Palangos sveikatingumo takas „Labrytys“ nestokoja populiarumo

Palangos tiltas, 2014-09-25
Peržiūrėta
2338
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Palangos sveikatingumo takas „Labrytys“ nestokoja populiarumo

Palangoje gyvenantys ar atostogaujantys sporto entuziastai kasdien mielai naudojasi per pušyną, visai šalia jūros nusidriekusiu sveikatingumo taku „Labrytys“. Juo labiau, kad šiemet Palangos miesto savivaldybė baigė įgyvendinti šio tako pratęsimo ir aktyvaus poilsio zonų įrengimo projektą.

 

Niekada nestokojo patrauklumo

Prieš keliasdešimt metų įrengtas sveikatingumo takas „Labrytys“, prasidedantis ties Jūratės gatve bei per pušynus keletą kilometrų besidriekiantis link Kunigiškių, niekad nestokojo populiarumo. Atsižvelgiant į tai, kad čia kasdien mielai renkasi sporto ir aktyvaus poilsio mėgėjai, buvo nutarta šį taką padaryti dar patrauklesnį. Tad, įgyvendinant projektą „Sveikatingumo ir aktyvaus poilsio tako ,,Labrytys“ pratęsimas ir aktyvaus poilsio zonų įrengimas Palangos miesto savivaldybėje“, sveikatingumo takas pailgėjo dvigubai – trijų kilometrų ilgio takas buvo šiek tiek pratęstas link Kontininkų bei sužiedintas, įrengiant ir naują, arčiau jūros besidriekiantį maršrutą, vedantį atgal į miestą. Atlikus šiuos darbus, bendras tako ilgis siekia maždaug šešis kilometrus.

Pasak Savivaldybės administracijos Ekonominės plėtros skyriaus vyriausiosios specialistės Ingos Juozapaitienės, antrojo tako, sužiedinusio trasą, vieta buvo pasirinkta ne atsitiktinai. „Miške jau buvo bėgikų suformuotas takas – tai akivaizdžiai parodė sporto mėgėjų poreikį šioje vietoje įrengti sveikatingumo taką. Todėl nutarta „Labrytį“ suaktyvinti jį sužiedinant, pasirūpinant naujojo tako žymėjimu, įrengiant reikiamą infrastruktūrą“, – sakė Savivaldybės specialistė.

Taip pat buvo atnaujintas „Labryčio“ žymėjimas, įrengtos nuorodos, miesto svečių patogumui išleistas ir lankstinukas, kuriame nurodytas per pušynus susidriekusio sveikatingumo tako maršrutas.

 

Palangiškiai ir svečiai pastebėjo naujovę

Palangiškių ir miesto svečių neliko nepastebėta ir kita naujovė – išnaudojant „Labrytyje“ natūraliai susiformavusias aikšteles, buvo įrengtos penkios aktyvaus poilsio zonos su sporto įrenginiais bei lauko treniruokliais, skirtais suaugusiesiems. Aikštelėse taip pat įrengti stovai dviračiams, mediniai suolai bei šiukšlių dėžės.

„Kas dieną čia ateiname pasportuoti. Puiku, kad galime tai daryti pušyne, kur oras – ypač grynas“, – teigė vienoje iš sporto aikštelių sutikti palangiškiai. Jie tikino norintys, jog panašių aktyvaus poilsio vietų sporto mėgėjams kurorte būtų įrengta ir daugiau.

Savivaldybės administracijos direktorė Akvilė Kilijonienė atkreipė dėmesį, jog „Labrytys“ populiarus ne tik vasarą ar ankstyvą rudenį – žiemą, jei tik leidžia oro sąlygos, čia mielai sportuoja slidininkai. „Atnaujinę bei praturtinę šį sveikatingumo taką, palangiškiams ir kurorto svečiams sudarėme palankesnes sąlygas aktyviai leisti laisvalaikį, o kartu ir kryptingai siekiame miesto strateginiame plėtros plane numatytų tikslų – Palangą plėtoti kaip sveikatingumo, gydymo bei sporto industrijos pramogų kurortą“, – sakė A. Kilijonienė. 

Projektas „Sveikatingumo ir aktyvaus poilsio tako ,,Labrytys“ pratęsimas ir aktyvaus poilsio zonų įrengimas Palangos miesto savivaldybėje“ finansuotas iš Europos Sąjungos Regioninės plėtros fondo. Projekto vertė – 321,380 tūkst. litų, iš jų 15 proc. prisidėjo Palangos miesto savivaldybė.

 

„Palangos tilto“, Palangos miesto sav. inf.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Atokiau nuo miesto bruzdesio, medžiais apsuptoje Palangos Žiemos aikštės pievoje vyksiantis sveikatingumo ir meno festivalis  „1000 saulių“ - ypatinga erdvė įgyti energijos ir naujų patirčių. Pušų kvapas, ošianti jūra, saulės spinduliai – kiekvienam padės nusiteikti šventiškai.


Atsižvelgiant į palangiškių prašymus, iš pagrindų sutvarkytas ir apšviestas takas, nuo Vytauto gatvės vedantis į senąsias Palangos kapines.


Dar 1964 metais įkurta, sporto sprekes, aprangą ir avalynę gamintanti kompanija Nike, yra užsitikrinusi tvirtas pozicijas tarptautinėje rinkoje. Ji turi daugiau nei 1150 parduotuvių tinklą visame pasaulyje. O kiek dar prekės ženklų bei parduotuvių prekiauja Nike gaminiais, sunku ir suskaičiuoti. Įdomu tai, kad šiandien Nike turi 112 gamyklų, kuriose gaminama avalynė ir 334 aprangą...


Jau daug metų Palangos kultūrinis gyvenimas neįsivaizduojamas be „Palangos orkestro“. Kokia šio pučiamųjų orkestro populiarumo paslaptis, kalbamės su jo vadovu Vygantu Rekašiumi.


Palanga vis plečiasi, – taip būtų galima pasakyti, pasikalbėjus su kurortą apsupusių atokesnių seniūnaitijų seniūnaičiais. Tačiau tam, kad naujakuriai, o ir įsitvirtinę senieji gyventojai jaustųsi patogiai, būtina tinkama infrastruktūra. Pasidžiaugta, jog regimi teigiami pokyčiai, tačiau vis dar šio bei to trūksta. Tad kaip gyvena atokiau įsikūrę palangiškiai žiemos metu...


Palangoje prasidėjo ilgai laukto objekto statybos – jau kitąmet mieste duris atvers maždaug 3500 kv. m. ploto baseinas su sveikatingumo centru bei viešąja pirtimi. Projektą įgyvendina Palangos miesto savivaldybė, generalinis darbų rangovas – UAB „Conresta“.


Viešbučiai „Vanagupė“ ir „Gradiali“ Palangoje birželio 11 dieną organizuoja Pasaulinę sveikatingumo dieną. Šia proga palangiškius ir miesto svečius kviečia pasirūpinti savo sveikata ir išbandyti daug treniruočių, pasisemti naudingų žinių.


Palangoje gyvenantys ar atostogaujantys sporto entuziastai kasdien mielai naudojasi per pušyną, visai šalia jūros nusidriekusiu sveikatingumo taku „Labrytys“. Juo labiau, kad šiemet Palangos miesto savivaldybė baigė įgyvendinti šio tako pratęsimo ir aktyvaus poilsio zonų įrengimo projektą.


Palangos sveikatingumo take „Labrytys“ jau įrengti pirmieji treniruokliai

„Palangos tilto“, Palangos m. sav. inf., 2013 09 30 | Rubrika: Miestas

Sveiko gyvenimo būdą propaguojantiems palangiškiams ir kurorto svečiams – gera žinia. Šiuo metu tvarkomame sveikatingumo take „Labrytys“ jau statomi lauko treniruokliai, praturtinsiantys sporto mėgėjų laisvalaikį.


Sporto mėgėjams – praturtintas sveikatingumo takas „Labrytys“  2

„Palangos tilto“, Palangos m. sav. inf., 2013 07 25 | Rubrika: Miestas

Palanga sveiko gyvenimo būdo propaguotojams siūlys dar veną atrakciją – praturtintą ir dvigubai pailgintą sveikatingumo taką „Labrytys“. Sutartis su darbų rangovais bus pasirašyta šią savaitę.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius