Prie valdžios lovio stovėję buvusieji pagyrų naujai valdžiai šykštauja

Agnė LEKAVIČIENĖ, 2011-08-01
Peržiūrėta
1121
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Prie valdžios lovio stovėję buvusieji pagyrų naujai valdžiai šykštauja

Miesto valdžia tyliai pažymėjo šimto dienų atkarpą. Nuo valdžios lovio rinkėjų ar buvusių partnerių nuvarytų buvusio miesto valdžios, regis,  niekas, išskyrus mūsų laikraštį, nė neprisiminė. Koks buvo šimtas dienų  tiems, kurie dar neseniai sprendė miesto ateitį ir buvo svarbūs mūsų visų gyvenimui kurorte?  „Palangos tiltas“ prisiminė buvusiuosius...

 

V. Stalmokas nesako „ne“

Liberalų ir centro sąjungos narys, buvęs Palangos miesto meras Vytautas Stalmokas, dar 1995 metais su grupe bendraminčių įsteigęs duonos kepyklą UAB „Pavilka“, praradęs mero kėdę, grįžo į įmonę direktoriauti. „Jaučiuosi puikiai. Kad grįšiu į verslą, žinojau dar prieš baigdamas vadovauti Palangos miestui“, - apie šimtą dienų ne valdžioje kalbėjo V. Stalmokas.

Paklaustas, kaip vertina dabartinę miesto valdžią bei nuveiktus darbus su Šarūnu Vaitkumi priešakyje, buvęs miesto meras laikraštį patikino, jog praėjo per mažai laiko, kad būtų galima daryti išvadas apie dabartinio miesto mero darbą. „Iš savo asmeninės patirties galiu pasakyti, jog per vieną – du mėnesius nieko naudingo miestui nepadarysi. Kol kas, apart kalbų bei pažadų nieko nematau, tad Š. Vaitkaus bei savivaldybės nuveiktų darbų vertinti negaliu“, - teigė buvęs miesto meras. „Niekada nesakyk niekada“, - paklaustas, ar ketina kada nors grįžti į aktyviąją politiką ir dar kartą vadovauti miestui, atsakė V. Stalmokas.

 

Miesto problemos nesikeičia

Buvęs administracijos direktorius, šiuo metu atostogaujantis Valerijus Kuznecovas teigė, jog darbas miesto valdžioje per keturis metus gerokai jį išvargino: „Politika nebuvo mano tikslas, niekuomet nesiveržiau į valdžią. Dairausi naujo, vadovaujamo  darbo, norėčiau grįžti prie pedagoginio darbo, tačiau pedagogų algos šiais laikais labai jau mažos, (1997 metais V. Kuznecovas dėstytojavo KPI Klaipėdos fakultete (dabar Klaipėdos Universitetas). Galbūt pasiseks ir susirasiu darbą pagal įgytą laivų statybos ir remonto inžinieriaus profesiją. Kol kas niekur neskubu.“

Paklaustas, kaip vertina naujojo miesto mero darbą, V. Kuznecovas „Palangos tiltą“ patikino, jog visas naujienas sužinantis tik iš spaudos: „Kiek vietinė spauda rašo, tiek ir žinau – Š. Vaitkaus darbą vertinu palankiai, tačiau administracijos direktorės veiklos pasigendu. Gaila, jog metai bėga, o miesto problemos nesikeičia – nelegalūs atrakcionai, nepažabojami paplūdimių prekybininkai – neaišku, kada šios miesto problemos bus išspręstos“.

Jo nuomonei pritarė ir S. Slaboševičienė, viena aktyviausių buvusios Tarybos narių: „Atrakcionai, kurių niekaip nepavyksta išgyvendinti iš J. Basanavičiaus gatvės, nelegalūs prekybininkai – tai įsisenėjusios problemos. Kai kam jos neša didžiulį pelną, todėl ir pasipriešinti jiems sudėtinga. Matau spragą mūsų įstatymuose, tai turi tapti ne tik miesto, bet ir valstybinės reikšmės problema“.

 

Vertinti nuveiktus darbus per anksti

Buvusi miesto mero pavaduotoja Marytė Vačerskienė, paklausta, kaip jaučiasi šimtą dienų praleidusi nebebūdama valdžioje, juokavo: „Nėra valdžios – nėra problemų. Šiuo metu ilsiuosi, tačiau norėčiau grįžti prie intensyvesnio gyvenimo tempo. Įdomu buvo dirbti švietimo sistemoje, tad planuoju grįžti prie šios veiklos“.

„Dabartinė valdžia - kaip valdžia. Per mažai laiko prabėgo, kad matytumėme akivaizdžius miesto pasikeitimus, tiesiog yra vykdomi tęstiniai buvusios valdžios darbai, juk ir visa savivaldybės administracija ta pati likusi. Tačiau jų pastangas vertinu teigiamai“, - plačiau komentuoti dabartinės valdžios darbo nesiryžo M. Vačerskienė.

Savo buvusiai kolegei antrino ir Rimantas Garolis, buvęs miesto mero pavaduotojas, šiuo metu vadovaujantis nuosaviems poilsio namams. „Šimto dienų per mažai, norint kažką rimto nuveikti miesto labui. Žinau, kiek laiko ir energijos atima savivaldybės vykdomi viešieji pirkimai, detaliųjų planų rengimas, tad naujosios valdžios darbo rezultatai pasimatys po poros metų“, - teigė R. Garolis. Jis tikino visai nesidomįs miesto aktualijomis.

 

Meras - ne visagalis

Pedagogė bei švietimo problemas  nuolat kėlusi Salomėja Slaboševičienė sakė, kad puikiai jaučiasi išėjusi į pensiją, tačiau teigė, jog miesto naujienas sekanti itin atidžiai. „Naujasis meras tikrai veiklus, iniciatyvus bei puikiai besinaudojantis ankstesnių, nors ir nedaug nuveikusių, tarybų paliktu įdirbiu“, - teigė nostalgijos buvusiai veiklai nejaučianti, Vilniuje vasarą leidžianti S. Slaboševičienė.

Didelis Vyriausybės skiriamas dėmesys Palangai, pasak buvusios tarybos narės,  tėra artėjančių seimo rinkimų rezultatas: „Konservatorių skubėjimas per trumpą laiką padaryti kuo daugiau, manau yra Prano Žeimio rinkiminės akcijos pradžia. Žinoma, miestui tai yra pliusas, tačiau tai tik išorė, fasadas, kuriuo stengiamasi parodyti, jog konservatoriai iš tiesų dirba“.

Š. Vaitkaus nuveiktą darbą miesto labui vertinanti S. Slaboševičienė pabrėžė, jog meras nėra visagalis bei visažinis: „Norėčiau, kad miesto meras ramiau reaguotų bei toleruotų ir kitokią, kritikuojančią jo darbą, nuomonę. Nes dabar – kitos nuomonės paskelbimą – man atrodo, kad jis dažnai priima kaip priešiškumą, norą pakenkti. O juk turėtų būti atvirkščiai, kritika turėtų būti išgirsta bei suprasta teisingai“.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Penktadienį, balandžio 15 d., minint Tarptautinę kultūros dieną, Palangos miesto meras Šarūnas Vaitkus ir Savivaldybės administracijos  vadovai pasveikino bei išlydėjom gražių užtarnautų atostogų du mūsų miesto muzikos žiburius – Jūratę ir Jurgį Žalimus.


Mieli palangiškiai ir šventojiškiai, pasitikome vieną iš iškiliausių mūsų valstybei dienų – Lietuvos valstybės atkūrimo dieną. Prieš 104 metus vasario 16 d. pasaulio žemėlapyje vėl išryškėjo Lietuvos kontūrai, ir tai kasmet skatina mus džiaugtis bei didžiuotis savo valstybe, jos praeitimi ir dabartimi. 


Ieškantieji miesto valdžios klaidų vis nepataiko  2

Alvydas ZIABKUS “Lietuvos ryto” apžvalgininkas, 2018 04 14 | Rubrika: PT redaktoriaus skiltis

Vargas tokiai Palangos valdžios opozicijai, kuri prasnaudusi visą kadenciją tik retkarčiais akį pramerkia tykodama kokios nors valdančiųjų klaidos ar nelaimės.


Šventoji pareikalavo miesto valdžios dėmesio

Alvydas ZIABKUS, „Lietuvos ryto“ apžvalgininkas, 2014 02 20 | Rubrika: PT redaktoriaus skiltis

Daugiau nei metus trukusioje Palangos mero Šarūno Vaitkaus ir šventojiškių priešpriešoje – pralaužti ledai.


Liepos 6 dieną Palangoje startavo interaktyvus pažintinis turas „Tiškevičių bulvaras“, pristatantis miesto svečiams ir patiems palangiškiams 20 objektų, ne tik puošiančių kurortą nuo grafų Tiškevičių laikų ir pripažintų saugotinomis kultūros vertybėmis, bet ir tokių, kurie iki mūsų dienų neišliko. Šis projektas – lyg įžanga į...


Miesto valdžia tyliai pažymėjo šimto dienų atkarpą. Nuo valdžios lovio rinkėjų ar buvusių partnerių nuvarytų buvusio miesto valdžios, regis,   niekas, išskyrus mūsų laikraštį, nė neprisiminė. Koks buvo šimtas dienų   tiems, kurie dar neseniai sprendė miesto ateitį ir buvo svarbūs mūsų visų gyvenimui kurorte?   „Palangos tiltas“...


Komunalininkai tapo sniego ir miesto valdžios įkaitais

Alvydas ZIABKUS, „Lietuvos ryto“ apžvalgininkas, 2010 12 19 | Rubrika: Miestas

Palanga paskendo sniege. Trečdaliu susiaurėjusios ir sniego apkasais įrėmintos kurorto gatvės tapo panašios į aukštais borteliais apjuostas bobslėjaus trasas.  Prie šaligatvių negalinčios privažiuoti mašinos šalikelėse stovi užėmusios beveik visą eismo juostą, o šalia jų prasilenkiantys du automobiliai gatvėje jau sunkiai beišsitenka.


Apginkime mūsų pliažus nuo neapgalvotų valdžios sprendimų

Šarūnas Vaitkus, Palangos miesto gyventojas, 2010 11 26 | Rubrika: Miestas

Palangos pliažams iškilo rimtas pavojus. Ir tą pavojų kelia dabartinės miesto valdžios, kurios įgaliojimai baigsis už 3 mėnesių, ketinimai kurorto pliažus penkerius metus paversti balaganu. 


Kodėl miesto valdžiai buvo reikalingas Rinkliavų centras?

Alvydas Ziabkus, „Lietuvos ryto“ apžvalgininkas, 2010 11 05 | Rubrika: Miestas

Atrodo, kad, suabejojęs, ar visi už automobilių stovėjimą gatvėse gaunami pinigai patenka į miesto biudžetą, būsiu pataikęs. Nes tik į kampą pareigūnų užspeistas niekadėjas griebiasi paskutinės gynybos:  „O kur įrodymai, viršininke“.


Nors mokslo metai prasidėjo rugsėjį, tačiau miesto savivaldybės taryba buvo priversta tikslinti  klasių komplektų skaičių miesto švietimo įstaigose. Nepaisant to, jog rugpjūtį valdžia patvirtino mokinių priėmimo į Palangos miesto savivaldybės bendrojo lavinimo mokyklas tvarką, tačiau pastarąją tiek Švietimo skyriaus tarnautojai, tiek bendrojo lavinimo mokyklų vadovai ignoruoja.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius