Pasveikintas jubiliejų atšventęs žinomas operas solistas Eduardas Kaniava

Rasa GEDVILAITĖ, 2017-07-10
Pasveikintas jubiliejų atšventęs žinomas operas solistas Eduardas Kaniava

Liepos 1-ąją garsus mūsų šalies operos solistas Eduardas Kaniava atšventė 80-metį. Šia proga neabejotinai jį sveikino daugybė žmonių, jį Palangos miesto savivaldybėje pasveikino ir meras Šarūnas Vaitkus su vicemeru Rimantu Antanu Mikalkėnu bei Kultūros skyriaus vedėju Robertu Trautmanu. Jubiliatas teigė esąs pamalonintas dėmesio, nes jeigu žmonės prisimena, vadinasi, prasmingai buvo gyventa.

Pasidalino abipusiais įspūdžiais
„Pamalonintas esu visų dėmesio ir dėkingas merui už tortą, kuriuo galėjo pasimėgauti visi mano gimtadienyje dalyvavę bičiuliai“, – atskleidė mero Š. Vaitkaus paruoštą staigmeną tikrąją gimtadienio dieną E. Kaniava. Meras papasakojo, jog buvo gavęs kvietimą dalyvauti šventėje, tačiau negalėjo joje dalyvauti, nes buvo išvykęs į Kobuleti Gruzijoje, kuris yra Palangos miestas partneris. Tačiau kvietimo meras nepamiršo ir atsiuntė solistui tortą, kuris labai nustebino jubiliatą.
Jubiliejų atšventęs žinomas atlikėjas mero teiravosi, kaip sekėsi Gruzijoje, o meras mielai papasakojo, jog kelionė paliko įspūdį, mat gruzinai – labai vaišinga tauta, dar ir lietuvius priimanti ypatingai šiltai.
„Man pačiam Gruzijoje teko jau senokai būti, bet žinau, kad lietuviai ten sutinkami labai maloniai“, – pritarė ir E. Kaniava. Pasakodamas meras išties patvirtino šį faktą: „Nuėjome į turgų nusipirkti vandens, tai sužinoję, kad esame iš Lietuvos, net pinigų nenorėjo imti. O prieš tai miesto šventėje užsukome atsigaivinti į vieną kavinukę. Taip pat pasiteiravo, iš kur esame, kai pasakėme, jog iš Lietuvos, taip pat ėmė sakyti, kad jokių pinigų neims. Mums net nesmagu buvo“.
Meras atskleidė, jog Gruzijoje galima ir pavalgyti nebrangiai, daug pigiau kainuoja ir benzinas – 0,70 centų už litrą, įspūdingi ir vaizdai, ką jau kalbėti apie orą – ten gerokai daugiau šilumos nei pas mus. „Pas mus pliažai – nuostabūs, smėlis – puikus, tačiau trūksta gero oro, o ten labai šilta, geras oras, bet štai pliažai – ne tokie, brendant į jūrą be avalynės, galima ne juokais susibadyti į akmenis kojas“, – dainininkui įspūdžius papasakojo Š. Vaitkus.
„Tikra tiesa. Mūsų kraštas – nuostabus, gražus, kerintis, bet turime bėdą, jog trūksta šilumos“, – šypsojosi maestro, kuris kurorte apsigyveno daugiau kaip prieš dešimtmetį.

Pasinėręs į pedagogiką
Žinomas dainininkas šiuo metu labiau yra pasinėręs į pedagoginę veiklą – jis Klaipėdos universitete vadovauja dainavimo klasei ir yra subūręs savo mokinių grupę Klaipėdos muzikiniame teatre, kuriame E. Kaniava dirba dainavimo pedagogu-konsultantu, taip pat jis yra teatro meno tarybos pirmininkas.
E. Kaniava gimė Klaipėdoje, čia gyveno jo tėvai – iš Skuodo kilęs žemaitis tėvas ir iš Kybartų kilusi suvalkietė mama. Po dviejų metų, kai buvo okupuota Klaipėda, šeima persikėlė gyventi į Šiaulius, o pasibaigus karui jie persikėlė į Kauną.
Į pajūrį jį gyvenimas atvedė vėl po 12 metų, kuomet jam buvo pasiūlyta dėstyti vokalą Klaipėdos universiteto Menų fakultete, tačiau darbo E. Kaniava turėjo ir Vilniuje – Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje. Po metų jis pasirinko darbą Klaipėdoje, kad netektų blaškytis. Darbą panašiu metu pasiūlė ir maestro žmonai, tad porai klausimų kaip ir nekilo, kur įsikurti. Jie apsigyveno E. Kaniavos tėvelių prieš kurį laiką nusipirktame vasarnamyje, kuris vėliau buvo rekonstruotas.
Įdomus faktas, kad žinomas solistas kažkuomet apie dainavimą visai nesvajojo, jis studijavo Veterinarijos akademijoje, kurioje jis ir atskleidė savo balso galimybes, ėmęs dainuoti vyrų chore. Muzika, kaip yra pasakojęs E. Kaniava, jų namuose niekada nebuvo svetima. Tėvas buvo profesionalus muzikantas, o mama mėgėjiškai dainavo liaudies kolektyvuose.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Iš gyvenimo pasitraukė žinomas Palangos šefas

"Palangos tilto" informacija, 2019 10 26 | Rubrika: Miestas

Vakar, spalio 25-ąją, iš gyvenimo pasitraukė žinomas Palangos kurorto šefas, restorano „Barbarosa“ vadovas Mykolas Paleckis. Gastronomijos meistras pernai su savo komanda išsikėlė iš viešbučio „Kerpė“ – PT šaltinio teigimu, dėl padidintos nuomos – į restoraną „RIVASTAR.“ Vakar „Barbarosos“...


Šokių kolektyvas „Jūrė“ švenčia penkių metų jubiliejų

"Palangos tilto" informacija, 2019 05 19 | Rubrika: Miestas

Palangos TAU senjorų šokių kolektyvas „Jūrė“ švenčia 5-rių metų jubiliejų. Šis kolektyvas susikūrė 2014 m. vasario 3 d., ir pirmasis pasirodymas įvyko Kurhauze. Po metų šokių kolektyvas pasivadino „Jūrės“ vardu.


Liepos 1-ąją garsus mūsų šalies operos solistas Eduardas Kaniava atšventė 80-metį. Šia proga neabejotinai jį sveikino daugybė žmonių, jį Palangos miesto savivaldybėje pasveikino ir meras Šarūnas Vaitkus su vicemeru Rimantu Antanu Mikalkėnu bei Kultūros skyriaus vedėju Robertu Trautmanu. Jubiliatas teigė esąs pamalonintas dėmesio, nes jeigu žmonės prisimena...


Birželio 15-19d. Latvijos kurorte Jūrmaloje vyko tarptautinis menų forumas „EuroJurmala”. Festivalio scenoje savo gabumus rodė vokalo, šokio, instrumentų bei cirko atlikėjai nuo 6 iki 25 metų.


Liaudiškų šokių kolektyvas „Bočiai“, švenčiantis 55-erių metų veiklos jubiliejų, šeštadienį palangiškius ir kurorto svečius pakvietė į šventinį koncertą, kuriame pasirodymą surengė ne tik šios šventės „kaltininkai“, bet ir svečiai – Šiaulių „Kalatinis“, Rygos „Bijūnas“...


Kas turi rūpintis gatvės keturkojais? Bendruomenės ar beglobių gyvūnų organizacijos? Ar buvusi kurorto bendruomenės „Palangos santarvė“ vadovybė tinkamai panaudojo beglobiams gyvūnams skirtus pinigus? Po „Palangos tilto“ straipsnio „Kačiukus „Palangos komunalinis ūkis“ turės perduoti „Nuarui“ praėjusią savaitę šių eilučių autoriui...


Būtingės bažnyčia atšventė 190 metų jubiliejų

Livija GRAJAUSKIENĖ , 2014 09 08 | Rubrika: Kultūra

Šeštadienį prie Būtingės evangelikų liuteronų bažnyčios būta neįprasto sujudimo: pro ąžuolo lapais vainikuotas maldos namų duris, praėję pro vartus papuošusį skaičių 190, žengė džiugiai nusiteikę iš Lietuvos ir Latvijos suvažiavę evangelikų liuteronų bendruomenės nariai bei jų svečiai. Tądien ilgiausią amžių skaičiuojanti Palangos savivaldybės teritorijoje...


1824-aisiais statyta ir tais pačiais metais pašventinta Būtingės evangelikų liuteronų bažnyčia, šiemet minės 190-ąsias savo įkūrimo metines. Ilgiausią amžių skaičiuojantys Palangos savivaldybės teritorijoje esantys į Kultūros vertybių registrą įrašytieji maldos namai į jubiliejų žengia prašyte prašydamiesi remonto – stogo būklė tiesiog apverktina....


1824-aisiais statyta ir tais pačiais metais pašventinta Būtingės evangelikų liuteronų bažnyčia šiemet minės 190-ąsias savo įkūrimo metines. Ilgiausią amžių skaičiuojantys Palangos savivaldybės teritorijoje esantys į Kultūros vertybių registrą įrašytieji maldos namai į jubiliejų žengia prašyte prašydamiesi remonto – stogo būklė tiesiog apverktina. Norų...


Rytoj, spalio 21-ąją, Palangos miesto savivaldybės viešosios bibliotekos direktorius Kęstutis Rudys švęs 60-ąjį jubiliejų. „Iš tiesų net keista, jog jau 60 metų. Supranti tik viena, jog laikas eina, eina, o atgal jo nepasuksi“, - atskleidė direktorius, bemaž 30 metų vadovaujantis miesto bibliotekai.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius
spaudos-radio-remimo-fondas