Palangos vasaros skaitykloje – karikatūrų paroda

Palangos tiltas, 2017-08-21
Peržiūrėta
430
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

V. Eidukaitis, V. Kliučininkienė ir J. Varnas prie tradicine tapusios karikatūristų parodos.
V. Eidukaitis, V. Kliučininkienė ir J. Varnas prie tradicine tapusios karikatūristų parodos.

„Jūsų surengta paroda į Palangą atvežė ne tik šypsenas, bet ir saulę“, – dailininkams karikatūristams, surengusiems savo darbų ekspoziciją, sakė Lietuvos nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos Palangos vasaros skaityklos vedėja Vanda Kliučininkienė.
Pasak jos, nors kasmet skaitykloje būna surengiama iki dešimties paties įvairiausio žanro parodų, vasaros sezonas jau nebeįsivaizduojamas be tradicine tapusios Lietuvos dailininkų karikatūrų parodos. Šiemet ja galima pasidžiaugti iki paskutiniųjų rugpjūčio dienų – kol dirbs Palangos vasaros skaitykla.
„Esu labai dėkinga tikram karikatūros meistrui Jonui Varnui, kasmet Vilniuje tiek iš archyvų, tiek iš naujausių darbų surenkančiam ekspoziciją, ir palangiškiui karikatūristui Vidmantui Eidukaičiui, visada padedančiam tą ekspoziciją pateikti. Lauksime jų ir kitąmet, su viltimi, kad paroda pas mus bus visą vasarą“, – išsakė viltį V. Kliučininkienė.
Šiais metais J. Varnas ir V.Eidukaitis Palangos vasaros skaityklos lankytojams pristatė keturiasdešimties piešinių ekspoziciją. Joje, be parodos kuratorių karikatūrų, eksponuojami ne tik Lietuvoje žinomų karikatūros žanro meistrų: Andriaus Deltuvos, Algirdo Radvilavičiaus, Algimanto Snarsko, Arvydo Samuko, Sauliaus Medžionio, Arvydo Ambraso, Šarūno Jakšto, Juozo Juozapavičiaus, Lino Deltuvos, Vlado Kudabos, Edmundo Unguraičio, Vinco Bareikio, Gintaro Jociaus, Šarūno Jakšto, Andriaus Gruzdaičio, Jono Lenkučio, Aurito Sipaičio bei Antano Bartašiūno, – pastarųjų poros metų darbai. Didžioji dalis jų buvo sukurta tradicinėms respublikinėms Balandžio 1-osios parodoms, taip pat įvairioms temoms – nuo politikos bei teisėsaugos iki karo bei taikos, – skirtiems konkursams.
Susitikę su į improvizuotą parodos atidarymą atėjusiais karikatūros žanro gerbėjais dailininkai pasidžiaugė, kad šis menas Lietuvoje nemiršta. Nors išgyvena labai sunkiai. Nebelikus satyrinio žurnalo „Šluota“ ir jokiam kitam spaudiniui neužėmus šios nišos, karikatūristai tiesiog nebeturi kur skelbti savo darbų. Bene vienintelė išimtis – „Lietuvos rytas“, kuriame po dvi karikatūras kasdien publikuoja J. Varnas.
„Kitąmet Lietuva švęs valstybės atkūrimo 100 metų jubiliejų, o mes, karikatūristai, minėsime 50 metų jubiliejų nuo pirmųjų „balandinių“ – balandžio 1-ajai skirtų respublikinių karikatūrų parodų pradžios. Šios parodos, rengiamos Vilniuje, vėliau apkeliauja beveik visą Lietuvą. Būtent jos ir vis dar rengiami konkursai padeda mums išlikti. Juk piešti – kaip ir rašyti – tik į stalčių nėra labai įkvepiantis dalykas. Ir jaunesni dailininkai nėra linkę rinktis šio žanro. Tačiau vis dėlto jų esama, ir tai teikia vilties“, – kalbėjo J. Varnas.
Tiek jis, tiek jo kolega V. Eidukaitis, paklausti, iš kur semiasi minčių ir įkvėpimo, sakė, jog temų karikatūroms aplink mus – apstu. Tik perkelti jas į popierių nėra taip paprasta, ypač jeigu nori savo mintis išreikšti vien tik piešiniu, be jokių paaiškinamųjų prierašų. Ir nebūtinai lengviau yra kurti, tarkim, konkursams, kur tema yra aiškiai suformuluota.
„O apskritai mes, karikatūristai, esam labai niūrūs žmonės. Bet, va, miela bičiulė Vanda nebijo mūsų įsileisti. Už tai mes esame jai labai dėkingi. Ir tikimės, jog atėję į visų mūsų mylimą erdvę – Vasaros skaityklą – ir pažiūrėję į karikatūras žmonės bent iš piešinių pasisems vasaros, saulės, šilumos. Ir, žinoma, šypsenos“, –skambant pokalbyje dalyvavusiųjų juokui sakė vienas žymiausių Lietuvos karikatūristų Jonas Varnas.

„Palangos tilto“ inf.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Vieno kūrinio galerija apiece vasarai iš Vilniaus išsikėlė į Lietuvos nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos Palangos vasaros skaityklą. Nuo liepos iki rugsėjo joje surengtos trys šiuolaikinio vaizduojamojo meno kūrinio parodos, žiūrovams prieinamos dvidešimt keturias valandas per parą, septynias dienas per savaitę.


Lietuvos nacionalinis muziejus keliasi į vasaros sostinę: Palangos paplūdimyje kvies išbandyti archeologo darbą. Kilnojamoji Lietuvos nacionalinio muziejaus paroda „Pajūrio akmens amžius“ iš Nidos keliasi į Palangos burmistro Jono Šliūpo muziejų. Kartu su paroda į vasaros sostinę atvyksta muziejaus archeologai ir restauratoriai. Nuo liepos 30 d. iki rugpjūčio 1...


Palangos galerijoje "Ramybė" atidarytos dvi parodos: Šiuolaikinės autorinės juvelyrikos paroda "Simbiozė" ir tapybos paroda "Multivitaminai".


„Jūsų surengta paroda į Palangą atvežė ne tik šypsenas, bet ir saulę“, – dailininkams karikatūristams, surengusiems savo darbų ekspoziciją, sakė Lietuvos nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos Palangos vasaros skaityklos vedėja Vanda Kliučininkienė.


Palangos vasaros skaitykla skaičiuoja 50-ąjį sezoną

Eglė PALUBINSKAITĖ, 2016 06 16 | Rubrika: Kultūra

Birželio 13 dieną Palangos vasaros skaitykloje būriavosi visi, kuriems ne svetima knyga. Čia buvo atidaromas vasaros skaityklos 50-asis sezonas. Atidarymo metu buvo rengiamas ir „Literatūrinis furšetas“, kuriame derėjo ir knygos, ir maistas.  


Šeštadienį Lietuvos nacionalinės M. Mažvydo bibliotekos Palangos vasaros skaitykloje – kultūros ir informacijos saloje, drauge su naujuoju, 49-uoju sezonu, atidaryta grupės „Devyni vėjai“ tapybos paroda „Akimirkos 2“. Ekspozicijoje pristatomi dvylikos skirtingų autorių aliejinės tapybos darbai. Dalis paveikslų – dar kvepiantys dažais...


Pirmadienį į Lietuvos nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos Palangos vasaros skaityklą susirinko kaip niekad gausus būrys svečių. Čia į įstabios tiek autorių, tiek kūrinių gausa parodą „Palangos spalvos“ miesteičius ir miesto gimtadienio kartu švęsti atvykusius svečius sukvietė Lietuvos tautodailininkų sąjungos Palangos sekcijos nariai.


Pirmadienį į Martyno Mažvydo nacionalinės bibliotekos Palangos vasaros skaityklą rinkosi žmonės, žinoję ir pažinoję šio pastato kūrėją bei buvusį Palangos vyriausiąjį architektą, šviesios atminties Albiną Čepį. Čia, ant kultūros vertybe šiemet pripažintos Vasaros skaityklos, atidengta A. Čepio atminimą įamžinsianti skulptoriaus Petro Barono sukurta memorialinė lenta, čia...


Svetingai kas vasarą duris atveriančioje ypatingos auros gaubiamoje M. Mažvydo nacionalinės bibliotekos Vasaros skaitykloje antradienį atidaryta išskirtinė paroda. Jaukias sales papuošė garsios Palangoje Oškinių šeimos menininkių, garsiojo aviakonstruktoriaus Broniaus Oškinio dukrų Gražinos Oškinytės-Eimanavičienės ir Dovilės Oškinytės bei...


J. Urbono kolekcijos „Lietuva pasaulio filatelijoje“ paroda

„Palangos tilto” informacija, 2013 05 13 | Rubrika: Kultūra

Minint Europos dieną Palangos viešosios bibliotekos periodikos skaitykloje atidaryta Juozo Urbono filatelijos kolekcijos „Lietuva pasaulio filatelijoje“ paroda, kurią apžiūrėti palangiškiai ir miesto svečiai gali iki gegužės 29-osios dienos.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius