Palangos kurorto muziejus tampa atviresnis žmonėms su negalia

Palangos tiltas, 2023-03-30
Peržiūrėta
1263
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Palangos kurorto muziejus tampa atviresnis žmonėms su negalia

Palangos kurorto muziejuje prasidėjo projekto „Muziejus be kliūčių“ įgyvendinimas.  Jau visai netrukus pagal šį projektą muziejuje bus įrengta erdvė žmonėms su negalia. 

Įvyko pirmasis etapas – surengti mokymai muziejaus ir Palangos miesto kultūros darbuotojams apie tai, kaip reiktų elgtis su žmonėmis, turinčiais negalią. Mokymus vedė Klaipėdos valstybinės kolegijos docentė, dr. Ilvija Pikturnaitė, mokymuose dalyvavo 22 specialistai. 

Erdvėje bus įrengtos interaktyvios grindys ir sukurtos naujos galimybės. Labai džiugu, kad muziejus taps artimesnis, prieinamesnis, atviresnis žmonėms su negalia. 

Tai  inovatyvi priemonė, skirta lavinti judesių koordinavimą, reakciją bei loginį mąstymą. Interaktyvių grindų pagalba bus lavinami ne tik judesiai, bet ir kiti gebėjimai.  Neįgalieji turės galimybę susipažinti su Palangos istorija, kraštovaizdžiu, supančia aplinka. Ši priemonė taip pat puikiai tinka ne tik žmonėms turintiems specialiųjų poreikių, bet ir vaikams, nes skatina vaikų dėmesio koncentravimą, lavinama motorika.  Viso yra galimybė sukurti daugiau nei 100 skirtingų programų.

Muziejaus aplinka yra pritaikyta žmonėms su judėjimo negalia – įrengtas specialus įėjimas, liftas, platūs praėjimai. Tačiau nauja erdvė skatins lankytis čia nuolat. Grindyse bus įdiegtas kelių lygių Palangos istorijos klausimynas, kurių pagalba galima rengti viktorinas ir kitus žaidimus. 

Prie projekto džiugiai sutiko prisijungti partneriai: Palangos miesto socialinių paslaugų centras, Palangos sutrikusios psichikos žmonių globos bendrija, Lietuvos paraplegikų asociacija, VšĮ „Palangos gintaras“.

Projektą finansuoja Lietuvos kultūros taryba ir Palangos miesto savivaldybė.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Artėjant Klaipėdos valstybinio muzikinio teatro (KVMT) naujojo pastato atidarymui ypač daug dėmesio skiriama žmonėms su negalia.


Informuojame, kad vadovaujantis Lietuvos Respublikos asmens su negalia teisių apsaugos pagrindų įstatymo 16 straipsnio 1 dalies 9 punktu, Palangos miesto savivaldybėje steigiama Asmens su negalia gerovės taryba.  


Antradienį Palangos kurorto muziejuje vyko neeilinė šventė – atšvęstas muziejaus dešimtmetis. Kaip teigė Kurorto muziejaus direktorė Virginija Paluckienė, pirmasis dešimtmetis yra išties ypatingas – juk per tuos metus muziejus buvo sukurtas praktiškai nuo nulio iki modernios, įdomios ir turtingos Palangos kultūros įstaigos. 


Įgyvendinant  projektą „Muziejus be kliūčių“ Palangos kurorto muziejuje įrengta  speciali erdvė neįgaliesiems.


Palangos kurorto muziejuje prasidėjo projekto „Muziejus be kliūčių“ įgyvendinimas.  Jau visai netrukus pagal šį projektą muziejuje bus įrengta erdvė žmonėms su negalia. 


Palangos kurorto muziejus skelbia poezijos konkursą „Haiku Palangai 2023“ 


Apie 80 Lietuvos aklųjų ir silpnaregių sąjungos narių šiemet dalyvavo atskirtį mažinančio projekto „Savas muziejus“ 4 užsiėmimuose Palangos gintaro muziejuje. 


Palangos kurorto muziejus (Birutės al. 34A)  kviečia lankytojus į vakarinę edukaciją, kurioje sužinosite paslaptingos viešnios istoriją ir patirsite neišdildomus įspūdžius. 


Palangos kurorto muziejus ir Pavelostos (Latvija) kraštotyros muziejus, atsižvelgdami į abipusį susidomėjimą plėtoti bendradarbiavimą ir pripažindami, kad draugiškų partnerystės santykių Europos Sąjungoje stiprinimas padės plėtoti kultūrinius ryšius, sutarė bendradarbiauti ­– penktadienį pasirašyta tai patvirtinanti sutartis.


Ketvirtadienį vykusiame Palangos miesto savivaldybės posėdyje vėl grįžta prie kurorto muziejaus steigimo klausimų – pakeistas šių metų kovo mėnesio Tarybos sprendimas, ir, jeigu daugiau nebebus jokių pakeitimų, dar šį rudenį miesto savivaldybės biudžetinė įstaiga – Palangos kurorto muziejus, kuris, kaip planuojama, turėtų įsikurti Anapilyje po jo restauravimo...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius