Palangos turizmo informacijos centras kviečia į ekskursijas – atraskite kitokią Palangą

Palangos tiltas, 2024-06-03
Peržiūrėta
396
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Palangos turizmo informacijos centras kviečia į ekskursijas – atraskite kitokią Palangą

Palangos turizmo informacijos centras palangiškius ir kurorto svečius kviečia į įdomias ekskursijas, kurių metu ekskursantai turės galimybę pamatyti kitokią, dar neatrastą Palangą.

Ekskursija „Labas rytas, Palanga"

Ekskursija skirta norintiems aktyviai pažinti kurortą bei 15 minučių pasimankštinti pajūryje.

Ekskursijos metu sužinosite apie kurorto atsiradimą  ir kas atvykdavo čia gyventi bei ilsėtis, kaip Birutės parkas padeda stiprinti sveikatą ir atsipalaiduoti bei ką galima nuspėti, žinant istorinius faktus. Maršrutas driekiasi pro  pagrindinius lankytinus objektus: Vytauto g., J. Basanaviciaus g.,  Birutės al., Grafų Tiškevičių al., Birutės parką ir grafų  Tiškevičių rūmus  (Gintaro muziejus), Birutės kalną, Palangos tiltą.

Ekskursija vaikams "Pasakos ir legendos Birutės parke"

Pratęsiant grafaitės Marijos Tiškevičiūtės idėją apie vaikų darželį, dirbančioms (ar atostogaujančioms) mamoms ir tėčiams siūloma laisvalaikio pramoginė  ekskursija-edukacija su žaidimų elementais. Ekskurtijos metu aplankomi Vaikų pasakų parkas, skulptūros, pasakojančios praeities legendas – Eglė, žalčių karalienė, Birute ir Kęstutis, Jūratė ir Kastytis, gintaro atsiradimo istorija. Taip pat sužinosite, kas buvo Marija  Tiškevičiūtė, ir kokie jos nuopelnai Palangai bei Lietuvai.

Ekskursijos trukmė – 1,5 val.

Ekskursiją veda pedagoginį išsilavinimą, leidimą dirbti su vaikais ir patirties vedant ekskursijas vaikams turinti gidė-edukatorė Regina Budginaitė.

Vaikams įdėkite: vandens buteliuką (apie  250 gr.), kepuraitę nuo saulės, skėtį, tėvų telefono numerį ir vardą bei pavardę.

Vaikus pasiimsite S.Daukantog. 24A. Pasakų ir legendų parke 14: 30 val.

Ekskursijoje gali dalyvauti ir tėvai, sumokėję už bilietus. Dienos: pirmadienis, antradienis, trečiadienis, penktadienis. Kalbos: lietuvių, anglų, rusų k.

Ekskursija "Vakarinė Palanga: praeities vaiduokliai“

Ekskursijos pradžia 17:30 va.l prie Palangos turizmo informacijos centro, pabaiga – prie muzikinio fontano.

Ekskursijoje sužinosite praeities pasakojimus ir legendas apie Palangos atsiradimą, kodėl kuršiai, žemaičiai ir žydai yra neatsiejama šios vietovės dalis, kur palaidoti grafai Tiškevičiai ir kur yra žydų kapinės, užlipsime į Naglio kalną ir grįždami basomis pajūriu surasime dvi upes, kurios įteka į Baltijos jūrą.  Ekskursiją baigsime fotografuodamiesi prie Muzikinio fontano Vytauto g. Trukmė: 2,5 - 3 val.

-----------------------------------------------------------------------

Apsilankymas Palangos TIC suaugusiųjų grupėms

Pagrindinis suaugusių lankytojų iš Lietuvos ir užsienio priėmimo Turizmo informacijos centre tikslas - sudominti lankytojus Palangos istorija ir paskatinti juos toliau savarankiškai tyrinėti

miestą. Lankytojai stebi 3D filmą apie Palangos istoriją. Filme yra pasakojama apie anksčiau

egzistavusius Šventosios uostą, Palangos žvejų miestelį, muitinę ir sieną su Prūsija. Pristatoma Birutės

kalno istorija, Tiškevičių rūmai ir aplink juos buvęs sodas. Pasakotojas persikelia ir į XIX-XX a. pr.

archyvines paplūdimio nuotraukas ir papasakoja, kaip tuo metu prie jūros pramogaudavo atostogautojai, pristatomi maudymosi vežimai ir šiltosios maudyklės. Susipažįstama su Palangos tilto istorija, čia kadaise prisišvartuodavusiais garlaiviais ir ant tilto buvusiais bėgiais, skirtais gabenti krovinius arklių traukiamais vežimais. Pristatomi XIX a. pab. vasarnamiai, besikurianti kurorto infrastruktūra ir kiti architektūriniai objektai (Palangos Kurhauzas, medinis teatras, vaistinė, neogotikinė bažnyčia, vila “Anapilis”, vila “Baltoji”, Karininkų ramovė), o pabaigiamas pasakojimas moderniosios architektūros pristatymu (restoranas “Vasara”).

Tyrinėju Palangą: Virtuali kelionė laiku 

Edukacinė programa pasaulio pažinimo tema 5- 12 klasių mokiniams.

Pamatydami skirtingus Palangos miesto istorijos laikotarpius ir ikonografinę medžiagą mokiniai suvoks, kaip keitėsi miesto gyventojų aplinka ir gyvenimo būdas laikui bėgant. Mokiniai bus supažindinti su pagrindiniais Palangos miesto objektais ir jų svarba Palangos istorijos bei šiandienos kontekste.

Virtuali Palangos istorija: Nuo žvejo trobelės iki grafo rūmų 

Edukacinė programa 1-4 klasių mokiniams istorijos, dailės, geografijos ir ekonomikos temomis įtraukiai supažindins mokinius su Palangos miesto istorija, architektūra ir svarbiausiomis čia gyvenusiomis asmenybėmis, bei paskatins galvoti apie galimą tolesnę kurorto plėtrą.

3D filmas mokiniams padės susikurti bendrą keleto šimtmečių Palangos miesto istorijos vaizdinį, suvokti kurorto vystymosi etapus.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Palangos turizmo informacijos centras palangiškius ir kurorto svečius kviečia į įdomias ekskursijas, kurių metu ekskursantai turės galimybę pamatyti kitokią, dar neatrastą Palangą.Rugsėjo 27-ąją visame pasaulyje minima Pasaulinė turizmo diena. Šių metų Jungtinių Tautų Pasaulio turizmo organizacijos paskelbta Pasaulinės turizmo dienos tema – „Turizmas – pokyčių ir augimo veiksnys“.


„Surink Lietuvą“ kartu su Palangos turizmo ir informacijos centru pristato jau trečiąjį „Surink Lietuvą“ proginį magnetuką. O proga, šįkart, išties įdomi, daugeliui gal net negirdėta: Šiais metais Palanga švenčia 100 metų prijungimo prie Lietuvos jubiliejų.


Rugsėjo 27 dieną Lietuvoje švenčiama pasaulinė turizmo darbuotojų diena. Ši diena ypač ypatinga Palangos Turizmo Informacijos centrui, kuris šią savaitę švenčia centro įkūrimo dvidešimtemtį. Palangos TIC direktorė Rasa Kmitienė dėkojo visiems atvykusiems į šventę ir visiems linkėjo kantrybės, ištvermės ir sugebėjimo nuspėti turistų...


Palangos turizmo informacijos centras kviečia naudingai ir įdomiai praleisti Pasaulinę turizmo dieną. Šia proga rugsėjo 27-28 dienomis kurorte vyks nemažai renginių, ir visi jie - nemokami.    


Lietuvoje nerasime miesto ar miestelio be žydų kultūros ženklų. Palangoje žydai gyveno nuo XV a. antrosios pusės. 1487 m. Palangoje jau veikė žydų laidojimo brolija Chevra Kadiša, todėl šis faktas leidžia teigti, kad miestelyje jau buvo žydų bendruomenė. XVII a. žydai sudarė nemažą Palangos gyventojų dalį, jie savo darbais stengėsi nedidelę gyvenvietę paversti klestinčiu miestu.


Praėjęs šeštadienis buvo ypatingai dosnus Palangos turizmo informacijos centrui. Valstybinis turizmo departamentas prie Ūkio ministerijos tradiciškai apdovanojo šių metų turizmo projektus Lietuvoje, o Palangos turizmo informacijos centras už nuveiktus darbus gavo nominaciją kaip sėkmingiausiai 2010 metais dirbęs turizmo informacijos centras. Apdovanojimus taip pat gavo „Palangos linas“...


Palangos turizmo informacijos centras pagaliau taip pat sulaukė geresnių darbo sąlygų. Pagal ES vykdomą projektą „Palangos Turizmo informacijos centro infrastruktūros plėtra“ buvo padidintos turizmo informacijos centro patalpos ir padarytas remontas. „Anksčiau dirbdavome 40 kvadratinių metrų patalpose ir vietos buvo labai mažai, ypač vasaros metu, kuomet į centrą sugužėdavo daug turistų....


Palangos miesto savivaldybės kontrolierių tarnyba, atlikusi VšĮ „Palangos turizmo informacijos centras“ finansinį auditą, reikšmingų pažeidimų įstaigos veikloje nenustatė. Konstatuota, kad 2009 metais, lyginant su 2008 metais pajamų gauta 50,2 tūkst. litų mažiau. Sumenko pajamos už teikiamas apgyvendinimo paslaugas, už ekskursijų aptarnavimą bei už reklamą.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius