Prieš teismą stos nesąžiningi Palangos verslininkai

Palangos tiltas, 2013-10-17
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin

Prieš teismą stos nesąžiningi Palangos verslininkai

 Klaipėdos apskrities vyriausiojo policijos komisariato Organizuoto nusikalstamumo tyrimo biuro (VPK ONTB) ir Klaipėdos apygardos prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo skyriaus (ONKTS) pareigūnai baigė ikiteisminį tyrimą dėl didelės vertės svetimo turto pasisavinimo ir kitų nusikaltimų.

Pranešimai apie įtarimus įteikti Palangoje registruotos uždarosios akcinės bendrovės direktoriui, vadybininkui bei buhalterei.

Spėjama, kad vien 2012 m. vasaros sezono metu įtariamieji bendrovės vardu gavo, neįtraukė į buhalterinę apskaitą bei pasisavino daugiau nei 300 tūkst. Lt.

Bendra uostamiesčio ONTB ir Nusikaltimų tyrimo biuro Ekonominių nusikaltimų tyrimo skyriaus (NTB ENTS) operacija Palangoje atlikta 2012 m. rugpjūčio mėn. pabaigoje. Įvairiose kurorto vietose buvo sulaikyti bendrovės direktorius, vadybininkas bei buhalterė. Pareigūnai atliko kratas bendrovės buveinėje, įtariamųjų gyvenamosiose vietose bei transporto priemonėse. Taip pat buvo apklausti darbui vasaros sezono metu pasamdyti darbuotojai.

Teisėsaugininkai įtaria, kad bendrovės vadovai nepaisė Lietuvos Respublikos buhalterinės apskaitos įstatymo ir kitų poįstatyminių teisės aktų reikalavimų, apgaulingai tvarkė buhalterinę apskaitą, valstybės įgaliotai institucijai teikė neteisingus duomenis apie pajamas ir pelną, neteisėtai vykdė komercinę veiklą Palangoje, J. Basanavičiaus g., bei pasisavino didelės vertės bendrovės turtą.

Vasaros sezono metu Palangoje bendrovė, neturėdama leidimo ir maisto tvarkymo subjekto patvirtinimo pažymėjimo, vykdė atrakcionų paslaugų teikimo veiklą bei gamino ir prekiavo gaiviaisiais gėrimais.

Kratos gyvenamojoje patalpoje metu pas bendrovės vadybininką ir jo automobilyje pareigūnai aptiko apie 60 tūkst. Lt grynais įvairia valiuta ir „juodąją buhalteriją“ patvirtinančius užrašus. Apie 14 tūkst. Lt grynais vadybininkas laikė rankinėje. Bendrovės buveinėse rasta ir paimta apie 15 tūkst. Lt grynais įvairia valiuta bei apgaulingą buhalteriją liudijantys užrašai.

Klaipėdos apskrities Valstybinės mokesčių inspekcijos (VMI) specialistai, atlikę juridinio asmens ūkinės finansinės veiklos tyrimą, nustatė, kad per mažiau nei 3 vasaros mėnesius bendrovės vadovai gavo, neįtraukė į buhalterinę apskaitą bei pasisavino daugiau nei 300 tūkst. Lt.

Minėtiems asmenims pareikšti įtarimai dėl nusikalstamų veikų, padarytų organizuotoje grupėje – jie įtariami didelės vertės svetimo turto pasisavinimu, neteisėtu vertimusi komercine veikla stambiu mastu, neteisingų duomenų apie pajamas, pelną ar turtą pateikimu bei apgaulingu apskaitos tvarkymu. Bendrovės direktoriui ir buhalterei taip pat pareikšti įtarimai dėl neteisėto disponavimo suklastotais dokumentais.

Klaipėdos apskrities VMI baudžiamajame procese pareiškė apie 27 tūkst. Lt civilinį ieškinį. Valstybinio socialinio draudimo fondo valdybos Klaipėdos skyrius – daugiau nei 3 tūkst. Lt civilinį ieškinį. Klaipėdos apygardos prokuratūros ONKTS prokuroras laikinai apribojo vieno įtariamojo nuosavybės teises į daugiau nei 75 tūkst. Lt ir apie 3 tūkst. EUR.

LR BK 183 str. 2 d. už asmeniui patikėtą ar jo žinioje buvusį didelės vertės svetimo turto pasisavinimą numato laisvės atėmimą iki 10 metų. LR BK 222 str. 1 d. už apgaulingą apskaitos tvarkymą numato baudą arba areštą, arba laisvės atėmimą iki 4 metų.

Prieš teismą stos įmonės „Ogris“, vykdžiusios komercinę veiklą buvusiame „Pajūrio“ viešbutyje ir šalia jo, 53 metų vadovas Igoris Žirovas, 46 metų vadybininkas Artūras Brazauskas ir 34 metų buhalterė Laima Rutkauskaitė.

Vadovaujantis Lietuvos Respublikos Konstitucijos 31 str., asmuo laikomas nekaltu, kol jo kaltumas neįrodytas įstatymo nustatyta tvarka ir pripažintas įsiteisėjusiu teismo nuosprendžiu.


 

„Palangos tilto“, Klaipėdos AVPK inf.

Jūsų komentaras:

F 2013-10-29 22:09 (IP: 86.100.60.112)
Kasmetinis ..eilinis..."džoukas"...Ką be jų veiktų įv. klerkai?..ONKTS prokuroras padirbėjo daugiausiai -net laikinai apribojo....

Taip pat skaitykite

Klaipėdos apskrities VPK Kriminalinės policijos nusikaltimų nuosavybei tyrimo valdyboje baigtas ir į teismą perduotas ikiteisminis tyrimas dėl didelės vertės svetimo turto įgijimo apgaule (pagal Lietuvos Respublikos baudžiamojo kodekso 182 straipsnio 2 dalį),


Palangos oro uoste bei Klaipėdos jūrų uoste pasieniečiai sulaikė du Lietuvos piliečius, kurie buvo ieškomi dėl nusikaltimų. Trečiadienį, lapkričio 27 d., Palangos oro uoste VSAT pareigūnai atliko pasirinktinį kelių reisu Ryga – Palanga atskridusių keleivių patikrinimą. Tai yra Šengeno vidaus reisas, kuriuo keliaujančių asmenų nuolatinė kontrolė neatliekama, tačiau...


Klaipėdos apskrities vyriausiojo policijos komisariato Palangos miesto policijos komisariato atstovai antradienį pakvietė kurorto visuomenę į ataskaitinį susirinkimą Kurhauze. Policijos pareigūnai atskleidė, jog nusikaltimų kurorte mažėja, įvardijo su kuo tenka kovoti dažniausiai, – pats didžiausias darbymetis, kaip įprastai, būna vasaromis. Taip pat pasidžiaugta, jog auga visuomenės...


Palangos policijos pareigūnai trečiadienį, sausio 25 dieną, visuomenei pristatė praėjusių metų rezultatus. Jie susirinkusiųjų nenuvylė, pareigūnai išgirdo daug gražių žodžių už kasdien atliekamą sunkų darbą. O tai, kad jų darbas būtų atliekamas tinkamai, Klaipėdos apskrities vyriausiojo policijos komisariato Palangos miesto policijos komisariato Reagavimo skyriaus viršininkas...


Palangos miesto savivaldybė sėkmingai vykdo savivaldybės strateginės veiklos plano sveikatingumo programos priemonę „Sveikatos paslaugų prieinamumo gerinimas“, ir, siekiant užtikrinti kuo kokybiškesnį paslaugų teikimą pacientams, įsigijo ir panaudos pagrindais perdavė Klaipėdos Jūrininkų ligoninės Palangos departamentui vieną moderniausių ultragarsinio tyrimo aparatą.


Klaipėdos apskrities vyriausiojo policijos komisariato Kriminalinės policijos Organizuoto nusikalstamumo tyrimo valdybos (VPK ONTV) pareigūnai kartu su kolegomis iš Palangos atskleidė kovo pradžioje Palangoje įvykdytą nusikaltimą, kurio metu buvo sunkiai sužalotas su organizuotu nusikalstamumu siejamas vyras.


Palangos mašinvagių gauja stos prieš teismą  1

Klaipėdos apygardos prokuratūros, „Palangos tilto“ inf. , 2013 12 09 | Rubrika: Miestas

Klaipėdos apskrities vyriausiojo policijos komisariato Autotransporto priemonių grobimų tyrimo skyriaus pareigūnai nustatė įtariamuosius, kurie birželį Palangoje pasikėsino pagrobti didelės vertės svetimą turtą.


Klaipėdos apskrities vyriausiojo policijos komisariato Organizuoto nusikalstamumo tyrimo biuro (VPK ONTB) ir Klaipėdos apygardos prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo skyriaus (ONKTS) pareigūnai baigė ikiteisminį tyrimą dėl didelės vertės svetimo turto pasisavinimo ir kitų nusikaltimų.


STT pradėjo ikiteisminį tyrimą nustatyti, ar Šventosios tiltas buvo galimai nusikalstamai registruotas kaip „Energetiko“ nuosavybė, nors „Energetiko“ prašymo teismas netenkino. STT gali pareikšti įtarimus registrų centro darbuotojams bei kreipsis į prokuratūrą, kad registracija būtų panaikinta. Uosto direkcija irgi gali dalyvauti byloje, nes per...


Prieš teismą stos jaunuoliai kurortuose platinę narkotikus

"Palangos tilto" informacija, 2012 02 02 | Rubrika: Kriminalai

Klaipėdos pareigūnai baigė ikiteisminį tyrimą dėl narkotinių medžiagų platinimo kurortinėse Klaipėdos apskrities vietovėse 2011 metų vasaros sezono metu.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius
spaudos-radio-remimo-fondas