Palangos J. Basanavičiaus gatvė įspūdingo dydžio margučiais dėl koronaviruso nepasipuoš

Palangos tiltas, 2020-04-06
Peržiūrėta
521
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Kasmet Palangoje, Šv.Velykų proga, J.Basanavičiaus gatvė pasipuošia įspūdingo dydžio, atnaujinto stiliaus margučiais. Taip kurorte tęsiama Šv.Velykų tradicija, populiariausią miesto pėsčiųjų gatvę paversti Margučių alėja. Eilę metų įspūdingo dydžio – 2 metrų aukščio ir 1,4 metro skersmens margučiai buvo puošiami įvairiais raštais, spalvomis, fotografijomis. Šių metų margučiai dekoruoti Palangos ir Šventosios mokinių piešiniais. Deja, dėl susiklosčiusios situacijos visame pasaulyje, pasigrožėti įspūdinga alėja šiemet negalėsime. Kaskart pritraukianti gausybę miesto gyventojų bei Lietuvos ir užsienio turistų, Margučių alėja originalumu stebins ateinančiais, 2021 metais.

Pasak Palangos kultūros ir jaunimo centro direktorės Vitos Petrauskienės, „siekdami įgyvendinti šią idėją, dar praėjusių metų gruodžio mėnesį organizavome vaikų piešinių konkursą „Mano gražiausios pasakos ir legendos apie Palangą ir jūrą“. Pagrindinis šios iniciatyvos tikslas – skatinti bendradarbiavimą tarp kultūros, švietimo ir verslo sektorių. Tokia kūrybinė partnerystė paskatino įvairių amžiaus grupių mokinių saviraišką, kuri prisidėjo prie Palangos miesto įvaizdžio kūrimo, Palangos miesto erdvių puoselėjimo ir kalendorinių švenčių paminėjimo“. Piešinių konkurse dalyvavo Palangos ir Šventosios mokyklų mokiniai. Buvo pateikti 35 darbai. Piešinių vertinimo komisijai vadovavo Klaipėdos karalienės Luizės jaunimo centro dailės studijos „Varsa“ vadovė Loreta Laurinavičienė. Komisija atrinko 10 piešinių, kuriuos ant įspūdingo dydžio margučių perpiešė palangiškis dizaineris Martynas Lapas. Kadangi šiemet margučiai nebus eksponuojami, jie bus tinkamai paruošti saugojimui iki kitų metų Šv. Velykų.
Šv. VELYKŲ PROGA – PIEŠINIŲ KONKURSO „MANO GRAŽIAUSIOS PASAKOS IR LEGENDOS APIE PALANGĄ IR JŪRĄ“ LAUREATŲ PRISTATYMAS.
Artėjant Šv. Velykų šventei, Palangos kultūros ir jaunimo centro komanda, kasmet organizuojanti Margučių alėjos pristatymą, nusprendė surengti virtualią konkurso laimėtojų parodą, pristatyti piešinius ir jų autorius: Nikolę Jonauskaitę, Kasparą Jasą iš Palangos „Baltijos“ pagrindinės mokyklos, Emilį Sebeckį iš Palangos Vlado Jurgučio pagrindinės mokyklos, Viltę Rakauskaitę, Domantą Barkauską iš Stasio Vainiūno meno mokyklos, Šventosios pagrindinės mokyklos auklėtinę Ameliją Burvytę, Palangos pradinės mokyklos mokinį Vėją Kiuberį ir Marių Diemintą iš Palangos moksleivių klubo.

Visiems linkime gražių ir prasmingų Šv.Velykų! Tegul Šv.Velykų dvasia atgaivina, padrąsina, apdovanoja naujomis jėgomis ir idėjomis, kurios padės mums gyventi ir kurti. Šiltos ir jaukios Prisikėlimo šventės Jums ir Jūsų artimiesiems.
Likime namie ir saugokime vieni kitus. O kai viskas nurims, susitiksime ir pasveikinsime vieni kitus.

Palangos kultūros ir jaunimo centras.

 

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Pirmadienį Palangoje buvo patvirtinti 6 nauji koronaviruso atvejai

"Palangos tilto" informacija, 2021 02 23 | Rubrika: Miestas

Pirmadienį Lietuvoje patvirtinti 482 nauji koronaviruso atvejai, mirė 7 žmonės, 6 nauji koronaviruso atvejai buvo patvirtinti Palangoje. Antradienį mūsų kurorte šia liga sirgo 26 palangiškiai, antradienį pranešė Statistikos departamentas.


Kasmet Palangoje, Šv.Velykų proga, J.Basanavičiaus gatvė pasipuošia įspūdingo dydžio, atnaujinto stiliaus margučiais. Deja, dėl susiklosčiusios situacijos visame pasaulyje, pasigrožėti įspūdinga alėja šiemet negalėsime. Kaskart pritraukianti gausybę miesto gyventojų bei Lietuvos ir užsienio turistų, Margučių alėja originalumu stebins ateinančiais, 2021 metais.


Iš atostogų Prancūzijos Alpėse per Milaną į Palangą grįžęs Leonas Šidlauskas, Palangos senosios gimnazijos direktorius, dvi savaites dėl koronaviruso grėsmės praleido namuose.(VISĄ STRAIPSNĮ SKAITYKITE LAIKRAŠTYJE "PALANGOS TILTAS").


Asfaltuojama Valteriškės gatvė.


Jau ne kartą žmonės pastebėjo, jog Kastyčio gatvė palijus lietui tarsi ima plaukti – abiejuose gatvės pusėse susidaro didžiulės balos. Palangiškiai jau net ėmė juokauti, jog betrūksta gatvę įžuvinti. Kai pastaruoju metu lietaus buvo pakankamai, tai ir gatvės trūkumas netruko pasimatyti. Šiuo metu vandens gatvėje nebėra, bet ar ilgam.


Besibaigiančius jubiliejinius – dvidešimtuosius – metus po Lietuvos valstybės nepriklausomybės paskelbimo norėjome paminėti su žinomu pajūrio advokatu, Palangos, o vėliau ir Klaipėdos Sąjūdžio tarybos pirmininku, Nepriklausomybės akto signataru Liudviku Narcizu Rasimavičiumi-Rasimu. Meilę Tėvynei pajutęs dar mokyklos suole dėjo visas pastangas, jog Lietuva nusikratytų...


Naujuosius Drakono metus norintys pasitikti pajūryje tautiečiai turėtų suskubti. Žmonės vis aktyviau domisi mūsų kurorte siūloma naujametine programa ir vietas kavinėse bei viešbučiuose užsisako jau dabar.


Palangą vėl puošia rekordinio dydžio margučiai

„Palangos tilto” informacija, 2011 04 13 | Rubrika: Miestas

Į Palangos J.Basanavičiaus gatvę, kaip ir pernai, vėl „suriedėjo“ rekordinio dydžio margučiai. Džiuginę praėjusiais metais, ne ką mažiau kelia susižavėjimą ir šiemet. Didieji margučiai šias Velykas pasitiks papuošti Žemaitijai ir pamario kraštui būdingais raštais.


Sovietmetis kurorte dar labai gajus. Šį pavasarį Susisiekimo ministerija Palangos miesto savivaldybei skyrė  daugiau kaip per pusantro milijono litų vietinės reikšmės keliams ir gatvėms suremontuoti. Miesto valdančiųjų balsų dauguma, net už 1 mln.300 tūkst.litų bus rekonstruota Maironio gatvė, kurioje, anot opozicijos, įsikūręs liberalcentristų „patronas“, Vidaus reikalų ministras...


Ekstremali gatvė

„Palangos tilto“ informacija, 2009 10 07 | Rubrika: Kriminalai

Bangų gatvė Palangoje po truputį tampa ekstremalaus vairavimo poligonu. Beveik kiekvieną savaitę čia įvyksta didesnis ar mažesnis autoįvykis. Ačiū Dievui, pastarosiomis dienomis niekas labai nenukentėjo.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius