Pasitikime rudenį saugūs – pasiskiepyti nuo COVID-19 ligos galima ir be išankstinės registracijos

Palangos tiltas, 2021-07-15
Peržiūrėta
1019
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Miesto poliklinikoje skiepija rūpestingos bendrosios praktikos slaugytojos
Miesto poliklinikoje skiepija rūpestingos bendrosios praktikos slaugytojos

Pasiskiepykime vasarą, kad iki atvėstant orams spėtų susiformuoti imunitetas ir rudenį galėtume saugiai dirbti bei atostogauti. Juo labiau, kad vakciną nuo COVID-19 ligos galima gauti ir be išankstinės registracijos. 

Be išankstinės registracijos

Kiekvieną ketvirtadienį VšĮ „Palangos asmens sveikatos priežiūros centre“ nuo 11 val. iki 16 val. pasiskiepyti nuo COVID-19 galima be išankstinės registracijos. Gyventojai gali rinktis iš tuo metu sveikatos priežiūros įstaigoje turimų vakcinų. 

Be išankstinės registracijos taip pat galima pasiskiepyti Jūratės ir Kastyčio skvere esančioje Nacionalinio kraujo centro palapinėje. Čia kasdien (išskyrus liepos 25–26 d. ir rugpjūčio 13–14 d.) nuo 11 val. iki 16 val. galima pasiskiepyti „Janssen“ vakcina. 

Vakcinai nuo COVID-19 ligos galima registruotis ir interneto puslapyje www.koronastop.lt arba telefonu 1808, reikiamos informacijos suteiks ir šeimos gydytojai.

Nelaukite rudens

Nors daugelio keliai itin karštą liepą pirmiausia veda link Palangos paplūdimio, tačiau dalis miesto gyventojų bei svečių užsuka ir į skiepų nuo COVID-19 punktus Palangoje. Ir nors gyventojus vakcinuojantys kurorto medikai nesiteirauja, iš kokių miestų žmonės yra atvykę skiepytis, tačiau neretai patys lankytojai prisipažįsta, kad jie yra atvykėliai – net iš Šiaulių, Mažeikių, kitų Lietuvos miestų. „Tiesiog yra supratimas, kad atostogauti yra puiku, tačiau po vasaros atostogų ateis ruduo, o su juo yra ir tam tikro nerimo dėl pandemijos“, – sakė Aldona Mikūtienė, Palangos ASPC vyresnioji slaugytoja.

Aktyviai skiepytis nuo COVID-19 ligos ypač kviečiami palangiškiai – kurorto gyventojai paprastai vasarą įtemptai dirba, o rudenį randa laiko atokvėpiui bei atostogoms. O kad atostogos būtų saugios, suskubti pasiskiepyti reikėtų jau dabar – tai padariusieji liepą, rudenį, planuodami atostogas, jau turės imunitetą COVID-19 ligai. 

Būtinas dokumentas

Šiuo metu registruotis skiepui gali visi šalies gyventojai nuo 12 metų, nepriklausomai nuo jų profesijos, lėtinių ligų ir kitų faktorių. Nuo 18 metų galima rinktis visas šiuo metu Lietuvoje naudojamas vakcinas – „Comirnaty“ (gamintojas – „Pfizer ir ​BioNTech“), „Vaxzevria“ (gamintojas – „AstraZeneca“), „Moderna“ (gamintojas – „Moderna“) ir „Janssen“ (gamintojas – „Janssen Pharmaceutica NV“). Jaunesni, 12–18 metų, asmenys gali skiepytis tik „Comirnaty“ vakcina. 

Svarbu: vykstant skiepytis reikia turėti asmens tapatybę patvirtinantį dokumentą. Taip pat dėl aukštos oro temperatūros rekomenduojama turėti vandens atsigerti.

Būkime atsakingi

Liepos 14 d. duomenimis, Palangoje nuo COVID-19 ligos jau paskiepyti 8 582 asmenys (52,8 proc.). Iš jų dviem vakcinos dozėmis – 7 649 asmenys (46,6 proc.), viena doze – 933 (5,7 proc.).  

Palangiškiai itin raginami pasinaudoti galimybe gauti vakciną. Būdami atsakingi prieš save ir aplinkinius, greičiau sukursime visuotinį imunitetą ir vėl galėsime grįžti į mums įprastą gyvenimo ritmą. Pasitikime rudenį saugūs.

Palangos miesto sav. inf. 

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Siekiant suvaldyti COVID-19 ligos Delta atmainos plitimą Lietuvoje, nuo liepos 26 d. įsigalioja papildytas darbų ir veiklos sričių sąrašas, kurių atstovai turės būtinai profilaktiškai periodiškai tikrintis dėl užkrečiamosios ligos, dėl kurios yra paskelbta valstybės lygio ekstremalioji situacija ir (ar) karantinas.


Nacionalinio kraujo centro (NKC) mobili ekspertų komanda toliau keliauja per Lietuvą ir siekdama nuvažiuoti pas kuo daugiau norinčių pasiskiepyti žmonių vakarų Lietuvoje keičia vakcinacijos strategiją kurortiniuose pajūrio miestuose. Nuo pirmadienio, liepos 19 d., kiekvieną pirmadienį ir antradienį, be išankstinės registracijos nuo koronaviruso (COVID-19) vienos dozės „Janssen“ vakcina...


Pasiskiepykime vasarą, kad iki atvėstant orams spėtų susiformuoti imunitetas ir rudenį galėtume saugiai dirbti bei atostogauti. Juo labiau, kad vakciną nuo COVID-19 ligos galima gauti ir be išankstinės registracijos. 


Nacionalinio kraujo centro (NKC) vakcinacijos turas per Lietuvą ilgokam stabtelėjo Palangoje, Jūratės ir Kastyčio skvere. Čia iki vasaros pabaigos visi norintys be išankstinės registracijos gali gauti vakciną nuo COVID-19. Atvykusieji gyvos eilės principu skiepijami „COVID-19 Vaccine Janssen“ (gamintojas „Janssen Pharmaceutica NV“) vakcina.  Be išankstinės registracijos pasiskiepyti...


Nacionalinio kraujo centro vakcinacijos turas per Lietuvą, kurio metu visi norintys be išankstinės registracijos gali gauti vakciną nuo COVID-19, jau liepos 2 d., pasiekė Palangą bei čia planuoja pasilikti visą vasarą. Jūratės ir Kastyčio skvere, jūros tilto prieigose, bus įrengta palapinė, kurioje atvykusieji gyvos eilės principu bus skiepijami „COVID-19 Vaccine Janssen“ (gamintojas –...


Ketvirtadienį, birželio 17 d., Palangos mieste vyks gyventojų skiepijimas nuo COVIS-19 ligos be išankstinės registracijos. Gyventojai bus skiepijami „Pfizer“ gamintojo vakcina.


Šiandien, penktadienį, gegužės 21 d., ir rytoj, šeštadienį, gegužės 22 d., visi 18 metų ir vyresni palangiškiai gyvos eilės principu be išankstinės registracijos galės pasiskiepyti nuo COVID-19 ligos „Vaxzevria“ vakcina. Norintieji pasirinkti kitą vakciną kviečiami skiepui registruotis per vieningą elektroninę registracijos sistemą, apsilankius...


Statistikos departamentas pranešė „Palangos tiltui“, kad antradienį, balandžio 20 d., Palangoje, buvo registruoti du nauji koronaviruso atvejai. Šiuo metu kurorte COVID-19 serga 37 palangiškiai, nuo pandemijos ligos ja susirgo 1041 palangiškis. Dešimt tiesiogiai mirė nuo šios ligos, o dar apie šešias dešimtis –...


Visoje Lietuvoje puikiai žinomos ir vertinamos jau seniai tapusios tradicinėmis Stintų, Ilgojo stalo, kurorto sezono pradžios šventės. Šios pramogų dienos orientuotos į verslo, poilsio vartotojus bei šios krypties paslaugų tiekėjus. Tai kurortą garsinančios, o ir miesto biudžetą papildančios šventės, tad labai reikalingos.


Praėjusio sekmadienio vakarą buvusią mokytoją, 76-erių metų Genovaitę Rekašienę jos namuose Šventojoje užpuolęs ir žiauriai sužalojęs plėšikas operatyviai sulaikytas. Tačiau šventojiškiai savo namuose saugūs nebesijaučia ir sako esą įsitikinę, kad Palangos policijos pareigūnai turėtų skirti daugiau dėmesio miesteliui, o čia esanti nuovada – neveiksni....


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius