Projektas „Sugrįžtantys laike“ kvies į B. Uoginto kūrybos pasaulį

Palangos tiltas, 2013-08-12
Peržiūrėta
1847
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Projektas „Sugrįžtantys laike“ kvies į B. Uoginto kūrybos pasaulį

„Sugrįžtantys laike“ – tokiu pavadinimu projektas, skirtas tapytojo Broniaus Uoginto atminimui ir kūrybai, šeštadienį, rugpjūčio 17 d., bus pristatytas Lietuvos kultūros sostinėje Palangoje.

B. Uogintui pagerbti
Ne atsitiktinai Lietuvos kultūros sostinė, pagerbdama žymų menininką B. Uogintą, šeštadienį palangiškius ir kurorto svečius kviečia į šio tapytojo kūrybinei veiklai priminti skirtus renginius.   
Palanga yra neatsiejama nuo garsių dailininkų Uogintų šeimos čia paliktų gyvenimo bei kūrybos ženklų. Šių menininkų buvimas čia, prie jūros, į miestelio dvasinį gyvenimą įnešė daug pozityvumo.
Ir šiandien palangiškiai dažnai prabyla apie vyresnįjį Bronių Uogintą, kurio statytas namas tapo jauki menui neabejingų širdžių susibūrimo vieta, o jų pažįstami palangiškiai ir jų draugai turėjo unikalią galimybę ne tik stebėti kuriančius profesionalus, bet ir girdėti jų dažnai antisovietines, vakarietiškas diskusijas apie menininkų padėtį okupuotoje šalyje.

Menų meka
Gražus sutapimas – šiais Palangai ypatingais, Lietuvos kultūros sostinės metais minimos šimtosios dailininko, tapytojo B. Uoginto gimimo metinės. Ta proga šeštadienį, 16 val. dailininkų Uogintų šeimai priklausančiame name (Naglio al. 12) bus  atidengiama atminimo lenta.  Renginyje dalyvaus Palangos ir Lietuvos meno veikėjai, Palangos klebonas M. Venskus, kurorto Savivaldybės atstovai.
Dailininkai Uogintai šiame name gyveno ir kūrė nuo 1964 m. Čia vykdavo įdomūs vakarai ir popietės. Buvo laukiamas kiekvienas, mėgstantis pašnekėti, kiekvienas, turintis ką originalesnio ir žaismingesnio pasakyti, pašnekovas.
Pas Uogintus dažnai vasarodavo Juozas Miltinis, Kazimiera Kymantaitė, Dvarionai, Sondeckiai, Antanas Gudaitis, rašytojas Vytautas Petkevičius ir dar dešimt – dvidešimt – šimtas kitų Lietuvos įžymybių – kompozitorių, dailininkų, aktorių. Tai buvo tarsi menų Meka.
Šis namas kaip kultūros vertybė nuo 1992 m. gruodžio 10 d. saugomas valstybės.

Bibliotekoje - akvarelės
Atidengus atminimo lentą, 17 val. visi besidomintieji B. Uoginto kūryba bus pakviesti pasigrožėti šio menininko akvarelės darbais, eksponuojamais Palangos viešojoje bibliotekoje (Vytauto g. 61).
Bibliotekoje pristatoma tik dalis B. Uoginto kūrybai skirtos pa-rodos, pavadintos „Sugrįžtantys laike“. Čia meno mėgėjų dėmesio laukia maždaug trisdešimt B. Uoginto akvarelių. „Tai darbai, sukurti 1932-1938 metais – švelnūs peizažai bei natiurmortai“, – sakė Viešosios bibliotekos vadovas Kęstutis Rudys.
Viešojoje bibliotekoje paroda veiks iki rugsėjo 15 d.

„Ramybėje“ – aliejiniai darbai
Pasigrožėję menininko akvarelėmis, projekto „Sugrįžtantys laike“ svečiai bus pakviesti į „Ramybės“ galeriją (Vytauto g. 35). Čia 18 val. publikai bus pristatyti aliejiniai B. Uoginto darbai bei visos parodos darbų katalogas.
„Ramybėje“ eksponuojami B. Uoginto portretai, peizažai, negausios kompozicijos ir natiurmortai, visi – iš dailininko šeimos kolekcijos. Su šiais darbais palangiškiai ir svečiai galės susipažinti iki rugsėjo 6 d.

Kūrybinis
palikimas

Tapytojas, meno veikėjas, dailės pedagogas Bronius Uogintas vyresnysis sukūrė ir taikomosios, pramonės grafikos kūrinių – ekslibrisų, etikečių, emblemų, taip pat plakatų, draugiškų šaržų, apipavidalino knygų.
Baigęs Vilniaus dailės akademiją, Bronius Uogintas 10 metų restauravo unikalias senąsias Lietuvos freskas: „Šventąją Trejybę“ Kauno katedros rytiniame fasade, Piaseckų koplyčios Šv. Jonų bažnyčioje, Pažaislio vienuolyno, Vilniaus universiteto kiemo ir atidengė „Nukryžiavimą“ Bernardinų bažnyčios fasade Vilniuje. Jam buvo patikėta restauruoti garsaus rusų tapytojo Andrejaus Rubliovo darbus Vladimiro sobore. Menininkas tapė ir medines Žemaitijos bažnyčias.
Labai įspūdingas kūrybines pėdas Lietuvos dailėje paliko ir B.Uoginto gyvenimo draugė, žmona – taip pat tapytoja, taip pat nusipelniusi meno veikėja Bronė Mingilaitė-Uogintienė (1919-1983). Bronė Uogintienė, kaip ir jos vyras, kūrė įvairių žanrų darbus, tačiau jos dėmesio akiratyje įsivyravo portretas ir natiurmortas. 

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Projekto viešinimo posėdžio metu, vykusio nuotoliniu būdu, visuomenei buvo pristatytas šalia uostamiesčio prekybos ir pramogų centro „Akropolis“ planuojamas statyti naujas pastatas ir jo architektūriniai sprendiniai.


Jau daug metų Palangos kultūrinis gyvenimas neįsivaizduojamas be „Palangos orkestro“. Kokia šio pučiamųjų orkestro populiarumo paslaptis, kalbamės su jo vadovu Vygantu Rekašiumi.


Startuoja projektas „Mes rūšiuojam. Vasara“

"Palangos tilto" informacija, 2019 05 19 | Rubrika: Miestas

Gegužės 20 d. startuoja projektas „Mes rūšiuojam. Vasara“, kuris aktyviai kvies bendruomenes rūšiuoti atliekas, rinkti taškus ir laimėti projekto rėmėjų prizus. Šalia to, kad bus renkamos elektronikos, baterijų ir akumuliatorių atliekos, organizatoriai tikisi, kad projektas stiprins bendruomeniškumo jausmą kartu kovoti su aplinkos...


Palangos miesto meras Šarūnas Vaitkus ir Savivaldybės administracijos direktorė Akvilė Kilijonienė trečiadienį lankėsi Vilniuje bei dalyvavo Seimo Aplinkos apsaugos komiteto posėdyje. Šio posėdžio metu komiteto nariams buvo pristatytas Šventosios uosto atstatymo projektas.


Palangos kultūros ir jaunimo centras kviečia bendruomenę pasidalinti savo šiltais prisiminimais ir gerumu, prisijungiant prie labai jaukių ir šeimyniškų akcijų – „Padovanok šilumą“ bei „Mano vaikystės Kalėdos“.


Paskutinį rudens penktadienį Palangos sambo akademijos atstovai Ernestas Doržinkevičius, Algirdas Rasimas, Adrijus Kupstas su darbo vizitu lankėsi pas  Lietuvos kūno kultūros ir sporto departamento direktorių Edį Urbanavičių.


Gera, kai sutinki žmogų, kuriuo pasitiki, šneki – neišsišneki ir nori daryti jam – jai gera. Tai – ne „muziejiniai“ senjoro plepalai. Tokių žmonių dabar, vidurvasaryje, gali daug susitikti.... Palangos paplūdimiuose, pliažuose.


Memorialinė lenta įamžino Broniaus Uoginto ir jo šeimos atminimą

„Palangos tilto“, Palangos m. sav. inf., 2013 08 19 | Rubrika: Kultūra

Šiais Palangai ypatingais, Lietuvos kultūros sostinės metais minimos šimtosios dailininko, tapytojo Broniaus Uoginto gimimo metinės. Ta proga šeštadienį, rugpjūčio 17 d., buvo pristatytas projektas „Sugrįžtantys laike“, skirtas Broniaus Uoginto atminimui ir kūrybai.


„Sugrįžtantys laike“ – tokiu pavadinimu projektas, skirtas tapytojo Broniaus Uoginto atminimui ir kūrybai, šeštadienį, rugpjūčio 17 d., bus pristatytas Lietuvos kultūros sostinėje Palangoje.


Moksleivių projektas pristatytas Prancūzijoje

Rasa GEDVILAITĖ, 2010 03 30 | Rubrika: Miestas

Kovo 17-23 dienomis Palangos „Baltijos“ pagrindinės mokyklos pedagogės svečiavosi Prancūzijoje, kur pristatinėjo COMENIUS daugiašalį projektą „Palikite mums sveiką pasaulį“. Antrus metus vykdomas projektas sulaukė didžiulio „Baltijos“ mokyklos mokinių dėmesio, tad nuolat atrasdami įvairių pasaulio apsaugojimo būdų, jie aktyviai plėtojo šią temą. Pedagogės pristatė šių metų kryptį –...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius