Palangos jaunimas nori atviros erdvės

Agnė LEKAVIČIENĖ, 2012-02-02
Peržiūrėta
333
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Palangos jaunimas nori atviros erdvės

Ketvirtadienio popietę miesto tarybos salėje susirinkęs miesto jaunimas diskutavo su vietos valdininkais dėl Atviros erdvės jaunimo centro atsiradimo mūsų kurorte. Tokį prieš dvejus metus įsteigė mūsų kaimynai, klaipėdiečiai. "Klaipėdos miesto savivaldybės dėka, mūsų centras įsikūrė Naujakiemio suaugusiųjų mokykloje. Turime jaunimui pritaikytas patalpas, kur jaunimas gali dalyvauti išreikšdami save įvairiose veiklose. Čia planuojami įvairūs renginiai, konkursai.
Nuolat vyksta įvairios veiklos, netradiciniai laisvalaikio leidimo būdai. Centre jaunimui suteikiama galimybė patiems organizuoti savo laisvalaikį šokių, muzikos, sporto, kūrybos, laisvalaikio, susirinkimo erdvėse. Taip pat žaidžiame stalo žaidimus, žiūrime kino filmus, dalyvaujam diskusijose su politikais bei verslininkais jaunimui aktualiais klausimai. Visa veikla yra orientuota į atsakingą jaunimo laisvalaikį. Visos veiklos ir renginiai Atviros erdvės jaunimo centre organizuojamos savanoriškumo principu ir yra nemokamos, o lankomumas neprivalomas. Centro lankytojai - jaunimas nuo 14-29 metų.
Svarbiausias jaunimo erdvės tikslas - suteikti prasmingos veiklos ir saugaus, turiningo laisvalaikio galimybes savirealizacijos erdvės nerandantiems jauniems žmonėms ir palengvinti jų integraciją į gyvenamąją aplinką. O centro darbuotojai padeda jaunimui realizuoti save, konsultuoja visus dėl renginių, darbų, veiklos, laisvalaikio klausimais", - susirinkusiesiems pasakojo Klaipėdos atviros erdvės jaunimo centro darbuotojai Jurgis Ašmonas ir Zigmantė Čiakaitė.
Palangos jaunimo lyderis Antanas Mikalauskas savivaldybės darbuotojams pristatė Palangos jaunimo centro viziją bei miesto merui Šarūnui Vaitkui įteikė įrodymą, kad jaunimas nori turėti tokį centrą - lapus su 600 miesto moksleivių parašais.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Nors karantinas šalyje tęsiasi, pasirengimo artėjančiai vasarai darbai Palangoje nestoja – kurorto komunalininkai, kaip ir kiekvieną pavasarį, aktyviai triūsia gražindami viešąsias erdves bei tvarkydami paplūdimius.


Gegužės 1-7 dienomis visoje Europoje ir Lietuvoje bus švenčiama jau aštuntoji Europos jaunimo savaitė. Į veiklas įsitraukti kviečiamas ir Palangos jaunimas. Jaunieji palangiškiai šiemet gali teikti idėjas, kaip jie supranta bendradarbiavimą. Idėjos bus pristatomos gegužės 3 d., o gegužės 6 d., minint Europos dieną, bus organizuojamos orientacinės varžybos.


Prieš penkerius metus, Palangos politikams skubant priimti detalųjį planą sklypui Bangos gatvėje, kaip teigta, neva konkrečiam investuotojui, ledo areno statybos atrodė „be penkių minučių“. Bet jas per penkerius metus pasistatė kitos savivaldybės, jos netrukus iškils net pas artimus kaimynus, Gargžduose, bet ne Palangoje. Pastaraisiais metais su Europos Sąjungos ir...


Lapkričio 10 dieną Palangos Vlado Jurgučio mokyklos sporto salėje prasidėjo miesto atviros vyrų tinklinio pirmenybės. Jose dalyvauja 5 komandos: Klaipėdos „Studentai“, Palangos „Stihl“ ir „Reimora“ bei Palangos sporto centro jaunučių ir jaunių komandos.


Praėjusį sekmadienį Palangos jaunimo iniciatyvinė grupė „Aš esu kultūra“ Palangos bendruomenei surengė siurprizą – neplanuotą akciją, kurios tikslas buvo atkreipti Palangos miesto savivaldybės dėmesį į tai, jog Palangoje nėra jaunimo centro.


Palangos Dienos centro jaunimas susibūrė į neformalią jaunimo grupę “Užaugę pajūryje“ ir laimėjo projektą - Interaktyvi kūrybinė dirbtuvė "Bendruomeniškas jaunimas". Projektą finansuoja Palangos savivaldybė.


Trečiadienį Palangos miesto viešojoje bibliotekoje diskutuota neįgaliesiems aktualiais klausimais – Dienos centrą lankančio jaunimo iniciatyva surengtas susitikimas su Palangos miesto vadovais, organizacijomis bei gyventojais. Šiame susitikime dalyvavo tiek iniciatyvus Dienos centro jaunimas bei jų tėvai, tiek ir neįgaliuosius vienijančių organizacijų nariai.


Tęsiasi atviros krepšinio mėgėjų pirmenybės

„Palangos tilto” informacija, 2013 03 14 | Rubrika: Sportas

Vasario 22-ąją startavusios Palangos miesto atviros krepšinio mėgėjų pirmenybės Sporto centro ir „Baltijos“ pagrindinės mokyklos taurėms laimėti įpusėjo: dar ketverias dienas vyks pirmojo rato rungtynės, o kovo 23-ąją jau vyks atkrentamosios varžybos.


Palangos jaunimas nori atviros erdvės

Agnė LEKAVIČIENĖ, 2012 02 02 | Rubrika: Miestas

Ketvirtadienio popietę miesto tarybos salėje susirinkęs miesto  jaunimas diskutavo su vietos valdininkais dėl Atviros erdvės jaunimo  centro atsiradimo mūsų kurorte. Tokį prieš dvejus metus įsteigė mūsų  kaimynai, klaipėdiečiai.


Palanga - kurortinis miestas, kurio gyventojai žiemai stengiasi užsidirbti vasarą imdamiesi sezoninio verslo. Ko gero, geriausiai apie sezoninius darbus nutuokia jaunimas, siekiantis vasarą užsidirbti - nuomoti dviračius, prekiauti ledais ar vaisiais.  Kaip jiems sekasi šiuo sunkmečiu, kai daugiau kaip dešimtas šalies suaugęs žmogus yra bedarbis?


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius