Palangos ir Šventosios bendruomenės įgyvendina dešimt projektų

Livija GRAJAUSKIENĖ , 2012-10-11
Peržiūrėta
2072
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Palangos ir Šventosios bendruomenės įgyvendina dešimt projektų

Rugpjūčio mėnesį Palangos bei Šventosios miesto bendruomenės, susirinkusios į savo tarybas, paskirstė iš valstybės biudžeto skirtas lėšas Vietos bendruomenės savivaldos 2012 metų atrinktų bendruomenių veikloms. 47 tūkst. 900 Lt buvo skirti dešimčiai projektų, kuriuos bendruomenės įgyvendina arba ruošiasi įgyvendinti.

 

Palangai – beveik 48 tūkst. Lt

Dar pavasarį buvo sužinota, kad Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos šiais metais pradėtos vykdyti Vietos bendruomenių savivaldos programos.

Joms įgyvendinti 2012 m. iš valstybės biudžeto skirta 8 mln. litų, kurie savivaldybėms paskirstyti pagal Valstybinės mokesčių inspekcijos pateiktus duomenis apie dirbančių ir mokančių pajamų mokestį gyventojų skaičių savivaldybėse.

Palangai skirta 47,9 tūkst. Lt. Paties miesto bendruomenėms atiteko 29 tūkst. 900 Lt, Šventajai – 18 tūkst. Lt.

Kurorto Taryba šiemet kovo 29-ąją patvirtino Vietos bendruomenių savivaldos 2012 metų programos lėšų vietos bendruomenių sprendimams įgyvendinti Palangos miesto savivaldybėje skyrimo ir naudojimo tvarkos aprašą, kuriame numatoma, kad sprendimus dėl lėšų panaudojimo priims vietos bendruomenių tarybos, sudarytos iš seniūnaitijų teritorijų gyventojų, jų atstovų, šiose teritorijose veikiančių bendruomeninių organizacijų, religinių bendruomenių ir bendrijų bei kitų visuomeninių organizacijų atstovų. Programos lėšomis bus galima finansuoti veiklas, skirtas pažeidžiamų bendruomenės narių ir grupių poreikiams tenkinti, vaikų ir jaunimo užimtumui, kultūriniams ir švietėjiškiems renginiams organizuoti, viešųjų erdvių ir aplinkos kokybei gerinti, sportui ir sveikatinimui, bendruomenės veiklai rengti bei kitoms vietos gyvenimo kokybę gerinančioms iniciatyvoms.

 

Sukūrė tarybas

Balandžio pabaigoje bei gegužės pradžioje Palangos ir Šventosios bendruomenės išrinko savąsias 11 narių tarybas, kurioms iki birželio penkioliktosios buvo galima teikti projektus valstybės finansavimui gauti.

Palangos miesto vietos bendruomenės tarybos nariais tapo Nijolė Steponavičiūtė (Lietuvai pagražinti draugijos Palangos skyrius), Lina Birutė Gaudiešienė (bendruomenė „Palangos santarvė“), Pranciškus Samauskas (Lietuvos pensininkų sąjungos Palangos pensininkų draugija „Bočiai“), Vilius Gedgaudas (Palangos miesto senbuvių bendruomenė), Romanas Žalgiris (Rytų kvartalo bendruomenė), Gražina Kuleševičienė (UAB „Palangos komunalinis ūkis“), Justina Duoblytė (pavienė gyventoja, kovojanti už gyvūnus), Nemirsetos seniūnaitis Laimutis Kondratas, Vilimiškės seniūnaitis Jonas Jukna, Kunigiškių seniūnaitė Vida Merkevičiūtė, Virbališkės ir Medvalakio seniūnaitis Ernestas Mazrimas.

Šventojoje į taryba buvo išrinkti Monciškių seniūnaitis Valdis Skudikis, Šventosios seniūnaitis Ramutis Šeštokas, Būtingės seniūnaitis Emigijus Lukošius, seniūnijos bendruomenės tarybos atstovės Regina Šimaitienė ir Irena Galdikienė, Šventosios pagrindinės mokyklos atstovė Jūratė Baužienė, Kuršių kultūros draugijos atstovas Mikelis Balčius, Šventosios kultūros centro atstovė Birutė Paurienė, Žemaičių kultūros draugijos atstovas Augustas Narmontas, Būtingės parapijos atstovė Elma Jalonina, VšĮ „Šventosios ženklai“ atstovė Audronė Bukauskienė.

Šie bendruomenių atstovai ir sprendė, ar pateikti projektai tinkami ir kuriems jų labiausiai reikia finansavimo. Tarybos atrinkti projektai buvo teikiami Savivaldybės administracijos direktorei, kuri parašė įsakymus dėl finansavimo skyrimo.

 

Finansuoti šeši projektai

Kaip sakė Palangos vietos bendruomenės tarybos posėdžiui sekretoriavusi N.Steponavičiūtė, savo projektus finansavimui gauti pristatė septynios miesto bendruomenės. Atrinkti šeši projektai. Septintasis, pasak tarybos narių, neatitiko reikalavimų: praktiškai buvęs parašytas tik projekto pavadinimas bei kiek lėšų pageidaujama.

Finansavimas skirtas šiems projektams: bendruomenė ,,Palangos santarvė“ gavo 7 tūkst. Lt projektui „Beglobių gyvūnų skaičiaus reguliavimas ir ligų prevencija“, UAB „Palangos komunalinis ūkis“ ir Palangos neįgaliųjų draugija – po 5 tūkst. 500 Lt projektams „Palangos miesto viešųjų teritorijų priežiūra“ bei „Neįgaliųjų socialinė integracija“, po 4 tūkst. 300 Lt skirta Lietuvai pagražinti draugijos Palangos skyriui bei Jono Biliūno g. 11 daugiabučio namo savininkų bendrijai projektams „Pažintinė-mokomoji išvyka – susitikimas su Latvijos kurorto Jūrmala aplinkos grožio puoselėtojais“ bei  „DNSB „Jono Biliūno 11“ gyventojų buitinių sąlygų pagerinimas“ įgyvendinti ir Nemirsetos seniūnaitijai skirti 3 tūkst. 300 Lt Dobilo, Nemirsetos ir Anaičių gyventojų informavimo sistemos kūrimui.

 

Darbai juda

Palangos vietos bendruomenės tarybai pirmininkavusio Nemirsetos seniūnaičio Laimučio Kondroto pasiteiravome, kaip bendruomenėms sekasi įgyvendinti projektus.

„Mes buvome susikūrę tik tam, kad nuspręstume, kokiems projektams skirti lėšų. Už jų įgyvendinimą atsako projektų koordinatoriai. Aš galiu pasakyti, jog mūsiškis juda į priekį: lėšos skirtos ketvirtajam šių metų ketvirčiui, esame padarę informavimo sistemos projektą, dabar ruošiamės užsakyti informacinius stendus. Kai jie bus pagaminti, tada pastatysime“, – sakė L.Kondrotas, paaiškinęs, kad stendai buvo seniai reikalingi, nes iki šiol gyventojai apie tai kas vyksta Palangoje ir seniūnaitijoje sužinodavo nebent iš ant stulpų pakabintų skelbimų.

„Po truputį įsisaviname lėšas ir tvarkomės, – sakė Pranciškus Samauskas, kuruojantis J.Biliūno g. 11-ojo namo bendrijos teiktąjį projektą. – Mums pervedė pusantro tūkstančio litų, susitvarkėme laiptus ir laiptines. Darbų dar daug – reikia sutvarkyti laiptinėse esančias elektros skydines, kurių tvarkymui niekaip neprisiprašydavom pinigų iš gyventojų. Reikia keisti šalto vandens skaitiklius, nes nesutampa parodymai to, kuris rūsyje, ir tų, kurie žmonių butuose, ir gyventojai moka daugiau, nei rodo jų skaitikliai“.

Tiesa, visiems šiems darbams skirtųjų lėšų gali neužtekti, bet, pasak P.Samausko, bus padaryta tiek, kiek finansavimas leis. O paskui galbūt bendrija teiks paraišką dar vieno projekto finansavimui.

 

Lėšų per daug nebūna

Didžiausią finansavimą gavo bendruomenė ,,Palangos santarvė“. Projektą „Beglobių gyvūnų skaičiaus reguliavimas ir ligų prevencija“ koordinuojanti bendruomenės pirmininkės pavaduotoja Lina Gaudiešienė sakė, jog mintis teikti būtent tokį projektą kilusi todėl, kad iki šiol beglobiais gyvūnais Palangoje rūpindavosi nebent pavieniai žmonės, ir dažniausiai tie, kurie patys toli gražu ne turtingiausi.

„Aš taip pat globoju gyvūnus, ir žinau, kad neužtenka vien tik juos pamaitinti. Reikia ir gydyti, ir sterilizuoti, kad benamių kačiukų ir šuniukų populiacija neaugtų. Beje, ne taip paprasta gyvūnėlius ir pagauti. Dabar esame subūrę savanorių komandą, sudarę sutartį su vienu veterinarijos gydytoju, ir kiek įstengdami projektą įgyvendiname. Labai norėtųsi, kad kuo daugiau palangiškių prie jo prisidėtų“, – kalbėjo L.Gaudiešienė, pridūrusi, jog nors ir šiam, ir kitiems teiktiems projektams finansavimo buvo skirta truputį daugiau, nei prašyta – kalbamu atveju 7 tūkst. Lt vietoj prašytų 6 tūkst. Lt, lėšų per daug nebūna. Nes esama minčių ir norų kurti benamių gyvūnėlių prieglaudą Palangoje.

Palangos bendruomenės tarybos narės paklausėme – o kuo motyvuojant bendruomenėms skirtų lėšų gavo ir „Palangos komunalinis ūkis“? Pasak L.Gaudiešienės, dėl to, ar galima skirti finansavimą UAB-o projektui, taryba teiravosi Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos. Buvo atsakyta, jog jeigu lėšų prašoma ne pačios bendrovės reikmėms ir ne jos aplinkos, o miesto bendroms erdvėms tvarkyti, pinigus skirti galima. Juolab kad komunalininkai jas panaudojo puošdami naujojo vaikų parko aplinką.

 

Keturiems projektams – 18 tūkst. Lt

Šventosios vietos bendruomenės taryba iš miesteliui skirtų 18 tūkst. Lt finansuoja keturis projektus: Palangos žemaičių draugija „Žemaičių alkos“ Šventojoje stulpams-dievybėms atstatyti gavo 3 tūkst. Lt, BĮ Šventosios kultūros centras – 5 tūkst. Lt Šventosios bendruomenės internetiniam puslapiui sukurti, 2 tūkst. Lt skirti Būtingės evangelikų liuteronų parapijos pažintinio informacinio katalogo leidybai ir 8 tūkst. Lt teko VšĮ ,,Šventosios ženklai“ projektui „Šventosios žemės atminties ženklai“.

Kaip sakė Šventosios seniūnaitis Ramutis Šeštokas, be finansavimo liko vienas projektas – buvo prašyta 10 tūkst. Lt tam, kad prie parko būtų pastatyti suoliukai. Tačiau kadangi tokios sumos taryba skirti negalėjusi, projekto teikėjai atsisakė siūlytųjų 5 tūkst. Lt ir paraišką atsiėmė. Šios lėšos skirtos Šventosios bendruomenės internetiniam puslapiui sukurti.

„Labai svarbu, kad visos šios lėšos bus panaudotos būtent Šventajai – ir Alkos kalną sutvarkysime, ir interneto puslapis bendruomenei bus sukurtas, ir tikinčiųjų bendruomenė galės savo projektą įgyvendinti. Labai smagu, kad jau tiek metų dirbantys ir kultūrinius projektus įgyvendinantys „Šventosios ženklai“ pagaliau gavo lėšų“, – pasidžiaugė R.Šeštokas.

Minėtąjį projektą kuruojanti Audronė Bukauskienė, priminusi, jog „Šventosios žemės atminties ženklai“ skaičiuoja septynerius veiklos metus, sakė, jog dalis lėšų jau panaudota: rugpjūčio mėnesį buvo surengtas dailininkų simpoziumas bei didelė paroda, organizuota akcija Šventosios uostelyje „Vilties flotilė“, rugsėjo 29-ąją suorganizuota paroda bei Šventosios ir Rucavos bendruomenių susitikimas šiame Latvijos miestelyje, su kuriuo šventojiškiai jau seniai draugauja.

„Šio projekto rėmuose planuojame didelę parodą sausio mėnesį, ir manome, jog būsime pirmieji, kurie atidarys Palangos – kultūros sostinės renginių maratoną“, – sakė A.Bukauskienė. 

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Vidaus reikalų ministerija kartu su Lietuvos vietos bendruomenių organizacijų sąjunga rengia nuotraukų konkursą, kurio tema – pasirengimo ekstremaliosioms situacijoms išvykimo krepšys.


Rugpjūčio 3-6 dienomis Palangoje susiburs Pasaulio lietuvių bendruomenės (PLB) ir Pasaulio lietuvių jaunimo sąjungos lyderiai – didžiausiame šalies kurorte vyks PLB suvažiavimas „Už lietuvybę, pilietiškumą ir solidarumą“, skirtas PLB 65-mečiui paminėti.


Palangos miesto savivaldybė kviečia gyventojus balsuoti už bendruomenių iniciatyvas: „ Atgaivinkime Palangos krepšinį “, „ Laiminga vaikystė “ ir „ Sporto aikštelės įrengimas ir pritaikymas Nemirsetos bendruomenės poreikiams “.


Palangos miesto savivaldybė paskelbė bendruomenės iniciatyvų konkursą bei kviečia gyventojus teikti mažos ir didelės vertės pasiūlymus bei idėjas kurorto infrastruktūros vystymo srityje.


Spalio 11-13 dienomis Čikagoje vyko JAV Lietuvių bendruomenės XXII Tarybos antrosios sesijos suvažiavimas, kuriame Antanas Vinkus, Palangai ir Kretingai Seime atstovaujantis gydytojas ir diplomatas, Lietuvos Respublikos Seimo ir Pasaulio lietuvių bendruomenės komisijos pirmininkas, skaitė pranešimą ir pristatė Seimo komisijos atliktus darbus.


Palangos bendruomenės „Palangos santarvė“ nariai su pirmininke Daina Eimanavičiene priešaky labai apsidžiaugė, sulaukę kvietimo apsilankyti UAB „Palangos šilumos tinklai“. Susitikę su įmonės vadovais, kurie organizavo ir nedidelę ekskursiją po patalpas, bendruomenės atstovai jiems uždavė daug klausimų ir sulaukė naudingų atsakymų.


Palyginti neseniai įsteigta bendruomenės pareigūno pareigybė. Šie asmenys pirmiausia vykdo prevencinę veiklą: populiarina policijos pareigūno profesiją, skatina gyventojus tapti policijos rėmėjais, kviečia kurti saugią aplinką. Palangos bendruomenės pareigūnė Aurelija Japšaitė-Rancienė džiaugėsi galėdama eiti šias pareigas ir ragino palangiškius būti budriais, o...


Savivaldybės tarybos Švietimo, kultūros ir sporto komitetas surengė išvažiuojamąjį posėdį Šventojoje. Šio posėdžio metu komiteto nariai kėlė sau užduotį ne tik aptarti klausimus, susijusius su Šventąja, bet ir išgirsti vietos gyventojų nuomonę, į kurią bus atsižvelgiama priimant sprendimus konkrečiais klausimais.


Startuoja nauja palangos miesto laikraščio "Palangos tiltas" rubrika: Politikų, bendruomenės lyderių žodis.


Rugpjūčio mėnesį Palangos bei Šventosios miesto bendruomenės, susirinkusios į savo tarybas, paskirstė iš valstybės biudžeto skirtas lėšas Vietos bendruomenės savivaldos 2012 metų atrinktų bendruomenių veikloms. 47 tūkst. 900 Lt buvo skirti dešimčiai projektų, kuriuos bendruomenės įgyvendina arba ruošiasi įgyvendinti.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius