Policijos pareigūnų akiratyje – nepilnamečiai

Ugnė RAUDYTĖ, 2010-08-11

Vasaros sezono metu Palangoje policijos pareigūnai tampa pastebimesni. Beveik kiekvieną savaitgalį yra organizuojami reidai, kurių metu tikrinama, ar  neparduodama nepilnamečiams alkoholio, ypač naktiniuose klubuose, ar jie dirba, kaip numato darbo kodeksas.

 

„Organizuojame reidus pajūryje, nes labai daug nepilnamečių pardavinėja čeburekus ar net alų, kurio jie įstatymiškai net nusipirkti negali. Jie perka šias prekes iš kavinių ar parduotuvių ir perparduoda jas poilsiautojams pliaže. Tokių atvejų šiais metai užfiksuota apie dvidešimt“, - pasakojo policijos komisariato prevencijos poskyrio vyresnioji specialistė Genovaitė Jociuvienė.

Sulaikyti nelegaliai prekiaujantys nepilnamečiai būna pristatomi į policijos komisariatą, nustatoma jų asmenybė ir iškviečiami nusižengusiųjų tėvai. Tokiais atvejais yra surašomi administracinių teisės pažeidimų protokolai, pagal kuriuos paauglių tėvams gresia nuo 20 iki 100 litų bauda. Pirmą kartą nusižengusieji gauna minimalią baudą.

„Tačiau dažniausiai nepaisoma nuobaudų, nes ir nepilnamečiai, ir jų tėvai teigia, kad vaikai nori užsidirbti pinigų. Todėl prekyba vyksta toliau, o mes galime tik bausti“ , – kalbėjo G. Jociuvienė.

Ji pateikė pavyzdį – penkiolikmetę mergaitę iš Radviliškio rajono:

„Nemažai nepilnamečių būna iš neturtingų šeimų, atvykę iš kitų miestų. Ši mergaitė kilusi iš neturtingos šeimos, kurioje auga keturi vaikai, todėl jos tėvai sakėsi neturintys kitos išeities kaip tik leisti dukterį užsidirbti bent taip“.

Nemažai dirbančiųjų pajūryje turi leidimus, todėl jie nėra baudžiami.

Prevencijos poskyrio vyresnioji specialistė G. Jociuvienė teigė, jog šiais metais buvo užfiksuoti aštuoni „taškai“, kuriuose buvo parduodamas alkoholis nepilnamečiams. Tai buvo kioskai, parduotuvės, kavinė „Žirnis“, naktinis klubas „Laukinių vakarų salūnas“. Tačiau vykdomi reguliarūs policijos pareigūnų reidai yra labai naudingi ir apsaugo nepilnamečius.

Prevencijos poskyrio viršininkas Rimas Pocius teigė, jog Palangos kavinės bei naktiniai klubai daro reikiamas išvadas: „Per paskutinįjį reidą nebuvo rasta nepilnamečių naktiniuose klubuose. Manau, reidai priverčia pasitaisyti naktinių klubų apsaugą. Anksčiau daug nepilnamečių būdavo „Laukinių vakarų salūne“.

Įleidžiami į naktinius klubus nepilnamečiai - vienas nusižengimas, tačiau jei padavėjai ar barmenai parduoda alkoholį jiems – irgi nusižengimas. Jeigu apsaugos darbuotojai į klubą įleidžia nepilnamečių, jie taip apsunkina padavėjų bei barmenų darbą - tenka prašyti dokumentų. Jei yra parduodamas alkoholis nepilnamečiui tuomet pardavusiam gresia administracinė bauda nuo 50 iki 100 litų.

Žymiai didesnė bauda gresia asmenims, kurie paprašyti nuperka nepilnamečiams alkoholinių gėrimų.

 „Dažnai tai būna vyresni broliai ar seserys, kaimynai ar vyresni draugai. Žinoma, tokius žmones sunku surasti, tačiau tokių atvejų pasitaiko. Šiais metais tokių nubaustų asmenų buvo keturi“, - informavo G. Jociuvienė.

Nupirkusiems nepilnamečiams alkoholinius gėrimus yra taikoma bauda nuo 250 iki 500 litų bauda. Visi šiemet nubaustieji tokia administracine bauda gavo minimalią - 250 litų baudą.

Pasak prevencijos poskyrio vyriausiosios specialistės, šiais metais buvo keturi atvejai, kuomet nepilnamečiai buvo visiškai neblaivūs ir juos teko išvežti į ligoninę išblaivinimui.

 „Gaila, kad pasitaiko tokių atvejų, kuomet nepilnamečiai dėl neblaivumo yra išvežami į ligoninę, tačiau džiaugiamės, kad tokių atvejų mažėja“, - kalbėjo G. Jociuvienė.

Sezono metu reidai dėl nepilnamečių alkoholio vartojimo ir įleidimo į naktinius klubus yra organizuojami kiekvieną savaitgalį ir švenčių metu, o dėl prekybos pliažuose reidai vyksta saulėtomis dienomis, kuomet padaugėja poilsiautojų ir atsiranda nelegalių pardavėjų pajūryje.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Valstybinės darbo inspekcijos Klaipėdos skyriaus darbuotojai vasaros sezono metu dažnai vykdo įprastinius patikrinimus pajūryje –jie domisi, ar nepilnamečiai, kasmet į pajūrį atvykstantys iš įvairių miestų, įdarbinami paisant įstatymų, ar nedirba pernelyg ilgai, ar turi pakankamai poilsio, apskritai, ar jie legaliai dirba, yra įdarbinti ir darbdaviai jų neišnaudoja...


Palangos policijos pareigūnai trečiadienį, sausio 25 dieną, visuomenei pristatė praėjusių metų rezultatus. Jie susirinkusiųjų nenuvylė, pareigūnai išgirdo daug gražių žodžių už kasdien atliekamą sunkų darbą. O tai, kad jų darbas būtų atliekamas tinkamai, Klaipėdos apskrities vyriausiojo policijos komisariato Palangos miesto policijos komisariato Reagavimo skyriaus viršininkas...


Praėjęs penktadienis Palangos policijos komisariato pareigūnams buvo neeilinė diena. Nuo šios dienos jie pradėjo dirbti kiek kitu režimu. Apie policijos sistemos pertvarkas ir policijos komisariato struktūros bei funkcijų pakeitimus jų išvakarėse miesto seniūnaičiams bei bendruomenės aktyviausiems atstovams papasakojo patys pareigūnai. Tad kaip tai palies visuomenę?


Gegužės 24 d. nuo 10 iki 13 val. Palangoje, Vytauto g. esančioje miesto aikštėje, ties pastatu Nr. 98 (prekybos centras), policijos pareigūnai kviečia miesto gyventojus pažymėti dviračius. Tradicinė akcija šiemet išsiskirs tuo, kad vietos pareigūnams žymėti dviračius padės Lietuvos policijoje stažuotę atliekantys Berlyno policijos pareigūnai, kurie siekia įgyti profesinės...


Penktadienį prie iš pagrindų atgimusio pastato Ganyklų g. 30, skambant Palangos orkestro atliekamiems muzikiniams kūriniams, rinkosi palangiškiai, rikiavosi Palangos policijos komisariate dirbantys pareigūnai bei garbūs svečiai. Čia tądien iškilmingai perkirpta simbolinė juostelė – šia ceremonija paskelbta, jog naujieji Palangos policijos namai jau baigti...


Nuo šiandien tiek Palangos policijos pareigūnai, tiek į Klaipėdos apskrities vyriausiojo policijos komisariato Palangos miesto policijos komisariato pastatą eisiantys ar važiuosiantys palangiškiai bei miesto svečiai nebeturės nusiskundimų dėl to, kad pastatas yra net už trijų kilometrų nuo miesto centro, ir pasiekti jį, kai prošal nevažiuoja joks visuomeninis...


Balandžio 11 d. pavakarę Šventosios pagrindinės mokyklos salėje buvo organizuotas vietos bendruomenės pasitarimas dėl Bendruomenės tarybos rinkimo ir kitų klausimų. Tuo pačiu susitikti su vietos gyventojais atvyko Klaipėdos aps. VPK Palangos miesto policijos komisariato viršininkas A. Katkauskas, Viešosios policijos skyriaus viršininkas G. Pocevičius, Prevencijos...


Palangos mieste rengiamos didžiosios šventės padeda kurortui „neužgesti“ ne sezono metu ir palaikyti vasaros sezono šurmulį. Taip pat ir šį savaitgalį vykusi šventė „Palangos stalas 2010“ pritraukė daug žmonių, kurie „suko galvas“, kaip pasistatyti automobilį, kaip nepatekti į didelę spūstį. Toks žmonių antplūdis naudingas ne tik smulkiesiems verslininkams, bet ir miesto savivaldybei. „Mes...


Vasaros sezono metu Palangoje policijos pareigūnai tampa pastebimesni. Beveik kiekvieną savaitgalį yra organizuojami reidai, kurių metu tikrinama, ar  neparduodama nepilnamečiams alkoholio, ypač naktiniuose klubuose, ar jie dirba, kaip numato darbo kodeksas.


Palangos pajūrį „maitins“ vasaros sezono metu

Dalia JURGAITYTĖ, 2010 04 21 | Rubrika: Miestas

Palangos paplūdimiai smėliu bus pradėti maitinti prasidėjus oficialiam vasaros sezonui. Nors Klaipėdos apskrities viršininko administracijos Regioninės plėtros skyrius vykdantis tęstinį projektą, finansuojamą iš ES lėšų, buvo suplanavęs, kad tarptautinį konkursą pavyks paskelbti dar vasarį, tačiau užtruko dokumentų derinimo darbai. Šio projekto vertė  daugiau nei 17 mln. litų. Į šią...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius
spaudos-radio-remimo-fondas