Pareigūnai įspėja apie kasdienius reidus Palangoje: už šiuos pažeidimus gresia baudos nuo 20 iki 40 eurų.

„Palangos tilto“, l.rytas.lt inf., 2021-06-11
Peržiūrėta
1512
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

lrytas.lt Evelinos Katinaitės nuotr.
lrytas.lt Evelinos Katinaitės nuotr.

Neapsikentusi pavojaus, kurį pėstiesiems kelia elektriniai paspirtukai, Palangos valdžia uždraudė jais vasarą važinėti Jono Basanavičiaus gatvėje. Tačiau į Palangą atvykusi poilsiautoja liko nepatenkinta – paspirtukininkai toliau lakioja tarp pėsčiųjų. 

Poilsiautoja Jurgita pasakojo, kad J.Basanavičiaus g. savaitgalį buvo pilna žmonių su mažais vaikais. „Jau atrodė bus galima pasidžiaugti, kad visi privažiavę J.Basanavičiaus g. nulipa nuo dviračių ar paspirtukų ir vežasi juos šalia, bet vis tiek atsiranda tokių, kuriems, matai, J.Basanavičiaus g. per ilga, nenueina iki tilto savom kojom. Jie vis tiek lekia su tais paspirtukais, landžioja tarp žmonių, kad pravažiuotų. O jei koks vaikas išpuls jiems po ratais? O kas tada? Ir išvis, ar galima toje gatvėje važiuoti riedžiais? Nes buvo ir toks vyriškis, nepasakyčiau, kad važiuojant riedžiu greitis toks pat lyg eitum pėsčiomis. Policijos tuo metu J.Basanavičiaus gatvėje nebuvo, tai kas kaip norėjo, tas taip važiuoti galėjo. Nėra tvarkos“, – piktinosi Jurgita. 

Sprendimas drausti važiuoti dviračiais, paspirtukais ir kitais elektrinio variklio varomais įrenginiais J.Basanavičiaus g., Palangoje įsigaliojo prieš trejus metus.

 Pasak Palangos m. PK viršininko Algirdo Budgino, pastebima, kad įsigaliojus šiam draudimui kasmet padėtis gerėja – palangiškiai ir kurorto svečiai taisykles žino, pažeidėjų mažėja, o pėstieji tokiu sprendimu džiaugiasi, nes pagrindinėje kurorto gatvėje jaučiasi daug saugiau.

 Sprendimas drausti važiuoti dviračiais, paspirtukais ir kitais elektrinio variklio varomais įrenginiais J. Basanavičiaus g., Palangoje, įsigaliojo prieš trejus metus.

Dviračių ir elektrinių paspirtukų eismą J.Basanavičiaus g. draudžiantys ženklai galioti pradėjo nuo birželio 1 d. Pirmosiomis dienomis užsimiršusius dviračių transporto priemonių vairuotojus pareigūnai įspėdavo, o savaitgalį jau vykdė tikslinę prevencinę priemonę, per kurią nustatė apie 40 pažeidėjų, važiavusių dviračiais arba elektriniais paspirtukais.

 Pažeidėjams gresia baudos nuo 20 iki 40 eurų. Jei nusižengimas padarytas pirmą kartą skiriama pusė minimalios baudos. 

„Siekdami užtikrinti Palangos miesto gyventojų ir poilsiautojų saugumą, priemones eismo saugumui ir viešajai tvarkai užtikrinti Palangos policijos pareigūnai vykdys nuolat – ir darbo dienomis ir savaitgaliais“, – atskleidė A.Budginas. 

Evelina Katinaitė

Lrytas.lt

 

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Naujos psichoaktyviosios medžiagos (angl. new psychoactive substances, sutr. NPS) – tai sintetinės ar natūralios medžiagos, kurios dažnai gaminamos siekiant imituoti jau kontroliuojamų narkotinių ir psichotropinių medžiagų poveikį. 


Net jei iš artimo ar pažįstamo asmens paskyros elektroninėje erdvėje sulauksite žinutės, kad neva galite gauti dovanų kuponą apsipirkti žinomoje internetinėje parduotuvėje – neskubėkite džiaugtis, nes, Klaipėdos apskrities policijos pareigūnų teigimu, tai gali būti sukčių pinklės.


Aplinkos apsaugos departamento Klaipėdos miškų kontrolės skyriaus pareigūnai Palangoje Užkanavės gatvėje nustatė neteisėtą miško žemės užėmimo atvejį – valstybinėje žemėje rasti du statiniai (sandėliukai) be statybų leidimo. Pažeidėjams gresia administracinė atsakomybė iki 560 eurų, taip pat jiems bus įteiktas privalomasis nurodymas statinius iš miško žemės iškelti.


Neapsikentusi pavojaus, kurį pėstiesiems kelia elektriniai paspirtukai, Palangos valdžia uždraudė jais vasarą važinėti Jono Basanavičiaus gatvėje. Tačiau į Palangą atvykusi poilsiautoja liko nepatenkinta – paspirtukininkai toliau lakioja tarp pėsčiųjų. 


Nors Palangoje apstu žmonių, kurie ignoruoja Vyriausybės sprendimą dėl karantino ir privalomo kaukių dėvėjimo, Palangos policijos pareigūnai kol kas numojo ranka į kaukių viešose vietose nedėvinčius lietuvaičius. Pareigūnai patruliuodami kasdien stebi situaciją dėl kaukių – kol kas pažeidimų nenustatyta, protokolų nesurašyta.


Palangos bendruomenės pareigūnės, pasitelkusios policijos rėmėjus, savaitgalį ir savaitės viduryje vykdė prevencines priemones dviratininkų ir elektrinių paspirtukų vairuotojų eismo saugumui stiprinti.


Kaip "Palangos tiltą" informavo Klaipėdos apskrities vyriausiasis policijos komisariatas, praėjusį savaitgalį Palangoje vykdytos prevencinės priemonės viešose miesto erdvėse, prie didžiųjų prekybos vietų, dėl karantino sąlygų laikymosi, priemonių metu surašyti 6 administracinio nusižengimo protokolai pagal LR ANK 45 str., numatantį atsakomybę už karantino reikalavimų...


Kaip "Palangos tiltą" informavo Klaipėdos policijos atstovė spaudai Andromeda Grauslienė, įsigaliojus naujai tvarkai dėl karantino taisyklių pažeidimų, kai protokolus pagal LR ANK 45,46, 506 str.gali surašyti policijos pareigūnai, iki pirmadienio, balandžio 4 d., Palangos m. pareigūnai surašė 13 protokolų pagal LR ANK 45 str. Visiems pažeidėjams surašyti...


Populiari miesto interneto svetainė www.palangoje.info ieško pirkėjo - parduodama už 2 500 eurų.


Pastaruoju metu socialiniame tinkle „Facebook“ vis dažniau pastebima tokių asmenų, kurie siūlo žmonėms įsigyti neva tikrą vairuotojo pažymėjimą ar už juos išlaikyti vairavimo egzaminus. „Regitra“ įspėja visuomenę nepakliūti į sukčių pinkles, nes gavę pinigų, jie paprasčiausiai pradingsta. Patariama ne tik nepasitikėti tokiais asmenimis, bet ir pranešti...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius