Paplūdimo smėlis padėjo apsaugoti kopagūbrį

Agnė LEKAVIČIENĖ, 2012-01-12
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin

Paplūdimo smėlis padėjo apsaugoti kopagūbrį

Pirmosiomis naujųjų metų dienomis siautęs stiprus 20-25 m/s vėjas ir stipriai banguojanti jūra ne juokais išgąsdino miesto valdžią bei visus palangiškius. Smėliu buvo užneštos Rąžės upelio žiotys, pajūrį užliejo vanduo, o bangos skalavo kopagūbrį prie centrinės gelbėjimo stoties, ties moterų paplūdimiu, Botanikos parku.

 

Dėl susidariusios padėties trečiadienį miesto savivaldybės posėdžių salėje buvo surengtas neeilinis susirinkimas, kurio metu miesto valdžia kartu su krantotvarkininkais sprendė kokių priemonių imtis. Palangoje viešėjusi aplinkos ministro įsakymu sudaryta Pajūrio krantų tvarkymo programos konsultacinė darbo grupė, vadovaujama Aplinkos ministerijos Gamtos apsaugos departamento direktoriaus Laimučio Budrio, ramino miesto valdžią kartodama, jog padėtis galėjusi būti ir blogesnė. 

„Šiandien padėtis galėtų būti daug prastesnė – vanduo būtų galėjęs nuplauti kopą bei įsiveržti į Palangą. O dabar vyksta natūralus gamtos reiškinys“, – sakė L. Budrys.

„Prasčiausia padėtis yra ties labiausiai turistų lankoma vieta – gelbėjimo stotimi. Noriu padėkoti L. Budriui, kurio pastangomis kopagūbrio tvarkymui buvo skirta daugiau pinigų“, – pabrėžė miesto meras Šarūnas Vaitkus.

Susirinkusiems buvo paaiškinta, kad parengtas techninis projektas atsakys ir paaiškins visus klausimus. Kopagūbrio tvarkymo darbai turėjo būti pradėti dar pirmąją naujųjų metų savaitę, tačiau dėl prastų oro sąlygų atidėti.

„Jau pradėti vežti vamzdžiai ir pradėsime dirbti“, – susirinkime kalbėjo UAB „Palangos komunalinis ūkis“ direktorius Konstantinas Skierus.

Aplinkos apsaugos ministerija skyrė lėšų kopagūbrio tvarkymui, žabtvorių bei medinių takų per kopas įrengimui. Kartu su Savivaldybės pinigais susidarys per 300 tūkst. Lt siekianti suma.

Susirinkime taip pat aptarta paplūdimio smėlio kokybė. Poilsiautojų skundų dėl prastos smėlio kokybės gaunantis L. Budrys sakė, kad geresnio varianto negali būti: „Geriau pilti stambesnę frakciją, nei smulkesnę“.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Karantinas mus uždarė namuose tarp keturių sienų ir, net jam laisvėjant, labiau žvalgomės į namų pusę. Priverstinė saviizoliacija veikia kiekvieną: nerimaujame, keiksnojamės, o nusiraminimo neretai ieškome sočiau valgydami ar...mylėdamiesi. Ko Palangoje tikėtis metų pabaigoje: kūdikių ar psichikos ligonių bangos? „Palangos tiltas“ ieškojo atsakymų pas seksologą...


Kol Palangoje tikėtis metų pabaigoje: kūdikių bangos ar psichikos ligonių bangos? "Palangos tiltas" ieškojo atsakymų pas seksologus, psichinės sveikatos specialistus ir palangiškius.


Diskusijas sukėlė dar vienas valdininkų bandymas spręsti, koks Lietuvoje turi būti menas. Palangos valdžia uždraudė dar kuriamo filmo reklamą (ŽIŪRĖKITE VIDEO SEKCIJĄ). Merui Šarūnui Vaitkui, rašo lrytas.lt, pasirodė, kad pavaizduotas barsukas baugina žmones. Už barsuko istorijos slypi šypseną kelianti istorija: reklamą, teigiama, užsakė prodiuseris Rolandas Skaisgiris...


Šiandieninis britas iš esmės nežino dviejų dalykų – kas jo laukia po mirties ir... breksit‘o. Humoras telieka humoru, tačiau jei pirmasis dalykas sekuliarizuotus britus domina mažiausiai, tai netikėtai visą pasaulį prieš pusantrų metų sukrėtęs jau bebaigiamas įtikėti politinis įvykis įnešė nemenkos sumaišties ir nežinomybės. Ir ne tik britams....


„Pajūrys yra visos Lietuvos, tad kiekvieno žmogaus pagalba yra labai reikalinga. Labai svarbu skatinti bendruomeniškumą, o bendros veiklos, tokios, kaip padarinių sutvarkymas po stichinės nelaimės, tik dar labiau suburia bendruomenes ir parodo vieningumą, tai yra labai svarbu ir sveikintina“ – teigia Palangos miesto meras Šarūnas Vaikus. Renkamės prie...


Susipažinus su UAB „City Projects“ pateikta naujos autobusų stoties ir prekybos centro greta Klaipėdos plento koncepcija ir statinių vizualizacija, susidaro įspūdis, kad lieka neįvertintas su tokių svarbių objektų kompleksu susijęs pėsčiųjų bei įvairaus transporto išorinio ir vidinio eismo organizavimas, nors su planuojamais statyti objektais tai labai aktualu, nes tai...


Sunku įsivaizduoti Palangos kurortą be banguojančios Baltijos jūros, auksinio paplūdimio, Birutės parko. Jūra visuomet turėjo įtakos ir tebeturi čia gyvenusių žmonių gyvenimo būdui, dvasinei kultūrai bei pragyvenimui. Palangos istorijos audros, kaip ir jūros bangos, Baltijos neaplenkė. Štai ir dabar, pirmosiomis sausio dienomis pajūryje šėlusi vėtra paliko pėdsaką mūsų...


Paplūdimo smėlis padėjo apsaugoti kopagūbrį

Agnė LEKAVIČIENĖ, 2012 01 12 | Rubrika: Miestas

Pirmosiomis naujųjų metų dienomis siautęs stiprus 20-25 m/s vėjas ir stipriai banguojanti jūra ne juokais išgąsdino miesto valdžią bei visus palangiškius. Smėliu buvo užneštos Rąžės upelio žiotys, pajūrį užliejo vanduo, o bangos skalavo kopagūbrį prie centrinės gelbėjimo stoties, ties moterų paplūdimiu, Botanikos parku.


Pajūryje užfiksuotos rekordinės bangos

Rasa GEDVILAITĖ, 2010 08 29 | Rubrika: Miestas

Praėjusį trečiadienį pajūryje sumaištį kėlė pati gamta. Stiprus gūsingas vėjas, lietaus proveržiai, keičiantys saulę, prikrėtė aibių, tačiau žmonėms nepakenkė. Tądien užregistruotos rekordinio dydžio bangos – bangavimas siekė šešis balus, o bangų aukštis – 5-6 metrus. Jūros vanduo beveik pasiekė kopas.


Siautėjęs vėjas apdraskė miesto medžius

„Palangos tilto“ informacija, 2009 10 07 | Rubrika: Miestas

Sekmadienį siautėjęs stiprus vėjas nepaliko nuošaly ir Palangos. Vėjo gūsiai siaubė kurorto medžius, laimei, nepridarę žalos miestelėnams. Sekmadienio vakare prasidėjusi audra įsisiautėjo naktį. Pakilusios bangos iš apačios aptalžė Palangos tiltą – išmušė keletą jo lentų. Pasak UAB „Palangos komunalinis ūkis“ direktoriaus Konstantino Skieraus, tilto remontas kainavo apie tūkstantį...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius
spaudos-radio-remimo-fondas