo į dangų bažnyčioje šeštadienį – Kristaus Kūno ir Kraujo iškilmės išvakarėse – šv. Mišių metu buvo konsekruotas naujas altorius. Altoriaus...


Palangos Švč. Mergelės Marijos Ėmimo į dangų bažnyčioje ieškota vietos dvasios

„Palangos tilto“, Palangos m. sav. inf., 2012 09 17 | Rubrika: Miestas

Rugsėjo 14 d. Palangos Švč. Mergelės Marijos Ėmimo į dangų bažnyčioje vyko Europos paveldo dienų renginys tema „Genius loci. Vietos dvasia“. Ja siekiama atkreipti dėmesį į tai, kas sukuria savitą tiek atskiro paminklo, tiek rajono, tiek viso miestelio ar miesto „aurą“ – išskirtinę vietos dvasią.


Vygaudas Ušackas, ES pasiuntinys Afganistane, atostogaudamas Palangoje neužmiršo karo nuniokotos žemės – praėjusį penktadienį jis susitiko su miesto visuomene ir svečiais, papasakojo apie tolimos šalies istoriją, dabartį, apžvelgė šalies politinę, etninę padėtį, supažindino su savo, kaip ES pasiuntinio, darbo specifika šalyje. Garbingas svečias laikėsi savo pažado – prieš susitikimą...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius