Plytelių klijavimas: 10 aspektų, kuriuos būtina žinoti

***, 2021-02-03
Peržiūrėta
678
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Plytelių klijavimas: 10 aspektų, kuriuos būtina žinoti

Kai ketinate įsirengti naujus namus arba pertvarkyti ir renovuoti turimus namus, greičiausiai neapseisite be plytelių. Nors plytelių pasirinkimas nebūtinai bus pirmas ir svarbiausias dalykas, esantis planuojamų atlikti darbų sąraše, tačiau žinoti svarbiausią informaciją apie plyteles – reikėtų. Susipažinkite su mūsų parengtu plytelių vadovu, kuriame viskas, ką reikia žinoti apie plytelių tipus, dydžius, modelius ir dar daugiau.
Plytelės yra itin dažnas pasirinkimas prieškambaryje, virtuvėje ar vonios kambaryje. Atsižvelgdami į tai, pažvelkite į įdomius faktus (ir patarimus), kurie gali padėti jums maksimaliai išnaudoti šias geometrinės formos medžiagas.
1. Plytelės – tai medžiaga, kuri naudojama nuo labai senų laikų. Ankstyviausios žinomos plytelės buvo rastos Egipto archeologinių kasinėjimų metu, jos datuojamos maždaug 4700 m. pr. Kr. Tai puikus įrodymas, kad plytelės yra itin patraukli ir vertinga medžiaga, jei per šitiek metų nebuvo išrastas plytelių pakaitalas.
2. Plytelės yra nepakeičiamos vonios kambariuose, nes jas lengva valyti, jos atsparios pelėsiui. Vonios kambaryje plytelės klijuojamos tiek ant sienų, tiek ant grindų. Naudojant plyteles galima sukurti bet kokį pageidaujamą interjerą.
3. Keraminės plytelės yra labiausiai paplitęs plytelių tipas ir jų pasirinkimas – plačiausias. Šios plytelės gali būti pritaikytos bet kuriam atvejui, bet kurioje vietoje.
4. Porceliano plytelės kainuoja daugiau nei keraminės plytelės, tačiau jos yra tvirtesnės, geriau pritaikytos intensyvesnio naudojimo vietoms. Be to, šios plytelės gali būti itin didelio formato.
5. Akmens ir marmuro plytelės yra daug brangesnės ir su jomis dirbti yra sunkiau. Tokios rūšies plytelės gali būti akytos, todėl prireiks papildomo darbo ir laiko, norint jas tinkamai užsandarinti.
6. Mozaikos plytelės yra mažos plytelės, kurios tūkstantmečius buvo naudojamos dažniausiai dekoracijoms, dekoratyviniam interjerui kurti. Šiais laikais mozaikines plyteles pritaikyti ir klijuoti yra daug lengviau nei anksčiau!
7. Pailgos itališko dizaino plytelės. Tai yra mažos ir siauros, plytelės (dažnai įvairių atspalvių, spalvų ir raštų), kurios naudojamos siekiant sukurti dekoracijas.
8. Sienų plytelės paprastai yra plonesnės, mažesnės ir lengvesnės. Jos yra silpnesnės ir nėra skirtos atlaikyti reikšmingus temperatūros pokyčius ar didelius svorius. Būtent dėl to niekada nenaudokite sienų plytelių grindims.
9. Klijuojant plyteles ant paviršiaus būtina pasirinkti tinkamus plytelių klijus – specialų iš anksto paruoštą skiedinį, kurį tereikės sumaišyti su vandeniu, kad būtų sukurta tiršta, į klijus panaši masė, naudojama plytelėms klijuoti. Tiesa, renkantis plytelių klijus, reikia atsižvelgti, kokia plytelių rūšis bus naudojama: keramikinės, akmens masės, klinkeris, stiklo mozaika ar kt. Be to, skiedinys yra labai smulkių miltelių pavidalo cementas, kuris gali būti įvairių spalvų, naudojamas plytelių tarpams užpildyti.
10. Plytelės turi būti klijuojamos ant lygaus paviršiaus, priešingu atveju, ilgainiui jos suskils arba atšoks (pradės klibėti, taps paslankios). Savaime išsilyginantys cemento mišiniai gali išspręsti nelygių grindų problemas, taip pat kruopščiai užpildyti sienose esančias mažas skylutes, įtrūkimus ar kitus trūkumus.
Tinkamai pasirinktos plytelės tikrai gali pakeisti patalpų išvaizdą, pagražinti interjerą, suteikti kambariui jaukumo. Be to, plytelės – daug geresnė investicija nei dažai! Jei statote naujus namus ar remontuojate kambarius, nepagailėkite laiko kokybiškų plytelių pasirinkimui.
O jei negalite plytelių išsirinkti patys, jei nežinote, kokia plytelių rūšis bus tinkamiausia jūsų atveju arba jei ieškote kvalifikuotų, profesionalių meistrų, kurie teikia plytelių klijavimo paslaugas, kreipkitės į „ApdailosABC“ komandą. Jūsų patogumui, susiekti galima telefonu +370 635 35553, el. paštu [email protected] arba užpildant specialią formą internete – https://www.apdailosabc.lt/plyteliu-klijavimas/ Plytelių klijavimas tampa žymiai paprastesnis, kai yra patikėtas profesionalams!

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Prasidėjus vasariui, neabejotinai teks kur kas daugiau laiko praleisti prižiūrint sodą ir daržą. Daugelio darbų atlikimui reikalinga ir papildoma įranga, todėl pravartu iš anksto peržiūrėti savo sandėliuką ir išsiaiškinti, kokie įrankiai vis dar bus tinkami naudojimui. Išskyrėme pačius populiariausius ir naudingiausius jų tipus – pasitikrinkite, ar visais jais...


Kai ketinate įsirengti naujus namus arba pertvarkyti ir renovuoti turimus namus, greičiausiai neapseisite be plytelių. Nors plytelių pasirinkimas nebūtinai bus pirmas ir svarbiausias dalykas, esantis planuojamų atlikti darbų sąraše, tačiau žinoti svarbiausią informaciją apie plyteles – reikėtų. Susipažinkite su mūsų parengtu plytelių vadovu, kuriame viskas, ką reikia žinoti apie...


Norint užtikrinti tinkamą veido odos priežiūrą, teks kokybiškai įgyvendinti ir tam tikrus etapus: valymą, šveitimą, drėkinimą bei maitinimą. Kiekvienas iš jų yra savaip svarbus, o kad, galėtumėte užtikrinti geriausius rezultatus, verta rinktis ir tam skirtas priemones. Veido valymo priemonės – taip pat ne išimtis. Šiandien jų galite įsigyti visose veido...


2018 m. sausio 1 d. įsigalioja nauja išmokų vaikams įstatymo redakcija. Universali 30 Eur išmoka vaikui bus mokama visiems vaikams (nuo gimimo iki 18 metų ir vyresniems, jei mokosi pagal bendrojo ugdymo programą (įskaitant ir profesinio mokymo įstaigose besimokančius pagal bendrojo ugdymo programą ir pagal bendrojo ugdymo programą kartu su profesinio mokymo programa), bet ne...


Kiekvieną mėnesį neteisingai suvedę PIN kodą, savo mokėjimo kortelę užblokuoja beveik 4,5 tūkst. klientų, rodo „Swedbank“ statistika. Banko specialistai primena, kad mokėjimo kortelės PIN kodas yra žinomas tik pačiam klientui, ir bankas tokių duomenų nesaugo. Tačiau netyčia užblokavus savo kortelę, su ja dar nebūtina atsisveikinti – atsiminus PIN kodą kortelę galima...


Specialistai sako: Lietuvoje viešai tiekiamas vanduo daugeliu atveju yra saugus, jį gerti galime be papildomo paruošimo. Visgi, kaip teigia Nacionalinio maisto ir veterinarijos rizikos vertinimo instituto (NMVRVI) Mitybos skyriaus vedėja Ilona Drulytė, fasuotas vanduo – populiari prekė. Rinkos dėsniai teigia: pasiūlos nebūna be paklausos. Kokios priežastys skatina pirkti...


Skirtingos šalys visame pasaulyje įžengė į naujuosius metus, pristatydamos naujus įstatymus, taisykles ir pareigas. „The Guaridan“ pateikia keletą svarbiausių ir labiausiai intriguojančių.


„Rimi” išpuolis pamalonino ir kai kuriuos politikus  6

Alvydas ZIABKUS, „Lietuvos ryto“ apžvalgininkas, 2013 11 14 | Rubrika: PT redaktoriaus skiltis

Apleistoje dykvietėje sparčiai iškilusiu ir šią vasarą atidarytu moderniu „Rimi” prekybos centru pasidžiaugusi Palanga iš investuotojo sulaukė netikėto akibrokšto.


Veidai, kuriuos mažieji myli...  1

Gediminas GRIŠKEVIČIUS, 2012 03 12 | Rubrika: Jūros vaikai

Neilgai važiuoji rytiniu autobusu pajūrio girių alėjomis, o ilgai ir gražiai prisimeni tai, kas malonu. Labai laukiu kelionėlių į Šventosios – Būtingės pusę. Pasiilgstu optimistų, idealistų, kūrybai pasišventusių žmonių Šventosios bendrojo lavinimo pagrindinėje mokykloje, bibliotekoje, Kultūros centre, „Sigutės“ lopšelyje-darželyje.


Kol Tarybos opozicijos „garsiakalbis“, partijos „Tvarka ir teisingumas“ narys Aleksandras Jokūbauskas per Tarybos posėdžius rėkia vis garsiau, kitas „tvarkietis“ Gediminas Valinevičius jau nekart balsavo kaip valdančioji koalicija.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius