Per Stintų šventę Palanga stebins ypatingu žuvies skoniu

2014-02-10
Per Stintų šventę Palanga stebins ypatingu žuvies skoniu

Palanga, intensyviai besirengianti vasario 15 d. vyksiančiai šventei „Palangos stinta“, svečius žada džiuginti ne tik žvejiškomis linksmybėmis bei atrakcijomis, bet ir gurmanišku maistu. Kurorto verslininkai pasirengę padaryti viską, kad atvykusieji į šventę liktų maloniai nustebinti ne tik stintų paruošimo būdų įvairove, bet ir netradiciniu kulinarų požiūriu į šią agurkais kvepiančią žuvį.

Baimintis, kad stintos vasario viduryje nebus pakankamai, pasak Palangos kultūros centro direktoriaus Žilvino Kažio, tikrai nereikia. „Stintų jau yra, ir jų tikrai nepritrūks šventės metu. Vien vietos žvejų, kurie „Palangos stintos“ metu prekiaus žuvimi, daugiausia – stinta, yra užsiregistravę trisdešimt. Verslininkai – kavinių bei restoranų atstovai – taip pat nepritrūks šviežios stintos“, – sakė Ž. Kažys.

Tad vasario 15 d. visoje J. Basanavičiaus gatvėje neabejotinai pasklis stintų kvapas. Kurorto verslininkai šiai šventei rengiasi labai atsakingai – Palangoje į Bumbeklių klubą susibūrę gurmanai du mėnesius bandė įvairiausius žuvų derinius, kad išgautų ypatingą žuvienės skonį. Būtent jos, pagal ypatingą receptą išvirtos Bumbeklių klubo žuvienės, kitą šeštadienį J. Basanavičiaus gatvėje, ties klubo būstine – kavine „Molinis ąsotis“ – bus išvirta 100 litrų. „Žuvienė bus verdama iš keturių rūšių žuvų, iš kurių didžiausią dalį, be abejo, sudarys stinta. Taip pat šį valgį paskaninsime Baltijos menke, lašiša ir ypatingo skonio priduosiančia ežero žuvimi“, – kalbėjo vienas iš Bumbeklių klubo narių, kurorto verslininkas Gintaras Sičiūnas.

Tie verslininkai, kurie nepriklauso gurmanų Bumbeklių klubui, taip pat labai atsakingai rengiasi artėjančiai „Palangos stintai“. „Visi savo sumanymus laiko paslapty, bet tikrai žinau, kad naujienų bus“, – sakė G. Sičiūnas.

Praalkusiems nosį kutens ne tik ruošiamos stintos, bet ir kitokios žuvies kvapai – Jūratės ir Kastyčio skvere įsikurs geriausi šalies barbekiu meistrai, dalyvausiantys Žuvies barbekiu čempionate. Reikiamą kiekį žuvies čempionato dalyviams parūpins UAB „Taurys“.

Varžybose dalyvausiančios komandos tarpusavyje rungsis, kas išvirs skanesnę žuvienę bei pagamins gardesnį karštą užkandį iš stintų, menkių bei plekšnių. Kadangi žuvį ruoš profesionalūs virtuvės šefai, jau dabar aišku, kad originalumo, gaminant patiekalus, meistrai neturėtų pristigti.

Žiūrovai, stebėdami žuvies barbekiu čempionato dalyvių kovas, neturės kada nuobodžiauti – jie galės ne tik matyti, kaip ruošiama žuvis, bet ir pabendrauti su varžybų dalyviais. „Vis norintieji pamatys, kaip išradingai galima pagaminti patiekalus iš stintų – tikrai nebūtina apsiriboti tik žuvies pavoliojimu miltuose bei iškepimu. Virtuvės šefai visada noriai pasidalins savo receptais bei patirtimi“, – sakė Lietuvos barbekiu kepėjų asociacijos direktorius Aurelijus Bagočiūnas.

Norintieji paskanauti profesionalų pagamintų netradicinių valgių taip pat neliks nuvilti – šventės „Palangos stinta“ metu bus galima paragauti ne tik tradicinės žuvienės ar keptos stintos, bet ir, pavyzdžiui, blynų su žuvimi ir kitokių mažiau įprastų patiekalų.

Stintų šventė Palangos J. Basanavičiaus gatvėje šurmuliuos jau vienuoliktą kartą. Svečiai bus kviečiami ne tik paragauti įvairiais būdais pagamintos stintos, bet ir įsigyti tautodailininkų dirbinių, siūlomų kermošiuje, sudalyvauti stintų meškeriojimo varžybose, pasigėrėti Stintų barbekiu čempionato dalyvių išmone, pasiklausyti liaudiškų melodijų bei pasinerti į jau tradicija tapusias žvejiškas linksmybes.

Kartu su švente „Palangos stinta“ kurorte vyks ir dar vienas didžiulis renginys – sveikuolių organizuojama Grūdinimosi šventė. Į Palangą suvažiuos sveikuoliai iš visos Lietuvos, čia vyks rytinės mankštos gryname ore, veiks įdomių susitikimų klubas, sveiko maisto produktų mugė. Tačiau bene labiausiai žiūrovus dominanti sveikuolių dovanojama atrakcija smalsuolių lauks prie jūros tilto – čia vyks tradicinės vadinamosios ruonių maudynės.

 

Palangos m. sav. inf.

 

Jūsų komentaras:

Nebukit abejingi 2014-02-13 14:00 (/ / IP: 86.100.63.40)
transparantais ir šūkiais parodykime- kad esame gyvi Žmonės!, su kuriais p. Prezidentė pasielgė- nežmoniškai- tik Lietuvoje!!! iš Eurosąjungos Valstybių, - būtent ji,- savo parašu patvirtino ir apiplėšė -sunkiausiai, vos egzistuojančius žmones!-pensininkus, invalidus,neregius,ligonius, vaikus luošius iš vaikystės, daugiavaikes, gimdančias Motinas.. Nebukite abejingi,-šūkiuose t. b. -kada bus didinamos pensijos, -kai kainos šitaip auga!? išmokos vargstantiems žmonėms?kur palūkanos už pensijas ?

Taip pat skaitykite

Žmogus net ir su mažu kompiuteriniu raštingumu pasakys, kad atnaujinta Palangos miesto savivaldybės svetainė www.palanga.lt atrodo, švelniai tariant, neįspūdingai, net primityviai. Kaimyninių savivaldybių interneto svetainės yra žymiai labiau vizualiai patrauklesnės, jose lengviau ir mieliau naršyti. Palangos miesto savivaldybė tokią kuklią miesto interneto svetainę...


Šilta žiema prie Baltijos krantų siūbtelėjo daug stintų, o Palangos tiltą apniko žvejai, kurie stintoms traukti ant tilto tvirtina žuvų tinklinių samčių kranus (žvejai juos vadina „keseliais“), kitus kėlimo mechanizmus. Į „Palangos tiltą“ šią savaitę pasipylė skambučiai: „Žvejybos įrankiai tvirtinami darant įpjovas tilte. Be to, toks jų...


Pasikeitė Savivaldybės internetinės svetainės adresas. Naujasis yra toks - www.naujas.palanga.lt


Tradicija švęsti mažos žuvies šventę su visa Lietuva palengva nusistovi. 2018 metų žiema – penkiolikta, kai visi keliai veda Palangon ragauti šviežiais agurkais kvepiančių, jūroje sužvejotų stintų, patirti palangiškių žvejiškas tradicijas, nusipirkti tautodailės dirbinių, dalyvauti įvairiose rungtyse, trepsėti linksmai su folkloriniais ansambliais...


Palanga intensyviai rengiasi jau šeštadienį, vasario 17 d., vyksiančiai Stintų šventei, o žvejai – tradicinei šios šventės daliai – stintų meškeriojimo varžyboms Mero taurei laimėti.


Palangoje jau vis labiau juntamas stintų kvapas – iki jubiliejinės, penkioliktosios Stintų šventės liko mažiau nei mėnuo. Renginio organizatoriai žada – gerų, laiko patikrintų pramogų bei atrakcijų šventėje tikrai nestigs.


Iki šventės „Palangos stinta“ likus kiek daugiau nei dviem savaitėms, Palangos miesto vadovai, kultūros darbuotojai, verslininkai bei atsakingų tarnybų atstovai Savivaldybėje aptarė, kaip vyksta pasirengimas renginiui, į kurortą vasario 18 d. neabejotinai sutrauksiančiam minias pramogautojų. Savivaldybėje vykusiame pasitarime konstatuota – artėjančiai šventei...


Palanga, intensyviai besirengianti vasario 15 d. vyksiančiai šventei „Palangos stinta“, svečius žada džiuginti ne tik žvejiškomis linksmybėmis bei atrakcijomis, bet ir gurmanišku maistu. Kurorto verslininkai pasirengę padaryti viską, kad atvykusieji į šventę liktų maloniai nustebinti ne tik stintų paruošimo būdų įvairove, bet ir netradiciniu...


Šį šeštadienį Palangoje vyksianti šventė „Palangos stinta“ į kurortą privilios ne tik šios agurkais kvepiančios žuvies mėgėjus, bet ir žvejus – būtent stintų meškeriojimo nuo jūros tilto varžybos šeštadienį paskelbs šventinių pramogų pradžią.


Ar nepritrūks Stintų šventėje... stintų? Praėjusią savaitę vietos žvejai dėl šąlančios jūros buvo priversti ištraukti tinklus bei persikelti į Kuršių marias. Šventės organizatoriai tikisi, kad pasikeis vėjo kryptis ir galbūt nupūs ledus, kad vietos žvejai kitam savaitgaliui galėtų parūpinti Baltijoje sugautų stintų.   Tikisi palankesnio oro...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius
spaudos-radio-remimo-fondas