Poledinės žūklės mėgėjai išbandė sėkmę prieš pat ištirpstant ledui

Vitalija VALANČIUTĖ, 2009-03-17
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin

Taurė – „Kurėnui 1“

Poledinės žūklės mėgėjai iš Palangos, Šiaulių, Klaipėdos, Gargždų bei Kretingos pėsti ir ratuoti rinkosi laimę išbandyti ant jau tęžtančio Laidininkų tvenkinio ledo. Šiųmetinėse poledinės žūklės varžybose dalyvavo 22 komandos. Tądien daugiausia žuvies iš po ledo ištraukė klaipėdiškiai žvejai. Komandos „Kurėnas 1“ laimikis beveik pusketvirto kilogramo žuvies. Ši komanda iškovojo pereinamąją Kretingos rajono mero taurę. Ši taurė šiemet jiems atiteko visam laikui, nes ją iškovojo jau trečius metus. Antrąją vietą iškovojo žvejai iš Gargždų. O trečioji vieta atiteko taip pat gargždiškiams. Komandos „Pyla – 2“ žvejai sužvejojo beveik tris kilogramus žuvelių.

Žvejai mėgėjai iš po ledo traukė raudes, ešeriukus, pūgžlius. Labiausiai varžybose pasisekė Mariui Baranauskui iš Gargždų. Jis sugavo net 2 kg 510 g žuvies, o kitas gargždiškis Martynas Baranauskas ištraukė 1 kg 580 g. Kartu su dideliu būriu užkietėjusių žvejų mėgėjų jėgas išbandė ir jauniausi varžybų dalyviai vienuolikmetis Edvinas Puidokas bei keturiolikmetis Jonas Žygas.

Kretingos rajonui šiose poledinės žūklės varžybose atstovavo šešios komandos: Kretingos „Eršketas“, „Vietiniai“, „Nei žvyno, nei uodegos...“ ir „Berneliai“, Vydmantų „ARV“ ir „Trašmėšla“. Palangos garbę gynė komandos „Žvynas“, „Šaminiai“, „Savi“, „Savi II“, „Pažadai“. Gargždams atstovavo „Pyla“, „Pyla II“, „Pyla III“ ir „Matyliai“, Klaipėdai – „Karklai“, „Kurėnas I“, „Kurėnas II“, „Kurėnų senjorai“, „Individualai vaikinai“ ir „Krizė“.

 

Tapo tradicinėmis

Lazdininkų tvenkinio nuomininkas J. Motijauskas džiaugėsi, jog mėgėjiškos žūklės varžybos tapo tradicinėmis, nes tai puiki proga draugėn susieiti žvejams mėgėjams, taip pat jis mano, kad šitaip ugdoma žmonių pagarba Lietuvos vandens telkiniams, jų augalijai ir gyvūnijai. Renginio organizatorius teigė, jog tikri žvejai niekada nežvejoja barbariškai, nenaudoja neleistinų priemonių. „Tokie renginiai – tai savotiška tyli akcija prieš brakonieriavimą“, - kalbėjo jis.

Varžyboms teisėjavę sportinės žūklės klubo „Kurėnas“ nariai teigė, jog jie labai džiaugiasi, kad šiais civilizacijos laikais, kai jaunimui daugiausia berūpi tik informacinės technologijos, jie dar skiria laiko ir žūklei.

 

Laimikiai nebuvo gausūs

Vyriausias varžybų dalyvis 63 – ejų Tomas Pučinskas iš garsios žvejų Pučinskų giminės varžybose tesugavo tik puskilogramį laimikio. T. Pučinskas, daugkartinis Lietuvos poledinės žūklės čempionas, veteranų varžybų dalyvis ir prizininkas, Lietuvos spiningo čempionas, kastingo prizininkas, plūdinės meškerės žvejas profesionalas. Jis paatviravo, jog yra jauniausiais Stepono Pučinsko, kuris yra Lietuvos rinktinės žvejybai plūdine meškere treneris, 4 knygų apie sportinę ir mėgėjišką žūklę autorius, brolis, todėl žvejybai negalįs būti abejingas. „Užsiimti šia sporto šaka pradėjau nuo 45 metų. Na, gana vėlai, bet spėjau nemažai pasiekti. Dabar be šito jau nebeįsivaizduoju savęs. Šiandien gerų rezultatų tikrai nepasieksiu, oras nelabai palankus gausiam laimikiui. Instrumentai turi patikti žuvims, o ne žvejui, bet ne visada galima įtikti, juk žuvys kaip ir moterys – ne visada prognozuojamos“, - šypsojosi žvejas.

Deivydas Šemetas iš Juoskaudų kaimo prisiviliojo tik 238 g žuvelių. Pasak jo, sėkmė šiandien nebuvo jo pusėje. Pasakojo, jog šiame tvenkinyje yra tekę sugauti ir nemenkų laimikių. Varžybose jis dalyvavo pirmą kartą, o pomėgį žvejybai turįs iš vaikystės. 

Gargždų „Pylai 2“ atstovavęs Laisvalaikio ir jaunimo centro Žūklės būrelio vadovas Raimondas Jocys atviravo, jog tądien jokios maldos nepadėjo ir laimikis buvo kuklus – beveik į kišenę sutilpo. Yra šiam žvejui tekę sugauti beveik 10 kg lydeką. „Žvejyboje laimikis svarbu, bet vis tiek svarbiau – procesas“, - akcentavo pašnekovas.

Antanas Radys iš „Kurėno senjorų“ komandos į maišelį įdėjo tik 288 g žuvies. Pašnekovas juokavo, kad tokiu laimikiu labiausiai patenkintas bus katinas. A. Radžiui teko nevykusi vieta sektoriuje, o rytinis vėjas irgi sėkmės nežadėjo. 

Palangiškiai Rimontas Alonderis, Rimantas Žygas, Sigitas Jonušas šmaikštavo, kad visos žuvys prie kito kranto susibūrė, o ten teisėjai neleidžią žvejoti. „Neprisimename PIN kodo, todėl nieko ir nesugauname, niekas nekimba, net uošvienės gimimo datos kodas nesuveikia. Laimikio pakaks tik katinams, jie dabar neėdrūs, kovo mėnuo – morčius“, - smagiai kalbėjo žvejai iš Palangos.

„Kurėno“ klubo teisėjai buvo smagiai nusiteikę, jie juokavo, jog prieš einant ant ledo patikrino žvejus, ar jie neatsinešė žuvies – rūkytos ar konservuotos, ar kokių plekšnių, ar stintų.

Vienintelė mergina šiose varžybose buvo Simona Kairytė iš Vydmantų. Dar vaikystėje kartu su tėčiu eidavo žvejoti ir dabar tai tapo puikiu laisvalaikio praleidimo būdu ir netgi priklausomybe. Tądien šiai panelei sekėsi labai neprastai, jos laimikis – 1 kg 102 g žuvies. Simonos tėčiui sekėsi kukliau, nes sugavo tik 595 g.

Varžybų iniciatorius J. Motijauskas džiaugėsi, jog rado bendrą kalbą su sportinės žūklės klubu „Kurėnas“. „Kadangi jau ne pirmi metai rengiu poledinės žūklės varžybas Kretingos mero taurei laimėti ant Lazdininkų tvenkinio ledo, tai šio klubo nariai visada noriai padeda jas organizuoti“, - sakė J. Motijauskas. Pasak renginio sumanytojo, organizuoti ir būti šių varžybų rėmėjais mielai sutiko rajono Savivaldybė ir rajoninio laikraščio „Švyturys“ redakcija.

Varžybų organizatorius, Lazdininkų tvenkinio nuomininkas Juozas Motijauskas prisipažino, kad tvenkinio išlaikymas ir apsauga reikalauja nemažai išlaidų. „Leidimai (metams kainuoja 20 Lt, o vienkartinis - 2 Lt) žvejoti tikrai neatperka įdėtų išlaidų“, - teigė J. Motijauskas.          

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Ši vasara daliai Palangos verslininkų keista: birželio vėsa staiga virto į alinančius karščius, o dėl įvykių Ukrainoje ir neretai antirusiškos retorikos Lietuvos žiniasklaidoje ženkliai sumažėjo rusų turistų. Juos pakeitę baltarusiai rusams negali prilygti išlaidumu ir restoranine kultūra. „Baltarusiai prisiperka „,Maximoje“   mėsos...


„Kiek metų dirbame, su tokiu įvykiu susidurti dar neteko, - vienu balsu tvirtino Palangos savivaldybės Vaiko teisų apsaugos skyriaus vedėja Emilija Lapėnienė ir lopšelio – darželio „Ąžuoliukas“ direktorė Rūta Regina Lukaitienė pasakodamos apie ketvirtadienio įvykį, kai ant tvenkinio Birutės parke kranto buvo rastos be priežiūros paliktos trys mažametės...


Praėjusį šeštadienį gausus būrys žvejų-mėgėjų susirinko ant Tūbausių tvenkinio ledo, į tradicines poledinės žūklės varžybas Kretingos rajono savivaldybės mero taurei laimėti. Po keturias valandas trukusio sugebėjimų ir kantrybės išbandymo, pagrindinis apdovanojimas ir nugalėtojų titulas iškeliavo į Žemaitijos sostinę Telšius.


Antradienį Palangoje lankėsi bei su mero pavaduotoju Sauliumi Sime susitiko Lietuvos neolimpinio komiteto prezidentas Gintautas Vileita ir Tarptautinės zurkhaneh federacijos generalinis sekretorius bei Irano imtynių už diržų federacijos prezidentas Seyedas Amiras Hosseini. Susitikimo metu aptartos galimybės Palangoje rengti 5-ųjų TAFISA pasaulio „Sporto visiems“ žaidynių, liepą...


Šį šeštadienį Palangoje vyksianti šventė „Palangos stinta“ į kurortą privilios ne tik šios agurkais kvepiančios žuvies mėgėjus, bet ir žvejus – būtent stintų meškeriojimo nuo jūros tilto varžybos šeštadienį paskelbs šventinių pramogų pradžią.


Kurios savivaldybės ir jos mero savimeilės neglosto aukšti savivaldybės ar mero vieši reitingai? Žinoma, tokių nerasi, nes pavadinimas ar vardas 60-ies savivaldybių ar jų vadovų viršuje ne tik malonina širdį, bet ir skatina kolegų pagarbą, garantuoja trumpesnius kelius valdžios koridoriuose ir didesnį rinkėjų palaikymą. Bet ko verti tokie reitingai, jeigu...


Praėjusį šeštadienį, kovo 5-ąją, ant Lazdininkų tvenkinio ledo įvyko tradicinės poledinės žūklės varžybos Kretingos rajono savivaldybės mero pereinamajai taurei laimėti. Jose dalyvavo devyniolika žvejų komandų iš Kretingos, Gargždų, Skuodo, Klaipėdos bei kitų rajonų. Varžybas organizavę tvenkinio nuomininkas verslininkas Juozas Motijauskas, Kretingos regiono žuvininkystės...


Poledinės žūklės mėgėjai bei propaguotojai tęsią tradiciją sutikti kiekvieną pavasarį bei palydėti žiemą gražiu renginiu – poledinės žūklės varžybomis ant tvenkinių ledo.


Tie, kurie praleidote pro ausis kvietimą šeštadienį atvažiuoti į Tūbausius, kur ant verslininko Juozo Motijausko nuomojamo tvenkinio vyko poledinės žūklės varžybos, galite nagus nusigraužti. Likote nepakvėpavę pavasariu alsuojančiu oru, nepaskanavę Butigeidžio mokomojo pulko virėjų virtos žuvienės ir grikių košės su spirgučiais, nepamatėte žvejų azarto, kuris ištrauks ne į degtukų dėžutę...


Jau tapo tradicija ant Lazdininkų tvenkinio (Kretingos r.) rengti poledinės žūklės varžybas, kurias organizuoja šio tvenkinio nuomininkas Juozas Motijauskas bei sportinės žūklės klubas „Kurėnas“. Šiemet vėl buvo varžomasi dėl Kretingos rajono savivaldybės mero pereinamosios taurės.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius
spaudos-radio-remimo-fondas