Prieš penkerius metus paskelbusi karą „vaiduokliams“ Palanga jį laimi

Palangos tiltas, 2016-03-21
Peržiūrėta
765
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Prieš penkerius metus paskelbusi karą „vaiduokliams“ Palanga jį laimi

Griaunamas Vytauto g. 170 „vaiduoklis“
Vyksta miesto „vaiduoklio“, buvusių purvo gydyklų (Vytauto g. 170) pastatų griovimo darbai. Darbus atlieka UAB „Minera“, AB „Šiaulių bankas“ dukterinė bendrovė.
Daugiau nei 6 ha plote bus pastatyta moderni sanatorija, kurioje bus teikiamos apgyvendinimo, gydymo mineraliniu vandeniu ir purvu paslaugos. Tai – didžiausia per 20-metį investicija į sanatorinio gydymo infrastruktūrą kurorte, kuri padės spręsti šio kurorto sezoniškumo problemą. Į esamų griuvėsių rekonstrukciją ir naujų sanatorijos pastatų komplekso Vytauto gatvėje statybą ketinama investuoti 50 mln. eurų iš kelių šaltinių: Europos Sąjungos fondų, banko, privačių investuotojų. Projektą įgyvendina „Minera“ drauge su AB „Eglės“ sanatorija. Sanatorijoje ketinama eksploatuoti 4 mineralinio vandens gręžinius ir gydomąjį purvą iš Pryšmančių karjero, kuris yra už daugiau nei 7 km nuo sanatorijos ir išsiskiria unikalia chemine sudėtimi.

„Alka“ stato naują korpusą
Dar neseniai miesto „vaiduokliu“ kurorto centre buvęs senas viešbučio „Alka“ korpusas kovą buvo nugriautas ir pradėta naujo modernaus „Alkos“ korpuso statyba. Dizaino ir architektūriniai sprendimai bus pritaikyti prie šalia esančios Koncertų salės architektūrinių sprendinių.

Buvusių poilsio namų „Garnys“ pastatas kils naujam gyvenimui
S. Daukanto gatvėje, priešais devynaukštį, netrukus neatpažįstamai pasikeis buvusių valstybinių poilsio namų „Garnys“ pastatas, kuris darkė S. Daukanto gatvę. Pastato formos ir aukštingumas išliks tas pats, bet pastatas po rekonstrukcijos iškils naujam gyvenimui: bus pakeistas sodas, fasadas, vidus. Tai tapo įmanoma pastatui turint naują savininką.

„Marriott“ viešbučio vietoje dar tyvuliuoja bala
Pasirašius trišalę bendradarbiavimo sutartį dėl „Marriott“ viešbučio su dideliu SPA tarp Palangos miesto savivaldybės, nekilnojamojo turto savininkų UAB „Vastint“ ir komplekso operatoriaus SPA Vilnius, netrukus buvusioje „Jūratės“ baseino teritorijoje, kurioje dar tyvuliuoja šiandien bala, prasidės viešbučio statybos darbai. 20 milijonų eurų viešbutis iškils 2018 metais.

Informacija ir nuotraukos Lino Jegelevičiaus

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Šiandien, gegužės 8 d., sukanka lygiai 75-eri metai, kaip 1946 m. gegužės 8 d. Klaipėdoje gimė istorikas, muziejininkas, kolekcininkas Jūratis Viktoras Liachovičius.


Kovo pabaigoje turėję naują savo lyderį išsirinkti – ar perrinkti naujai dvejų metų kadencijai dabartinę savo pirmininkę Svetlaną Grigorian, kurorto socialdemokratai nusprendė tai padaryti „gyvai“ visuotiniame skyriaus susirinkime balandį. S. Grigorian sakė „Palangos tiltui“, kad toks buvo LSDP Palangos skyriaus tarybos sprendimas.


Žmogus net ir su mažu kompiuteriniu raštingumu pasakys, kad atnaujinta Palangos miesto savivaldybės svetainė www.palanga.lt atrodo, švelniai tariant, neįspūdingai, net primityviai. Kaimyninių savivaldybių interneto svetainės yra žymiai labiau vizualiai patrauklesnės, jose lengviau ir mieliau naršyti. Palangos miesto savivaldybė tokią kuklią miesto interneto svetainę...


Pasikeitė Savivaldybės internetinės svetainės adresas. Naujasis yra toks - www.naujas.palanga.lt


Šildymo sezonas – jau čia pat, todėl su UAB „Palangos šilumos tinklai“ direktore Giedre Juršėne kalbėjomės apie jį, o pokalbį pradėjome nuo malonaus „atradimo“: įmonė darboviete, o Palanga naujaisiais namais per metus tapo vilniečiams, telšiškiui ir kauniečiui. „Tampame mažu modeliu didelių tarptautinių įmonių, kuriose...


Jeigu šiandien susėstumėte pokalbiui prie kavos su Tomu Juliumi Žulkumi, miesto savivaldybės Tarybos nariu bei poilsio ir reabilitacijos centro „Pušynas“ direktoriumi, kalba, ko gero, pasisuktų apie tris dalykus: sėkmingą „Pušyno“ veiklą – „Kai kiti verčiasi per galvą, kad būtų kuo didesnis užimtumas, ypač ne sezono metu, pas mus laisvų...


Kiek butai kainuoja Klaipėdoje, o kiek – Palangoje? Nekilnojamojo turto rinkos ekspertų teigimu, kainų skirtumas nėra didelis, tačiau kuo arčiau jūros – tuo būstas brangesnis.


Po rekordinių 2015-ųjų, kai per metus Lietuvos oro uostai aptarnavo 4,2 mln. keleivių ir 50 tūkst. skrydžių, Vilniaus, Kauno ir Palangos oro vartai neketina sustoti. Pusmečio statistika rodo, kad šiemet sausio-birželio mėnesiais per Lietuvos oro uostus jau skrido 2,2 mln. žmonių – t. y. 14,6 proc. daugiau negu pernai tokiu pačiu metu. Skrydžių skaičius per tą patį laiką ūgtelėjo...


Vyksta miesto „vaiduoklio“, buvusių purvo gydyklų (Vytauto g. 170) pastatų griovimo darbai. Darbus atlieka UAB „Minera“, AB „Šiaulių bankas“ dukterinė bendrovė.


Vakar baigėsi išankstinis balsavimas rinkimuose į Seimą bei referendume  dėl naujos Visagino atominės elektrinės. Palangoje teisę pareikšti savo valią tie, kurie neturės galimybės padaryti to sekmadienį, galėjo Palangos miesto savivaldybės administraciniame pastate Vytauto g. 112 nuo 8 iki 20 val. Pasak stebėtojų, rinkėjai šiemet buvo aktyvūs.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius