Palangos LPS „Bočiai“ ir „Jūros šaulių“ choras Šiauliuose

Palangos tiltas, 2022-09-26
Peržiūrėta
1594
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Palangos LPS „Bočiai“ ir „Jūros šaulių“ choras Šiauliuose

Rugsėjo  mėn.24 d. Palangos pensininkų bendrija „Bočiai“ kartu su „Jūros šaulių“ vyrų choru  buvo pakviesti sudalyvauti Šiaulių kultūros centre vykstančiame renginyje „Gamtos likimas mūsų rankose“.

Palangos „Bočių“ pirmininkas Kęstutis Staniulis greitai suorganizavo šią išvyką ir jau visi puikiai nusiteikę rugsėjo 24  d. 9 val.ryto, rinkosi prie  autobuso.  Kelionė į Šiaulius neprailgo, skambėjo  dainos, linksmi pokštai.   

Atvykus į Šiaulių kultūros centrą mus gražiai pasitiko, palydėjo į salę. Prasidėjus renginiui, vedantieji pristatė renginio temą. Buvo akcentuota, kad turime saugoti savo didžiausią turtą – gamtą, savo pavyzdžiu mokyti  jaunąją kartą tausoti ir švarinti mūsų žemę, saugoti miškus.

Renginyje dalyvavo daug kolektyvų- Elektrėnų, Biržų, Kelmės,Mažeikių, Klaipėdos, Šiaulių ir Palangos, klubai „Židinys“, „Parkinsono“. Kiekvienas kolektyvas atliko smagias dainas, skambėjo ir folkloras ir romansai. O štai kai į sceną žengė Palangos Kultūros ir  Jaunimo „Jūros šaulių“ choro vyrai ir uždainavo, atrodo ir salės skliautai prasivėrė. Gražu buvo klausytis kaip šaulių uniforma pasipuošę vyrai  dainavo patriotines dainas, taip nuoširdžiai ir galingai skambėjo jų balsai.

Po renginio visus pakvietė pasivaišinti. Su malonumu paragavome vaišių,  išgėrėme kavos, arbatos ir padėkoję šeimininkams  už puikų renginį, išsiruošėme namo. Na , o keliaujant namo, vėl liejosi dainos.

Dėkojame Palangos „Bočių“ pirmininkui Kęstučiui Staniuliui ir  „Jūros šaulių“ choro vadovui Rimgaudui Juozapavičiui bei choro vyrams už smagią kelionę, už dainas. Tikimės, kad tokių kelionių dar bus daug.

 

 

Nuotraukų ir straipsnio autorė

Palangos pensininkų bendrijos „Bočiai“ tarybos narė

Adolfina Nesteckienė

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Rugpjūčio 19 d. Palangos šauliai vyko į Šilalės rajoną, netoli Medvėgalio piliakalnio, į memorialinio paminklo Žemaitijos apygardos vadui Vladui Montvydui atidengimo iškilmes.


Liepos pabaigoje Palangos jūros šauliai dalyvavo sporto žaidynėse Kartenoje.


Atšilus orams, padaugėjo kvietimų dalyvauti įvairiuose renginiuose. 


Rugsėjo  mėn.24 d. Palangos pensininkų bendrija „Bočiai“ kartu su „Jūros šaulių“ vyrų choru  buvo pakviesti sudalyvauti Šiaulių kultūros centre vykstančiame renginyje „Gamtos likimas mūsų rankose“.


Rugpjūčio mėnesį, pakviesti Žemaičių apygardos 3-ios rinktinės savanorių, Palangos generolo J. Žemaičio šaulių choro grupė nuvyko į Mažeikius.


Balandžio mėn. 9 d. Lietuvos šaulių sąjungos vakarų jūros šaulių rinktinė, vadovaujama atsargos majoro Rolando Lukšo, organizavo gausią šaulių priesaikos ceremoniją. 


Rugsėjo mėnesį viešbutyje „Palangos vėtra“ Konrado Adenauerio fondo atstovės Lietuvoje p. Dalios Friedt iniciatyva  organizuotas paskaitų ciklas. Paskaitą apie Europą, Covid-19 pandemiją, migracijos iššūkius ir būdus juos įveikti skaitė europarlamentaras profesorius Liudas Mažylis. 


Palangos šauliai gavo kvietimą rugsėjo 26 d. Medvėgalio kalno papėdėje paminėti Lietuvos laisvės armijos 80-ties metų jubiliejų ir Lietuvos partizanų Žemaičių apygardos vado pulkininko Vlado Montvydo-Žemaičio 110-ąsias gimimo metines.


Penktadienį, birželio 11 dieną, Palangos kurorto Jūros šaulių choras šventė savo veiklos 40 – metį. „Palangos bendruomenės vardu pasveikinome ir palinkėjome dar daug metų  savo dainomis džiuginti palangiškius ir miesto svečius,“ – tokį sveikinimą savo „Facebook“ paskyroje paliko Palangos meras Šarūnas Vaitkus.


Jūros šaulių vyrų choras susiformavo iš 1981 m. Arvydo Krisiukėno įkurto Palangos kultūros centro vyrų choro. Nuo 1985 m. chorui vadovavo Aloyzas Žilys, o nuo 2008 m. – Edmundas Jucevičius. Dabartinis choro vadovas Rimgaudas Juozapavičius chorą veda nuo 2014 m.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius