Poilsio zonos miškuose – atviros visuomenei

Palangos tiltas, 2018-10-11
Peržiūrėta
573
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Poilsio zonos miškuose – atviros visuomenei

Miškas – ne tik nepamainoma priemonė kovojant su šiandien itin aktualia klimato kaita, bet ir žmonių labai mėgstama vieta vaikščioti, ilsėtis, pramogauti. Daug maloniau lankytis tuose miškuose, kurie yra išpuoselėti ir pritaikyti visuomenės poreikiams.
Deja, toli gražu ne visi mūsų miškai yra būtent tokie. Todėl parama pagal Lietuvos kaimo plėtros 2014–2020 m. programos (KPP) priemonės „Investicijos į miško plotų plėtrą ir miškų gyvybingumo gerinimą“ veiklos sritį „Investicijos, kuriomis didinamas miškų ekosistemų atsparumas ir aplinkosauginė vertė“ kaip tik ir skirta miškams sutvarkyti, įrengti miškuose poilsio zonas ir atverti jas visuomenei.

Žmonės pamėgo miškingą vietovę
Regimantas Višniauskis iš Mažeikių rajono Troškučių kaimo sukūrė rekreacinę infrastruktūrą, pasinaudojęs parama pagal KPP veiklos sritį „Investicijos, kuriomis didinamas miškų ekosistemų atsparumas ir aplinkosauginė vertė“. Paramos gavėjas, paklaustas, kodėl nusprendė naudotis tokia parama, atsakė, kad norėjo miškingoje vietovėje sukurti poilsio zoną, kuria galėtų naudotis visi žmonės.
Atnaujintą miškingą vietovę žmonės pamėgo, nes miškas yra visai netoli Mažeikių miesto. Džiaugiamės, kad gyventojai sąmoningi ir miško neniokoja. „Jei kas klaustų, ar norėčiau gauti paramą dar kartą, nedvejodamas sakyčiau, kad taip, tikrai verta. Taip, reikia laikytis tam tikrų procedūrų, prisiimti įsipareigojimus, tokius kaip turto draudimas, kuriam sukurti buvo panaudota parama, įsileisti tikrintojus. Tačiau reikalavimai ir taisyklės yra realūs, pasverti, įmanomi ir, manau, reikalingi“, – kalbėjo paramos gavėjas.

Kam skirta parama
Parama pagal minėtąją veiklos sritį yra skirta viešojo naudojimo rekreacinei miško infrastruktūrai įrengti ir atnaujinti, pamiškėms formuoti, miškuose esančioms saugomoms natūralioms buveinėms ar saugomų rūšių buveinėms atkurti arba būdingai miško struktūrai palaikyti, nevietinių medžių rūšių medynams pertvarkyti į vietinių medžių rūšių medynus, jaunuolynams (iki 20 metų) ugdyti, vidinės miškotvarkos ir miško želdinimo ir žėlimo projektams, kaip savarankiškoms investicijoms, rengti. Tai veiklos, kurių ėmęsi pareiškėjai, tiek privačių, tiek valstybinių miškų valdytojai, gali tikėtis paramos, teikiamos iš Europos žemės ūkio fondo kaimo plėtrai ir Lietuvos Respublikos valstybės biudžeto.
Už gautas lėšas pareiškėjai turi įrengti rekreacinę infrastruktūrą: pažintinius takus, lieptus, tiltus, laiptus, apžvalgos aikšteles, medinius atrakcionus, pavėsines, suolus, stalus, laužavietes ir pan.
Paramą gali gauti tik privačių ir valstybinių miškų valdytojai, tačiau jiems svarbu žinoti, kad naudotis rekreacine miško infrastruktūra, kuriai buvo skirta parama, būtina leisti ir visuomenei. Šio įsipareigojimo paramos gavėjai privalo laikytis iki kontrolės laikotarpio pabaigos, kuris tęsiasi penkerius metus po paskutinio paramos išmokėjimo dienos. Jie taip pat įsipareigoja prižiūrėti teritoriją: šalinti augmeniją, šiukšles, taisyti rekreacinės infrastruktūros objektus.


Kaip rasti rekreacinius miškus
Apie rekreacinius objektus miškuose gyventojus informuoja netoliese jų įrengtos informacinės rodyklės, nukreipiančios į poilsio vietą. Rodykles turi įrengti patys paramos gavėjai ir užtikrinti, kad poilsio vieta visuomenei būtų prieinama iki kontrolės laikotarpio pabaigos – penkerius metus. Apie miške esančius paramos lėšomis įrengtus rekreacinius objektus gyventojai taip pat gali sužinoti, pasitikrinę NMA internetiniame puslapyje esantį rekreacinių objektų žemėlapį adresu www.nma.lt/statistika-ir-projektu-zemelapis.

Ričardo PASILIAUSKO nuotrauka
Su ES parama Lietuvos miškuose sukurta, atnaujinta ir įrengta daugiau nei 20 visuomenei prieinamų rekreacinių objektų.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Ko gero, pirmąkart per ilgą savo žurnalistinę karjerą savo pašnekovui sunkiau nei įprastai formulavau interviu klausimus. Ko dabar, karantino suvaržymų metu, klausti žmogaus, kuris iki koronaviruso pandemijos sukosi visų Palangos kultūros renginių centre? Kokia gali būti kultūra kurorte karo, kaip šių eilučių autoriui pasakė viena „Palangos tilto“ skaitytoja –...


Miškas – ne tik nepamainoma priemonė kovojant su šiandien itin aktualia klimato kaita, bet ir žmonių labai mėgstama vieta vaikščioti, ilsėtis, pramogauti. Daug maloniau lankytis tuose miškuose, kurie yra išpuoselėti ir pritaikyti visuomenės poreikiams.


Palangoje esanti Kunigiškių vaikų poilsio stovykla neilgai trukus atgims ir vėl atliks savo funkciją – čia vėl numatoma organizuoti vaikų poilsį bei edukacines veiklas.


Konkurse gali dalyvauti Palangos savivaldybėje veikiančios biudžetinės įstaigos, vaikų meno ir sporto klubai, nevyriausybinės organizacijos ir pelno nesiekiantys juridiniai asmenys, kurių nuostatuose (įstatuose) nurodyta, kad gali vykdyti vaikų poilsio stovyklų, sportinę, pramogų ir poilsio organizavimo veiklas. Paraiškos programoms finansuoti su priedais iki 2017 m. gegužės 5 d....


Nepamirštami veiklūs žmonės būna net ir atgulę amžinojo poilsio vietose. Nuolat lankomi kapai įrodo, jog žmonės vertina jų nuveiktus darbus. Surasti kurorto vardą garsinusių žmonių kapavietes nuo lapkričio mėnesio bus dar lengviau, mat Palangos kapinėse sukurtas virtualus turas, įamžinantis žymių palangiškių amžino poilsio vietas. Šią Palangos miesto etninės kultūros...


Lapkričio 25 dieną Vlado Jurgučio mokyklos sporto salėje toliau vyko Palangos miesto atviros vyrų tinklinio pirmenybės .Pirmieji varžybas pradėjo Klaipėdos „Studentai“ ir Palangos „Reimora“ vaikinų komandos. Labai įtemptoje kovoje rezultatu 2:1 pergalę iškovojo Klaipėdos „ Studentai“ komanda. Sekančias varžybas žaidė Palangos „ Stihl“ ir...


Lapkričio 10 dieną Palangos Vlado Jurgučio mokyklos sporto salėje prasidėjo miesto atviros vyrų tinklinio pirmenybės. Jose dalyvauja 5 komandos: Klaipėdos „Studentai“, Palangos „Stihl“ ir „Reimora“ bei Palangos sporto centro jaunučių ir jaunių komandos.


Palangos atviros vyrų tinklinio pirmenybės

„Palangos tilto” informacija, 2013 12 16 | Rubrika: Sportas

Pasibaigė 2013 metų Palangos atviros vyrų tinklinio pirmenybės. Šiemet rungtyniavo šešios komandos: Palangos sporto centras, Palangos veteranai, STIHL, „EG Kompiuteriai“, Giruliai ir Kretinga.


Tęsiasi atviros krepšinio mėgėjų pirmenybės

„Palangos tilto” informacija, 2013 03 14 | Rubrika: Sportas

Vasario 22-ąją startavusios Palangos miesto atviros krepšinio mėgėjų pirmenybės Sporto centro ir „Baltijos“ pagrindinės mokyklos taurėms laimėti įpusėjo: dar ketverias dienas vyks pirmojo rato rungtynės, o kovo 23-ąją jau vyks atkrentamosios varžybos.


Pajūrio miškuose – kraštovaizdžio formavimo darbai

"Palangos tilto" informacija, 2012 03 09 | Rubrika: Miestas

Palangos girininkijos pajūrio miškuose 101,102,105 kvartaluose šiais metais, vykdant 2005-2015 metams patvirtintą VĮ Kretingos miškų urėdijos vidinės miškotvarkos projektą, sausio – kovo mėnesiais įvykdyti kraštovaizdžio formavimo kirtimai 13,5 ha plote. Šiuo metu dalis medienos iš miško jau ištraukta ir susandėliuota...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius