Pradinės mokyklos mokinukai skyrė eiles Lietuvai ir Kovo 11-ajai

Palangos tiltas, 2015-03-16
Peržiūrėta
1393
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Pradinės mokyklos mokinukai skyrė eiles Lietuvai ir  Kovo 11-ajai

Pradinėje mokykloje susirinko Palangos miesto pailgintos dienos grupių (PDG) iš „Baltijos“ pagrindinės mokyklos lavinamosios ir specialiosios pagrindinės klasių, iš Vlado Jurgučio pagrindinės mokyklos, žinoma, patys šeimininkai, pedagogai, tėveliai, svečiai. Popietėje siekėme ugdyti tautines vertybes, skatinome mokyklų, bendruomenės ir tėvų bendradarbiavimą, įtraukiant ugdytinius į kūrybingą popamokinę veiklą.
Eiles mokiniai deklamavo pakiliai ir nuotaikingai. Pailgintoje dienos grupėje buvo mokinių, kurie miesto meninio skaitymo konkurse tapo laureatais: Gabija Kniūkštaitė, Liepa Mažonaitė, Raminta Kairytė. Eiles keitė dainos, muzikiniai kūriniai. Popietę vedė 2 klasės mokinė Liutaurė Nutautaitė ir 4 klasės mokinė Roberta Bertašiutė.
Vlado Jurgučio mokyklos mokiniai išraiškingai, sklandžiai skaitė eiles. Jiems padėjo pasiruošti klasių mokytojos ir PDG pedagogės Birutė Motiejauskienė, Rūta Litvinienė.
Vaikai šventėje buvo laimingi, pilietiški. Mokiniai buvo ypač sujaudinti draugų iš „Baltijos“ mokyklos gestų kalba atliekamų eilių, nuotaikingos dainos.
Klausėme mokinių nuomonės, kas patiko šventinėje popietėje?
Motiejaitytė Goda sakė, kad patiko kai kurių draugų deklamuoti eilėraščiai apie tėvynę, jai pačiai buvo malonu skambinti pianinu, skaityti eiles.
Rokas Daukantas sakė, kad gražiai deklamavo eilėraštį „Baltijos“ specialiosios pagrindinės klasės mokinė Ieva Norkutė, kad patiko gražios skaidrės apie Lietuvą. Rokas džiaugėsi, kad išmoko pinti trispalves juosteles, kurias dovanojo visiems popietės draugams ir svečiams.
Aurimas Ščiukas kalbėjo, kad nustebino 1 klasės mokinio Dovydo Viliekio drąsus grojimas YAMAHA. „Įdomus skambesys. Patiko klausyti, kaip Rėjus Banys skaitė savo kūrybos prozos kūrinį“, – teigė jis.
Vytautas Šliogeris džiaugėsi, kad tiek žiūrovai, tiek jis atidžiai klausėsi jaunojo muzikanto Dovydo V. atliekamų lietuvių liaudies kūrinių. Vytautui patiko rašyti „Linkėjimus Lietuvai“, mokytis eilėraščių.
Violeta Auzacalitaitė džiaugėsi, kad galėjo skaityti eiles savo draugams, kad prieš popietę daug sužinojo apie Lietuvos 25-ąjį gimtadienį, dainavo daineles, pynė spalvotas apyrankes, kurias dovanojo savo mokytojams, šeimos nariams, draugams.
Pedagogės Dana Danielienė (Palangos miesto pailgintos dienos grupių metodinio ratelio pirmininkė) ir Monika Afanasjevienė džiaugėsi šventine popiete ir kvietė kuo dažniau integruoti „Baltijos“ pagrindinės mokyklos lavinamosios ir specialiųjų klasių mokinius į miesto tarpmokyklinius renginius. Renginio, kuris tapo tradiciniu, organizatorės pastebi, kad ir PDG mokiniai gali puikiausiai išmokti mintinai eilėraščius, patys surengti koncertinius numerius. Džiaugiamės, kad renginyje dalyvavo ir buvęs PDG mokinys Lukas Gricius iš V. Jurgučio pagrindinės mokyklos 5 klasės.
Nuoširdžiai dėkojame mokyklos administracijai už supratimą ir palaikymą, kolegėms už bendradarbiavimą, „Dainorėlių“ studijai ir vadovei Aistei Strakšienei, tėveliams, kurie paragino domėtis lyrika, Gertrūdos Bičkauskaitės mamytei už labai skanius pyragus.

Nijolė BUKIENĖ ir Audronė DZIMIDIENĖ
 

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Palangos miesto savivaldybė skelbia konkursus Palangos pradinės mokyklos direktoriaus ir Palangos lopšelio-darželio „Sigutė“ direktoriaus pareigoms eiti.


Klaipėdos apskrities valstybinė mokesčių inspekcija (Klaipėdos AVMI) informavo „Palangos tiltą“, kad Palangos m. savivaldybės paramos gavėjams, meno kūrėjams, profesinėms sąjungoms ir profesinių sąjungų susivienijimams bei politinėms partijoms šiemet gyventojai skyrė apie 81 tūkst. eurų paramos lėšų. Rėmėjų lėšos pervedamos dalimis kasdien, visa parama jos gavėjus pasieks iki lapkričio 15...


Palangos miesto savivaldybė skelbia konkursus Palangos pradinės mokyklos direktoriaus ir Palangos lopšelio-darželio „Sigutė“ direktoriaus pareigoms eiti.


Mūza Svetickaitė dalijasi su „Palangos tiltu“ įspūdžiais iš pasiruošimo geografijos olimpiadai, kuris ne tik praplėtė jos akiratį, bet paskatino gilintis į geografines, gamtines, ekologines ir socialines problemas.


„Ryanair“, pigių skrydžių bendrovė, pranešė pirmadienį, sausio 18 d., kad dėl koronaviruso iki kovo atšaukia skrydžius iš Vilniaus ir Palangos į Dubliną. „Ryanair“ nuo 2020-ųjų kovo keleivius pradėjo skraidinti iš Palangos į Airijos sostinę Dubliną.


Savivaldybės Ekstremalių situacijų komisija pirmadienį, kovo 23 d., priėmė sprendimą, kad nemokamas mokinių maitinimas (mokiniams, kurių tėvai gauna mažas pajamas) turi būti organizuojamas nuo kovo 23 d. iki karantino pabaigos.


Pradinėje mokykloje susirinko Palangos miesto pailgintos dienos grupių (PDG) iš „Baltijos“ pagrindinės mokyklos lavinamosios ir specialiosios pagrindinės klasių, iš Vlado Jurgučio pagrindinės mokyklos, žinoma, patys šeimininkai, pedagogai, tėveliai, svečiai. Popietėje siekėme ugdyti tautines vertybes, skatinome mokyklų, bendruomenės ir tėvų bendradarbiavimą...


Kad ir kiek metų jūs mintumėte valdiškų įstaigų slenksčius, kad ir kiek sveikatos bei kantrybės jums būtų „paėdę“ valdininkai, neduokite išsilieti savo pykčiui ir apmaudui, ypač viešose vietose, nes tai gali jums grėsti rimtais nemalonumais. Liepos 4 d. Palangos miesto apylinkės teismas už tokį nesivaldymą palangiškei pensininkei I. Bimbienei...


„Tikrai, tikrai smagu buvo jausti gyvenimą tada, kai buvo gyvi“, – palangiškė, meniškos prigimties Klaipėdos plento gyventoja Stanislova kalbėjo objektyviai, neapmaudavo, nepyko, tik pabrėžė, kad tada, „kai buvo gyvi“, buvom lietuviai ir vieningesni, ir draugiškesni, ir nebėgom vienas nuo kito už artimiausios sankryžos...


Minėdami sausio 13-ąją, mokinukai virto sniego angelais

Pradinių klasių mokytoja metodininkė Dalia ŠIUPINIENĖ, 2013 01 14 | Rubrika: Miestas

Palangos „Baltijos“ pagrindinės mokyklos pradinukai sausio 11 d. ne tik dalyvavo akcijoje „Atmintis gyva, nes liudija“ 1991 m. sausio 13 d. įvykiams paminėti, bet ir kartu su savo mokytojomis kūrė sniego angelus.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius