Palangos bendruomenės kviečiamos dalyvauti projekte „Prisijungusi Lietuva“

Palangos tiltas, 2018-10-25
Peržiūrėta
441
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Palangos bendruomenės kviečiamos dalyvauti projekte „Prisijungusi Lietuva“

Šiandien sunku įsivaizduoti sritį be skaitmeninių technologijų: mokymasis, bendravimas, profesinė veikla, pramogos, kasdieninių reikalų tvarkymas nebeatsiejami nuo interneto ir skaitmeninių įrankių, gelbstinčių mums įvairiose srityse. Deja, pastebima, kad nors Lietuvos žmonių kompiuterinio raštingumo lygis nuolat auga, dalis visuomenės narių vis dar neišnaudoja interneto suteikiamų galimybių. Lietuvos bibliotekose prasideda naujas projektas „Prisijungusi Lietuva: efektyvi, saugi ir atsakinga Lietuvos skaitmeninė bendruomenė“. Jo dėka bus siekiama supažindinti internetu nesinaudojančius žmones su jo teikiamais privalumais gyvenimui bei vietos bendruomenės veikloms.
Palangosgyventojai žino, kad nesant galimybei prisijungti prie interneto namuose, tai padaryti galima artimiausioje bibliotekoje. Per 2017 m. Palangos miesto savivaldybės viešosios bibliotekos interneto skaitykloje apsilankė 14 881 lankytojas.Prisijungę prie interneto, dažniausiai žmonės skaito naujienas, naudojasi elektroninės bankininkystės paslaugomis, moka mokesčius, tikrinasi elektroninį paštą, perka bilietus į spektaklius, koncertus, domisi autobusų, traukinių tvarkaraščiais.
Interneto skaityklos bibliotekininkė Janina Tiškienė pasakoja, jog lankytojams prireikia įvairios pagalbos. Anot pašnekovės, žmonėsvis dažniau naudojasi elektroninėmis paslaugomis, klausia, kaip susikurti profilį socialiniuose tinkluose, kaip naudotis, pavyzdžiui, „Skype“ programa.
„Jau daug metų skatiname Palangos gyventojus gilinti naudojimosi internetu žinias. Nuolat organizuojame kompiuterinio raštingumo mokymus. Į juos susirenka įvairaus amžiaus žmonės. Mitas, kad pagalbos reikia tik vyresnio amžiaus žmonėms. Technologijos dabar kinta itin greitai, todėl klausimų iškyla ir jaunesniems. Šiais laikais reikia ne tik išmanyti skaitmeninio raštingumo „abėcėlę“, bet turimas žinias nuolat atnaujinti“, – teigiaJ. Tiškienė.
Didinti interneto naudotojų skaičių, gilinti jų skaitmeninius įgūdžius siekia naujas projektas „Prisijungusi Lietuva“, kviečiantis bendruomenes, kurių netenkina turimos skaitmeninės žinios, registruotis projekto svetainėje www.prisijungusi.lt ir įsitraukti į projekto veiklas.

Bendruomenės – draugiška aplinka norintiems tobulėti
Pasak Informacinės visuomenės plėtros komiteto prie Ūkio ministerijos Vertinimo ir stebėsenos skyriaus vedėjo Armino Rakausko, internetas ne tik suteikia galimybę mėgautis bendravimu, pramogomis, bet ir gali palengvinti kasdienybę naudojantis elektroninėmis paslaugomis, atrandant galbūt nepažintas interneto galimybes.
„Visos Lietuvos bendruomenes skatiname nepraleisti progos įsitraukti į skaitmeninio tobulėjimo procesą, registruotis į projektą ir įgyti reikalingų įgūdžių efektyviai, įvairiapusiškai, saugiai bei atsakingai naudotis internetu. Šį projekto tikslą norime pasiekti įtraukiant bendruomenes, kad jų nariai taptų sėkmingais išmaniųjų technologijų naudotojais, o pačios bendruomenės plėstų savo veiklą, tobulėtų, stiprėtų“, – projekto tikslus pristato A. Rakauskas.
Pasak pašnekovo, skaitmeninis raštingumas reikalauja nuolatinio tobulinimosi. Norint būti konkurencingiems darbo rinkoje, kalbant apie savęs realizavimą, įvairias galimybes veiklai – visur reikalingas skaitmeninių technologijų išmanymas. A. Rakauskas ragina aktyviuosius bendruomenių atstovus registruoti į projektą savo bendruomenę ir internetinės erdvės privalumus pristatyti visiems bendruomenės nariams.
Juridinių asmenų registre užsiregistravusios bendruomenės kviečiamos registruotis dalyvavimui projekte www.prisijungusi.lt, tolesniame etape bendruomenės bus įtraukiamos į vertingas veiklas, galės siūlyti savo bendruomenės narius tapti „skaitmeniniais lyderiais“ ir toliau gilinti žinias informacinių technologijų srityje.

Nauda kiekvienam bendruomenės nariui
Viena iš projekto iniciatorių, asociacijos „Langas į ateitį“ direktorė Loreta Križinauskienė pastebi, jog projektas yra išskirtinis dėl savo idėjos dirbti su bendruomenėmis.
„Pasirinkome projekto modelį, kuris į mokymus kviečia ne iš išorės, bet per bendruomenės veiklas. Tai padeda lengviau įvertinti vietos gyventojų poreikį – kokių ir kodėl skaitmeninių gebėjimų reikės būtent jiems. Šiandien mūsų tikslas ne tik išmokti naudotis technologijomis, bet jas „įdarbinti“, kad būtų lengviau gyventi ne tik „man“, bet ir visai bendruomenei. Projekto užsiėmimus vesiantys specialistai parodys, kaip naudojimasis internetu, skaitmeniniai įrankiai gali palengvinti kasdienybę, kaip paprastai galima valdyti savo finansus, pasinaudoti elektroninėmis paslaugomis ar pramogauti“, – pasakoja „Langas į ateitį“ direktorė L. Križinauskienė.
Projekte dalyvausiančių bendruomenių net kelerius metus lauks susitikimai su įvairių sričių specialistais, kurie ves renginius, kūrybines dirbtuves, pasakos apie interneto saugumą, asmens privatumo apsaugos svarbą, elektronines asmens tapatybės kortelių ateitį, rengs konkursus.
Pirmieji susipažinimo su bendruomenėmis renginiai jau prasidėjo.
„Šį rudenį turime suplanuotus dešimt renginių Lietuvos apskrityse, kurių metu susitiksime su visų projekte dalyvaujančių bendruomenių atstovais. Susitikimo metu kalbėsime apie projektą, laukiamas veiklas, renginius, kasmetines akcijas bei naudą, kurios galės pasisemti kiekviena bendruomenė, dalyvaujanti projekte“, – mintimis dalinosi L. Križinauskienė.
Tikimasi, jog projektas padės peržengti psichologinius barjerus, kartu dalyvaudami projekte vietos bendruomenės nariai teiks tarpusavio pagalbą, sparčiau mokysis naudotis e. paslaugomis bei dalysis bendruomenei aktualiomis žiniomis ir patirtimi apie interneto naudojimą.
Projektą „Prisijungusi Lietuva: efektyvi, saugi ir atsakinga Lietuvos skaitmeninė bendruomenė“ įgyvendina Informacinės visuomenės plėtros komitetas prie Ūkio ministerijos kartu su partneriais: asociacija „Langas į ateitį“, Lietuvos Respublikos ryšių reguliavimo tarnyba, Lietuvos nacionaline Martyno Mažvydo biblioteka, Lietuvos Respublikos vidaus reikalų ministerija.
Projektas finansuojamas Europos regioninės plėtros fondo ir Lietuvos Respublikos valstybės biudžeto lėšomis.

 

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Spalio 11-13 dienomis Čikagoje vyko JAV Lietuvių bendruomenės XXII Tarybos antrosios sesijos suvažiavimas, kuriame Antanas Vinkus, Palangai ir Kretingai Seime atstovaujantis gydytojas ir diplomatas, Lietuvos Respublikos Seimo ir Pasaulio lietuvių bendruomenės komisijos pirmininkas, skaitė pranešimą ir pristatė Seimo komisijos atliktus darbus.


Palangiškės kviečiamos nemokamai pasitikrinti krūtis

"Palangos tilto" informacija, 2019 09 12 | Rubrika: Miestas

Prevencinis projektas prieš krūties vėžį „NEDELSK“ kviečia moteris nemokamai, patogiai ir greitai pasitikrinti krūtis echoskopu Palangoje.


Šiandien sunku įsivaizduoti sritį be skaitmeninių technologijų: mokymasis, bendravimas, profesinė veikla, pramogos, kasdieninių reikalų tvarkymas nebeatsiejami nuo interneto ir skaitmeninių įrankių, gelbstinčių mums įvairiose srityse. Deja, pastebima, kad nors Lietuvos žmonių kompiuterinio raštingumo lygis nuolat auga, dalis visuomenės narių vis dar neišnaudoja interneto...


Spalio pradžioje grupė Palangos senosios gimnazijos mokinių dalyvavo projekte „Krašto apsaugos dienos“, kurio renginiai vyko Karinių jūrų pajėgų štabe Klaipėdoje. Jie klausė paskaitų apie valstybės gynybą ir kariuomenę, apie karines jūrų pajėgas, lankėsi Klaipėdos uoste, kur buvo pristatyta povandeninių veiksmų komandos veikla ir įranga.


Palangos bendruomenės „Palangos santarvė“ nariai su pirmininke Daina Eimanavičiene priešaky labai apsidžiaugė, sulaukę kvietimo apsilankyti UAB „Palangos šilumos tinklai“. Susitikę su įmonės vadovais, kurie organizavo ir nedidelę ekskursiją po patalpas, bendruomenės atstovai jiems uždavė daug klausimų ir sulaukė naudingų atsakymų.


Palyginti neseniai įsteigta bendruomenės pareigūno pareigybė. Šie asmenys pirmiausia vykdo prevencinę veiklą: populiarina policijos pareigūno profesiją, skatina gyventojus tapti policijos rėmėjais, kviečia kurti saugią aplinką. Palangos bendruomenės pareigūnė Aurelija Japšaitė-Rancienė džiaugėsi galėdama eiti šias pareigas ir ragino palangiškius būti budriais, o...


Startuoja nauja palangos miesto laikraščio "Palangos tiltas" rubrika: Politikų, bendruomenės lyderių žodis.


Fotografijų parodos projekte „Palanga – Lietuvos kultūros sostinė 2013”  1

Adas SENDRAUSKAS, „FotobienalėLT” prezidentas, 2013 04 08 | Rubrika: Kultūra

Nuo balandžio 11 dienos Lietuvos kultūros sostinėje – Palangoje startuoja „Fotografija projekte „Palanga – Lietuvos kultūros sostinė 2013“.


Rugpjūčio mėnesį Palangos bei Šventosios miesto bendruomenės, susirinkusios į savo tarybas, paskirstė iš valstybės biudžeto skirtas lėšas Vietos bendruomenės savivaldos 2012 metų atrinktų bendruomenių veikloms. 47 tūkst. 900 Lt buvo skirti dešimčiai projektų, kuriuos bendruomenės įgyvendina arba ruošiasi įgyvendinti.


Palanga – krantų erozijos stabdymo projekte

Dalia JURGAITYTĖ, 2010 03 24 | Rubrika: Miestas

Ketvirtadienį vyksiančiame Palangos miesto savivaldybės tarybos posėdyje numatoma svarstyti klausimą dėl pritarimo Baltijos jūros krantų erozijos stabdymo projektui. Kurorto politikai turi nuspręsti, ar Palanga partnerio teisėmis dalyvaus Tarptautinės aplinkos organizacijos (KIMO) inicijuotame projekte dėl Baltijos jūros regiono krantų erozijos stabdymo.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius