Prezervatyvai – kuo jie skiriasi skirtingose šalyse?

***, 2020-01-14
Peržiūrėta
2803
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Prezervatyvas yra pati populiariausia kontraceptinė priemonė pasaulyje. Maždaug kas septintas lytinis aktas pasaulyje (kas penktas, jeigu imtume tik Vakarų pasaulį) vyksta su prezervatyvu. Tai yra labai veiksmingas metodas, kuris padeda apsisaugoti nuo neplanuoto nėštumo bei lytiniu būdu plintančių ligų. Tiesa, per laiką prezervatyvų gamyba pažengė tolyn ir dabar jie gali sukelti net didesnį malonumą sekso metu. Tačiau šįsyk mes panagrinėkime, kuo gi prezervatyvai skiriasi skirtingose šalyse?

Tam tikrose šalyse – tabu
Jeigu žiūrėtume į JAV ar D.Britaniją, ten prezervatyvus (bent sykį) naudojo apie 90-95 proc. žmonių. Lyginant šiuos skaičius su kai kuriomis Azijos ar Afrikos valstybėmis galima patirti šoką. Aišku, ten žmonės nebūtinai turi finansinių pajėgumų įsigyti prezervatyvų, tačiau dėl to, jog nėra švietimo, vyrauja įvairūs tabu ir dominuoja religinių fanatikų sektos, sparčiai plinta LPL, daug moterų pastoja nenoromis.
Štai Zambijoje buvęs prezidentas F.Chiluba sakė, kad prezervatyvai yra silpnos moralės žmonių priemonė. Tai yra krikščioniška valstybė, todėl prezervatyvų naudojimo nepalaiko ir galinga bažnyčia, nors kas septintas gyventojas čia serga ŽIV/AIDS. Indonezijoje taip pat opi pastaroji problema, tačiau sveikatos ministras N.Mbo, kuris bandė steigti programą lytinio švietimo ugdymui, pajuto vyriausybės rūstybę. Išsikviestas „ant kilimėlio“ Mbo gavo įsaką stabdyti savo programą, kurią konservatyvieji musulmonai įvertino kaip „paleistuvystės skatinimą“.
Na ir galiausiai verta paminėti Filipinus, kur prezervatyvai naudojami labai mažai. Nepaisant to, kad prezidento institucija čia stengėsi siūlyti nemokamą lytinį švietimą bei dalino nemokamus prezervatyvus, katalikų bažnyčia Filipinuose paskelbė tam karą ir visaip trukdė šiai programai. Kadangi per 80 procentų populiacijos yra katalikai, bažnyčios įtaka buvo tikrai juntama.

Azijoje – mažesni
Pasak įvairių atliktų tyrimų, Azijos rinkai pritaikyti prezervatyvai gali būti net 15-20mm mažesnės apimties (diametro) nei tie, kurie parduodami JAV ar Europoje. Kodėl taip yra? Sunku pasakyti, mat teigti, kad tam įtaką daro vien statistika iš vyrų pasididžiavimo matavimų būtų ne visiškai tikslu.
Kadangi tie matavimai, kurie įprastai teigia, kad Azijos vyrų pasididžiavimai yra kiek mažesni, gali būti atliekami labai skirtingais metodais, dėl to ir rezultatų ir išvadų negalima iškart priimti kaip duotybės. Atsakymo į šį klausimą gamintojai nepateikia, tačiau logiškiausia būtų manyti, kad tai yra pritaikymo prie vartotojo fizinių savybių bei kultūrinių įpročių. Tikriausiai vartotojai ir palankiau vertina labiau apspaudžiančius prezervatyvus, todėl geriausi prezervatyvai Japonijoje ar P.Korėjoje ir bus mažesni nei Lietuvoje ar Nyderlanduose.

Prezervatyvai pigiau internetu – visame pasaulyje
Yra viena sritis, kur visas pasaulis gali džiaugtis panašumu. Tai yra tas faktas, kad prezervatyvai pigiau parduodami internetu: https://www.fantazijos.lt/prezervatyvai. Pasak skirtingų statistinių duomenų, apie 50-70 procentų visos pasaulio prezervatyvų prekybos įvyksta būtent virtualioje erdvėje. Geresnės kainos ir patogesnis pirkimas didesniais kiekiais pastumia vartotojus link būtent tokios pirkimo procedūros.

Vokiečiai – pamišę dėl ekstravagantiškumo
Vokietijoje klesti itin liberalus požiūris į seksą ir asmeninius pomėgius. Nors panašiomis vertybėmis gali girtis ir kitos Europos ar Vakarų pasaulio šalys, tačiau yra viena sritis, kur vokiečiai turi pranašumą prieš bet kurią kitą – prezervatyvai. Vokiečiai yra tarp dažniausiai šią priemonę vartojančių tautų, tačiau jų pasirinkimai gali nustebinti.
Čia, net ir tokie paįvairinimai kaip ploniausi prezervatyvai nieko nebenustebins. Vienos el.parduotuvės atlikto tyrimo duomenimis, lyginant su kitomis šalimis, Vokietijoje du kartus dažniau perkami neoniniai prezervatyvai, pusantro karto dažnesni prezervatyvai su neįprastais iškilumais, o net kas trečias suaugęs vyras yra bandęs šildančias bei šaldančias sensacijas teikiančius produktus.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Kaip žinia, Kretingos rajono savivaldybė sprendžia dėl galimybės Darbėnų seniūnijos ribose, Auksūdžio kaime, statyti didžiulę chemijos gamyklą. Auksūdžio kaimas yra 2 km į šiaurės rytus nuo Darbėnų bei mažiau nei 20 km nuo Palangos. Galutinis sprendimas dar nėra priimtas, šiuo metu atliekamas Poveikio aplinkai vertinimas. Tik po jo, kaip skelbiama, bus galutinai apsispręsta. „Ar mes...


Lietuva planuoja vystyti vėjo energetiką Baltijos jūroje, praneša Aplinkos ministerija. 2028 m. Lietuvos teritoriniuose vandenyse ties Palanga pradėsiantis veikti vienas jūrinio vėjo parkas Baltijos šalyse pritrauks virš 1 mlrd. eurų investicijų ir sukurs apie 1 300 naujų darbo vietų.


Bronius Markauskas, Klaipėdos rajono meras, prisipažino „Lietuvos pajūriui“, laikraščio „Palangos tiltas“ turinio partneriui, kad pasitaiko atvejų, kai jam ar Savivaldybei skirti raštai ar laiškai nukeliauja Klaipėdos miesto savivaldybei. „Dažniausiai mus maišo todėl, kad rajono ir rajono centro pavadinimas skiriasi, todėl yra manančių, kad mes – Gargždų savivaldybė. Tačiau tokių atvejų...


Bronius Markauskas, Klaipėdos rajono meras, prisipažino „Lietuvos pajūriui“, laikraščio „Palangos tiltas“ turinio partneriui, kad pasitaiko atvejų, kai jam ar Savivaldybei skirti raštai ar laiškai nukeliauja Klaipėdos miesto savivaldybei. „Dažniausiai mus maišo todėl, kad rajono ir rajono centro pavadinimas skiriasi, todėl yra manančių, kad mes – Gargždų savivaldybė. Tačiau tokių atvejų...


Trečiadienį, liepos 14 d., Palangoje pakelta didžiausiu automobilių žiedinių lenktynių festivaliu Baltijos šalyse vadinamų „Aurum 1006 km lenktynių“, surengtų čia jau 22-ą kartą paeiliui, vėliava.


Prezervatyvas yra pati populiariausia kontraceptinė priemonė pasaulyje. Maždaug kas septintas lytinis aktas pasaulyje (kas penktas, jeigu imtume tik Vakarų pasaulį) vyksta su prezervatyvu. Tai yra labai veiksmingas metodas, kuris padeda apsisaugoti nuo neplanuoto nėštumo bei lytiniu būdu plintančių ligų. Tiesa, per laiką prezervatyvų gamyba pažengė tolyn ir dabar jie gali sukelti net...


Atlikus tyrimą paaiškėjo, kad antsvorį turinčiųjų smegenys atrodo dešimtmečiu senesnės nei lieknų žmonių, rašo „BBC News“.


Vis labiau artėjant advento laikotarpiui, ilgėjant rudens vakarams, ne vienam pasidaro smalsu, kaip šį laikotarpį seniau išgyvendavo mūsų protėviai, ką jie veikdavo ilgais žiemos vakarais, kada lauko darbai kaime jau būdavo baigti, o kambaryje vyraudavo prieblanda. Nejučiomis norisi pasidomėti to laikotarpio papročiais, tradicijomis, o gal ir savo namuose pamėginti sukurti kokį...


Net 14 kurorto daugiabučių namų keičia savo veidą – Palanga vadinama viena „dėžučių“ renovacijos lydere šalyje. Bet renovacijai šalyje – ir Palangoje – įgauti didesnį pagreitį koją kiša   netikslumai daugiabučių namų modernizavimo investiciniuose projektuose (DNMIP). Kai kuriuos jų reikės patikslinti, o tai reiškia, kad I-ojo...


Vilniuje tris dienas – nuo trečiadienio iki penktadienio – vyko pirmoji Lietuvoje ir didžiausia Baltijos šalyse tarptautinė gyvybės mokslų konferencija „Life Sciences Baltics 2012“, kurioje dalyvavo net 700 šios srities ekspertų, pusė iš jų – svečiai iš užsienio. 


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius