Palangos „liūtės“ kimba į darbą: vežios vaikams sausus maisto davinius

Linas JEGELEVIČIUS, 2020-03-26
Peržiūrėta
78
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Kilnios iniciatyvos koronaviruso nelaimės metu byra kaip iš gausybės rago. Triūsia ne tik miesto Savivaldybės savanoriai (plačiau apie juos skaitykite antrame mūsų laikraščio puslapyje – L. J. ) – pagalbos ranką tiesia ir kitos miesto labdaros organizacijos, „Lions“ ir Caritas.

"Lions" kibo į darbą

Birutė Simutienė, Palangos „Lions“ klubo prezidentė, sakė, kad kurorto geradarės „liūtės“ jau padeda pagalbos pristigusiems miestelėnams ir ieško rėmėjų, savanorių.
„Jau sutariau su Vlado Jurgučio pagrindine mokykla, kad išvežiosime vaikams, gaunantiems nemokamą maitinimą, sausus maisto davinius. Dėl to atsakymo dar laukiame iš Palangos senosios gimnazijos,“ – sakė B. Simutienė. Tokių vaikučių pirmojoje mokykloje – 30.
Anot jos, Palangos „Lions“ kaip tartautinio „Lions“ judėjimo dalis, šią savaitę dalyvavo centralizuotame viešajame pirkime įsigyti medicininių kaukių, respiratorių ir kitų sanitarijos priemonių.
„Jų įsigiję, atiduosime viską miesto ligoninei, kurioje, anot direktorės Laimutės Žilinskienės, nėra daug šių priemonių,“ – pasakojo „Lions“ prezidentė.
Tam Palangos „Lions“ yra numatęs skirti iki 1 tūkstančio eurų. Iki šiol klubas sulaukė vieno prašymo padėti iš sunkiau besiverčiančios šeimos. Tačiau „Lions“ moterys padeda ir savarankiškai, kaip sąmoningos pilietės, teigė pašnekovė. Pavyzdžiui, B. Simutienė maistą pristato trims palangiškių šeimoms, panašiai padeda ir kitos „liūtės.“
„Telefono žinutėmis mums parašo, ko reikia, mes nuperkame ir pristatome prie durų. Tik kadangi senjorai, kuriems padedame, mažai ar visai nesinaudoja internetine bankininkyste, pinigus už maistą iš paimame prie durų, nors tai nėra saugu,“ – sakė pašnekovė.
Ji džiaugėsi, kad kai kurios pilietiškos Palangos moterys, nepriklausančios jokioms organizacijoms, ėmė siūti apsaugines veido kaukes.
„Paminėčiau Ireną Gačionienę, Jadvygą Tamašauskienę, Dianą Rakauskienę,“ – sakė B. Simutienė. „Lions“ prezidentė pageidavo, kad visos gerosios inciatyvos Palangoje kovojant prieš koronavirusą būtų koordinuojamos. „Dabar matau atskirus veiksmus.“

Nieko neveikti – sunkiausia

Irena Gačionienė sakė kukliai, kad jos savanorystę, kaukių siuvimą, paskatino noras būti reikalinga kitiems šiuo metu: „Nieko neveikti dabar – ko gero, yra sunkiausia,“ – sakė apgyvendinimo paslaugas teikianti palangiškė, žinoma dėl meistriško skiautinių siuvimo.
„Apie 30 kaukių kol kas pasiuvau. Net konsultavausi, kokios kaukės turi būti. Palangos medikė Dalia Kaščionienė patarė, kad jos turi būti keturių sluoksnių – tą ir darau,“ – sakė palangiškė.
Jai smagu girdėti, kad jos kaukės atiteko Klaipėdos vaikų ligoninei. Moteris tikisi, kad kitomis jos kaukėmis galėsią naudotis ir palangiškiai. „Tik kol kas nelabai žinome, kam jų čia, kurorte, labiausiai reikia,“ – sakė I. Gačionienė.

Caritas pasirengęs padėti

Vilma Vorienė, Palangos Švč. M. Marijos ėmimo į dangų parapijos Caritas koordinatorė, sakė, kad ir kurorto Caritas sulaukė daugiau skambučių, pasiteiravimų dėl savanorystės.
„Džiugu, kad yra savanoriai, kurie pasiruošę padėti, suteikti reikiamą pagalbą, nuvežti žmonėms maisto, jei toks poreikis atsirastų. Esame pasiruošę padėti. Nuolat susisiekiame su Telšių vyskupijos Caritas skyriais, dalijamės patirtimis, veikla. Jei kažkam galime padėti, tai laukiame skambučių, laiškų su prašymais. Padėsime, kuo galėsime,“ – sakė V. Vorienė. Jos telefonas – 866574919 , e-paštas: [email protected]

 

 

Jūsų komentaras:

Claudia Klein 2020-03-31 02:42 ([email protected] / IP: 185.189.113.61)
Sveiki, Sveiki atvykę į „Spotcap Global Loan Services“. Mano vardas Claudia Klein, aš esu skolintojas, taip pat paskolų konsultantas. Ar jums labai reikia finansinės paramos? ar jums reikia paskolos įvairiems tikslams? jei jūsų atsakymas yra teigiamas, aš patarsiu kreiptis į mano firmą per | [email protected] | arba praneškite mums per „WhatsApp“: +4915758108767 | ir turėkite paskolą savo sąskaitoje per 24 valandas, nes mes teikiame puikias paskolų paslaugas visame pasaulyje. Mes siūlome visų rūšių paskolas (asmeninę paskolą, verslo paskolą ir daugybę kitų), siūlome ir ilgalaikes, ir trumpalaikes paskolas, taip pat galite pasiskolinti iki 15 milijonų eurų. Mano įmonė padės jums pasiekti įvairių tikslų, pasitelkdama platų paskolų asortimentą. Mes žinome, kad teisėtos paskolos gavimas visada buvo didžiulė problema Asmenims, kurie turi finansinių problemų ir kuriems reikia jos sprendimo, daugeliui žmonių dėl didelių palūkanų yra taip sunku gauti paskolą nuosavam kapitalui iš savo vietinių bankų ar kitų finansų institucijų. norma, nepakankamas užstatas, skolos ir pajamų santykis, žemas kredito reitingas ar kitos priežastys Nebereikia laukti ir nedaryti streso banke. Mūsų paslauga teikiama visą parą - galite gauti paskolą ir atlikti savo operacijas bet kada ir kur jums reikia Mes teikiame 24 valandų pasaulinės klasės paskolų paslaugas. Klausimams / klausimams? - Siųsti el. Laišką į | [email protected] | arba praneškite mums per „WhatsApp“: +4915758108767 | Ir akimirksniu gaukite atsakymą. Jūsų šeimai, draugams ir kolegoms nereikia žinoti, kad jums trūksta pinigų, tiesiog parašykite mums ir gausite paskolą. Jūsų finansinė laisvė yra jūsų rankose!

Taip pat skaitykite

Kilnios iniciatyvos koronaviruso nelaimės metu byra kaip iš gausybės rago. Triūsia ne tik miesto Savivaldybės savanoriai (plačiau apie juos skaitykite antrame mūsų laikraščio puslapyje – L. J. ) – pagalbos ranką tiesia ir kitos miesto labdaros organizacijos, „Lions“ ir Caritas.


Pamatyti Seimo narių darbą iš arti šią savaitę susiruošė Palangos socialdemokratai. Seimo narių, opozicijos lyderio Juliaus Sabatausko bei LSDP frakcijos pavaduotojo Algirdo Syso kvietimu, palangiškiai turėjo neeilinę progą gyvai stebėti Tautos atstovų darbą bei ministrų atsakymus į Seimo narių klausimus, keliamus per Vyriausybės valandą.


Spalio 25-26 dienomis labdaros ir paramos fondas „Maisto bankas“ vykdys tradicinę maisto produktų rinkimo nepasiturintiems akciją.  


Lietuvos futbolo A lygoje šeštadienį , rugpjūčio 31 d., pirmąją vietą užimantis Vilniaus „Žalgiris“ (52 taškai) viešėjo Palangoje, kur jam iššūkį ketino mesti vietos komanda „Palanga“ (13 tšk.). Palangiškiai turnyro lentelėje rikiuojasi paskutiniai. Tai buvo 22-ojo turo susitikimas.


Vakar Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos Palangos valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba organizavo pasitarimą su Palangos miesto savivaldybės administracijos švietimo skyriaus, ikimokyklinių įstaigų ir mokyklų atsakingais darbuotojais, savivaldybės vyr. gydytoja, visuomenės sveikatos priežiūros specialistais ir aptarė maisto tvarkymo reikalavimų vykdymo aktualijas...


Kas vežios keleivius mieste po Naujųjų metų?

Linas JEGELEVIČIUS, 2016 08 22 | Rubrika: Miestas

Jau dvi savaites po Palangą ir į Klaipėdą važinėja keleivių vežėjos „Vlasava“ naujas autobusas ISUZU, o įmonė planuoja į kurortą iki metų pabaigos parvaryti dar du tokius autobusus, bet jos planus temdo ne itin aiški ateitis. Gruodžio 31-ąją baigiasi „Vlasava“ sutartis su miesto savivaldybe dėl vietinio keleivių pervežimo teikimo paslaugos, o kadangi savivaldybė...


Palangiškių gripas nepuola, bet peršalimo ligos kimba

Livija GRAJAUSKIENĖ , 2015 02 05 | Rubrika: Sveikata

Visuomenės sveikatos specialistų teigimu, gripo epidemijų „sezonas“ Lietuvoje prasideda gruodį ir tęsiasi beveik iki pavasario pradžios – kovo mėnesio. Gruodį bei sausį didelio sergamumo gripu bei ūmiomis viršutinių kvėpavimo takų infekcijomis (ŪVKTI) tiek visoje šalyje, tiek mūsų mieste nebuvo užfiksuota. Tačiau pastaruoju metu sergančiųjų skaičius auga. Ir...


Susidomėjimas sveika gyvensena ir mityba Lietuvoje vis labiau populiarėja. Tačiau ne visi turi galimybę viską užsiauginti ar pasigaminti patys ir tikriausiai ne vienas apsilankęs parduotuvėje užduoda sau klausimą „tai ką gi valgyti, kad būtų sveika ir skanu ne tik man, bet ir mano vaikui?“. Atsižvelgiant į tai, šiemet sveiko maisto šventė bus skiriama patiems...


Konkurencijos taryba, baigusi Ministro Pirmininko prašymu atliktą tyrimą dėl maisto produktų kainų pokyčių, šio tyrimo išvadas pateikia Vyriausybei ir visuomenei. Šiuo tyrimu siekta įvertinti, kas sąlygojo mažmeninių maisto produktų kainų pokyčius pastaruoju metu. Tyrimo išvadose išdėstytos nustatytos faktinės aplinkybės, pateikta mažmeninių maisto produktų kainų pokyčių ir šiuos pokyčius...


Itin suaktyvėjusių erkių ataka prasidėjo – šilti ir sausi orai leidžia joms karaliauti ne tik miško tankmėse, bet ir miesto erdvėse, parkuose. Erkinis encefalitas arba net Laimo liga – skatinimas saugotis. Tačiau per šimtą litų kainuojantis skiepas, kai iš viso reikia trijų, – didelė abejonė daugeliui.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius