Palangos turizmo informacijos centro pertvarka – žala kurortui

Dalia JURGAITYTĖ, 2010-09-29
Peržiūrėta
63
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Antrąją  dešimtmetį sėkmingai veiklą vystančios ir į erdvesnes patalpas persikėlusios  viešosios įstaigos Palangos turizmo ir informacijos centro laukia permainos.  Miesto valdžios planuose – numatyta pertvarkyti viešąją įstaigą į biudžetinę bei patvirtinti jos nuostatus. Nors svarių argumentų, kodėl reikia išlaikyti įstaigą iš biudžeto, taip ir nėra.

 

Geresnės sąlygos

Kaip teigiama vicemero Rimanto Garolio, kuriam pavesta atlikti šią misiją, teikime, šiuo metu turizmo informaciją skleidžia ir mokamas bei nemokamas turizmo paslaugas teikia Viešoji įstaiga – Palangos turizmo informacijos centras. Mero pavaduotojo teigimu, pritarus sprendimui dėl įstaigos pertvarkos, bus sudarytos geresnės sąlygos įgyvendinti savarankiškąją savivaldybės funkciją, t.y plėtoti bei skatinti turizmą  Taigi, lieka neaišku, o ką gi veikė įkurtoji prieš vienuolika metų viešoji įstaiga Palangos turizmo ir informacijos centras, nes jai priskirtas funkcijas atliko gerai ir netgi profesionaliai. Pastaroji per visą šį laikotarpį ne tik teikė mokamas ir nemokamas turizmo  paslaugas, įvairiausiais būdais  reklamavo Palangą, pritraukė tūkstančius turistų, aktyviai dalyvavo įvairiose tarptautinėse parodose, misijoje. Įkūrė populiarinančias Palangą atstovybes Minske, Rygoje, Taline, Sankt Peterburge, Maskvoje, Kaliningrade. Vos kelių dirbančiųjų pastangomis nuveiktas didžiulis darbas bei įgyvendintas užsibrėžtas tikslas  – Palanga turizmo traukos objektas.

 

Argumentas – finansuoja biudžetas

Pristatant sprendimo projektą  dėl viešosios įstaigos pertvarkos savivaldybės tarybos komitetams, R.Garolis  argumentavo, kad šiuo metu didžia dalimi viešoji įstaiga yra finansuojama iš biudžeto, o pajamos gaunamos už svečių namų „Voveraitė“ patalpų nuomą, minimalios.  Be to,  politiko pabrėžta, jog pertvarka įgalins užtikrinti finansavimo skaidrumą.  Beje, savivaldybės kontrolierių atlikto audito metu, jokių grubių pažeidimų įstaigos veikloje nenustatyta.

 

Suabejota tikslingumu

Komitetų nariai suabejoję pertvarkos tikslingumu, išsakė nuomonę, jog pakeitus įstaigos statusą, nebebus galimybės pritraukti privačių lėšų bei dalyvauti Europos Sąjungos finansuojamose projektuose. Taip pat atkreiptas dėmesys, kad biudžetinės įstaigos darbuotojų atlyginimai mažės.

 Vicemeras, atsakydamas į išsakytas galimas neigiamas pasekmes, aiškino, jog per dešimt gyvavimo metų viešoji įstaiga nėra pritraukusi privačių lėšų, o šios įstaigos vadovo alga mažės 5 procentais.

 

Su darbuotojais nekalbėta

Turizmo, sveikatos ir socialinės apsaugos komitete iškilo viešumon faktas, kad  su viešosios įstaigos Palangos turizmo ir informacijos centre triūsiančiu šešių žmonių kolektyvu dėl pertvarkos net nebuvo kalbėta. Miesto tarybos narei Nijolei Petkutei pasiteiravus ar buvo susitikta su įstaigos vadove AllaValužiene aptarti klausimus dėl galimos pertvarkos, R.Garolis atkirto, kad medžiaga yra miesto savivaldybės interneto tinklalapyje ir darbuotojai tegul pasiskaito. Toks valdžios vyrų požiūris į plušančiuosius ir gaunančius menkus atlygius, nebeturėtų kelti nuostabos, nes žmogiškasis faktorius valdantiesiems, regis, neegzistuoja.

 

Paisys įstatymų

Nors Ekonomikos ir finansų bei Turizmo, sveikatos ir socialinės apsaugos komitetai nepritarė užmojui pertvarkyti įstaigą, tuo tarpu Švietimo, kultūros ir sporto komiteto pirmininkės vicemerės Marytės Vačerskienės balsas lėmė, kad įstaigą reorganizuoti reikia. Šio komiteto narės Salomėjos Slaboševičienės  abejones dėl biudžetinės įstaigos vadovo skyrimo, nes, anot politikės, privalu skelbti konkursą, išsklaidė R.Garolis, paaiškinęs, jog bus paisoma įstatymų.

 

Žalingas žingsnis

Kaip „Palangos tiltui“ sakė  ne vienerius metus  Valstybinio turizmo departamentui vadovavęs Alvitis Lukoševičius, stebina tokia valdžios pozicija. „ Lietuvoje beveik visi Turizmo informacijos centrai dirba pagal modelį - viešoji įstaiga, kadangi šis statusas  pasiteisino. Tad būtinybės griauti tai kas sukurta, nėra prasmės. Tik keliose mažose savivaldybėse  Turizmo informacijos centrai išlaikomi iš biudžeto. Dabartiniu metu, kuomet savivaldybių biudžetai karpomi ir mažėja galimybės finansuoti tokio pobūdžio įstaigas, vėlgi norima pastarųjų išlaikymo naštą  užkrauti ant mokesčių mokėtojų pečių. Palangos turizmo informacijos centras turi sukauptą didžiulę patirtį, kaip pritraukti turistus, kaip su jais dirbti. Be to, viešajai  įstaigai yra didesnė galimybė pristatinėti Palangą. Taip pat Turizmo įstatymas viešosioms įstaigoms rekomenduoja užsiimti komercine veikla, kooperuoti lėšas. Įstaigai, tapus išlaikomai iš biudžeto, sąlygos plėtoti bei skatinti turizmą, sumenks“, - apie pertvarkos pasekmes kalbėjo A.Lukoševičius, pridūręs, kad toks žingsnis ne tik kad  naudos neduos, bet ir bus žalingas Palangai ir jos perspektyvoms.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Rugsėjo 27 dieną Lietuvoje švenčiama pasaulinė turizmo darbuotojų diena. Ši diena ypač ypatinga Palangos Turizmo Informacijos centrui, kuris šią savaitę švenčia centro įkūrimo dvidešimtemtį. Palangos TIC direktorė Rasa Kmitienė dėkojo visiems atvykusiems į šventę ir visiems linkėjo kantrybės, ištvermės ir sugebėjimo nuspėti turistų...


Palangos turizmo informacijos centras kviečia naudingai ir įdomiai praleisti Pasaulinę turizmo dieną. Šia proga rugsėjo 27-28 dienomis kurorte vyks nemažai renginių, ir visi jie - nemokami.    


Lietuvoje nerasime miesto ar miestelio be žydų kultūros ženklų. Palangoje žydai gyveno nuo XV a. antrosios pusės. 1487 m. Palangoje jau veikė žydų laidojimo brolija Chevra Kadiša, todėl šis faktas leidžia teigti, kad miestelyje jau buvo žydų bendruomenė. XVII a. žydai sudarė nemažą Palangos gyventojų dalį, jie savo darbais stengėsi nedidelę gyvenvietę paversti klestinčiu miestu.


Vakarų Lietuvos turizmo informacijos centrai kartu su kolegomis iš Kaliningrado srities bei Pamario ir Varmijos Mozūrų vaivadijų baigia vykdyti Lietuvos, Lenkijos ir Rusijos Federacijos bendradarbiavimo per sieną programos dalinai finansuojamą projektą „TourInfoNet“.


Rusijos ir Baltarusijos turizmo verslo atstovai viešėjo Palangoje

„Palangos tilto” informacija, 2013 05 06 | Rubrika: Miestas

Paskutinėmis balandžio ir pirmosiomis gegužės dienomis Palangos turizmo informacijos centro (TIC) kvietimu Lietuvoje viešėjo turistinių turų operatoriai iš Maskvos, Kaliningrado, Smolensko ir Minsko. Svečiai buvo supažindinti su Vilniaus, Kauno, Trakų, Nidos, Druskininkų ir, žinoma, mūsų miesto turizmo infrastruktūra bei naujovėmis. Kaip sakė Palangos TIC direktorė Alla...


Praėjęs šeštadienis buvo ypatingai dosnus Palangos turizmo informacijos centrui. Valstybinis turizmo departamentas prie Ūkio ministerijos tradiciškai apdovanojo šių metų turizmo projektus Lietuvoje, o Palangos turizmo informacijos centras už nuveiktus darbus gavo nominaciją kaip sėkmingiausiai 2010 metais dirbęs turizmo informacijos centras. Apdovanojimus taip pat gavo „Palangos linas“...


Palangos turizmo informacijos centras pagaliau taip pat sulaukė geresnių darbo sąlygų. Pagal ES vykdomą projektą „Palangos Turizmo informacijos centro infrastruktūros plėtra“ buvo padidintos turizmo informacijos centro patalpos ir padarytas remontas. „Anksčiau dirbdavome 40 kvadratinių metrų patalpose ir vietos buvo labai mažai, ypač vasaros metu, kuomet į centrą sugužėdavo daug turistų....


Antrąją  dešimtmetį sėkmingai veiklą vystančios ir į erdvesnes patalpas persikėlusios  viešosios įstaigos Palangos turizmo ir informacijos centro laukia permainos.  Miesto valdžios planuose – numatyta pertvarkyti viešąją įstaigą į biudžetinę bei patvirtinti jos nuostatus. Nors svarių argumentų, kodėl reikia išlaikyti įstaigą iš biudžeto, taip ir nėra.


Palangos miesto savivaldybės kontrolierių tarnyba, atlikusi VšĮ „Palangos turizmo informacijos centras“ finansinį auditą, reikšmingų pažeidimų įstaigos veikloje nenustatė. Konstatuota, kad 2009 metais, lyginant su 2008 metais pajamų gauta 50,2 tūkst. litų mažiau. Sumenko pajamos už teikiamas apgyvendinimo paslaugas, už ekskursijų aptarnavimą bei už reklamą.


Neseniai įkurtai miesto savivaldybės įmonei Rinkliavų centras išlaikyti iš biudžeto numatyta skirti per 300 tūkst. litų, pakoregavus miesto biudžetą. Skelbtą konkursą vadovauti įmonei laimėjo verslininkas Gintaras Žukevičius, kuris pareigas pradėjo eiti nuo vasario pradžios. Rinkliavų centras įsikūrė bendrovės „Palangos komunalinis ūkis“ patalpose.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius
spaudos-radio-remimo-fondas