Pareiškinius dokumentus pateikę būsimieji kandidatai pradeda rinkti rinkėjų parašus

Palangos tiltas, 2022-12-15
Peržiūrėta
1321
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Pareiškinius dokumentus pateikę būsimieji kandidatai pradeda rinkti rinkėjų parašus

Vyriausioji rinkimų komisija (VRK) pradeda rinkėjų parašų rinkimo lapų išdavimą pareiškinius dokumentus dalyvauti savivaldybių tarybų ir merų rinkimuose pateikusiems politinės kampanijos dalyviams. 

Savo parašu paremti pretendentus į kandidatus gali tik nuolatiniai tos savivaldybės, kurioje keliamas kandidatas, rinkėjai. Kitaip tariant, jei rinkėjas gyvena Vilniuje, tačiau gyvenamąją vietą yra deklaravęs Palangoje, jis gali pasirašyti tik už Palangos savivaldybėje kandidatuojančius asmenis. 

Pasirašyti už patinkantį kandidatą (ar kelis iš jų) galima popieriniuose parašų rinkimo lapuose arba  elektroninių paslaugų portale Rinkėjo puslapis

Rinkėjo puslapyje turite pasirinkti kandidatą arba kandidatų sąrašą, kurį norite paremti savo parašu. Kaip tai padaryti, galima pamatyti mokomajame vaizdo įraše.  

Rinkimų kodeksas numato, kad toms politinėms partijoms, kurios praėjusiuose savivaldybių tarybų rinkimuose kėlė kandidatą į merus ir kandidatų sąrašą bei šiuose rinkimuose kelia kandidatą į merus ar/ir kandidatų sąrašą, parašų rinkti nereikės.

Likusiems politinės kampanijos dalyviams teks surinkti reikalingą juos palaikančių rinkėjų parašų skaičių, kuris kiekvienoje savivaldybėje skiriasi priklausomai nuo tos savivaldybės gyventojų skaičiaus. Rinkėjai gali pasirašyti už vieną arba kelis jo savivaldybėje kandidatuojančius asmenis.

Interaktyvų Lietuvos savivaldybių žemėlapį su informacija apie rinkėjų parašų skaičių dominančioje savivaldybėje galima VRK sukurtame interaktyviame Lietuvos savivaldybių žemėlapyje

Svarbu žinoti, kad jei rinkėjas pasirašė elektroniniu būdu Rinkėjo puslapyje, popieriniame lape jam pasirašyti nebereikia (ir atvirkščiai). Jei tikrinant rinkėjų parašus, bus nustatyta, kad rinkėjas pasirašė ir elektroniniu būdu, ir popieriniame parašų rinkimo lape, bus neužskaitytas nė vienas jo parašas. 

Rinkėjų parašų rinkimo lapai politinės kampanijos dalyviams išduodami per tris dienas nuo pareiškinių dokumentų pateikimo. Galutinis terminas pateikti pareiškinius dokumentus savivaldybės rinkimų komisijai yra gruodžio 30 d. 17 val. 

VRK ragina politinės kampanijos dalyvius nelaukti termino pabaigos ir pareiškinius dokumentus pateikti anksčiau. Kuo anksčiau pateikiami dokumentai, tuo greičiau išduodami parašų rinkimo lapai ir politinės kampanijos dalyviai turi daugiau laiko rinkti juos palaikančių rinkėjų parašus. 

Rinkėjų parašus politinės kampanijos dalyviai galės rinkti iki 2023 m. sausio 19 d. Tai paskutinė diena, kai būsimieji kandidatai turės grąžinti parašų rinkimo lapus juos išdavusiai savivaldybės rinkimų komisijai. 

Galutinis registruotų kandidatų sąrašas VRK interneto svetainėje bus skelbiamas ne vėliau kaip iki rinkimų likus 30 dienų – 2023 m. vasario 3 d. 

Savivaldybių tarybų ir merų rinkimai vyks 2023 m. kovo 5 d.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Respublikos Prezidento rinkimuose kandidatuojančio Remigijaus Žemaitaičio atstovai trečiadienį pristatė rinkėjų parašų lapus Vyriausiajai rinkimų komisijai (VRK) ir užbaigė parašų rinkimą.


Prieš prasidedant balsavimui iš anksto savivaldybių tarybų ir merų rinkimuose Vyriausioji rinkimų komisija (VRK) prašo rinkėjų nefotografuoti balsavimo biuletenių ir nepublikuoti nuotraukų socialiniuose tinkluose. 


Reaguodama į rinkėjų paklausimus, Vyriausioji rinkimų komisija (VRK) ragina politinės kampanijos dalyvius gerbti rinkėjų lūkestį negauti politinės reklamos į jų pašto dėžutes.  


Devynioms politinėms partijoms priklausantys 194 asmenys sieks 21 mandato naujoje, 2023-2027 metų, Palangos miesto savivaldybės Taryboje. Link rinkimų finišo kovo 5-ąją išskubėjo ir 8 kandidatai į Palangos merus. Pagal abėcėlę jie yra šie: Svetlana Grigorian (Lietuvos socialdemokratų partija, jos rinkimų sąraše Palangoje – 26 kandidatai), Genoveita Krasauskienė („Laisvė ir teisingumas“, jos...


Vyriausioji rinkimų komisija (VRK) pradeda rinkėjų parašų rinkimo lapų išdavimą pareiškinius dokumentus dalyvauti savivaldybių tarybų ir merų rinkimuose pateikusiems politinės kampanijos dalyviams. 


Visi 12 kandidatų Mėguvos rinkimų apygardoje, kurioje beveik pusė rinkėjų yra palangiškiai, noriai siūlo įstatymines pataisas ar net naujus įstatymus, kaip padėti jaunoms šeimoms, tačiau trečdalis kandidatų yra išsiskyrę.


Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) Palangos skyrius pirmasis tarp kitų kurorto politinių partijų ir visuomeninių judėjimų įteikė dokumentus, reikalingus dalyvauti savivaldos tarybos ir tiesioginiuose mero rinkimuose, kurie įvyks 2015-ųjų kovo 1-ąją.


Palangos miestas pradeda rinkti Kurhauzo meno kolekciją

„Palangos tilto“, Palangos m. sav. inf., 2013 09 23 | Rubrika: Miestas

Atgimstantis Kurhauzas Palangos kultūros centro ir šio miesto savivaldybės iniciatyva pradeda rinkti simbolinę meno kolekciją. Pirmasis paveikslas būsimai ekspozicijai „gims“ specialiai kolekcijai skirto plenero „Lokacija: Kurhauzas“ metu – jis prasidės rugsėjo 24-ąją.


Liberalcentristai pradeda ir pralaimi?

Alvydas Ziabkus, "LIetuvos ryto" apžvalgininkas, 2011 02 20 | Rubrika: Miestas

Prieš savivaldybių rinkimus miesto valdžioje esančius politikus galima palyginti su šachmatininku, kuris pradeda žaisti baltomis figūromis ir padaro pirmą ėjimą. Jis pradeda žaidimą, jis atakuoja, varžovą priverčia gintis ir turi iniciatyvą.


Palangiškių suburta iniciatyvinė grupė inicijavo gyventojų apklausą dėl sutarties  su UAB „Litesko“nutraukimo.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius