Palangos „Gintaras“ – išskirtinė vaikų reabilitacijos sanatorija Lietuvoje

"Palangos tilto" informacija, 2019-07-29
Peržiūrėta
3491
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Vienintelė pajūryje vaikų stacionarinės reabilitacijos sanatorija „Gintaras“ šį sezoną pirmą kartą siūlo kambarius-studijas – juose galės įsikurti iš visos Lietuvos čia su Ligonių kasų siuntimu sveikatos taisyti atvažiavę vaikai bei juos atlydėję tėvai ar kiti artimi asmenys. Už juos teks mokėti, tačiau ne tiek, kiek vasarą už viešbutį Palangoje. Nemokamai su siuntimu galima gydytis standartiniuose (anksčiau vadintuose renovuotais) kambariuose. Sezono metu „Gintare“ kiekvieną dieną šurmuliuoja apie 400 vaikų, ir apie 200 jų mamų ir/ar tėvelių.
„Mes esame didžiausia tokia vaikų sanatorija šalyje – „Gintare“ suteikiama apie 40 procentų visų vaikų stacionarinės reabilitacijos paslaugų šalyje. O tai, kad „Gintaras“ yra prie jūros, pušų apsuptyje, neabejotinai yra didelis privalumas,“ – laikraščiui „Palangos tiltas“ sakė sanatorijos direktorius Kęstutis Speičys.
Apie 300 pacientų „Gintare“ gali būti apgyvendinama dviejuose neseniai renovuotuose sanatorijos korpusuose. Juose yra atnaujinti baldai.
„Tai – patogu. Už gyvenimą juose dabar mokėti nereikia,“ – sakė direktorius.
„Gintaras“ savo mažųjų pacientų ir jų tėvelių patogumui teikia išskirtinę paslaugą – nuo rugsėjo iki gegužės savo mikroautobusu atsiveža ir atgal namo parveža vaikus ir juos lydintį asmenį iš visos Lietuvos.
„Važiuojame net į tolimiausius šalies kampelius, pavyzdžiui, į Šalčininkus ar Visaginą. Mums tai apsimoka. To nedaro jokia kita sanatorija,“ – sakė K. Speičys.
Vis tik jis ragina visus į „Gintarą“ atvažiuoti ne sezono metu: „Atvažiuokite čia ne vasarą, tuomet mūsų specialistai galės suteikti daugiau papildomų reabilitacijos paslaugų, ne tik tas, kurios reglamentuotos įstatymais ir Sveikatos apsaugos ministro įsakymu,“ – sakė jis.
Dar vienas „Gintaro“ išskirtinumas – maksimaliai panaši į namus aplinka. Pavyzdžiui, kiekviename kambaryje yra atskiras sanitarinis mazgas – tualetas, prausyklė ir dušas. To nerasi kitur.
„Kitose sanatorijose viename kambaryje neretai gyvena du vaikai ir jų mamos. Pas mus – kiekviena šeima atskirai,“ – pabrėžė K. Speičys.
Neseniai buvo atnaujinta sanatorijos valgyklos įranga, įsigyti nauji šaldikliai. Skirtingai nei kitose sanatorijose, maistą čia gamina sanatorijos virėjai. Pernai „Gintaras“ atnaujino keltuvą neįgaliesiems į vonias, o dar vienas toks keltuvas į valgyklą buvo sumontuotas šį pavasarį.
Kur atlikti stacionarinę reabilitaciją, sprendžia vaiko tėvai, gavę vaiko šeimos gydytojo siuntimą. Kadangi norinčiųjų pakliūti į „Gintarą“ yra daugiau nei vietų čia, Palangos sanatorija jau trečius metus naudoja išankstinę rezervaciją per portalą www.sergu.lt.
„Ją galima atlikti ne anksčiau nei trys savaitės iki numatomo atvykimo,“ – sakė direktorius.
Du kartus per savaitę konsultuoti „Gintaro“ ligoniukų atvyksta Klaipėdos Universiteto Holistinės medicinos ir reabilitacijos katedros vedėja, profesorė, kineziterepeutė Daiva Mockevičienė.
Pernai sanatorijoje pradėta teikti parafino terapijos paslauga. Ji sėkmingai pakeičia durpių vonias.
Šiemet „Gintaras“ įsigijo naują aparatūrą logoterapijai – kalbos korekcijai, taip pat medicinę įrangą magnetoterapijai.
Kitais metais sanatorija tikisi visus pakviesti į multisensorinį kambarį, perkelti mechanoterapijos kabinetą į erdvesnes patalpas.
„Gintaro“ planuose – teikti ir vaikų, turinčių psichikos ir elgesio sutrikimų socialinę ir psichologinę reabilitaciją, tačiau jie virs realybe, kai bus gautas finansavimas.
„Mes norime ir galime tai daryti. Tai – aktualu, nes apie penktadalis mūsų mažųjų pacientų turi įgytus ar įgimtus psichikos ir elgesio sutrikimus,“ – sakė direktorius.
Didžioji dalis pacientų čia – su kvėpavimo sistemos sutrikimais. Kai kurie pacientai sergantys lėtinėmis ligomis „Gintare“ sveikatos semiasi 10 ar 15 metų.
Kiekvienais metais sanatorija sulaukia iki pusšimčio privačių, už visas sanatorinės reabilitacijos paslaugas mokančių pacientų.
„Daugiausia tai – užsienio lietuviai. Jiems atlikti čia savo vaikų sanatorinę reabilitaciją – ir pigiau, ir, matyt, smagiau nei kitur,“ – sakė K. Speičys.

Daiva Mockevičienė, Klaipėdos Universiteto Holistinės medicinos ir reabilitacijos katedros vedėja, profesorė, kineziterapeutė:
– Mūsų universiteto katedra ruošia kineziterapeutus. Labai smagu, kad Klaipėdos Universitetas ir sanatorija „Gintaras“ glaudžiai bendradarbiauja. Būtent čia, „Gintare“, yra mūsų didžiausia praktinė bazė. „Gintare“ aš konsultuoju vaikus ir jų tėvelius, daug bendrauju su čia dirbančiais kineziterapeutais, dalijamės patirtimi, kaip patobulinti reabilitaciją, kad ji kiekvienu atveju būtų efektyvesnė.
Mama Irena su dukra Viktorija iš Pasvalio:
–„Gintare“ esame jau ketvirta diena. Tai – mūsų pirmas kartas čia ir kol kas mes viskuo džiaugiamės. Labai malonūs darbuotojai, skanus maistas, jau spėjome nueiti prie jūros. Dukra Viktorija atlieka reabilitaciją po onkologinio gydymo ir yra labai laiminga čia. Mes į „Gintarą“ atvykome su Kauno klinikų ortopedų-traumotologų siuntimu. Turime komercinį siuntimą – mokame už paslaugas, tačiau vėliau labai norėtumėme čia atvykti ir per Ligonių kasą, kuri apmokės tolimesnę dukrelės reabilitaciją.
Mama Jūratė su sūnumi Aronu iš Rokiškio.
– Jau ne pirmą kartą lankomės „Gintare“ ir visada esame čia viskuo patenkinti. Čia mėginame įveikti specifinius sūnaus raidos atsilikimus, bet esame nusiteikę optimistiškai. Padedant sanatorijos specialistams, visas bėdas įveiksime. Būtinai ir kitiems patarčiau atvažiuoti atlikti vaikų sanatorinę reabilitaciją čia.

 

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Palangos vaikų sanatorija „Gintaras“ ieško virėjų ir padavėjų.


 Vaikų reabilitacijos sanatorija Palangos „Gintaras“ ieško kineziterapeuto/-ės, masažuotojo/-os,  ergoterapeuto/-ės.


Rugsėjo 17 – 18 dienomis „Palangos gintaro“ sanatorijoje vyko konferencija „Vaikų ligų aktualijos Covid-19 epidemijos fone“. Konferenciją organizavo vaikų reabilitacijos sanatorija „Palangos gintaras“ kartu su Klaipėdos universitetu. Konferencija skirta visų specialybių vaikų ir šeimos gydytojams. Konferencijos tikslas buvo supažindinti gydytojus su šių dienų vaikų ligų aktualijomis ir...


Šimtai vaikų iš visos Lietuvos kiekvienais metais vieni ar kartu su tėveliais atvyksta į Palangą, į vaikų reabilitacijos sanatoriją „Palangos gintaras“, sustiprėti, pasigydyti, pasikonsultuoti su visoje šalyje žinomais specialistais. Vaizdingoje Palangos vietoje, pušų apsuptyje įsikūrusi vaikų reabilitacijos sanatorija „Palangos gintaras“ yra...


Sveikatos apsaugos ministerijos (SAM) laikinoji kanclerė Odeta Vitkūnienė ketvirtadienį pristatė Palangos vaikų reabilitacijos įstaigos „Palangos gintaras“ kolektyvui naująjį įstaigos direktorių Saulių Deveikį. Po pokalbio su sveikatos apsaugos ministru Aurelijumi Veryga atrinktas konkurso nugalėtojas šiandien pradėjo eiti pareigas.


Vienintelė pajūryje vaikų stacionarinės reabilitacijos sanatorija „Gintaras“ šį sezoną pirmą kartą siūlo kambarius-studijas – juose galės įsikurti iš visos Lietuvos čia su Ligonių kasų siuntimu sveikatos taisyti atvažiavę vaikai bei juos atlydėję tėvai ar kiti artimi asmenys. Už juos teks mokėti, tačiau ne tiek, kiek vasarą už viešbutį Palangoje....


Rugpjūčio 25 d. 17 val. Palangos gintaro muziejuje atidaroma jungtinė Lietuvos auksakalių paroda „GoldsmithMeetsAmber“ („Akistata: auksakalys ir gintaras“). Parodos metu aštuoniolika auksakalių iš Klaipėdos, Vilniaus, Telšių, Trakų, Kintų, Kretingos ir Šilutės pristatys savo kūrinius, kurių pagrindinis akcentas yra gintaras. Parodą...


Bežiūrint į nenusakomo grožio Irenos Pakutinskienės kūrinius iš gintaro, kyla klausimas: iš kur tas mokėjimas jį prakalbinti? O gal ne prakalbinti, gal išgirsti, ką sako gintaras? „Ko gero, taip. Su juo reikia kalbėtis: neužtenka pamatyti, reikia ir išgirsti, ką jis sako“, – nusišypso menininkė.


Praėjusių metų lapkričio mėnesį Palangos vaikų reabilitacijos sanatorija „Palangos gintaras“ ėmė vykdyti projektą „Viešosios įstaigos Palangos vaikų reabilitacijos sanatorijos „Palangos gintaras“ pastatų modernizavimas“ pagal Europos Sąjungos Sanglaudos skatinimo veiksmų programą „Aplinka ir darnus vystymasis“. Kaip pasakojo „Palangos gintaras“ direktorius Zigmas Paulauskas, tikimasi, kad...


Sausio 26 dieną vaikų reabilitacijos sanatorija „Palangos gintaras“ minėjo 20 metų jubiliejų. Pasak vyriausiojo gydytojo Zigmo Paulausko, pradžia buvo sunki, tačiau pasiekimais gali didžiuotis visas kolektyvas, o ir toliau gyvenimas nestovi vietoje – sanatorija nuolat tobulėja.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius