Prie Palangos stintų šventės prisijungs latviai – keps agurkais kvepiančią žuvį

Palangos tiltas, 2015-02-05
Peržiūrėta
1948
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Prie Palangos stintų šventės prisijungs latviai – keps agurkais kvepiančią žuvį

Palangą jau daugiau nei dešimtmetį garsinanti Stintų šventė įgauna tarptautinį atspalvį – antradienį Liepojoje (Latvija) pasirašytas bendradarbiavimo susitarimas, kuriuo užtikrinamas Palangos ir Liepojos bendradarbiavimas turizmo srityje. Tarp dokumente numatomų bendrų abiejų miestų renginių – kiekvieną vasarį Palangoje ir Liepojoje vykstanti Stintų šventė.
Dviejų miestų bendradarbiavimo susitarimą parašais užtvirtino Palangos miesto meras Šarūnas Vaitkus bei Liepojos vadovas Uldis Sesks.

Šis dviem miestams svarbus įvykis pažymėtas netradiciškai – prieš pasirašant bendradarbiavimo susitarimą, į Stintų ordino riterius palangiškiai inauguravo Liepojos merą U. Sesks bei mero pavaduotoją Jurijų Hadarovičių. Šiai ceremonijai vadovavo Stintų ordino magistras Klaidas Pakutinskas, įvykį stebėjo nemažai palangiškių Stintų ordino narių, Liepojos žurnalistų bei smalsuolių. Beje, palangiškiai į Liepoją atvyko ne tuščiomis rankomis – būsimiesiems Stintų ordino nariams įteikta ir žvejiškų magaryčių – keptų stintų. Liepojiškiai neliko skolingi – dovanojo dėžę šviežių stintų.
Liepojos centre surengtos ir atraktyvios stintų meškeriojimo varžybos, kurių metu, stebint smalsuoliams, Stintų ordino nariai išbandė sėkmę su meškerėmis rankose.
Liepojos meras U. Sesks pabrėžė, jog dviejų miestų bendradarbiavimas, garsinant žvejišką paveldą, yra labai svarbus, o palangiškių jau daugiau nei dešimtmetį rengiamos Stintų šventės sėkmė leidžia prognozuoti, jog Liepojoje tokio turinio renginys taip pat netruks išpopuliarėti.
Palangos meras Š. Vaitkus atkreipė dėmesį, jog keleto pajūrio miestų bendradarbiavimas rengiant panašaus turinio šventes padės labiau populiarinti pajūrio regioną vienijantį žvejiškąjį paveldą bei privilioti į šventes daugiau svečių.
Pasirašydami bendradarbiavimo susitarimą, Palangos ir Liepojos atstovai įsipareigojo įgyvendinti bendrus projektus, panaudojant Europos Sąjungos struktūrinių fondų paramą bei užtikrinti nuolatinį ir kokybišką turizmo informacijos keitimąsi tarp abiejų miestų. Taip pat sutarta vykdyti kitus bendrus planuojamus renginius pritraukiant daugiau turistų iš kitų miestų. Vienas iš bendradarbiavimo sutartyje numatomų renginių – bendras „Stintų“ šventės organizavimas Palangoje ir Liepojoje kiekvienų metų vasario mėnesį.
Populiarindami Stintų šventę, Palangos kultūros centro darbuotojai kartu su Stintų ordino nariais sausio pabaigoje lankėsi Nidoje bei su šio kurorto vadovais ir vietos kultūros specialistais aptarė bendradarbiavimo galimybes. Šio susitikimo metu į Stintų ordino riterius buvo inauguruoti Neringos meras Darius Jasaitis bei Neringos savivaldybės administracijos Kultūros skyriaus vedėja Natalija Lisovskienė. „Neabejoju, jog sinchronizuodami skirtinguose miestuose vykstančias panašaus turinio šventes, papildydami vieni kitus, žinią apie pajūrio regioną paskleisime gerokai plačiau, nei dirbdami pavieniui“, – sakė Palangos kultūros centro kultūrinės veiklos vadybininkas Nerijus Stasiulis.
Stintų šventė Palangoje jau dvyliktą kartą svečius į J. Basanavičiaus gatvę sukvies kitą šeštadienį – vasario 14 d.

„Palangos tilto“, Palangos m. sav. inf.
 

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Palanga po metų pertraukos vasarį kvies į tradicinę stintų šventę, tuo metu Kuršių nerija nusprendė, kad „Stintapūkis“ kaip ir pernai nevyks.


Šilta žiema prie Baltijos krantų siūbtelėjo daug stintų, o Palangos tiltą apniko žvejai, kurie stintoms traukti ant tilto tvirtina žuvų tinklinių samčių kranus (žvejai juos vadina „keseliais“), kitus kėlimo mechanizmus. Į „Palangos tiltą“ šią savaitę pasipylė skambučiai: „Žvejybos įrankiai tvirtinami darant įpjovas tilte. Be to, toks jų...


Tradicija švęsti mažos žuvies šventę su visa Lietuva palengva nusistovi. 2018 metų žiema – penkiolikta, kai visi keliai veda Palangon ragauti šviežiais agurkais kvepiančių, jūroje sužvejotų stintų, patirti palangiškių žvejiškas tradicijas, nusipirkti tautodailės dirbinių, dalyvauti įvairiose rungtyse, trepsėti linksmai su folkloriniais ansambliais...


Palanga intensyviai rengiasi jau šeštadienį, vasario 17 d., vyksiančiai Stintų šventei, o žvejai – tradicinei šios šventės daliai – stintų meškeriojimo varžyboms Mero taurei laimėti.


Palangą jau daugiau nei dešimtmetį garsinanti Stintų šventė įgauna tarptautinį atspalvį – antradienį Liepojoje (Latvija) pasirašytas bendradarbiavimo susitarimas, kuriuo užtikrinamas Palangos ir Liepojos bendradarbiavimas turizmo srityje. Tarp dokumente numatomų bendrų abiejų miestų renginių – kiekvieną vasarį Palangoje ir Liepojoje vykstanti Stintų...


Žiemiški orai pajūryje pradžiugino stintos mėgėjus – žvejų tinkluose ši agurkais kvepianti žuvis spurda vis dažniau. Tiesa, pasak vietos žvejų, kol kas laimikis nėra itin gausus – per naktį į tinklus pakliūva vos keliasdešimt kilogramų stintų. Jei oras palankus, pavyksta sužvejoti maždaug 100 kilogramų.


Ko sulauksime: Stintų šventės ar stintų turgaus?

Alvydas ZIABKUS “Lietuvos ryto” apžvalgininkas, 2014 02 13 | Rubrika: PT redaktoriaus skiltis

Vienuoliktus metus Palangą žiemos metu garsinančios Stintų šventės organizatoriai, dalyviai bei savaitgalį į didžiausią šalies kurortą traukti planuojantys svečiai sulaukė gerų žinių iš sinoptikų. Savaitės pradžioje šventės dieną lietų ir smarkų vėją pranašavę meteorologai visus skuba nuraminti: prognozuotas lietus turėtų išsilyti šventės...


Palangos grąžinimas Lietuvai vyko sudėtingai – Latvija visomis išgalėmis siekė išlaikyti žemes, kurios teikė priėjimą prie jūros, gintarą ir žuvį. 1918-ųjų vasario 16 d. Lietuvai tapus nepriklausoma valstybe, prasidėjo Lietuvos ir Latvijos ginčai dėl Palangos ir Šventosios – Palangos ir Alūkštės apskrities. Ginčas užsitęsė beveik trejus metus...


Šį šeštadienį Palangoje vyksianti šventė „Palangos stinta“ į kurortą privilios ne tik šios agurkais kvepiančios žuvies mėgėjus, bet ir žvejus – būtent stintų meškeriojimo nuo jūros tilto varžybos šeštadienį paskelbs šventinių pramogų pradžią.


Ar nepritrūks Stintų šventėje... stintų? Praėjusią savaitę vietos žvejai dėl šąlančios jūros buvo priversti ištraukti tinklus bei persikelti į Kuršių marias. Šventės organizatoriai tikisi, kad pasikeis vėjo kryptis ir galbūt nupūs ledus, kad vietos žvejai kitam savaitgaliui galėtų parūpinti Baltijoje sugautų stintų.   Tikisi palankesnio oro...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius