Prasidėjo aviacijos vasaros sezonas: kokie skrydžiai vykdomi iš Lietuvos

Palangos tiltas, 2022-04-04
Peržiūrėta
1938
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Delfi.lt nuotr.
Delfi.lt nuotr.

Prieš savaitę startavo aviacijos vasaros sezonas, kurio metu keliautojai iš Lietuvos galės rinktis iš 80 tiesioginių skrydžių krypčių. Sąraše – jau žinomos ir atnaujintos kryptys, tačiau galima rasti ir nemažai naujų maršrutų. Pasak Lietuvos oro uostų, keleiviai nesibaido nei karo Ukrainoje, nei augančių bilietų kainų, mat jų skaičius nuolat auga.

Naujos kryptys iš Lietuvos

Lietuvos oro uostų (LTOU) Aviacinių paslaugų vadovas Aurimas Stikliūnas „Žinių radijuje“ pasakojo, su kokiomis naujomis kryptis startuoja vasaros sezonas.

Pirmadienį atidaryta nauja kryptis į Armėniją, Jerevaną. Antradienį atidaryta kryptis iš Kauno oro uosto į Briuselį, o trečiadienį Lietuvos oro uostai pasitiko naują oro bendrovę „Swiss“, kuri vykdys tiesioginius skrydžius iš Vilniaus į Ciurichą. 

„Žinoma, turėsime naujienų gegužės ir balandžio mėnesiais, kai Lietuvos oro uostuose atsiras dar trys naujos kryptys: Iš Vilniaus į Gdansko oro uostą („Ryanair“), taip pat į Niurnbergo oro uostą nuo balandžio ir gegužės mėnesių, taip pat pridėta nauja kryptis į Varšuvos oro uostą, į kurį nebuvo skrydžių pandeminiu laikotarpiu“, – pasakoja LTOU atstovas.

Anot jo, keliautojai turės iš ko pasirinkti: bus nemažai vasaros sezono krypčių, kai galės keliauti tiek ir atostogų, tiek verslo tikslais. A. Stikliūno teigimu, keliautojų poreikiai nepasikeitę, noras keliauti išlieka labai didelis, o TOP rinkos išlieka tokios pačios.

„Kalbant apie tiesioginius reguliarius skrydžius iš Lietuvos oro uostų, ypač vasaros sezonu, labai populiarūs skrydžiai yra į Ispanijos, Italijos ir Graikijos šalis. O užsakomųjų skrydžių viršūnėje – Turkija, kur vyksta tikrai nemaža dalis mūsų gyventojų“, – dėsto jis.

Žmonės veržiasi keliauti

Vertindamas augančius keliautojų skaičius ekspertas prognozuoja spartų aviacijos atsigavimą. Pasak jo, žmonės veržiasi keliauti. 

„Karo pradžioje buvo daug nuogąstavimų, kad gali sumažėti atvykstamojo srauto į Baltijos šalis ir bendrai Rytų Europos regioną dėl bendros geopolitinės situacijos. Tačiau bendraudami su oro bendrovėmis matome tendencijas, kad keliautojai iš Vakarų Europos šalių rezervuoja ir planuoja skrydžius šiai vasarai į Baltijos šalis. Keliautojų srautai auga, judame sparčiu atsistatymo tempu. Tikimės tai išlaikyti ir šią vasarą“, – kaip į karą Ukrainoje reaguoja keleiviai, pasakoja A. Stikliūnas.

Vis dėlto karo poveikis Europos aviacijai yra daugialypis: pradedant oro erdvės uždarymu virš Ukrainos, Baltarusijos, Rusijos.

„Oro vežėjai tam tikromis kryptimis turi daryti nemažą ratą. Tai daugiausia turi įtakos oro bendrovėms, kurios vykdo skrydžius tarp Europos ir Artimųjų arba Tolimųjų Rytų. Visa tai kainuoja papildomų kaštų, reikia daugiau degalų nuskristi, didėja sąnaudos pačiam skrydžiui“, – pažymi LTOU atstovas.

Brangsta skrydžių bilietai

Būtent dėl augančių degalų sąnaudų ir jų kainų, auga ir bilietų kainos. Tačiau A. Stikliūnas tikina, kad kainos normalizuojasi ir grįžta į priešpandeminį lygį. 

„Sunku pasakyti, ar bilietų kainos didėja, žiūrint, su kuo lyginsi. Jeigu vertintume pandeminį laikotarpį, tai juo skrydžių bilietų kainos buvo žemesnės nei natūraliai, nes taip oro bendrovės bandė stimuliuoti paklausą ir pritraukti kuo daugiau keleivių.

Dabar pastebime tendencijas, kad kainų lygis normalizuojasi, atsistato į priešpandeminį lygį, tačiau nėra, kad skrydžių bilietų kainos ženkliai brangtų. Šioje vietoje aviacija susiduria su dideliais iššūkiais, ypač dėl karo Ukrainoje, dėl kurio atsirado makroekonominių aplinkybių: energetikos kaštų ir aviacinių degalų kainų augimas lemia tai, kad auga sąnaudos tiek oro bendrovėms, tiek oro uostams. Natūralu, kad oro bendrovės dažnai tuos kaštus perkelia ant vartotojų – keleivių. Kaip bus vasarą, kol kas sunku pasakyti“, – „Žinių radijuje“ kalbėjo A. Stikliūnas.

LTOU skelbia šios vasaros kryptis iš Vilniaus, Kauno ir Palangos oro uostų. Atstovas atkreipia dėmesį, kad krypčių sąrašas dar pasipildys, kadangi dalis skrydžių bus pradėti vykdyti pavasario pabaigoje arba vasarą.

Skrydžiai iš Vilniaus

Plačiausia krypčių pasiūla – Vilniaus oro uoste. Iš šio oro uosto keliautojai galės pasiekti tiek populiarias verslo kelionių kryptis, tiek atostogų kurortus. 

Keliaujantiems verslo reikalais iš Vilniaus patogu pasiekti Londono oro uostus – nuo kovo 28 d. oro bendrovė „airBaltic“ atnaujino skrydžius į Gatviko oro uostą, „LOT Polish Airlines“ skraidina į Londono Sičio oro uostą, oro bendrovės „Ryanair“ ir „Wizz Air“ vykdo tiesioginius skrydžius į Liutono oro uostą, o į Stanstedo oro uostą galima nuvykti naudojantis oro bendrovės „Ryanair“ paslaugomis.

Oro bendrovė „Wizz Air“ nuo kovo 28 d. atnaujino skrydžius į Donkasterį, o nuo kovo 29 d. – į Belfastą. Toliau vykdomi reguliarūs tiesioginiai skrydžiai į Frankfurtą (oro bendrovės „Ryanair“, „Lufthansa“), Briuselį (oro bendrovė „Brussels Airlines“) ar Oslą (oro bendrovės „Norwegian Air Shuttle“, „Wizz Air“, „Ryanair“, „airBaltic“).

Taip pat nuo kovo 30 d. startavo tiesioginiai skrydžiai į Ciurichą (oro bendrovė „SWISS“). Reguliarūs tiesioginiai skrydžiai bus vykdomi du kartus per savaitę – trečiadieniais ir šeštadieniais. Teigiama, kad naujoji kryptis yra strategiškai svarbi tiek Lietuvos oro uostams, tiek turizmo ir verslo partneriams.

Planuojantiems atostogas – taip pat geros žinios. Nuo kovo 27 d. į Barseloną skraidina ne tik oro bendrovė „Ryanair“, bet ir „Wizz Air“. Oro bendrovė „Norwegian Air Shuttle“ tą pačią dieną pradės tiesioginius skrydžius į Stokholmą. Šiuo metu tiesioginius skrydžius į Švedijos sostinę siūlo oro bendrovės „SAS“ ir „Wizz Air“. 

Kovo 29 d. prasidėjo tiesioginiai skrydžiai į Nicą (oro bendrovė „Wizz Air“), Atėnus (oro bendrovės „Ryanair“ ir „Wizz Air“), oro bendrovė „airBaltic“ atnaujins skrydžius į Dubliną, „Wizz Air“ – į Bilundą. Nuo kovo 30 d. grįžta tiesioginiai skrydžiai į Graikijoje esančią Korfu salą (oro bendrovė „Ryanair“). Bus vykdomi skrydžiai keliautojų jau pamėgtomis kryptimis – Malta (oro bendrovė „Ryanair“), Milanas (oro bendrovės „Ryanair“ ir „Wizz Air“), Paryžius (oro bendrovės „Ryanair“, „Wizz Air“, „airBaltic“).

Verta atkreipti dėmesį ir į kovo 28 d. grįžtančius skrydžius į Armėnijos sostinę Jerevaną bei jau vykstančius skrydžius į Sakartvele esantį Kutaisį (oro bendrovė „Wizz Air“).

Skrydžiai į Jerevaną buvo pradėti pernai gruodį, tačiau dėl sezoniškumo ir mažėjančios paklausos buvo nutraukti. Dabar ji grįžta į krypčių žemėlapį. Skelbiama, kad bilietų kainos prasideda nuo 30 eurų.

Be to, „Wizz Air“ pristatė dar vieną naujieną – oro bendrovė pradeda skraidinti nauja kryptimi iš Vilniaus į Splitą Kroatijoje. Skelbiama, kad bilietų kainos prasideda nuo 20 eurų.

Skrydžiai iš Kauno

Vasaros sezono metu atostogų kryptis siūlys ir Kauno oro uostas. Nuo kovo 28 d. oro bendrovė „Ryanair“ siūlo tiesioginius skrydžius į Neapolį, nuo balandžio 2 d. – į Maljorką ir Riminį (oro bendrovė „Ryanair“). Tą pačią dieną sugrįžo tiesioginiai skrydžiai į Rodo salą (oro bendrovė „Ryanair“). 

Iš Kauno oro uosto lengvai pasieksite ir kryptis, pritaikytas trumpoms savaitgalio išvykoms – Helsinkį, Stokholmą, Alborgą (oro bendrovė „Ryanair“).

Kauno oro uostas patogus ir verslo kelionėms. Iš čia vykdomi tiesioginiai skrydžiai į Jungtinės Karalystės, Danijos oro uostus. Nuo kovo 28 d. Kaune atnaujinami skrydžiai į Eindhoveną (oro bendrovė „Wizz Air“). Iš Kauno oro uosto bus galima nuvykti ir į Briuselį (oro bendrovė „Ryanair“) – tiesioginiai skrydžiai prasidėjo kovo 29 d.

Skrydžiai iš Palangos

Palangos oro uostas vasaros sezono metu pasiūlys patogų susisiekimą emigrantų pamėgtomis kryptimis – Dublinas (oro bendrovė „Ryanair“), Londonas (oro bendrovės „Ryanair“ ir „Wizz Air“) ir Oslas (oro bendrovės „Norwegian Air Shuttle“ ir „SAS“). Iš šio oro uosto taip pat bus vykdomi skrydžiai į Rygos (oro bendrovė „airBaltic“) Kopenhagos (oro bendrovė „SAS“) oro uostus. Tai aviaciniai centrai, iš kurių lengva pasiekti kitus Europos ir už žemyno ribų esančius miestus. 

Skaičiuojama, kad 2021 m. Vilniaus, Kauno ir Palangos oro uostuose buvo siūlomos 94 tiesioginės reguliarios skrydžių kryptys. Aviacijos gairėse numatoma siekti, kad Lietuva iki 2030 m. būtų pasiekiama ne mažiau kaip 150 krypčių.

2021 m. Vilniaus, Kauno ir Palangos oro uostuose buvo aptarnauta beveik 2,5 mln. keleivių, tai yra 37 proc. daugiau nei 2020 m. Praėjusių metų pabaigoje Lietuvos oro uostai fiksavo apie 80 proc. priešpandeminio laikotarpio skrydžių skaičiaus.

DELFI

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Paskutinį kovo mėnesio sekmadienį prasidės naujasis aviacijos vasaros sezonas. Oro bendrovės šiemet Lietuvos oro uostuose keleiviams pasiūlys daugiau nei 80 tiesioginių reguliarių krypčių. 


Lietuvos kelių policijos tarnyba informuoja, kad policijos pareigūnai, užtikrindami eismo saugumą, šį mėnesį šalies keliuose vykdys šias respublikines prevencines priemones.


Prieš savaitę startavo aviacijos vasaros sezonas, kurio metu keliautojai iš Lietuvos galės rinktis iš 80 tiesioginių skrydžių krypčių. Sąraše – jau žinomos ir atnaujintos kryptys, tačiau galima rasti ir nemažai naujų maršrutų. Pasak Lietuvos oro uostų, keleiviai nesibaido nei karo Ukrainoje, nei augančių bilietų kainų, mat jų skaičius nuolat auga.


Ne mažiau kaip 150 krypčių, kuriomis oru bus pasiekiama Lietuva, klimatui neutralios ir tvarios aviacijos plėtra, reikšmingai aukštesnė pozicija pasauliniame pasiekiamumo vertinimo reitinge, iki 5 proc. didesnė sukuriamo šalies BVP dalis – tokią šalies aviacijos viziją iki 2030 metų ir pagrindinius tikslus išskyrė susisiekimo ministras Marius Skuodis antradienį surengtame Lietuvos aviacijos...Nuo gegužės 15 d. iki rugsėjo 15 d. imtinai kiekvieną dieną visą parą renkama rinkliava už automobilių stovėjimą visose mokamose automobilių stovėjimo vietose ir gatvių kelkraščiuose.


Nors didžiuosiuose Lietuvos miestuose šildymo sezonas jau prasidėjo arba tuoj prasidės, Palangoje jo pradžios skelbti neskubama. Ir, sprendžiant pagal orų prognozes, artimiausiomis dienomis šiluma palangiškių butų dar nepasieks, nes vidutinė paros temperatūra pajūry ir toliau viršys 10 laipsnių.


Į Šventąją atkeliavo vasaros sezonas

Gina KUBILIŪTĖ, 2012 05 22 | Rubrika: Miestas

Šventoji oficialiai paskelbė vasaros sezoną. Praėjusį savaitgalį kurorte poilsiautojai galėjo klausytis koncertų, žaisti krepšinį, pasivaikščioti po mugę, stebėti motociklininkų pasirodymus. Nors orai buvo palankūs, lankytojų gretos nebuvo itin gausios, o mugė taip pat negalėjo pasigirti dideliu prekių asortimentu.


Kurortinis sezonas prasidėjo!

„Palangos tilto“ informacija, 2010 05 15 | Rubrika: Miestas

Praėjusį penktadienį atidarytas vasaros sezonas, ir tam nesukliudė nei pliaupiantis lietus. Į jubiliejinę šventę susirinko ne tik dabartiniai miesto vadovai, bet ir patys pirmieji šventės pradininkai, kūrėjai ir sumanytojai. Kariuomenės orkestro garsų lydimi palangiškiai ir svečiai buvo supažindinti su Palangos miesto pirmosios šventės gimimo istorija, kuri jau prisimenama nedaugelio...


Šventojiškių viltys – vasaros sezonas

Dalia JURGAITYTĖ, 2009 02 13 | Rubrika: Miestas

Pirmadienį miesto savivaldybėje, vykusiame konkurse dėl nustatytų viešųjų vietų prekiauti ir teikti paslaugas Šventosios seniūnijoje bei vežti keleivius kinkomuoju transportu, nuomoti vandens dviračius ir valtis komisijai pateiktos net devyniasdešimt devynios paraiškos.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius