Poilsiautojai Palangoje susidūrė su nesklandumais: gyva eilė prie mažo autobuso

Palangos tiltas, 2022-07-04
Peržiūrėta
1592
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Poilsiautojai Palangoje susidūrė su nesklandumais: gyva eilė prie mažo autobuso

Ilgasis savaitgalis sutraukė minias poilsiautojų į Lietuvos pajūrį. Tačiau, panašu, apie tokius žmonių srautus pagalvojo ne visi. Štai namo iš Palangos į Klaipėdą vakare panorę grįžti žmonės susidūrė su nesklandumais. (Atnaujinta pervežimo įmonės komentaru.)

Kaip portalui „Etaplius“ pasakojo nuotrauką iš Palangos autobusų stoties atsiuntusi Simona (vardas ir pavardė redakcijai žinomi, – aut.), leidžiantis saulei grįžti norinčių yra daug, tačiau tilpti į autobusą galės ne visi.

„Į autobusą žmonės leidžiami gyva eile. Kitas autobusas po pusantros valandos, apie vienuoliktą. Bet jau dabar gyvoje eilėje dvidešimt žmonių. Jeigu ir vėl atsiųs tokį mažą autobusą, nežinau, visi netilpsim. Reikės kviestis taksi arba eiti pėsčiomis. Vasaros savaitgaliais ir taip daug keliaujančių iš Palangos į Klaipėdą, nejaugi autobusų parkas neįvertina situacijos, juk ne pirmi metai dirba", – piktinosi poilsiautoja.

Komentaro paprašėme keleivių pervežimą vykdančios bendrovės. Gavus jų atsakymą, tekstą papildysime.

Atnaujinta 22:15 val.

Skaitytoja kiek vėliau pakomentavo, kad į autobusą netilpę keliautojai susigrupavo mažomis grupelėmis ir kvietė taksi ar pavežėjus.

„Iki mikriuko net neleido grūstis, ten vos ne riaušės kilo, kaip Titanike. Susimetėm visi po 5-6 kas laukėm ir važiuojam su pavežėjais“, – pasakojo Simona.

Atnaujinta 06.28 14:00 val.

Kaip vėliau pasakojo Simona, mikroautobusai tarp Klaipėdos ir Palangos vyksta kas pusantros valandos. Kai kurie žmonės laukė jau antro autobuso, nes į pirmąjį nespėjo, tarp keleivių kilo pykčiai.

„Jau mums ateinant į stotį laukiančių veido išraiškos buvo tokios, kad norėjosi skradžiai žemę lįsti. Kai kurie jau į ankstesnį autobusą prieš pusantros valandos netilpo ir buvo akivaizdu, kad visi netilps į šį. Viena moteris sukėlė isteriją, nes jos nenorėjo priimti jau į antrą autobusą, jai būtų reikėję tris valandas laukti.

Kitas autobusas buvo numatytas 23:20 val. ir tai dar klausimas, ar jis atvyks ir ar visi sutilps. Tad kas netilpome, net nebelaukėme, išsikvietėme pavežėjus, kelionė kainavo 2,5 Eur, kai mikroautobusu trijų eurų prašo.

Kiek teko būti užsienyje, jeigu susidaro keleivių perteklius, atsiunčiami didesni autobusai arba tiek, kad visi keleiviai būtų pervežti, keleiviai nepaliekami likimo valiai“, – stebėjosi pašnekovė.

Perpildymų buvo, bet nėra dažnai

Portalui „Etaplius“ situaciją pakomentavo keleivių pervežimą tarp Klaipėdos ir Palangos mikroautobusais vykdančios VšĮ „Klaipėdos keleivinis transportas“ vadovas Andrius Samuilovas.

Pasak vadovo, realiu laiku situacija nėra vertinama, kasdien apžvelgiami praėjusios dienos duomenys.

Dėl susidariusios situacijos, pasak Andriaus Samuilovo, įtakos galėjo turėti šventinis savaitgalis ir tokia situacija nėra kasdienė, didesnis keleivių srautas susidaro iš Palangos.

„Vertinant tvarkaraštį, įsigaliojusį nuo birželio 06 d., tuo metu iš Klaipėdos į Palangą atvežti keleivius transporto priemonės talpos pakanka, tačiau iš Palangos situacija sudėtingesnė, perpildymų buvo. Situacija nėra identiška kiekvieną savaitgalį ir manome, kad šis poreikis buvo išaugęs tik dėl ilgojo savaitgalio. Dvi dienos 06.23 ir 06.25 buvo skaitlingiausios pagal pervežtų keleivių skaičių“, – komentavo vadovas.

Griežtai laikosi sutarties

Pasiteiravus, ar esant keleivių pertekliui įmonė turi galimybes atsiųsti didesnį autobusą, pašnekovas teigė, kad aptarnaujamas maršrutas yra taksi tipo mikroautobusais. Papildomos transporto priemonės siuntimas nėra numatytas sutartyje.

„Didesnio autobuso atsiųsti galimybės nėra. Maršrutas yra – maršrutinio taksi tipo, o ne autobuso. Vežėjas pagal aptarnavimo sutartį turi ir naudoja vienodas pagal dydį ir techninius parametrus transporto priemones ir vykdo reisus griežtai pagal nustatytą tvarkaraštį. Antros transporto priemonės siuntimas užsipildžius pirmajai sutartyje nėra numatytas, o tokių atvejų dažnai nepasitaiko, nes kryptyje Palanga – Klaipėda  (ir atgal) kursuoja nemažai tarpmiestinių autobusų, kurie užpildo ir patenkina poreikį įvairiu paros metu“, – tikino įstaigos vadovas.

„Mūsų įstaiga organizuoja ir administruoja Palangos kryptimi tik šio maršrutinio taksi Nr. 31 maršrutą. Autobusų maršrutas Palanga – Klaipėda – Palanga, kurio reisai užbaigiami gerokai anksčiau, yra organizuojamas Palangos miesto savivaldybės vežėjo“, – teigė pašnekovas.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Vėlų penktadienio vakarą kelyje Palanga-Klaipėda, prie pat posūkio į Karklę, susidūrė automobilis ir motoroleris. 


Ilgasis savaitgalis sutraukė minias poilsiautojų į Lietuvos pajūrį. Tačiau, panašu, apie tokius žmonių srautus pagalvojo ne visi. 


Palangos UAB „Vlasava“ ieško autobuso vairuotojo – konduktoriaus Darbo pobūdis: a utobuso vairavimas ir keleivių aptarnavimas reguliariais tolimojo, vietinio susisiekimo maršrutais ir užsakomaisiais reisais. Detalesnė informacija telefonu +370 460 43141; +370 460 30620


Tarptautinė komisija nacių ir sovietinio okupacinių režimų nusikaltimams Lietuvoje įvertinti kviečia Lietuvos švietimo įstaigas, valstybines institucijas, organizacijas ir visus geros valios žmones paminėti prieš trisdešimt vienerius metus pasiektą pilietinę pergalę prieš agresorių ir prisijungti prie pilietinės iniciatyvos „Atmintis gyva, nes liudija“. 


Antradienį, rugpjūčio 17 d., Palangos policijai pranešta apie elektrinių paspirtukų vagystę iš užrakinto autobuso ir internetinio sukčiavimo atvejį.


Nors Lietuvoje kone kasdien fiksuojama po maždaug du tūkstančius naujų koronaviruso atvejų, tačiau gyvenimas Lietuvos vasaros sostine vadinamojoje Palangoje, net ir artėjant žiemai ir masiškai siaučiant virusui, virte verda. Pastaraisiais savaitgaliais Basanavičiaus gatvėje ir prie Palangos tilto zuja būriai žmonių. „Kai žengi Basanavičiaus gatve, atrodo, kad čia neegzistuoja joks...


Populiari miesto interneto svetainė www.palangoje.info ieško pirkėjo - parduodama už 2 500 eurų.


Palangoje susidūrė automobiliai

"Palangos tilto" redakcija, 2019 11 09 | Rubrika: Miestas

Ketvirtadienį, lapkričio 7 dieną, 19 valandą, ugniagesiai gelbėtojai gavo iškvietimą į eismo įvykį Palangoje. Jo metu sankryžoje susidūrė du automobiliai.


Bus prašoma "Vlasavos" pakoreguoti autobuso grafiką?

"Palangos tilto" informacija, 2019 10 05 | Rubrika: Miestas

Po palangiškio skundo socialinio tinklo "Facebook" grupėje "Vieninga Palanga", kad miesto autobuso maršruto Nr. 2 Užkanavės g. - Kunigiškės - Centras - Autobusu Stosis - rytinis tvarkaraštis nepritaikytas vaikų keliavimui i mokyklą - visose mokyklose pamokos prasideda 8 val. ryto, o autobusas išvyksta 7 val. 10 min. sureagavo miesto meras...


Kasdien maršrutu Palanga–Klaipėda ir priešinga kryptimi kurorto vežėjos UAB „Vlasava“ autobusais važinėjantys žmonės įsigyja bilietus, galiojančius mėnesį. Taip ir patogiau, ir pigiau, – sako keleiviai, o ir įmonės vadovai. Tačiau privalu prisiminti, jog šis bilietas galioja tik didiesiems autobusams, o ne maršrutiniams taksi, kurių taip pat...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius